Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
dexter5 2018. 10. 13. 10:36
Törölt hozzászólás
#26520
pitcairn2 2018. 10. 13. 10:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#26519
ja és ő semmiféle képzést nem csinált, magát képezte át, csak akkor iratkozott be vmi témába vágó egyetemi kurzusra amikor már az NNG-ben dolgozott
a gyorstalpaló programozóképzésekről elég sok rosszat lehet hallani, jó részünk inkább csak a pénzlenyúlás kategória lehet....
dexter5 2018. 10. 13. 10:33
Törölt hozzászólás
#26518
ncseed 2018. 10. 13. 10:32
Törölt hozzászólás
#26517
pitcairn2 2018. 10. 13. 10:30
Előzmény: törölt hozzászólás
#26516
a geovonalra elég jó rálátásom van, nemhogy a bányamérnök de a geológus szakma is tipikus pályaelhagyó terület volt az utóbbi években  (alig tud ezzel ma vki szakmai vonalon megélni kis hazánkban...)
egyedül csak a geofizikusok voltak kelendőek úgy 2015-ig
2015 óta azonban ők sem kellenek (visszaesett pl. az olajkutatás...)
az egyik geofizikus ismerősöm éveken át dolgozott vmi amerikai multi magyar telephelyén geofizikus elemzőként, 2015-ben építették le utána 2 évig munka nélkül volt, illetve végső kétségbeesésében betanított munkákat végzett (pl. ételkihordás meg hasonló remek dolgok...), majd átképezte magát térinformatikussá és most az NNG-ben dolgozik...
a geofizikusi pályát azonban elhagyta...
dexter5 2018. 10. 13. 10:04
Törölt hozzászólás
#26515
impudent 2018. 10. 13. 09:40
Előzmény: #26513  2345678
#26514
Rengeteg jo programozo volt no regebben.
A cegeket nem erdekli no vagy ferfi csak fejlesszen.
2345678 2018. 10. 13. 09:37
#26513
Volt itt szó a tanulásról:a lányom bányamérnöknek tanult.Elhelyezkedni nem tud,mert nincsenek bányák.Holott az országunk Európa legnagyobb szénkészléte felett ül.Ha kitermelnénk,valószínű,hogy valakik megvennék. Aztán a csapból is folyik,hogy mennyi programozóra lenne szükség.Vannak erre képző cégek,18 hónap alatt ,megcsinálta.Senkinek nem kell,egyrészt a programozó szakmában mint nő nem kell.Másrészt 1-2 éves gyakorlatot,referenciákat kérnek amivel egy kezdő még nem rendelkezik.A képző cég azt ígérte,hogy elhelyezik a képzés végén,hazugság volt.Most meg követelik rajta a képzés díját..Neki is ,nekünk is elegünk van a tanulásból.
elemerorsos 2018. 10. 13. 09:16
Előzmény: #26511  kbb
#26512
Vannak jó ingatlanosok is, akik megérik a jutalékot. Na persze nem a 4-5%-okat, hanem max 2%-ot. Én úgy szoktam, hogy megmondom, mennyit akarok a végén kapni, és utána ő lője be az árat úgy, hogy alku és jutalék után én a teljes pénzem megkapjam. Plusz, legyen teljes körű a szolgáltatás, én csak az ügyvédhez menjek aláírni. A lakást önállóan fotózza, hirdesse, mutogassa, alkudozzon, szerezze be a szükséges igazolásokat, alapító okiratot, stb., én ezekről tudni se akarok. Erre azt mondom, hogy korrekt.
kbb 2018. 10. 13. 07:58
Előzmény: #26505  because
#26511
A lakás olyan, amilyen (földszinti és fák vannak előtte). Tulaj feltett róla egy korrekt hirdetést, szép képekkel, alaprajzzal. Majd jött a Balla-ügynök, lőtt 2 minősíthetetlenül gyenge képet, alaprajz nuku, és most várja a jutalékot.
Törölt felhasználó 2018. 10. 12. 21:08
Előzmény: #26506  mage
#26510
Szép estét ! Igazad volt mert 2018 ban a Fazekas a vidékiek közzül nem a 3.ha nem 2.lett! Ez végül is mindegy. A lányom a nemzetközi gazdálkodást nézte ki,de még képlékeny,van még 3 féléve hátra a suliból.A kérdésedre válaszolva részvénnyel kapcsolatba az Est médiát  azért nem adtam még el mert annó az Ópussal megjártam hamar kiszáltam belőle,3,5 ft ér vettem és 3hónap múlva 13ft ér adtam el,és örültem neki mint a majom a farkának.Utólag tudjuk 800 fölé repült.Na ebből a hibából tanultam ,nekem az EST papírjaim 2 ft alattiak voltak 1,7 ft volt az átlagom többb mint 550k 13ft nál eladtam 200k így a  tőke plussz volt nyereség is volt már rajta.Ezután már csak a nyerőt bukhattam volna el és kitartottam most is van még több mint 190k papirom.Az OTT1 az teljesen más az egy aranybánya lesz,most még a cég nagyon a kezdetén van és óriási emelkedés előtt áll! Ezen kívül SET papirjaim vannak kb annyi mint OTT'1 és ENEFI abból kevesebb! Ma pl a portfólió foglalkozott az OTT 1-el olvasd el megéri !!!Nekem vannak 300 fölöttről is papírjaim de hosszú távon kb2-3 év én olyan 3000ft környékére várom !
Törölt felhasználó 2018. 10. 12. 21:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#26509
Egyrészt szerintem teljesen más a szemléletünk, ezért erről biztosan nem fogjuk meggyőzni egymást. Szerintem köszönő viszonyban sincs egy mesterséges versenyhelyzet a valós életbeliekkel. Emellett kb. ugyanakkora szerepe van az életben a kooperációnak, mint a versenynek, mégis a gyerekeket csak utóbbira készítik fel. Emellett rengeteg embert látok, akiknél elvileg minden klaffolt, kitűnő tanulmányi eredmény, sikerek tanulmányi versenyeket, PHD, 5-ös diploma (vagy akár summa cum laude vagy vörös diploma), aztán mégsem vitték semmire a versenyszférában.
Másrészt ahogy ncseed írta, nem biztos, hogy a te gyereked is annyira sikeres lesz. Illetve lehet sikeresebb is, ki tudja. Viszont egy 10 ezer fős futóversenyt is egy ember nyer, ráadásul az élet olyan futóverseny, ahol van aki km-ekkel előrébb indul, és persze azokat beéred, akik ezzel elégedve csak vánszorognak, de azok ellen csak akkor lesz esélye a gyerekednek, akik ugyanúgy készülnek, mint ő, és emellett ugyanonnan is indulnak. Mert utóbbi sem ritka.
nemecsekerno 2018. 10. 12. 20:29
Törölt hozzászólás
#26508
mage 2018. 10. 12. 20:22
Előzmény: #26505  because
#26507
Szerintem a képek minőségére gondolt. Az is jó kérdés, hogy kapott-e engedélyt a hirdetésre, mert az eredetiben nem kéri az eladó a segítségüket.
mage 2018. 10. 12. 20:20
Előzmény: #26420  Törölt felhasználó
#26506
@sobadi
Debrecenben is 2. a Fazekas a Kossuth mögött, ha nem csinálják ki az Ady igazgatóját akkor talán pár év alatt az Ady is beelőzte volna a Fazekast. Emiatt nem hiszem, hogy a vidéki iskolák közül top 3-as lenne a debreceni Fazekas. A tanárállomány siralmas, sajnos abszolút protekciós alapon megy kit vesznek fel (például olyan tanítja a matekszakosokat matekból akinek nincs matematikai tehetsége). Egyedül a diákállomány erős, mert sok a vidéki köztük (Debrecen körüli kistelepülésen lakók) és jellemzően szorgalmasabbak, mint a helybeliek.Bár nem tudom melyik szakra akar jelentkezni a lányod a bme-én, de az egy teljesen más liga. Nekem 2 kitűnő osztálytársam ment anno a bme-re, egyik villamosmérnökire (lány), másik valamilyen informatikai mérnök szakra. Első félévében beleálltak a földbe. Végül a lány elvégezte 6-7 év alatt, mert nagyon szorgalmas volt, de rengeteget szidta a Fazekasos fizika tanárunkat, hogy semmit nem tanított meg és emiatt hatalmas hátránnyal indult. Remélem nem Takács Kálmán tanítja fizikából :), mondjuk Simon Gyula se sokkal jobb, mert ő meg egy beképzelt fasz (többi fizika tanárt nem ismerem).
 Nyilván nem ismerem a lányod és abból kifolyólag a képességeit, tehát ne gondold azt, hogy az előzőekben ítélkeztem felette, csak az igazi megmérettetéssekk majd csak azután jönnek neki.
Szerintem jó ötlet lakás venni Pesten, ha van rá lehetőségetek és egyenlőre úgy nézz ki, hogy oda fog költözni. Viszont én lehet első félévben inkább koliba küldeném. Egy életre szerezhet ott barátokat és élményeket. Meg vizsgaidőszakban könnyebb találni olyat aki el tudja magyarázni, ha valamit nem ért egy tárgyból (főleg lányként egy olyan helyen ahol 1:10-hez az arány a javára). Ha meg nem tetszik neki, akkor ott a lakás és át tudd költözni. Addig max kiadjátok valami megbízható bérlőnek.
Jó nagy szerencséd volt az est mediával és ott 1-gyel, más részvényekből is vettél?  Sose remegett  a kezed mikor egyre többet ért, hogy eladd?  
because 2018. 10. 12. 20:13
Előzmény: #26500  kbb
#26505
Ez a lakás olyan, mint egy börtön, csak függőlegesek a rácsai :( Soha nem vennék ilyet lakásnak....  De miért baj az, ha az ingatlanos másképp hirdeti?
mage 2018. 10. 12. 19:47
Előzmény: #26500  kbb
#26504
Mert ingatlanosra szükség van :)
terelemel 2018. 10. 12. 19:28
Előzmény: #26500  kbb
#26503
Itt mit kell nezni?
impudent 2018. 10. 12. 18:50
#26502
Ez a fidesz azert hatalmas joletet teremtett
Törölt felhasználó 2018. 10. 12. 18:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#26501
Szerintem meg ez az általában csak egy közhely, az emberi motiváció ennél sokkal bonyolultabb és több tényezős. Az is lehet, hogy 30 millióval indulva meg sokkal nagyobb vagyonod lenne, mert előbb kezded befektetni, illetve más lenne a kiindulási alapod fejben is.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek