Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gyula1971
gyula1971 2014. 11. 07. 19:43
Előzmény: #318  exmnbs1
#320
Az árrobbanás 2016.-tól indulhat be szerintem.
Ki kell söpörni a sok eladatlan ingatlant ami évek óta jelen van.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 07. 19:04
Előzmény: #318  exmnbs1
#319
off

a kilátás nem rossz, de kegyetlen rondán van berendezve, erre még egy csomót rá kell költeni, mire ízléses kégli lesz
exmnbs1 2014. 11. 07. 17:49
Előzmény: #315  Hathor
#318
link

hány éve árulják????
Hathor
Hathor 2014. 11. 07. 17:13
Előzmény: #315  Hathor
#317
Belső kerületek is mennek. 4-6os vonala, V-VI-IX-XIII, Újlipót, Zugló, Belbuda
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 11. 07. 17:12
Előzmény: #306  Hathor
#316
szerintem a savanyú káposzta kurvajó, szerinted meg az ingatlanpiac kurvajó, ízlésekről nem vitatkozunk
Hathor
Hathor 2014. 11. 07. 17:10
Előzmény: #313  exmnbs1
#315
dehogynem veszik.
Viszik a teraszos penthouseokat mint a cukrot
Törölt felhasználó 2014. 11. 07. 17:02
Előzmény: #312  Hathor
#314
az ingatlanpiacot nem a felső 5 % viszi a hátán...egyébként én nem is vennék itt 100 milliós házat, amikor Californiában csodás helyen 60 millió
exmnbs1 2014. 11. 07. 16:54
Előzmény: #312  Hathor
#313
ki veszi?
senki
Hathor
Hathor 2014. 11. 07. 16:37
Előzmény: #311  szarvasvadasz
#312
Nézegetem a kollégáim ajánlatait, amit minden nap küldenek nekem hogy miket vettek fel aznap, osztják meg velem, és sorban jönnek a 100-200milliós lakások/házak. Ilyenre én nem emlékszem, hogy ilyen nagy árakon ennyi lakást hoztak volna be. Egyik este volt a híradóban, hogy csókosok a citadellán megszereztek egy építési telket, sorba vágták ki rajta a szép facsemetéket.. nem is ez a lényeg.
Mutattak egy példát, hogy a szomszéd telken is van egy eladó 200nm-es eladó társasházi lakás 200millió az ára.
Itt is ilyen árú lakások várhatóak címszó volt a híradóban. Elgondolkodtam, hogy mi is van itt gyakorlatilag? Itt a fórumon mindig a siránkozás megy, nincs pénz, halál, csőd, jön az összeomlás.
A kollégáimtól meg azt látom, hogy sorban hozzák be az ingatlanokat 100milka feletti árakkal. Ki veszi akkor ezeket? Régen azért nem repkedtek ennyire a 100milliós ingatlan hirdetések.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 11. 07. 16:23
Előzmény: #310  Hathor
#311
Van egy réteg, aki most is vásárol, de nyilván nem miattuk fog dübörögni ez a piac, tömeges érdeklődés nem a 100 nm fölötti komolyabb ingatlanok iránt van/lesz.

Az a baj, hogy jelenleg "patthelyzet" van:
- egyrészt igénye lenne, de nincs elég pénze a keresleti oldalnak a jelenlegi kínálati árszinthez
- másrészt a tömeges keresletnek szóló használt ingatlankínálat siralmas, rengeteg a "túlárazott rom"

Röviden közelednie kell a kettőnek egymáshoz, reálisan - szerintem most elsősorban az eladói oldalon. A korfa pedig csak tovább rontja a helyzetet a jövőre nézve, mert a korfa miatt fokozatosan egyre több rossz állapotú ingatlan ömlik majd a szűkülő felvevőpiacra vélhetően "telek áron" a következő évtizedekben.

Majd csak lesz valahogy.
Hathor
Hathor 2014. 11. 07. 15:54
Előzmény: #308  szarvasvadasz
#310
Ez a baj, hogy mindenki reallista, így senki nem vesz itthon semmit.
Ugyanez igaz a BÉTre is. Így maradok magamra egyedüli vevőként mindig..
Janku 2014. 11. 07. 15:48
Előzmény: #308  szarvasvadasz
#309
En nem vettem eszre , hogy annyira nonenek az ingatlanarak.

Mas orszagokban igen, nalunk nem.

Lehet ha a ft tovabbi gyengitesevel talan indulna , mielott kidobjak az emberek a kukaba talan vesznek belole ingatlant.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 11. 07. 15:31
Előzmény: #306  Hathor
#308
Részemről szó sincs semmiféle lázadásról. Egyszerűen realista vagyok - avagy a korfa nem hazudik, a sajtó meg más műfaj.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 11. 07. 15:29
Előzmény: #305  Hathor
#307
Miért, lemaradtam valamiről és javult a demográfiai helyzet?

;-)
Hathor
Hathor 2014. 11. 07. 15:22
Előzmény: #305  Hathor
#306
Egyébként nem tudom mit lázadtok mindig az ingatlanpiac ellen.
Legalább fél éve van ez a topik, mindenki negatívat szól hozzá minden hírhez. Azóta meg minden nap pozitív hírek jönnek továbbra is. Kicsit örüljünk már valaminek néha. Olyan ez az egész portfolio fórum, mint a savanyú káposzta.
Hathor
Hathor 2014. 11. 07. 15:19
Előzmény: #304  szarvasvadasz
#305
4éves hír.
Én minden nap aznapi hírt teszek be.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 11. 07. 15:18
Előzmény: #303  Hathor
#304
Aggasztóan alakul Magyarország demográfiai helyzete
2010, február 21 - 11:11

Ha már a Gazdasági és Szociális Tanács (GSZT) is aggasztónak tartja a magyarországi demográfiai folyamatok alakulását és átfogó programot akar a helyzet javítására, akkor már tényleg komoly problémákkal kell, hogy szembenézzünk. A GSZT megrendelésére készült tanulmány szerint Magyarországon 2021-ben már több mint 3 millió idős emberről kell majd gondoskodni, és ez megfelelő létszámú, gazdasági teljesítőképességű aktív népesség nélkül megoldhatatlan feladat.

link
Hathor
Hathor 2014. 11. 07. 15:14
Előzmény: #302  Hathor
#303
Mit vegyünk a gyereknek karácsonyra? - Lakást!
2014. november 7. 06:05

A lakásárak emelkedés előtt állnak, a hitelkondíciók kedvezőek, míg a bankbetéttel csak alacsony hozamok érhetőek el. Ezek tükrében elmondható, hogy aki 10 év múlva saját lakással szeretné megkönnyíteni gyermeke indulását az életben, vásárlása előrehozásával a jelenlegi feltételek mellett kimondottan jól járhat. Ha egy család most vásárolja meg az adott ingatlant, s a következő 10 év során bérbeadja azt, akár 7-9 százalékos hozamot realizálhat, szemben a hitel 6,8 százalékos THM-jével, vagyis egy pusztán hitelből finanszírozott lakásvásárlás is akár plusz hozamokat biztosíthat az új tulajdonosnak.

link
Hathor
Hathor 2014. 11. 04. 13:11
Előzmény: #301  Hathor
#302
Rég nem látott optimizmus - Most éri meg beszállni?

15-20%-os növekedés az éves lakásforgalomban, emelkedő ingatlanárak, versenyképes, 7-8% közötti hozamok, olcsó hitelek. A lakáspiac idei első kilenc hónapban mutatott teljesítménye a sok éves tetszhalott állapot után egyértelműen az éledezés jeleit mutatja. Az Otthon Centrum Lakáspiaci Monitorjának legfrissebb, 2014. harmadik negyedéves száma alapján a növekedés még törékeny, több pozitív, de egyszeri hatás van a piacon, a lakásépítésektől kezdve a befektetői érdeklődésig, de a bizalom egyértelműen visszatért a piacra, ami ha továbbra is kitart, illetve növekszik, stabil növekedési pályára állíthatja a piacot. Az Otthon Centrum a lakáspiac feléledését és a piaci ütemet meghaladó mértékű növekedését használja ki, hogy saját maga is megújuljon. Az ingatlanközvetítő hálózat a belépési és működési feltételek átalakításával nyit az ingatlanközvetítői piac felé.

link
Hathor
Hathor 2014. 11. 04. 10:50
Előzmény: #298  szarvasvadasz
#301
Mindig a főcímet, alatta a kiemelt rövid összefoglalást, és linket rakok be.
Nem én írom ezeket. A cikket egészben mindig el lehet olvasni a linken. Sőt, ha megfigyelted egyszer sem teszek hozzáfűzni valót, csak másolom a hírt címét és a kiemelt bevezetését. Nem nekem kell segíteni másolni. Megírhatod külön, hogy Te ezt és ezt olvastad a cikkben, ez volt még oda írva. Én nem állítottam, hogy nem. Az egész írást nem másolom be sosem, mert egy oldal lesz egy hozzászólás.

Üdv.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek