Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pitcairn2 2018. 12. 03. 18:30
Előzmény: #29682  pomperj
#29700
és mit gondolsz a várható bust-ról?
ncseed 2018. 12. 03. 18:26
Törölt hozzászólás
#29699
Törölt felhasználó 2018. 12. 03. 18:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#29698
Madárhegyen 10 éve még csak a madár járt, nem?
De amúgy azóta elég szépen, viszonylag normálisan(vagyis nem agyon)épülget, bár még most se minden utca szilárd burkolatú.
Tömegközlekedése viszont elég gyenge.
Amúgy jah, kelenföldet meg mi veszi körbe, keletre a duna menti brown field, nyugatra vasút, délre albertfalva, még észak felé áll a legjobban.
pitcairn2 2018. 12. 03. 18:17
Előzmény: #29690  elemerorsos
#29697
minél tovább mennek ezen az úton annál nagyobb lesz végül a kamatemelkedés...
pitcairn2 2018. 12. 03. 18:16
Előzmény: #29694  mamoka47
#29696
ha ennyire szuper a hőn szeretett lakáspiacod akkor nem fog neki fájni a kamatkörnyezet normalizálása:)
ne feledd "csak" szűk 4%-ot kell emelni ahhoz, hogy elérjük a bankbetétek esetében a ZÉRÓ reálkamatot
igaz az USÁ-ban már 2% kamatemeléstől is kipukkanófélben van a mesterségesen generált lakáspiaci lufi..
Törölt felhasználó 2018. 12. 03. 18:15
Előzmény: #29686  kbb
#29695
Na már itt is verdessük az 1M/nm-t, nagyon komoly, bár épp az előbb néztem egy köztársaság téri garzon hirdetését ugyanennyiért :D.
Egy panelprogram nem tenne rosszat mondjuk az etele út-nak, a villamos részben kontraproduktív lesz abból a szempontból, hogy kevesebb lesz a zöld, de amúgy talán már mondtam, hogy egy elég rossz vicc volt nem egy ütemben megépíteni.
Aki kevésbé járatos a környéken nézze meg a 103-as busz menetrendjét pl.
mamoka47
mamoka47 2018. 12. 03. 18:12
Előzmény: #29679  RealistaPista
#29694
2017. április 24. | 18:47#13386         Azért szeretem ezt a blogot,mert ez teljesen lefedi az irigy,döntésképtelen,hezitáló ,mindig csak okoskodó  magyar embereket..Vissza lehet nézni,az ide beírok 80%-a vesztes,és csak károgni tud.Én csak panelprolinak tartom magamat,az elmúlt 3év vásárlásaival,amik egyes ingatlan esetében a bérleti dijjal együtt meghaladják a 100% -hozamot.Ezzel szemben ,itt a blog indulása óta buta, és az elmúlt 3 év tapasztalata alapján a piacot  nem értő emberek magyarázzák a hülyeségeiket. Mi a kisebbség közben csak zsákoljuk a pénzt,.......Na de majd holnap aztán esni fog!!!!.....-jönnek majd a kommentek. Hol vagytok régi negatív kommentelök???? És hol lesztek ti mai negatív emberek??? Valószínű majd jöttök hozzánk albérletbe!
Bezzeg a régi szép időkben milyen olvasható volt a blog! Azóta hol vannak a régi negatív harcostársak?Megjegyzem  tavalyi árakhoz képest megint ment a piac jó 20%-ot! 
mamoka47
mamoka47 2018. 12. 03. 18:12
Előzmény: #29679  RealistaPista
#29693
2017. április 24. | 18:47#13386         Azért szeretem ezt a blogot,mert ez teljesen lefedi az irigy,döntésképtelen,hezitáló ,mindig csak okoskodó  magyar embereket..Vissza lehet nézni,az ide beírok 80%-a vesztes,és csak károgni tud.Én csak panelprolinak tartom magamat,az elmúlt 3év vásárlásaival,amik egyes ingatlan esetében a bérleti dijjal együtt meghaladják a 100% -hozamot.Ezzel szemben ,itt a blog indulása óta buta, és az elmúlt 3 év tapasztalata alapján a piacot  nem értő emberek magyarázzák a hülyeségeiket. Mi a kisebbség közben csak zsákoljuk a pénzt,.......Na de majd holnap aztán esni fog!!!!.....-jönnek majd a kommentek. Hol vagytok régi negatív kommentelök???? És hol lesztek ti mai negatív emberek??? Valószínű majd jöttök hozzánk albérletbe!
Bezzeg a régi szép időkben milyen olvasható volt a blog! Azóta hol vannak a régi negatív harcostársak?Megjegyzem  tavalyi árakhoz képest megint ment a piac jó 20%-ot! 
pitcairn2 2018. 12. 03. 18:09
Előzmény: #29688  elemerorsos
#29692
és ne tessék megsértődni ha folyamatosan emlékeztetek eme "remek" fundamentumra...
a rali kb. ennyire épül...
pitcairn2 2018. 12. 03. 18:08
Előzmény: #29688  elemerorsos
#29691
azért mert ennek nem lesz jó vége...
elemerorsos 2018. 12. 03. 18:03
Előzmény: #29676  mage
#29690
Szerintem hagyni fogják elmenni az  EURHUF-ot, akár 370-380-ig is 1-2 éven belül, lehet már jövőre. Miért lenne ez gond? Külker egyenlegnek jót tenne, exportnak jó, import csökken, multiknak jó, MNB árfolyamnyereségen kaszálna...
ncseed 2018. 12. 03. 18:02
Törölt hozzászólás
#29689
elemerorsos 2018. 12. 03. 18:01
Előzmény: #29670  pitcairn2
#29688
Neked nagyon beakadt ez a lemez. És ugyan miért kellene emelnie az MNB-nek? Neki ez tökéletes így, és mint látszik, szinte mindenki másnak is.
elemerorsos 2018. 12. 03. 18:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#29687
Például iszonyú sok külföldi jön Budapestre dolgozni. Egy ismerősöm az egyik nagy informatikai multinál dolgozik (IX.ker), az elkövetkező 3 évre 1500 indiaira vendégmunkásra kaptak engedélyt, jönnek is folyamatosan. És ez csak 1 cég. Ha a népesség tartósan esne, akkor a kiadó (illetve a kiadatlan) lakások számának emelkednie kellene, de nincs így.
kbb 2018. 12. 03. 17:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#29686
Ez a kelenföldi paneldzsungel közepén épül:
https://www.oc.hu/uj-lakasok/v6-apartments
kbb 2018. 12. 03. 17:58
Előzmény: #29681  Törölt felhasználó
#29685
Kelenföld olcsóbb, mint Gazdagrét.
mamoka47
mamoka47 2018. 12. 03. 17:53
Előzmény: #29682  pomperj
#29684
Alapos elemzés! Köszönjük. Én csak röviden,további áremelkedést várok.
tihamer
tihamer 2018. 12. 03. 17:49
Előzmény: #29682  pomperj
#29683
https://bankmonitor.hu/cikk/hitelfelvevok-figyelem-csokkennek-a-kamatok/
Szerintem megérheti még ingatlant vásárolni, bár én már tartáson vagyok.
pomperj
pomperj 2018. 12. 03. 17:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#29682

Hozzatennek 3 dolgot.
Az egyik, hogy az MNB  2013, az ingatlan-ciklus melypont ota, eddig 110% korul emelte meg a monetaris bazist.
EZ az extra friss penz penz tehat nagyjabol ugyanannyi, mint 2013ben volt.
 Es hova mehetne mashova, mint a cegek adossag novelesebe  (Novekedesi Progtam), a masik resze meg az Ingatlanokba. ES amig MNB nem all le a penznyomtatassal, addig a bankok  nyomjak kifele a ceges es a lakas hiteleket, es a vevok veszik a lakasokat. 
Egyelore meg a veteli kedv lassulasa sem latszik, es MNB ugyan kisse lassitja a korabbi erosebb penznyomtatasi tempot iden, de no a penzbazis iden is, es  kamathoz nem nyult.
Szoval, szerintem monetaris alapon nincs itt a csucsa az ingatlan-boom-nak.
.
A masik, hogy persze ennyi penz inflaciot csinal, de a Magyar sajatossagnak megfeleloen most nem annyira a fogyasztasi cikkekben, hanem az Ingatlan piacon csinalja, mert a Magyar lakossag vagyonanak 80%-a van ingatlanban.
Aki meg  ingatlant elad, az masnap rohan megvenni egy masik ingatlant, hogy ne ertektelenedjen el a penze….a bankban nem kap kamatot...szoval pozitiv visszacsatolas is van. 
Igy aztan szerintem eleg az MNB-t es a kamatot figyelni. Es ameddig tart az Easy Money a Magyar bankoknal, addig az ingatlan biztosan megy fel. Es meg utanan is par negyedevet, mire eszreveszi a piac a lassulast.
.
Reszemrol azt gondolom, amig ECB nem emel kamatot (most ujabb kb. 6 honapig nem, ezt igerte Draghi), addig MNB sem fog. Sot, talan meg utana sem 3-9 honapig, amig nem kenyszerul.
 Szoval az ingatlan  Boom tart, es van meg legalabb egy-masfel eve hatra.
Törölt felhasználó 2018. 12. 03. 17:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#29681
Leginkább gazdagréttel hasonlítottam, kelenföld valóban "verhetetlen" a metróval, bár azért engem sokkal jobban lehangol az a lakótelep, meg a vonzáskörzete, mint gazdagrét, de ez az érzés azért talán be is van árazva, de javítsatok ki, ha tévedek.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek