Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2017. 06. 05. 12:52
Előzmény: #14893  gambadoro
#14900
Te vagy az, aki hangosan fikázod a budapesti lakosság 90%-át (pár generációra visszanézel, és majdnem mindenki betelepült). Már-már hisztériás szinten nyomod ezt.
exmnbs1 2017. 06. 05. 12:52
Előzmény: #14893  gambadoro
#14899
Nem. Ujabban
Törölt felhasználó 2017. 06. 05. 12:50
Előzmény: #14891  gambadoro
#14898
En nem mondtam h budapestbol falut kell csinalni. En se foldmuvelni jottem ide, de meg csak nem is olyan munkat vegezni, amit tudtam volna Pecse, illetve akiket peldakent hoztam azok se. Sajnalom, hogy a te szomszedaid prolik, attol meg nem kellene altalanositani, es videkizni.
BPartner
BPartner 2017. 06. 05. 12:48
Előzmény: #14890  gambadoro
#14897
Nincs mindenhez jogunk és a gondolat is csak addig szabad, amíg törvénybe nem ütközik. Itt pedig jelezni kell, hogy mást származási alapon megítélni es elítelni tilos és bűncselekmény Magyarországon. Moderálhatnak érte előbb vagy utóbb. Jobb lenne a szélsőséges nézeteket nem terjeszteni, mert nincs hozzá jogalap, akár hányszor is engedik ezen a fórumon megismételni. 2017 van és nem 1937!
Törölt felhasználó 2017. 06. 05. 12:47
Előzmény: #14854  gambadoro
#14896
Az nem zavar, hogy amit itt előadsz, az ugyanolyan soviniszta, mint a rasszizmus, homofóbia, nemzeti sovinizmus, stb., stb. Származási alapon ítéled meg az embereket. Azért kíváncsi lennék én a te családfádra, ha már ekkora szájjal nyomod...
gambadoro 2017. 06. 05. 12:43
Előzmény: #14891  gambadoro
#14895
nyomtál egy mínuszt te bohóc? ez milyen szánalmas, bár tipikus mentalitás
redi 2017. 06. 05. 12:39
Előzmény: #14883  Törölt felhasználó
#14894
Ezzel nagyon egyetértek. Ahogy nekem mesélték valamikor talán az 50-es években volt valami olyan rendelet, hogy csak 5 év Bp-i tartózkodás után igényelhettél lakást. Lehet hogy a kolléga erre gondol, hogy ez ma is jó lenne, hiszen akkor nem vehetne minden jöttment vidéki házat vagy lakást a hegyen. (bocs a cinizmusért)
gambadoro 2017. 06. 05. 12:30
Előzmény: #14885  exmnbs1
#14893
nem ez a probléma, hanem az, ha a hozott mentalitást akarják ráerőltetni a helyire nekem ne mondd azt, hogy ugyanúgy a magának érzi az az ember a lakókörnyezetét, aki ott nő fel, ismeri a múltját, minden részletét, mint az, aki beesik nincs az utóbbival sem baj, de a trend szerint ezek a hangosak, az őslakosok pedig udvariasan hallgatnak, előbb-utóbb ezért megszűnik a hely annak lenni, ami lévay melyik? a földszinti? az egy vicces lakás a mellette lévő emeleti volt az enyém 36 millbe került 2 éve garázzsal ezt tavaly 40-ért akarta eladni, ok fel van aránylag újítva még reális is lehetne aztán kitalálta, hogy ja 50 millió azóta sem kell senkinek hiába földszint kb 1,5 emeletet mész fel a házig
DAXHU 2017. 06. 05. 12:30
Előzmény: #14890  gambadoro
#14892
"a hagyomány tartja meg a közösséget" Ez nagyon igaz! Nagyon látszik, hogy a mai társadalmak mennyire nem találják a helyüket a világban. A hagyományok ápolásának kellene lenni a legfontosabbnak. Van megoldandó feladat a mai világban, csak azokkal nem igazán foglalkoznak.
gambadoro 2017. 06. 05. 12:26
Előzmény: #14879  Törölt felhasználó
#14891
hiába kínlódsz vidéki maradsz így szocializálódtál miért kellene egy nagy falut csinálni Budapestből? szerintem nem kellene leírtam, hogy hagyjuk ezt és azt is, hogy kár megsértődni de belőled árad a frusztráltság
gambadoro 2017. 06. 05. 12:24
Előzmény: #14881  BPartner
#14890
milyen ripacskodás te nagyon okos engedd meg nekem, hogy zavarjanak a betelepülők nem csak engem zavarnak, minden tősgyökerest lakjál te felhígult környéken keserűség? miről hebegsz??????? bár igaz, valóban keserű lesz az ember ilyenkor neked a tradíció nem számít, érthető miért a hagyomány tartja meg a közösséget kedvesem, semmi más a többi a panel ebből is látszik, honnan jöttél, de nem jutottál sehova
BPartner
BPartner 2017. 06. 05. 12:17
Előzmény: #14886  redi
#14889
Budapesten mindenki otthon érezheti magát, csak ki kell választani a megfelelő környéket. Na és persze idővel lehet költözni is. Kerületen belül is nagyok a különbségek, de egy városrészen belül is. Pest és Buda kertvárosai, kisvárosi és falusi hangulatúak. Buda kertvárosai zöldebbek, mint ha az ember erdőben lakna. Ennek azért már van felára. Hiába a főváros státusz, Budapesten is a zöld és élhető környzetet kell igazán megfizetni. Aki hosszabb távon itt tervez, az biztosan zöld/parkos környezetbe költözik.
DAXHU 2017. 06. 05. 11:48
Előzmény: #14885  exmnbs1
#14888
Azért, ha végignézed az általános iskolák és gimnáziumok rangsorát, akad jó néhány budai az első húszban.
DAXHU 2017. 06. 05. 11:46
Előzmény: #14886  redi
#14887
Szerintem a 12. kerületnek vannak viszonylag olcsóbb részei, egyes budapesti felfújt kerületekhez viszonyítva. Mártonhegy és Németvölgy szerintem kifejezetten kellemes környék. Közlekedés kiváló (villamos, buszok, déli közel van)
redi 2017. 06. 05. 11:37
Előzmény: #14884  Törölt felhasználó
#14886
Köszönöm a tájékoztatást! én napi szinten járok a számozott utcák mellett, szóval sajnos elég ismerős a helyzet. Ezért is próbálok objektív véleményt kérni itt, mert aki a Rózsadombon lakik annak a többi kerület csak kuka lehet. Pedig nem biztos hogy az. Más: ahogy nézem a mostani lakásárakat Bp-en, egy K- Mo-i max 7-8Mért tudja eladni a lakását.Ebből Budán nem vesz már nem hogy új építésűt, de még panelt sem, max ha nagyon jó fizetése van. Ettől függetlenül sokan szeretnének ott élni, mert errefelé nagyon nincs munka.A rosszul fizetettekért is sorban állás van. Szóval marad neki Dél-Pest. És ahogy az ismeretségi körömben látom a fiatal mérnökök nem külföldre igyekeznek elsősorban hanem Bp-re
exmnbs1 2017. 06. 05. 11:31
Előzmény: #14881  BPartner
#14885
nem egy ember van ilyen itt lasd a varbelit is.En sem bpen szulettem de eletem nagyobbik felet Budan toltottem. Igazat adok neked a nyitottsagra mobilizaciora vonatkozoan. Az a jo ha egy kornyeken olyanok laknak akik megengedhetik maguknak.Lasd az ottragadtak omladozo villakban sufnikkal akiknek sem penze sem igenye felujitasra viszont buszkek ra hogy oslakok.Nem jo az sem ha egy hazban kornyeken nincs mobilizacio es egyszerre oregednek meg a lakoi akiknek vagy penzuk vagy affinitasuk nincs a felujitasra. A hazunkban voltak koltozkodesek a kornyezetere leginkabb a felkoltozott srac igenyes es tesz is erte. Az uvoltozeseket a tosgyokeres budapestiek nyomjak akiknek kicsi a lakas.Jo a hegyen lakni de aki nem birja mar az emelkedoket annak nem.Budan nincs igazan szinvonalas kozepiskola,szinhaz stb szoval az sem fenekig tejfel.
Törölt felhasználó 2017. 06. 05. 11:04
Előzmény: #14882  redi
#14884
Inkabb mind3, kulon kulon, vagy akar ketto vagy tobb kombinacioja. De van volt kollegam, O imadja csepelt, ott vett hazat par eve, de a hevtol mar tavolabb, nem drogos, nem pias, nem szinesboru. Mondjuk O is nagy bringas, sokat jart fel eszak pestre is cangaval.
Törölt felhasználó 2017. 06. 05. 11:00
Előzmény: #14881  BPartner
#14883
Szamomra az az igazan erthetetlen, hogy akkor ez a alapjan a logika alapjan pestieknek(es a budaiaknak) tan szuletesi elojoguk olyan munkakorokben dolgozni, ami videken egyaltalan nem elerheto, mert ilyen nem keves van, nehany peldat emlitettem, kollega persze szo nelkul hagyta. Ez a ketsebesseges magyarorszag? Vagy ha nem jovok at a duna dombosabbik oldalara mar nem zavarok? Volt osztalytarsam fiokvezeto volt Pecsen, megszunt a fiokja, Siofokra helyeztek gondolom nem kezdo tanacsado munkakorbe, es penzert. Igen, O meg nem a legklafikaltabbak kozul valo, neki csak egy mezei GDFes diploma jutott, attol meg nem hiszem, hogy most kozmunkara kene jarnia az arokpartra. Ilyen peldakat szinten reggelig lehetne sorolni.
redi 2017. 06. 05. 10:48
Előzmény: #14876  kbb
#14882
mit jelent hogy fura? drogos, alkesz vagy csak színes?
BPartner
BPartner 2017. 06. 05. 10:09
Előzmény: #14878  gambadoro
#14881
A nagyvárosok ereje és fejlődése a nyitottságban rejlik, nem csak itthon, de bárhol a világon. A félelmek, amiket újra és újra olvashatunk itt egy álnév alatt, nincs semmi valós alapjuk. Magányos frusztráció csupán, keserűség és csalódottság egy nem e világi embertől. Jöhet düh és gorombaság, erőtlen és üres szavak lesznek. Színpadias ripacskodás a múltat a jelenben élni, ahogy negédes az ilyesfajta nosztalgia is. Az emberi méltóságot sértő "tradíciók védelme" nevében, ugyan már!

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek