Topiknyitó: Portfolio 2014. 03. 28. 09:15

137 milliárdos veszteség a CIB Banknál (3.)  

Ugrás a cikkhez
Jelentős, 4,55 milliárd eurós veszteséget könyvelt el az Intesa Sanpaolo 2013-ra. Ez a veszteség jóval kisebb az UniCrediténél, a háttérben azonban hasonló okok (konzervatív céltartalékolás, goodwill-leírások) állnak. A gyorsjelentés főbb pontjai: ...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=197117
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 04. 08. 07:23
Előzmény: #35  fokukac
#37
na igen, a projekthitelezés, az is komoly gond, a kedvenc példám az m0-m1 sarkán a tópark vagy hogy hívják, eleve úgy kezdték, hogy sose lesz befejezve, tiszta csalárdság volt az egész - pár bank rendesen beszopta ezt is
tokos. 2014. 04. 08. 07:11
Előzmény: #35  fokukac
#36
Köszi, ezzel is okosabb lettem.
fokukac 2014. 04. 08. 00:10
Előzmény: #33  tokos.
#35
Azok a bankok szenvedtek el nagyon nagy veszteségeket, akik nagy elánnal vetették be magukat a projekt-hitelezésbe, azaz ingatlanfejlesztéseket hiteleztek, amik bedőltek. Vagy megvalósultak, csak azóta sem profitábilisak.
Ha az ügyfél nem fizet, marad utána egy félbemaradt építkezés vagy egy teljesen elértéktelenedett telek, amit nagyon nehéz pénzzé tenni, azaz a bank nem térül a biztosítékból.
A CIB, az MKB és a Rafi a legnagyobb vesztesek ebben, és a veszteségük nagy része is ebből adódik.
Lehet hibáztatni az elmúlt évek vezetését, de az igazság az, hogy a válság előtt felhalmozott portfólióval nem sok mindent lehet ma kezdeni. A kockázatokat akkor kellett volna kezelni, nem ma. Ezek eddig rejtett veszteségként voltak a könyvekben, és abban bíztak, hogy csak pár év lesz a válság, és az azt követő fellendülésben még ki lehet ezen projektekből szállni, térüléssel, de tekintve, hogy 5,5 éve tart, és fellendülésnek nyoma nincs, illetve jönnek az új tőkemegfelelési szabályok, most már tényleg le kell írni ezen veszteségeket, és meg kell tisztítani a könyveket. Az anyabankok pedig egyelőre fizetnek, mint a katonatiszt.
tokos. 2014. 04. 07. 22:56
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#34
Mit tudom én, sokmindenben a sok év alatt. A viták nem eredmény nélküliek, főképp, ha idegen terepen játszik az ember, mindig tanul.

Talán nem könnyű észrevenni rajtam, pedig így van.
tokos. 2014. 04. 07. 22:54
Előzmény: #31  tokos.
#33
Még annyit, hogy nem túl régen cikkeztek épp itt a portfólión és mutatták a nagy bankok nyereségét, veszteségét, és ott is valami 400 mrd veszteséget hozott össze 2-3 bank, mikor egy sor bank meg nyereséges volt. Nemmondom, hogy az évszázad eredményét érték el, de stabil nyereségük volt.
Mindnek ott a bankadó, az egyéb adók, az állampapírok, azMNB hitel, mégis vannak, amiknek egész tisztességes nyereségük van, a másiknak meg 100 mrd feletti vesztesége.

Ugyan miért?

Drop írta egyébként, hogy az egyiknek, a Rafinak, valami 30%-nyi behajthatatlan követelése van (ha jól emlékszem éppen edvizahitelek).

Persze lehet mondani, hogy a Fidesz hergeés tett oda nekik, és biztosan szerepet játszott benne, de az OTP ügyfeleit, megvagy még 10 bank ügyfeleit nem hergelték?

Vagy egyszerűen csak itt nyalt vissz a korábbi eszetlen devizahitel kihelyezési cumi?

Vagy így könnyítenek az anyabank nyereségén?

Szóval én nem állítom, hogy a kormányzat nem nyírta a bankokat az elmúlt pár évben, és elég gyakran írtam, hogy a devizahiteleseket sem így kellene elrendezni, ahogy tették, de ezeket a 100 mrd feletti veszteségeket is túlzás a kormányzat nyakába varrni.
Törölt felhasználó 2014. 04. 07. 22:52
Előzmény: #31  tokos.
#32
Na fene, mivel sikerült megbillentenem a világképedet?
tokos. 2014. 04. 07. 22:30
Előzmény: #29  Bekre_Pal
#31
Ha megbillen, visszabillentjük, ez nem olyan nagy tragédia nálam. Pénznyelő egyszer-kétszer megbillentette már, az ember beilleszti ezeket a világképébe és kész.
duraczell 2014. 04. 07. 22:20
Előzmény: #28  Bekre_Pal
#30
nemsokára ;)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 04. 07. 22:20
Előzmény: #26  tokos.
#29
szerintem te nem akarod látni a tényeket, meg az ok-okozatot, mert megbillenne a világképed
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 04. 07. 22:19
Előzmény: #25  duraczell
#28
műszaki inftastruktúra

ha persze ruháznának be, de az pár éve eléggé vissza van fogva, úgyhogy a beszállítói udvarban lenni sem nyugdíjas állás meg sétagalopp
Törölt felhasználó 2014. 04. 07. 22:17
Előzmény: #26  tokos.
#27
Egy részét átterhelték. Az egészet biztosan nem, ez nagyon látszik a banki eredményeken. És mégegyszer mondom: a felsorolásom utolsó tételei nehezen számszerűsíthetőek, de ettől még vannak és igen komoly tételek.
tokos. 2014. 04. 07. 22:12
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#26
Itt éppen 2013-ról volt szó, és a bankadó hatásairól.

Mondjuk azért te is tudod, én is tudom, hogy a terheik jelentős részét továbbnyomták az ügyfelekre.
duraczell 2014. 04. 07. 22:09
Előzmény: #15  Bekre_Pal
#25
mit üzletelsz velük ha szabad megkérdezni?
Törölt felhasználó 2014. 04. 07. 22:01
Előzmény: #21  tokos.
#24
2010 óta az alábbi terhek érték a bankokat:
- bankadó;
- árfolyamrögzítés;
- végtörlesztés;
- árfolyamgát;
- tranzakciós adó;
- tranzakciós adót pótló különadó;
- kiszélesített árfolyamgát;
- ingyenes készpénzfelvétel;
- bankellenes uszítás miatti fizetési morál romlás;
- MNB ingyen hitel miatti hitelkereslet csökkenés;
- lakossági állampapír miatti betétkivonás, piac zsugorodás;
- további devizahitelmentési tervek;
tokos. 2014. 04. 07. 21:57
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
Ebben igazad van.
Törölt felhasználó 2014. 04. 07. 21:55
Előzmény: #13  tokos.
#22
A bankellenes uszítással, a fizetési morál rombolással ennél sokkal nagyobb károkat okoztak a bankoknak. (Értelmetlenül, mert ennek a kárnak nyertese sincs, nem úgy, mint egy rossz irányba mozgó árfolyamnál).
tokos. 2014. 04. 07. 21:51
Előzmény: #18  Bekre_Pal
#21
Azt nem is állítottam, hogy dúskálnak, de itt olyan veszteségeket mutatnak ki, ami csak nagyon kevéssé köthető a bankadóhoz..
duraczell 2014. 04. 07. 21:50
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#20
jól megalapozott fundamentális és cf alapú megközelítés :)

Asszem egy volt dolgozót tisztelhetünk Kegyedben :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 04. 07. 21:39
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#19
látom, képben vagy :)

figyelek erősen, kíváncsi vagyok, mit fog csinálni pali, azért az mkb nem túl jó referencia, de remélhetőleg megoldja
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 04. 07. 21:37
Előzmény: #17  tokos.
#18
a vállalati hitelezés állt le igazán, az a nagy tétel

és igen, az mnb hitel annak a piacát viszi el

mint ahogy a kincstárjegy a betétét

hidd már el, nem dúskálnak a bankok, ha mondom, az csak a szar bankellenes demagógia állítása, azt most nagyon kajázza a nép, mert tájékozódni már nem pálya, az ilyesmi egyszerűbben átlátható, meg örül a paraszt, mert van bűnbak a nyomoráért. közben a valódi bűnöst meg nem látja
tokos. 2014. 04. 07. 21:17
Előzmény: #15  Bekre_Pal
#17
"leállt a hitelkihelyezés is,"

Ezt is mindig elmpondják, de ez nem biztos, hogy azért, mert a bankok nem akarnak adni, hanem azért, mert nincs versenyképes kondíció.

Engem párhavonta kinálnak meg néhány milliós hitellel, de nem akarok többet, a meglevőkön legyek túl, úgy vagyok vele.

A személyes véleményem az, hogy a hitelezés két fontos okból állt le, egyrészt, mert az embereknek éppen elég hitelük van most is, másrészt azért, mert nem tudnak adni versenyképes hiteleket. Ez addig volt, amíg először a támogatott hitelek, majd a devizaalapú hitelek a piacon voltak. Meg kellene nézni, hogy az MNB kedvező hitelét felveszik-e a vállalkozások, gyanítom igen, de nincs adatom róla.
Törölt felhasználó 2014. 04. 07. 21:06
Előzmény: #8  Bekre_Pal
#16
Ennek a banknak annyi! A knédlizabáló valóban szétverte a működő szervezetet és kiválasztotta a bankrendszer legkreténebb embereit vezetőnek akik méltó módon követik mióta nincs itt. Persze már ezek egy részét is kivágták vagy elment (plank és németh elvtárs kisfia) és most maradt igazán a selejt a vezetői poszton (debreceni suttyó a kkv élén) hiszen ehhez értelmes ember nem adja a nevét. Görények a dolgozókkal, feljelentették őket sorozatosan, tisztességtelenek az ügyfelekkel és közben pedig vigyorognak a Figyelő hasábjain és játszák a bankárt. Hozzáteszem sorban bukják a koholt vádak alapján kreált munkaügyi és btk ügyeket, jogi költségként milliárdokat dobnak ki az ablakon és évek óta az olaszok pedig néznek. Megérdemlik mert az egészet spurny révén ők hozták össze. Egyébként a csehet romániában az erste-nél ugyanezen módszerei miatt úgy hírlik, jól elverték. Sajnos itt nem volt senki, aki felvegye a kesztyűt vele szemben. Mint mondtam a magja megtermékenyített remek emberek büszkék lehetnek a teljesítményükre, hamarosan eljön az ítélet napja, mert Simák Urat beavatták....
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 04. 07. 20:32
Előzmény: #10  tokos.
#15
leállt a hitelkihelyezés is, hogy más további negatív hatásokat ne hozzak most fel, rövidnek kell lennem, most a családdal vagyok - de azért ezt meg szerettem volna említeni a teljesség kedvéért

bankokkal üzletelek, tényleg nagyon szopón vannak, ez nem marketing
tokos. 2014. 04. 07. 19:26
Előzmény: #13  tokos.
#14
Van egy olyan érzésem, hogy ez az egész szegény bankos súlyos bankadós ribillió arra megy ki, hogy a külföldi anyák nyugodtan tudják optimalizálni az adóikat.

Persze lehet, hogy tévedek. Nem vagyok könyvelő.
tokos. 2014. 04. 07. 18:38
Előzmény: #12  duraczell
#13
Itt az MKB-is,

link

409 miilió EUR a veszteség, amiből 46 millió a bankadó. Alig több. ez kb 11%-a a veszteségnek.

A tranzakciós illetéket is javarészt áthárították, remélem, sokan azért nem mennek a a Dunának szegény agyonadóztatott bankok sanyarú sorsa miatt...
duraczell 2014. 04. 07. 18:25
Előzmény: #10  tokos.
#12
Működési eredmény szinten nem mínuszos a CIB. A CT-t viszont elég erősen képzik. A banki számvitel elég erősen elkülönül a standard számviteltől, uh gyakorlatilag annyi mínuszt mutat ki a bank amennyit akar. De ez minek fájna akárkinek? Majd amikor a felszabadítása lesz a CT-nek akkor meg majd jön a nyereség. Az egyetlen hibája Mo legnagyobb hoteltulajdonosának, hogy azok hordták össze a portfoliót, akik ma a többi banknál csücsülnek, és aztán ez a nyakába szakadt. A bankadót, meg a minden állami különadót végül is úgyis kifizeti a végfelhasználó, tehát az ügyfél. Ez ugyanúgy megvan a többi banknál is. Ezért kerül annyiba itthon bankolni, mint amennyibe.
Törölt felhasználó 2014. 04. 07. 18:17
Előzmény: #10  tokos.
#11
A végtörlesztés nem 2012-ben volt?
tokos. 2014. 04. 07. 18:10
Előzmény: #9  tokos.
#10
link

Szóval 2012-ben 11 med-t fizettek bankadóként, gondolom, ez 2013-ban sem lehetett nagyon eltérő.

Kétségtelen, úgy hiányozhatott nekik még ez tizenegynéhány mrd is, mint púp a hátukra, de azért nem kell beszopni a szoci maszlagot, hogy a bankadó miatt veszteséges a CIB.
tokos. 2014. 04. 07. 18:03
Előzmény: #8  Bekre_Pal
#9
Megkérdezem, szerinted a CIB mennyi bankadót fizetett?

Gondolod, hogy 137 mrd-t gomboltak le róluk???
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 04. 07. 16:56
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#8
nagy hír volt nemrég, hogy a bankszektor ismét nyereséges

aztán kiderült, hogy beleszámolták az MKB giganagy bajor anyabankos konszolidálását, ha azt levesszük, akkor a legutóbbi év is mínuszos

ehhez hozzá kell venni az ingye kp felvételt, a legújabb marhanagy bírságokat és visszafizetésre kötelezett áthárított költségeket, úgyhogy nyilván tovább fog romolni a helyzet

1-2 takszöv meg az OTP és K&H nyereséges tudott lenni, de nem ez a jellemző, és persze ez a nyereség is eltörpül akár csak attól az összegtől, amit az állam azóta csupán tranzakciós illeték formájában beszed

ha már kérdezted, a cib Baja szerintem, hogy azt az idióta csehet (Spurny) hagyták, hogy szétkúrja a szervezetet és paralizálja az innovációs és stratégiai gondolkodást. nem 2 év alatt ment tönkre az eredmény, hanem a cseh annyira hazavágta a szervezetet, hogy az unortodoxia nagyon erősen találta el őket

lesz itt még érdekesség banki vonalon bőven, nemsokára felépül a takarék-posta-fhb-díjbeszedő-mksz cégekből öszegyúrt új nemzeti pénzintézet, kap egy kis hátszelet, aztán fognak itt hullani rendesen a gaz imperialista kollaboránsok

a jó hír, hogy mi leszünk a legvidámabb barakk ismét
Törölt felhasználó 2014. 04. 07. 13:00
Előzmény: #3  Bekre_Pal
#7
ebben a nem ideális gazdasági környezetben is vannak nyereségesen működő bankok, a címben említett banknak pedig 2 év alatt sikerült a legveszteségesebbé válnia, lekörözva az MKBt is. lehet, hogy a vezetőség krepált be?!
Törölt felhasználó 2014. 04. 04. 20:21
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#6
Megfélemlített fiókhálózat, mért? Ezt elmagyaráznád röviden?
Törölt felhasználó 2014. 04. 04. 20:20
Előzmény: #4  Stiv
#5
Jól tetted, a legkevésbé ügyféligény orientált bankok közé tartozik, nincs 0Ft-os számla, csak az Online számla áll rendelkezésre, amely kedvezményesen is 398Ft havonta 50 000 jóváírás és 2 tranzakció esetén, amúgy 798. Számos banknál már van 0Ft-os, amennyiben egy 100 000körüli jövedelem beérkezik. Sokkal jobb választás a Gránit és a Raiffeisen Bank.
Stiv
Stiv 2014. 04. 04. 08:55
Előzmény: #1  Portfolio
#4
Ha nem lenne az anyabank akkor ez már rég becsődölt volna...

Már tavaly leléptem ebből a bankból, fapados,drága illetve a bank szuper tőkehelyzete miatt....
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 04. 04. 08:32
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#3
pedig milyen virágzó a hazai gazdasági környezet...
Törölt felhasználó 2014. 04. 04. 08:28
Előzmény: #1  portfolio
#2
Dilettáns vezetés+megfélemlített fiókhálózat!!!! más nem is lehet a végeredmény!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek