Topiknyitó: Portfolio 2014. 03. 11. 06:30

Az elmúlt négy év egy vállalkozó szemével  

Ugrás a cikkhez
Első ránézésre elégedettnek kellene lennem. Azok közé tartozom, akiknek a jövedelemadója jelentősen csökkent, személyesen is, és az érdekkörömbe tartozó cégeknél is. Bevételeink devizában érkeznek, költségeink jelentős hányada forintban merül fel,...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=195860
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 14:20
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#100
Nekem 10 évnyi hozzászólásomat törölték kb. azért, hogy azt írtam valakinek, hogy nincs agya. Jut eszembe, ezt egy Joker nevűnek írtam annó, aki már szintén ki lett azóta moderálva, és ebben a pillanatban ugrott be, hogy talán azért volt ilyen ismerős a stílus, talán ő volt az ÁlomUtas néven (persze nem biztos, meg nincs jelentősége a dolognak).
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 14:20
Előzmény: #98  Törölt felhasználó
#99
Egyébként megjegyzem, Bojár pont olyan bizniszben utazik, ahol elvileg jól jártak az egykulcsos adózással, tehát ilyen szempontból hálás lehetne Viktoréknak, viszont nagyon jól látja, hogy más dolgokban meg nagyon rossz irányba megy a szekér.
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 14:18
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#98
Ja, most már látom a nevedből, hogy hogyan vagy azzal a mérnökséggel. :-)
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 14:18
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#97
Egyébként nem hiszem el, hogy mérnökként te ennyit keresel. Ugyanis ha így lenne, akkor nem küszködnél a szövegértéssel, ugyanis capaeledel eleve úgy hozta fel a szociális hozzájárulási adót, hogy nem lehet véletlen az elnevezés, erre te okoskodva "megmagyaráztad", hogy előtte is volt járulék néven, csak máshogy hívták, és ezért te többet tudsz róla. Ha értetted volna, mit ír, akkor nem jössz az okoskodással. Erre miután megint a szádba rágta ugyanezt, erre a részére továbbra sem reagáltál. Tehát vagy tetteted a hülyét, vagy az vagy.
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 14:16
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#96
"Nagyon vicces veled vitázni :) "

Még várom a szakértői magyarázatot, mit jelent hogy az adók 27%-al növekedtek a járulékok terhére.
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 14:14
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#95
"Miért pont a minimálbért hozod fel"

Azért mert a szegényekről beszéltünk, Ha gondolod visszaolvashatsz.

"Ugyanis utóbbiak azok a rétegek, akik nem voltak kamuból minimálbérre bejelentve és nem zsebbe kapták a fizut. "

Ja, így már értem, akik szegények azok csalnak. Nem rég lehetett olvasni hogy

"Duplájára emelkedett az éhezők száma Magyarországon"
link

Nyilvánvaló hogy ők meg fogyókúráznak.

Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 14:13
Előzmény: #21  Bekre_Pal
#94
Semmi közöm az AlomUtas nevű felhasználóhoz, aki amúgy nem tudom mit vétett, de nem cenzúrának hívják, hogy minden hozzászólását törölték???

Ha megsértette a szabályzatot, akkor csak azt a hozzászólását kellett volna törölni, a többit meg hagyni, hogy lássuk mit írt. Így nagyon egyoldalú lett az egész párbeszéd a topikban, én se jövök ide többet, szevasztok!

Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 14:13
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#93
A minimálbéres bejelentés nem jelenti azt, hogy az illető zsebbe kap még mellette feketét, illetve a minimálbérnél magasabb bejelentés sem jelenti azt, hogy emellett nem kap még feketét.

Egyébként elsősorban nem a kamu minimálbéresek miatt olyan a bérek eloszlása, amilyen, hanem az országon belüli aránytalan regionális különbségek miatt, teljesen szét van szakadva ilyen szempontból az ország Budapest és vidékre.

Egyébként ha egyre inkább kiszorulna a készpénz, akkor egyre kevésbé lehetne csinálni a zsebbe fizetést, nem véletlenül erőlteti a kormány a készpénzforgalmat...
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 14:00
Előzmény: #90  Törölt felhasználó
#92
Nagyon vicces veled vitázni :)

Miért pont a minimálbért hozod fel, miért nem az átlagos jövedelmet, vagy az afelettit? Ugyanis utóbbiak azok a rétegek, akik nem voltak kamuból minimálbérre bejelentve és nem zsebbe kapták a fizut.
Néhány éves adat szerint (hadd ne keressem ki) minimálbérre és a közelébe bejeletettek aránya 30% volt, a legmagasabb az összes jövedelemkategória között, ami nyilvánvalóan nem fedi a valóságot, mert a jövedelemeoszlás nagyjából gauss-görbét követ minden normális országban, ahol nincs ekkora adócsalás. Korábban ezt a kiesést fizetteték meg a magasabb jövedelmek agyonadóztatásával. Konkrétan az én 2008-as fizum mérnökként bruttó kb. 620e volt, a cégnek ez 820eFt kiadás (a 32% járulékkal), a nettóm pedig 315eFt volt.
Gondolj bele, 820-ba kerültem a cégnek és 315-öt kaptam, 61.5%-ot vitt az állam, ez tiszta kommunizmus volt. Ez egyszerűen tarthatatlan volt, ekkora elvonást minden normális ember irreálisnak tart (remélem te is, szerintem te életedben nem fizettél még ennyi adót, és te lázadoznál legjobban ellene). Ezért van most mindenkinek 50% alatt, és a kormány tervei szerint ezt tovább csökkentik, ami nagyon helyes.

Amúgy a lakosság jövedelemadó terhelésének csökkenését az általad korábban említett -400mrd Ft is mutatja, ezen nem is érdemes tovább vitatkozni.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 03. 19. 12:35
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#91
Sajnabajna válaszok nélkül maradunk.
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 12:09
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#90
Kigyűjtöttem Neked a minimálbérhez tartozó adóekéket. Megírnád melyikben történt a nagy csökkenés ?

2009 37,7 %
2010 35,5 %
2011 38,8 %
2012 48,4 %
2013 48,4 %

link
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 10:08
Törölt hozzászólás
#89
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 03. 19. 09:33
Előzmény: #72  Bekre_Pal
#88
AlomUtasnak hozom fel, hogy ne kelljen fáradoznia majd.

goto #58 pls

köszi
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 09:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#87
AlomUtas, még mindig NEM VÁLASZOLTÁL a #70-esbeli kérdésemre. Megteszed, hogy válaszolsz? Köszi.
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 09:18
Előzmény: #85  Törölt felhasználó
#86
"A leírásodból ítélve sokkal jobban tudom, mint te"

Leírnád hogy miért kellett átnevezni ?
Kíváncsin várom szakértői válaszod.
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 09:13
Előzmény: #16  Törölt felhasználó
#85
"Ugye tudod hogy már van 27%-os szociális hozzájárulási adó is ? (Érdemes utánanézni mi az eltérés az adó és a járulék között) "

A leírásodból ítélve sokkal jobban tudom, mint te. Ez 27% volt korábban is, csak máshogy nevezték (munkaadói járulék), sőt 2010 előtt 32% volt.
Az adóékről beszéltem, amely az szja és az összes járulék együtt, beleértve ezt a 27%-ot is. Ez volt 60% felett a szocik idején, most pedig 50% alatt van, ez a lényeg!

Nem értem, minek próbálsz érvelni olyan témában, amihez nem konyítasz...? Ezzel magadat is becsapod és másokat is manipulálsz.
csendben 2014. 03. 19. 06:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#84
"ostoba asszociáció" az az ,ha valaki azt hiszi,hogy ha olvas egy topikot,akkor már tud mindent...

Egy frászt!

Ahogy a régi közmondás tartja:"Lakva ismerni meg az embert..."

Ez viszont a NET-en keresztül bajos.

A minősítésemmel ne fáraszd magad,a távolból nincs jelentősége!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 03. 18. 21:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#83
na tessék, megint egyszerűbb volt tiplizni
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 03. 18. 20:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#82
az nem oké, hogy osztod az eszet, másokat azzal vádolsz, hogy nem válaszolnak, te meg túllépsz a sokszor feléd ismételt, a vádaddal kapcsolatos kérdésen

aztán csodálkozol, hogy nincsenek hasraesve tőled

hallod, ehhez azért arc kell
Törölt felhasználó 2014. 03. 18. 20:30
Törölt hozzászólás
#81

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek