Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
consonance 2019. 02. 15. 21:30
Törölt hozzászólás
#35140
Törölt felhasználó 2019. 02. 15. 21:27
Előzmény: törölt hozzászólás
#35139
Valószínűleg nem Pesten vagy Nyugat Magyarországon dolgozol ...  Rosszabb területeken ez a bér kb. reális (egy diplomásnak)...bár javíts ki ha  Pesti vagy... Minden esetre én is 120 e ft ot kerestem értelmiségiként  9 éve és csak akkor kaptam  fizetés emelést ha 3 évente váltottam.. utána 200 e nettót kerestem. a második 3 év után pedig már 250 e nettó megvan  ( családi adókedvezmény nélkül) Sajnos jellemzően a munkáltatók nem szeretnek bért emelni még most sem ezért ott kell hagyni őket.. Persze a kiszolgáltatott ember aki egyik napról a másikra él ezt nem tudja\ akarja megtenni mert fél az ismeretlentől.
consonance 2019. 02. 15. 21:27
Törölt hozzászólás
#35138
Törölt felhasználó 2019. 02. 15. 21:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#35137
Azért nem mondanám alul iskolázottnak az összes deviza hiteles károsultat.. inkább csak nem értenek a pénzügyekhez , de ezt az iskolai oktatásban  kellene rendezni.. 
pitcairn2 2019. 02. 15. 21:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#35136
"adósmentés" = bankmentés...
consonance 2019. 02. 15. 21:18
Törölt hozzászólás
#35135
consonance 2019. 02. 15. 21:13
Törölt hozzászólás
#35134
Szabi2280
Szabi2280 2019. 02. 15. 21:04
Előzmény: #35132  qwrtzq
#35133
na ja.. elég ha csak egy megy közülük a felsőoktatásba...
qwrtzq 2019. 02. 15. 21:03
Előzmény: #35118  pitcairn2
#35132
3-4 gyerek felnevelése aztán minden csak nem jó befektetés, pláne 'tisztességesen'
Szabi2280
Szabi2280 2019. 02. 15. 21:02
Előzmény: #35130  Törölt felhasználó
#35131
én meg vettem január második hetében... mondván jó lesz majd a gyereknek.. bár a csomagról nem tudtam...
Törölt felhasználó 2019. 02. 15. 20:56
Előzmény: #35129  berlini
#35130
Ha ezt a csomagot tudom egyébként még januárba is vettem volna hitellel egy újabb lakást.. De sajnos én is betojtam és arra számítottam jön a válság ( estek a tőzsdék) és előtörlesztettem a hitelem egy részét ..
berlini
berlini 2019. 02. 15. 20:51
Előzmény: #35108  2345678
#35129
Talán az Economist-nek elhiszitek, amit nekem nem.
Szabi2280
Szabi2280 2019. 02. 15. 20:50
Előzmény: #35126  Törölt felhasználó
#35128
Szerintem nem fognak lejjebb menni az árak. mondom ezt Sopronból... egyrészt az osztrák példából indulok ki, egyrészt meg a magyarból.. kint Bécsbe és a kisebb városokban is saját lakást nagyon kevesen engedhetnek meg maguknak.. viszont jól belegondolva ha a nyugdíjas kor  biztosítva van sokkal jobban megéri hosszútávon bérelni mint egyben kifizetni.. bár kint sok olyan konstrukció van pl 10 év bérlet után eldöntheti a bérlő hogy megvásárolja e az ingatlant, persze az addig befizetett összeg levonásával... ami nálunk még közel sem ismert... Nálunk sem voltak soha olcsók az ingatlanok csak amikor egy panel 7 millió volt a fizetés meg 70 ezer nettó volt... tehát a bérek meg 3-4-5-szörösödésével a lakásárak is szorzódtak...a jóminőségű, jó helyen lévő lakások ára mindig menni fog felfele, egyrészt azért mert az emberek mindig vágynak valami újra prémiumra...
Törölt felhasználó 2019. 02. 15. 20:38
Előzmény: #35126  Törölt felhasználó
#35127
és a 240 e ft nettó átlagbér egy semmilyen adókedvezményt nem kapó személyre értendő.. Van többsávos adózás is a jövedelmekre úgy hívják családi adókedvezmény és az határozza meg milyen sávod van , hogy hány gyereked van) 10 e ft 1 gyerekre 40 e ft 2 gyerekre és 99 e ft 3 gyerekre.
Az átlagbér számításnál hazug módon ezt se szokták bele számolni , pedig a legtöbb családban azért 1-2 vagy akár 3 gyerek is lehet.. és jóval többet kapnak ki a szülők..
Aztán mivel ezt nem számolják bele mutogatják, hogy jaj jaj a magyar minimálbér milyen szánalmas az EU -ban utolsó helyeken kullogunk..
Tény aki sose akar családot és gyereket annak nem alacsonyak az adók de az emberek 90 % nak azért lesz 1-2 gyereke az életében.. ( Ha nem is 3  )
A maradék libsik akik meg csak a magukért élnek nem nagyon érdekel és szerintem nem is fontos a társadalom számára. 
Törölt felhasználó 2019. 02. 15. 20:27
Előzmény: #35125  Törölt felhasználó
#35126
2008 ban 120 e ft volt az átlagbér most valahol 240 e nél van.. mentek az lakás árak fel , de senki ne gondolja , hogy ha 10-15 év múlva 500 e nettól lesz az átlagbér nem  dupla annyi lesz a lakás ár.. mert annyi lesz nézzétek meg a Bécsi árakat.. kb. dupla a Pestinek . ( külvárost külvárossal belvárost belvárossal hasonlíts össze)
Törölt felhasználó 2019. 02. 15. 20:23
Előzmény: #35124  Törölt felhasználó
#35125
vannak persze néha csöpögő csapok néha beázás van biztosítás amit meg nem fedezne fizeti a lakó  többnyire mert úgy kötöm a szerződést minden általános kopás utáni karbantartást ő fizet kész. Közel se annyi mint egy napi 8 órás munka inkább heti fél óra se.. igazi passzív élet..
Törölt felhasználó 2019. 02. 15. 20:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#35124
Azért okosan lehet ezt automatizálni : Adóbevallásom  magam csinálom (közgazdász vagyok)
Rezsi díjak automatizálva csoportossal  ( és ezt kérem el elszámoláskor nem tudja a lakó be nem fizetni ) dijneten számlák amivel havi fél óra alatt kiszámolom a díjakat átküldöm a dolgokat és jön az utalás . 2-3 havonta meg 5 perces mustra.. ha kár van az ingatlanba akkor pedig kaucióból levonom..igaz még nem fizető lakóm szerencsére nem volt ez lehet azért , mert legálisan közjegyzős papírral adok ki  . ( dolgozok még a lakások mellett)
Törölt felhasználó 2019. 02. 15. 20:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#35123
He he.. a stílusod téged minősít. 
Bérlakás program van jelenleg is ha jól tudom 30000 lakás került a Nemzeti Eszközkezelőhöz . Pont a legrászorultabbaknak segítettek a devizahiteleseknek. Jellemzően 10-20 e ft os bérleti díjat fizetnek és most kedvezményes áron a lakásukat vissza is vásárolhatják amibe bele számolódik az eddig megfizetett bérleti díj vagy maradhatnak az olcsó bérlakásukba.
Mindenkinek Pesten kéne laknia és Nyugat Magyarországon, mert ott jobb a fizetés ezért építsünk eszetlenül ezerszámra Pesten bérlakásokat ? Ha ha a kapitalizmus nem erről szól természetes szelekciónak kell lennie különben a vidék elnéptelenedik , mert senki se akarna ott maradni ebben az esetben.. Nem mintha a vidék így is nem néptelenedne el , de nem kell a folyamatot felgyorsítani.. Úgy bírom, mikor valaki alanyi jogon követeli magának az olcsó albérletet Pesten , mert ő neki ez járna csak a gonosz Orbán nem építi meg neki... 
Fiataloknak az életkezdési kamatmentes hitel tökéletes az önerőt mégcsak otthon a szülői házban meg se kell gyűjteni évek alatt.. Sok értelmes fiatal fog élni vele a nyomor telepeken élő kisebbség is élhet vele 1 minimálbérből már fel lehet venni 10 mft os támogatott hitelt 2 minimálbér pedig dupla ennyit jelent.  mert 25 éves fixált hitelre 50 % ig terhelhető a jövedelem tehát 50 e ft os törlesztő egy minimálbérbe is belefér.
Az se igaz, hogy a 3 gyerekeseknek  járó 100 e adókedvezmény csak a gazdagokat gyarapítja.. Aljas hazugság amit az index is a múltkor lehozott , hogy ez így van, mert ferdítve csak 1 minimálbérrel számolt és abból tényleg csak 47 eft ot tud szerencsétlen lehívni., de egy családba általában egy anya apa van két minimálbéres már 90 e ft ot tud kb. majd az egészet lehívni.. Ha az asszony GYEDEn van szintén lehívhat 30- 40 e ft ot ha a férj picit többet keres mint a minimálbér ( mondjuk nettó 130 e ft ot ez vidéken se álom kategória) akkor lehívhatja a teljes adókedvezményt. Ja hogy dolgozni kell  ha a kisebbség alkar részesülni a kedvezményből?   hát dolgozzon és kapja.. ( két közmunkás is tud adókedvezménnyel élni , de valahol 100 e ft ból csak 50 et tud lehívni) 
consonance 2019. 02. 15. 20:10
Törölt hozzászólás
#35122
consonance 2019. 02. 15. 20:07
Törölt hozzászólás
#35121

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek