Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bandi_ujonc 2022. 09. 19. 11:14
Előzmény: #19948  Gaguse
#20000
Az előző írásom erre ment volna, elnézést shortos robottól. 
Bandi_ujonc 2022. 09. 19. 11:13
Előzmény: #19949  sh0rt0s_r0b0t_v0.42
#19999
Te régebben is írtál ide? Nem rémlik. 
Honnan most ez a felvett szerep?
Ingatlanokkal rémlik a nicked, 4 vagy 8 éve várod a csökkenést?
Jacob 2022. 09. 19. 11:11
Előzmény: #19997  Jacob
#19998
Így ha kereskedsz nem hagyhatod figyelmen kívül.
Jacob 2022. 09. 19. 11:11
Előzmény: #19996  Placi82
#19997

Szerintem nagyrészben azért tart ott az árfolyam mert bele került a politika.
Placi82 2022. 09. 19. 11:06
Előzmény: #19989  TheSnake2020
#19996
Dobtam neled en is egy pluszt. Itt vagy elo helyes peldanak. Kritikus a hozzaallasod a kormanyal, de nem.elvakult gyulolettel tekintesz mindenre, es foleg nem befolyasol a kereskedesben. Na pont erre probaltam ravilagitani. Ez a topik is mar teljesen eltert az eredeti kereskedesi gondolatokat megoszto iranytol, es lett egy politikai topik. 
Gaguse
Gaguse 2022. 09. 19. 11:04
Előzmény: #19993  Placi82
#19995
++++ A "V" kilábalás nem biztos hogy be fog jönni, majd meglátjuk, lassan ellehet kezdeni csipegetni ezt azt azért ;)
Jacob 2022. 09. 19. 11:04
Előzmény: #19990  HuTi
#19994
Örülök az optimizmusodnak, én egy kicsit másképp látom.
Azt mondod:
"Egyrészt úgy tűnik, hogy a kormány sem kockáztat és tényleg elkötelezett a vállalásai mellett. Ha ezek a vállalások önmagukban nem lennének elegek akkor eleve nem kaptunk volna haladékot a teljesítéshez, így csak az a kérdés, hogy a kormány átülteti-e őket maradéktalanul a gyakorlatba."Szerintem a Bizottság diplomatikusan döntött (most, hogy puha vagy kemény ez egyéni nézőpont lehet, nyilván ki mit várt), mert valami elindult, még ha elméleti szinten is, persze néhány törvényt már alkottak, de eddig semmi érdemleges nem történt, az én olvasatomban. Ezért kaptak határidőt. Na igen, a gyakorlati megvalósításre én is kíváncsi leszek, mert kb. az a lényeg. (kecske és a káposzta esete)
Második gondolatod:
"Másrészt pedig két ország, Lengyelország és Olaszország is nyíltan kiállt a Magyarországgal szembeni EU szankciók ellen, így véleményem szerint az EU nem fogja megkockáztatni azt, hogy a vállalások hiányos teljesítése miatt szavazásig vigye az ügyet, mert ha esetleg nem menne át az katasztrófa lenne számára."
Lengyelország természetesen kiáll, mert még ő sem kapott pénzt, evindens, hogy megteszi a jelzéseket.
De, hogy az EU vagy a Putyin (OV)között válasszanak, az egyértelmű, hogy melyik lesz.
Olaszország meg szarban van, kell az EU pénz, szerintem meggyőzhetők, ha akarják. Az ottani választások után többet tudhatunk.
Az, hogy katasztrófa lenne a Bizottságnak egy Tanácsi szavazás nem tudom. Nem Ő dönt a végén, csak javasol, felelősség nem rajta van.
Én csak azt mondom, hogy bármi is lesz, semennyire sem bízok abban, hogy a kormány elkötelezett a tényleges gyakorlati változtatásokra... És ezzel nem csak én vagyok így....
Majd meglátjuk mi lesz, mi így is úgy is elszenvedői leszünk.
Placi82 2022. 09. 19. 11:01
Előzmény: #19979  Gaguse
#19993
Politikai alapon gazdasagot nezni, foleg globalis gazdasagot, fundamentumot vizsgalni nem lehet. Ezert hagyom mar a vitakat a francba , mert ha  a szankciok nagyon karos EU versenykepesseg hatasarol, annak hosszutavu kovetkezmenyeirol vagy ha az MNB-re mondok egy  jo szot, hogy vegre az utobbi honapokban jo ,helyes utra tert. Akkor mar jon ez az Obanozas, meg hogy fidesznyik vagyok.  En meg pislogok, hogy miert?. Nem ertik, hogy se Óban, se Gyurcsany ,semelyik mas, nem ad egy falat kenyeret a szajukba, nem fizeti a szamlat helyettuk, nem vesz.lakast a kolyoknek. Etc. Inkabb hallgatni fogok. Mert engem nagyon nem.izgat a hazai politika, csak az olyanok, hogy a kamtstopot el kellene torolni,es ilyenek. Szoval gazdasagi.portalokon, ennyire behozni a hazai politikat, az nekem magas. Inkabb azt kene nezni, hol a tamasz, milyen a hullamszerkezet, vagy hogy long, vagy short, de racionalisan, erzelem mentesen stb..
Amugy kb egyetertek veled a gazdasagi résszel, csak arra a globalis V alaku kilabalasra ne vegyel merget, mert nem ugy lesz. Es ebben szo szerint nagy tetellel fogok  fogadni.:)
TheSnake2020 2022. 09. 19. 10:53
Előzmény: #19990  HuTi
#19992
Nagyon egyetértek. Valami hasonlót írtam én is 2 napja. Persze nem tudtam ilyen jól megfogalmazni. Mintha az OTP is ezt kezdené árazni. Lásd nálam sokkal okosabb emberek hozzászólását Pomperj topikjában.
Jacob 2022. 09. 19. 10:45
Előzmény: #19983  signal2
#19991
Inkább azt mondanám, hogy kevésbe negatív, minthogy pozitív. Az csak a  3 kohéziós alapok, 65 %-a, de van másik 2 téma is és egy kedvező hitel is ami elúszhat.
Én a gáz ára miatt gondolnám, hogy erősödik, ahogy tette eddig is.
Én mindenesetre nem látom olyan rózsásnak a dolgokat.
Szerintem a Bizottság nyitva hagyta a kaput, hogy ne vagy kevésbé vétózgasson, illetve, hogy a kormányon legyen a fosási kényszer a megegyezésre. Azért még az európai rendszer még a vétózgatásnak kedvez.
Bár szerintem ez sem lesz sokáig így, erről gondoskodni fognak.
A jövő fogja megmondani, hogy mi lesz.
Személy szerint nekem egyébként mind1 hol van az árfolyam, mert diverzifikálva vagyok.
Csak zavar mikor az embereket átk*rják, és érdemtelenek meg kiba jól élnek 0 ésszel, 0 munkával, bár egyre kevésbé.
HuTi 2022. 09. 19. 10:45
Előzmény: #19983  signal2
#19990
Egyetértek. Az elmúlt napok fejleményei alapján csekély az esélye annak, hogy megvalósuljon az elvonás.
 
Egyrészt úgy tűnik, hogy a kormány sem kockáztat és tényleg elkötelezett a vállalásai mellett. Ha ezek a vállalások önmagukban nem lennének elegek akkor eleve nem kaptunk volna haladékot a teljesítéshez, így csak az a kérdés, hogy a kormány átülteti-e őket maradéktalanul a gyakorlatba.
 
Másrészt pedig két ország, Lengyelország és Olaszország is nyíltan kiállt a Magyarországgal szembeni EU szankciók ellen, így véleményem szerint az EU nem fogja megkockáztatni azt, hogy a vállalások hiányos teljesítése miatt szavazásig vigye az ügyet, mert ha esetleg nem menne át az katasztrófa lenne számára.
 
Ahhoz, hogy a szavazáson elbukjon ún. blokkoló kisebbség kell ami a Tanács négy, az unió népességének legalább 35%-át képviselő tagállamot jelenti. Ehhez azért nem sok kell, gyakorlatilag bármilyen 2 barátságos tagállam csatlakozásával már elbukna a Tanácsban a szavazás.
 
Én arra számítok, hogy vagy lezárja a Bizottság az ügyet November 19 előtt vagy a Tanács nem a szankciók foganatosításáról szavaz majd, hanem újabb határidőt szab meg a vállalások teljesítésére és valamikor utána zárják le az ügyet.
TheSnake2020 2022. 09. 19. 10:37
Előzmény: #19807  TheSnake2020
#19989
Ajajj, annyi mínuszt kaptam az elmúlt napokban, hogy a népszerűségem 5ről négyre csökkent. Most, hogy a forint elindult nem kis lendülettel, (persze még tévedhetek, mert sáv 392-417) dobjatok már néhány plusszocskát. Tudjátok jót tenne az egómnak...Ja és persze van rövid táv, hosszú táv, közép táv. Nem mindegy, hogy mit kereskedel. Egy közép távú oldalazás már majdnem 4 hónapja...benne napi szintű kiváló swingekkel. Opcionális hosszútávú tetőzéssel.  Szerintem itt tartunk jelenleg. Hajrá forint.
Gaguse
Gaguse 2022. 09. 19. 10:33
Előzmény: #19987  Jacob
#19988
ezért nem engedik el :D Majd ha javult a konjuktúra és pl az üzemanyga ára alapból 480 alá megy majd, Akkor majd verik a mellüket hogy mi megcsináltuk (részben igaz is) Viszont a többi árstoppal nagyon nem értek egyet, most komolyan valaki elhiszi hogy jobb ha 2300 Ft helyett 1600 a csirkemell kg-ja? vagy a cukor, tej? vicc.... A kamatstopp az már komolyabb dolog, de szerintem arra játszanak hogy jövő év második felétől lehet enyhén csökkenteni a kamatokat...
Jacob 2022. 09. 19. 10:29
#19987
Ha elengednék a stoppokat, 1 hónap alatt padlón lenne jó sok ember. Mert beléptek egy ördögi körbe, és a tömeget beleengedték. Nézd meg a kamatokat, az durvább lesz mint a CHF-es téma szerintem.
Mivel az alternatív valóságban "minden rendben van", továbbra is öntik a hiteleket, "pörög a gazdaság", ennek csúnya vége lesz.
Az értelmes már spórol, visszaveszi a fogyasztását, félretesz későbbre,, kivár, hogy mi lesz, de sokan mivel nem látják, nem is értik mi történik/történhet, ezért nem is változtatnak semmit az életükön, de egyszer korsó is eltörik.
Paja1975 2022. 09. 19. 10:28
Előzmény: #19985  EURHUF500
#19986
Matolcsy indignant amraketakat.
Csak nehogy igy beerositsek, hogy az
Mar nekik is fajjon 😀
EURHUF500 2022. 09. 19. 10:26
#19985
Na úgynézki megindult lefelé
Gaguse
Gaguse 2022. 09. 19. 10:26
Előzmény: #19980  Jacob
#19984
én már többször elmondtam, de leírom még 1x mit várok. A jelenlegi (hozzáteszem naponta változik minden) helyzet szerint még lehet soft landing. Olaj és gáz (jelenleg esik) még egyenlőre feszes a munkaerőpiac (bár már vannak leépítések) és lassan leállnak a kamatemelésekkel, itt a FED még jön egy 75bp-al aztán megpihennek, ekb szintén, MNB még tovább emelhet. Jövőre a nagy idei bázis miatt erősen stagnálni/csökkenni fog az infláció is, emiatt idő előtti kamatvágásokra számítok, mivel addigra erősen éreztetik hatásukat az elbocsájtások. 2022 végére re lehet ez miatt egy erős bull a tőzsdén, ha ez meglesz akkor "V" kilábalás lesz ebből is mint a covidból. Ha így lesz és közben megeggyezünk az EU-val, akkor nem értem miért gyengülne a FT.  Ismétlem, a változás jogát fenntartom :D
signal2
signal2 2022. 09. 19. 10:23
Előzmény: #19980  Jacob
#19983
Éppenhogy pozitív infó jött. Egyrészt egyértelművé vált, hogy 3000 mrd Ft az összeg, amelynek a visszatartásáról beszélünk. Korábban volt szó 7000 mrd Ft-ról is. Másrészt ismét kaptunk haladékot, azaz a Bizottság is csak szájkaratézik. Harmadrészt végül a Tanács fog dönteni, ebben a kérdésben is a Bizottság csak egy döntéselőkészítő szerv. 
További kedvező hír, hogy esik a gáz- és olajár, ami javítja a mostanában nem túl fényes külker mérleget.
Jacob 2022. 09. 19. 10:22
#19982
Itt mindenki örülne neki, ha rendben mennének a dolgok... és nem csak az alternatív magyar valóságban...
De egyszer szembe jön a vonat...
Jacob 2022. 09. 19. 10:18
#19981
Láthattuk már, hogy 1 hónapos "erősödést" 20 Ft, 3 nap alatt úgy vissza adta, hogy csak pislogott mindenki...

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók