Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kozi723
kozi723 2022. 10. 31. 12:42
Előzmény: #25974  Rincewind2
#25980
Minden egyes szavaddal egyetertek. Annyival egeszitenelek ki, hogy a “kiskapus, sumak, megoldjuk okosban” megoldasok orszaga vagyunk. Sajnos a nagy tobbseg az. Ha pedig buntetlenul lehet lopni kisebb vagy nagyobb osszegeket, mellette pedig a mentalitas is a lopas iranyaba mutat, akkor lehuzhatunk itt mindent. A realitas az, hogy ha kiraknak az asztalra egy kupac penzt amit el lehet lopni okosban kovetkezmeny nelkul, akkor azt 10/10 ember ellopja. De hozhattam volna peldanak azt is, hogy 0,5%-os kamattamogatott Széchenyi Go hitelre jottek ki a szalonbol x34567 bmw-k. Minden bizonnyal a vallalkozas ujrainditasara kellettek ezek a jarmuvek. Hiteles forrasbol tudom, hogy volt aki lamborgini urust vett 0,5%-ra a korlatozas elott… Na hat amig ilyen dolgokat meg lehet csinalni addig nincs mirol beszelni ebben az orszagban. Szazszor jobb helye is lehetett volna ezeknek a penzeknek, pl amit Te is irtal. 
new1 2022. 10. 31. 12:38
Előzmény: #25974  Rincewind2
#25979
bencsik megmondta pankotai lilit pofozza meg az apja , itt minden a legnagyobb rendben , aki szerint nem az nihil
Rincewind2 2022. 10. 31. 12:26
Előzmény: #25977  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#25978
Kár érte, kiváló ügynök volt!
sh0rt0s_r0b0t_v0.42
sh0rt0s_r0b0t_v0.42 2022. 10. 31. 12:08
Előzmény: #25976  Rincewind2
#25977
Regen meg volt valasztasi program, amire lehetett szavazni, abbol lehetett kormanyprogram, azt vegre lehetett hajtani. Adorendszer valtoztatassal, megszoritasokkal, allami osztonzokkel lehetett alakitani az orszag sorsan. Most 12 eve permanens propaganda megy, hazudozas, rovidlatas, elj a manak. 
Rincewind2 2022. 10. 31. 12:04
Előzmény: #25975  Törölt felhasználó
#25976
A nincsből is lehetett volna, bár olyankor nehezebb, mert valaminek a kárára tudod megcsinálni.
Törölt felhasználó 2022. 10. 31. 11:58
Előzmény: #25974  Rincewind2
#25975
"30 évet el szúrtunk, ebből 10 évet úgy, hogy pénz is volt." - ez a 10 év fáj a legjobban. Mert a nincs ből sokat csinálni nem igazán lehet, de a pénzből pénznyelőket csinálni hatalmas bűn ! Most pedig a maradék pénzből gyártják az ideológiát, hogy a szart másra kenjék.....
Rincewind2 2022. 10. 31. 11:35
Előzmény: #25973  amphibian
#25974

Abban én is biztos vagyok, hogy nem lesz államcsőd, persze ha a megtakarításom elveszíti az 50-60%-át az is elég rossz. És eus pénzek nélkül az energia hordozók és a rengeteg import cikk beszerzése is borzasztó drága lesz. 30 évet el szúrtunk, ebből 10 évet úgy, hogy pénz is volt. Nem próbáltuk megoldani az ország saját energia ellátását, pedig nagyon fontos lett volna. pl. simán lehetett volna az összes állattartó telepre biogáz üzemet telepíteni. A biogáz termelése egyenletes jól tárolható, használható a napelem termelés és a fogyasztás ingadozás kezelésére. Megye központokra (legalább néhányra) hulladék égető erőművet, amivel a távfűtés és áram termelés is megoldható lett volna. És még sok lehetőség lett volna. Energia nélkül nem működik az ország, Louis Vuitton hátizsák nélkül igen.
Magyarország rosszul teljesített!
amphibian 2022. 10. 31. 11:20
Előzmény: #25972  Rincewind2
#25973
Egy biztos szerintem.
Mi itt Europa közepén nem megyünk csődbe az Únió tagjaként pláne.
Itt a fő probléma amit a Főkolompos hozott létre a birkahaddal a háta mögött
Rincewind2 2022. 10. 31. 11:10
Előzmény: #25971  amphibian
#25972

Az ingatlannál a hitel is kérdés. Van ismerősöm aki benne ül a 120 MFt-s ingatlanban, de 80 millió hitellel és a szülei házán is jelzálog. Én nem aludnék nyugodtan.
Tényleg kialakult egy látszólagos jólét, de most jönnek a hátulütők. Nagyon sokan olyan ingatlanban laknak amit nem fognak tudni kifűteni, ha vége az árstopoknak akkor a tankolás is gondokat okoz majd. Nem tudom, hogy a rengeteg hűségre megvett Iphone, Samsung okos telefonok ára megjelenik-e a lakossági hitelállományban. Múltkor be kellett mennem azonosítás miatt a vodafonhoz. Az előttem lévő vett egy iphont nulla előleg fizetéssel 2 év részletfizetésre, úgy hogy egy új előfizetést is vett, mert az előzőn már ellőtte a kedvezményt és nem tudott volna 40 ezer előleget fizetni. Így viszont a havi telefon számlája fog 40 ezer körül alakulni két évig.
Ki fog a következő években derülni, hány család él a jövedelménél magasabb nívón.
 
amphibian 2022. 10. 31. 10:41
#25971
Hasonlókat gondolok Én is a jövőre de most nem ezt látom.
Csok,babaváró,hitelelengedés,könnyítés,emelt juttatások,adókedvezmények tömkelege áramlik ki és inflál,pl Vállalkozókra öntik az alacsony kamatú hiteleket amiből lakást vesz.
A másik oldalon kamatemelés.
Mégis most még minden müködik.
Az emberek 10 millás kocsikkal autókáznak,alig van munkanélküliség,óriási külföldi tömegek jönnek a szállásokba.
Az átlagember pedig csak picit dohog a magas árak miatt de megfizeti és nincs semmi baj.
Kis túlzással és nem az egész társadalomra nézve kialakult egy jólét.
Az emberek feneke alatt 50 milliós panelek 100 milliós házak nem a szegénység jelei
Törölt felhasználó 2022. 10. 31. 10:26
Előzmény: #25969  Törölt felhasználó
#25970
Igen, az EUR-HUF ra is 380 at mondogattak pár hete még. Valóban nagy kihívás előre megmondani. Végül is bevásároltál 40 ezer környékén vagy kockázatosnak láttad és tovább vártál mert aztán mondtak róla hideget meleget mire eljutott a 20 ezerhez. Az viszont biztos hogy csípi a szemét a hatalmaknak......
Törölt felhasználó 2022. 10. 31. 08:50
Előzmény: #25967  Törölt felhasználó
#25969

Az a véleményem, hogy egyetlen instrumentum árazását sem tudja megmondani senki előre.
Elemzők, szakemberek vagy bárki (ebbe a körbe én is beletartozom) csak találgathat/jósolgathat.
Az viszont könnyedén megállapítható bármiről, hogy a jövőben miért lesz egyre értékesebb.
A Bitcoin értékét sem a pillanatnyi ára jelenti, de erről én már többször is írtam.
recluse82
recluse82 2022. 10. 31. 08:36
Előzmény: #25967  Törölt felhasználó
#25968
az hogy june 18án aljat ütött a btc
Törölt felhasználó 2022. 10. 31. 08:33
Előzmény: #25966  Törölt felhasználó
#25967
A Btc re utoljára 60 ezerről 40 ezerre gyengülést jeleztél előre, egy jó ideje már 20 ezer környékén vergődik. Erre mi lenne a véleményed a jövőben ? 
Törölt felhasználó 2022. 10. 31. 08:28
#25966

EUR-USD 0.9 alá bebukik szerintem a következő hónapokban (ez sem kedvezne a forintnak)
Onnan jöhet egy erőteljes és több évig/évtizedig tartó dollár gyengülés.
Törölt felhasználó 2022. 10. 31. 07:24
#25964

Más.
Több devizát, indexet is kereskedem a kripto tőzsdéken, ennek több előnye is van a hagyományos fiat rendszerekhez képest. Például az EUR-USD-t,-(eur-usdt) Daxot, török lírát stb. tartás díj és időkorlát nélkül lehet kereskedni ezekben a rendszerekben, de még számtalan előnye van ezeken kívül is.
Ezt csak az miatt írom, hogy sokan elutasítóak még mindig a kripto világgal szemben úgy, hogy ezt a világot még nagy vonalaiban sem ismerik.
Ez nagy hiba.
Érdekesség, hogy az amerikai döntéshozók is biztosak abban, hogy a digitális pénzek fogják felváltani a világot hamarosan.
Ennek veszélyeire is felhívják a figyelmet, hogy a jegybankok által kibocsájtott jövőbeli digitális fizetőeszközökkel súlyos visszaélések is történhetnek és ami megtörténhet az előbb vagy utóbb meg is fog történni. Mindent fognak látni és ha kell akkor korlátozni is tudják majd őket. Ezzel akár vállalatokat, magánszemélyeket tudnak majd kontról alatt tartani, ha azt szükségesnek látják. (Mutyisztán jellegű országokban uralkodó kormányok)
Az USA. több neves pénzügyi szakembere és politikusa is hajlik arra, hogy a polgároknak is meg kell hagyni egy olyan területet ahol biztonságban lehetnek a pénzügyi rendszerekből érkező negatívumokkal és visszaélésekkel szemben.
Több neves szakember véleménye is egyezik az én véleményemmel ebben a témában....
Az MNB. vagyis Matolcsy is a digitális pénzek terjedésében hisz és szerintem nem véletlenül megy a sürgés-forgás az MNB-nél is ezen a területen is.
A Bitcoin igazi értéke ekkor lesz világos mindenki számára és a digitális pénzek aranya is ekkorra fog kialakulni belőle.
(ebben az évben is sikerült növelnem a BTC. mennyiséget, trade-nak és a befektetett pénzeknek is köszönhetően)
Törölt felhasználó 2022. 10. 31. 05:41
#25963

Jó reggelt mindenkinek!
Sokan, még mindig nem fogadják és látják, hogy az elmúlt évtized Magyarország gazdasági történelmének a legkedvezőbb és legbőségesebb időszaka volt. 
(nem a kormánynak köszönhetően)
Ezt a magyar kormány nem tudta kihasználni és az ország előnyére fordítani.
Csak látvány beruházások történtek és nem valósult meg semmi olyan beruházás amelyek a jövőben értékeket teremtenének és  jelentősen hozzájárulnának az ország terheinek viseléséhez.
Vége van, elmúlt és a következő évtizedekben ez már nem is fog újra ismétlődni.
Eu.-pénzek.
Én még mindig nem számítok arra, hogy ezek hamarosan megérkeznének.
Orbán EU. ellenes kirohanásai és folyamatos EU.-ostorozásai, (minősíthetetlen stílusban) szintén azt sugallják, hogy már a kormány sem.
Vagyis, ha lesz is megállapodás és meg tudnak egyezni, ott lesznek büntetések is. Szerintem éppen ezek a büntetések tárgyalása az okozója a hosszúra elnyújtott tárgyalásoknak.
Lénye, hogy kapunk pénzt (majd valamikor) meg nem is, ez meg így nagyon kevés lesz a jelenlegi helyzet orvosolására.
Forint.
Induljunk ki abból, hogy az a magánszemély, vállalkozó vagy kormány aki 10% fölött, (ma már ez is 18%!) hitelt akar fölvenni az valamit nagyon elrontott vagy csak egyszerűen hülye (az utóbbi lenne a kisebbik baj) és azok sem normálisak akik az ilyen hitelfelvevőknek kölcsönöket nyújtanak.
Én nem értek egyet azokkal sem akik szerint itt, összevissza nyomtathatjuk a forintot minden következmények nélkül és így az államcsőd veszélye elhárítható, "nem is lehet államcsőd"
Ez nagyon nincs így.
Jelenleg a devizatartalék felélése is folyik, ez a tartalék fél éven belül, ki fog ürülni.
Utána vajon mi lesz?
Az ország a lehető legsérülékenyebb helyzetbe kerül.
A magas kamatkörnyezet és a látványosan meggyengült befektetői bizalom miatt a piacról csak olyan, kiemelkedően kedvezőtlen hiteleket fogunk tudni felvenni amik, egyszerűen kigazdálkodhatatlanok lesznek az ország gazdaságának.
A polgárok kezében lévő, nagy mennyiségű állampapír állomány leépülése is okozhatja itt a problémákat.
Nálam már tény, hogy a meglévő, minden idők legnagyobb adósságát ilyen kamatokkal és ilyen leépülés előtt álló gazdasággal, amely ráadásul haveri-gazdaság a piacokon versengő gazdaság helyett, már nem tudják kigazdálkodni, ezek a terhek már túlmutatnak a haveri-gazdaság teljesítő képességén.
Pénznyomda lesz (vagy már van is) és csak az a kérdés, hogy mikor.
Összefoglalásként:
Amennyiben kapunk is pénzt az EU.-tól, ezek nem lesznek elegendőek már semmire és a forint is tovább fog gyengülni. (hosszú távon)
A fogyasztás visszaesett és ez már folyamatos, ezt követni fogja a gazdaság leépülése is, fűszerezve a magas nyersanyag és energia árak miatti leépülésével.
Kérdés, hogy ennek mértéke mekkora lesz. ( bőven recesszióba fogunk csúszni)
A magyar adósság ebben a szerkezetben és formában kigazdálkodhatatlan és fenntarthatatlan.
Az igazán nagy próbatételt, jövő ősztől várom.... ekkor már komoly kihívások fognak előállni és nagyon nehéz időszak fog következni az ország finanszírozása szempontjából egy súlyos szociális válsággal karöltve.
"Forint miatt nem lehet államcsőd"-
Bármikor lehet államcsőd.
Ezt viszont még én sem várom, de jövő ősztől nálam már ez is belefér és úgy 80%-os valószínűséggel...
kacsahus
kacsahus 2022. 10. 30. 21:03
Előzmény: #25957  Rincewind2
#25962
Verseny? Itt? Haha... verseny maximum az élelmiszerért lesz a vásárlók között, nem pedig hogy ki adja olcsóbban. Ez a gyökér kormány utálja a versenyt, mert értéktelen szarok és alkalmatlanok a versenyzésre. Ők versenyt csak úgy tudnak nyerni, ha tönkretesznek mindenkit, úgy nem, hogy a legjobbak legyenek.
Ingarian
Ingarian 2022. 10. 30. 20:48
Előzmény: #25960  amphibian
#25961
Nekem már 55%-a az árbevételemnek EUR-ban keletkezik és ez menni fog felfelé szerintem. Tavaly fordítva volt, 44% volt EUR. Lehet, hogy véletlen, mert több a multik felé az értékesítés. Szóval már ez sem állja meg teljesen a helyét.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek