Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 07. 10. 06:18
Előzmény: #6879  Törölt felhasználó
#6880

Most csinálja az utolsó befejező szakaszt. Támogatottsága hullámzó ide oda ugrál, hol kicsit előnyben van hol kicsit hátrányban, ezt a mozgást én egy diagonálnak nézem.
Ezután robbanáserejű fordulatnak kell következni és brutális erejű gyors zuhanásnak, menni fog a béka segge alá.
2022-őt még szerintem megnyerik és meg is kell nekik nyerni, de ott valami történni fog ami miatt az egész párt összeomlik.
Ez van a chartban.
Törölt felhasználó 2021. 07. 09. 20:59
Előzmény: #6866  Törölt felhasználó
#6879
Goldi, mint korábban említettem, én háziasszony tőzsdés vagyok, nem tanulmányozok görbéket és hullámokat, így azt nagyon megköszönném, ha elárulnád: az 5.hullám korrekciójánál mikor tartunk majd Orbán vonatkozásában ? :-D
Törölt felhasználó 2021. 07. 09. 20:50
Előzmény: #6859  Törölt felhasználó
#6878
:-D És a műfogsorát ? 
öntökiböki 2021. 07. 09. 11:48
Előzmény: #6875  Drian875
#6877
A "zöldséges" mindennap(!!!) nyer ! Se TA, se Elliott, se funda, csak olcsón vesz és drágán elad... ez a siker titka !
kukacponthu 2021. 07. 09. 11:19
Előzmény: #6875  Drian875
#6876
Ebben egyezunk, abszolut!
Szerintem azt te is erzed, hogy nem az Eliott modszert tamadtam, csak arra utaltam, hogy ott is ugyanugy megvan a hibafaktor, a “zajok” miatt.
Egyebkent az EURHUF gyonyoruen kereskedheto volt az elmult bo 1 esztendoben, nagyon szepen rahuzhattuk a technikai szinteket, mert 1-2 forintos savval el lehetett talalni.
Drian875
Drian875 2021. 07. 09. 11:06
Előzmény: #6874  kukacponthu
#6875
Korábban írtam, az elmélet veszteni fog az elfogadottságából és a jelentőségéből itt a fórumon, mert sokan nem megfelelően mérik fel a lehetőségeket (akár egymással szembe mutató verziókat), csupán a saját érzelmi beállítottságukat akarják egy elmélettel igazolni.
.
A csatolt chart pontosan mutatta a jelenlegi mozgást, előzetesen. Fudge jól választott a lehetséges verziók közül és mutatta be végül azt a verziót, amit a piac választott.
.
Ugyanazt vallom, amit te, meg kell találni mindenkinek a megfelelő módszertant a kereskedéshez. Elliott szerintem kereskedésre nem jó, önmagában biztosan nem, de a kereskedési rendszerek kiegészítésére tökéletes, megmutatja a veszélyeket/lehetőségeket és jól használható célárazásra. Aki nem tud vele részben sem azonosulni, az akkor tesz jót magának, ha messzire elkerüli.
.
Technikai alapon kereskedőknek (DT) az 51-52% találati arány már megfelelő profitot tud hozni, egy megfelelő risk management rendszerrel, pedig ez nagyjából a pénzfeldobás kategória. Mindig lesz  48-49% ahol hibázik, de a kockázat vs hozam arány megfelelő beállításával elérhető a kívánt eredmény. 
kukacponthu 2021. 07. 09. 10:43
Előzmény: #6872  Drian875
#6874
Utolag minden chart mukodik es mindent IS meg tudunk magyarazni:)
Engem nem lepett meg, csoppet sem, azokat annal inkabb, akik a hullamelmeletbol a 344-es szinteket rajzoltak be…
Drian875
Drian875 2021. 07. 09. 10:19
Előzmény: #6871  El_Kebir
#6873
mást értünk a kifejezés alatt
Csak annyira tűnünk vallásosnak, mint amennyire te Anti-vallásosnak, felületes ismeretekkel,  így következtetések mások, ahogy a vélemények is azok lesznek.
A számozás nem az elmélet, legalábbis nem a Nature's Law (így a  helyes).
Az elmélet nem MINDEN-re vonatkozik, ezt nem is állítottam.
Azt sem, hogy ez egy működő kereskedési rendszer, sőt szerintem önmagában nem is lehet kereskedésre használni.
Drian875
Drian875 2021. 07. 09. 10:07
Előzmény: #6869  kukacponthu
#6872
Miért meglepett a felkör? Pedig ott volt a lehetőség a charton.  
Lásd: https://s3.tradingview.com/snapshots/x/xwLqLx4L.png
Elliott elmélete likvid piacokra vonatkozik, a tömegpszihcé megnyilvánulására, ha ez korlátozott az elmélet sem működik. A fanatizmus sosem jó, nem is szabad fanatikusnak lenni (érzelem).
Leíró rendszer, amit előrejelzésre akarunk használni, ezt jó fejben tartani.
El_Kebir
El_Kebir 2021. 07. 09. 09:50
Előzmény: #6868  Drian875
#6871
"nem természeti törvényszerűség, hanem fizikai"
----
EGYÉRTELMŰEN TÉVES kijelentés, MINDEN természeti jelenség, törvényszerűség fizikai folyamatokra épül.
Az agy képes mindenben ugyanazt, hasonló mintát meglátni az is tény.  (még akkor is ha nincs, vagy nem úgy van) Attól hogy ráerőltetsz egy számozást MINDEN-re még nem biztos, hogy a szerint működik a világ.  
----
Ne legyetek már ennyire vallásosak, azt hiszem ezt rátok hagyom, szerintem nagyon túltoljátok. (pedig én nem gondolom azt, hogy rossz lenne az Elliott elmélete, csak nem MINDENRE)
---
Az nem tudományos érv, hogy erre-arra ráilleszthető, ha kihagyod azokat a dolgokat amire nem illik, azzal kiszelektálod az elméletet cáfoló dolgokat,  bármilyen tudományos elmélet érvényességét egyetlen cáfolat is romba döntheti.   (vagy érvényességi körét leszűkítheti)
kukacponthu 2021. 07. 09. 09:49
Előzmény: #6869  kukacponthu
#6870
*hir mozgatja
kukacponthu 2021. 07. 09. 09:48
Előzmény: #6868  Drian875
#6869
Minden tiszteletem a tied, hisz hatalmas a tudasod ebben a temakorben, de azert az Eliottizmus is tartalmaz komoly fordulatokat…lasd jelenlegi EURHUF mozgas.
Mert ugye nem a hor mozgatja az arfolyamot, ami orok igazsag nalad, szinte dogmatikus:)
De akkor ez az EU alap penzcsap elzarasa is rajta van a charton?
Mindezt azert kerdem, hisz 1 hete meg 344-es viziokat mutatott a grafikon, 336-os tuskevel megbolonditva…
Felreertesek elkerulese vegett, nem kotozkodom, csak az Eliott rendszer pont annyira serulekeny, mint mondjuk a fundamentumokra alapozott kereskedesi strategia.
Orok igazsag:
Legyen egy jo rendszered, technikad - a bennfentes kereskedelem nem sorolhato ide - egy szigoru es racionalis szabalytendszerrel, a tobbi fugazi:)
Drian875
Drian875 2021. 07. 09. 09:30
Előzmény: #6867  El_Kebir
#6868
Itt a hiba, ugyanaz írja le a DNS szerkezetét, a napraforgómag virágát, a növényeken a levelek eredését, a brokkoli belső szerkezetét, egy embriót, egy csigaház belső szerkezetét, ami a tőzsdei modell alapja is. Ezért javasoltam a Natural Low-t.  
A társadalmi folyamatokat, az emberi reakciókat, a bennünk lévő természeti törvények szabályozzák, a fent említett növényi felépítésekre nincs az emberi gondolkodásnak ráhatása, mégis leírható az elmélet törvényszerűségeivel. 
A Balaton korvonala, jól fogalmazol, nem írható le vele, az nem természeti törvényszerűség, hanem fizikai.
Szóval itt van egy kis információ hiány :)
El_Kebir
El_Kebir 2021. 07. 09. 09:19
Előzmény: #6864  Drian875
#6867
"Elliott elmélete nem előrejelző, csupán egy leíró rendszer a természetben meglévő törvényszerűségek emberi viselkedésben megjelenő mintázatával egyeztethető össze,  nem  egy tőzsdei elmélet, hanem a társadalmi folyamatok leírásárát, megértését segítő, annak működését bemutató keretrendszer "
-------
leírtad a lényeget, társadalmi folyamatokat leírásra szolgál, amit az emberi gondolkozás befolyásol. DE NEM a természeti folyamatok leírására szolgál, azokat a TERMÉSZETI törvények írják le. Ezért azokra dolgokra amire nincs ráhatása az emberi gondolkodásnak nem alkalmazható az Elliott elmélete. (pl Balaton körvonala volt itt példa, az is hullámos mégse kellene Elliott számozást húzni rá :D )
Szerintem kicsit túlgondoljátok Elliott elméletét, az nem egy természeti törvény...
Törölt felhasználó 2021. 07. 09. 09:11
Előzmény: #6862  El_Kebir
#6866

Pedig az elmélet működik!
Sokakat az téveszt meg, hogy rövid idősíkokon több lehetséges kimenetele van, de évtizedes vagy több évtizedes chartokra illesztve 100% pontosságú.
A szép az, hogy mindenre szépen ráilleszthető, még Orbán támogatottságára is... A vége neki is egy hatalmas bukás lesz amikor beindul az 5 hullám korrekciója.
Azok akik a tőkepiacokon keresnek pl. Jeffrey Kennedy nem véletlenül keresnek ők tökéletesen elsajátították ezt az elméletet.
Jesse Livermore még Elliott elmélete nélkül lett dúsgazdag a piacon, mivel akkor még ez az elmélet nem is létezett, sikerét elmondása szerint annak köszönhette, hogy sarok pontokat, szám szerint 6-ot vélt felfedezni a mozgásokban.
Ez a 6-pont éppen megfelel és beilleszthető Elliott felfedezésébe is.
Tehát azok akik nem hisznek ebben az csak az miatt van mert csak nagyon felületesen ismerik, ráadásul sehol nem lehet megtalálni a tökéletes leírását, használatát mivel mindenki más és másképpen értelmezi.
Lacko82 2021. 07. 09. 09:09
Előzmény: #6863  Törölt felhasználó
#6865
Szerintem Goldinak igaza van.Legutóbb amikor váltanom kellett eurot, sajnos a legrosszabbkor mint mindig 348 on volt a középárfolyam.Pestre vittem nagyobb összeget váltottam. Hát mondanom sem kell hogy jóval a közép árfolyam felett vették meg tölem az eurot. Eddig erre sosem volt példa mindig alatta vették egy két forintal.Románoknál is ha házat akarsz venni vagy autót, az árakat sok helyen euroban adják meg nem lejben.
Drian875
Drian875 2021. 07. 09. 09:07
Előzmény: #6862  El_Kebir
#6864
Nem bántásként kérdezem, de nem lehet, hogy mélyedtél el elég mélyen és csak felületes ismereteid vannak a témában? Akit mélyebben érdekel vagy csak szeretné a tudását, ismereteit szélesíteni, más perspektívákat megismerni, annak javaslom a Socionomics és a Natural Law tanulmányozását.
.
Elliott elmélete nem előrejelző, csupán egy leíró rendszer a természetben meglévő törvényszerűségek emberi viselkedésben megjelenő mintázatával egyeztethető össze,  nem  egy tőzsdei elmélet, hanem a társadalmi folyamatok leírásárát, megértését segítő, annak működését bemutató keretrendszer . A Fibonacci számok (indiai eredet, jóval az olasz tudós előtt), az ókoriak által csak "isteni számnak, isten földi jelenlétének bizonyítékául elfogadott"   Φ érték sok érdekességet tartalmazhat, ahogy a DNS jelenkori kutatása és az örökölt hiedelmek is (transzgeneráció - örökölt sors), melyek akár a generációkon átívelő alakzatok működését segít megérteni.
.
Nem lehetséges az, hogy nem az elmélettel van probléma, hanem annak hiányos ismeretével, annak rossz használatával, esetleg arról, amiről az elmélet szól és a használó csupán a saját szubjektív elképzelését akarja alátámasztani az elmélettel? 
Én rengeteg ilyet látok itt a fórumon, akár longos, akár shortos az illető. A szembe menő verziókat alul, a mellette szólókat pedig felülértékeli, az általad említett ismétlődő hibákat elkövetve, de ez nem az elmélet hiányosságára, hanem pont annak működésére szolgáltat bizonyítékot, ahogy az emberek az érzelmek által a rendszer részévé válnak.
Törölt felhasználó 2021. 07. 09. 08:51
Előzmény: #6858  fudge
#6863

Valóban benne van a chartban az is, hogy lefele megy, de ezt én egyelőre elvetem.
Amiről alább írtam, hogy 350 alatt már beindultak a devizaváltások, hozzáteszem még, hogy akkor az állampapírok állománya is csökkenést mutatott.
Az MNB. látja ezt és nem lenne ínyükre, ha újra beesne 350 alá és elkezdődnének az újabb devizaváltások.
Egy 330-as árfolyam, év végére közel 500 milliárdos veszteséget jelentene az MNB-nek és rajtuk keresztül az adófizetőknek. Ezt szerintem nem hiányzik senkinek, főleg az adófizetőknek nem.
365-ön állították be 2020 végére a forintot. A legjobb eset nálam az, ha ennek a közelében lesz az árfolyam.
Híreket is nyomnak rendesen, megy a blabla, hogy az EU. szétesik.. szerintem ezek egyre jobban rettegnek attól, hogy a lakosság devizára cseréli a forintot.
Az EU. nem fog szétesni, sőt inkább egyre erősebb lesz, ezt mindenki tudja akik sűrűbben látogatják az EU. országait.
Az MNB. az egyensúlyra törekedik ettől eltérni nem tud, mert bármilyen irányban is történik az eltérés, ennek különbözetét az adófizetők fizetik.
A forint, valahol 355-360 között van egyensúlyban, de ez az idő múlásával egyre feljebb tolódik.
Összegezve: nagyon nehéz helyzetbe hozta magát az MNB. az erős forint nem jó mivel beindulnak a devizaváltások és ez már nem csak lakóssági, de vállalati szinten is működik. A magas infláció miatt meg most éppen nem lenne szerencsés a gyenge forint, mivel az még tovább emeli az inflációt.
Továbbra sem tartok forintot, ezt nálam már régen el unortodoxolták.
El_Kebir
El_Kebir 2021. 07. 09. 08:45
Előzmény: #6861  Törölt felhasználó
#6862
"Az emberi elme is ilyen"
őőő, ez fordítva van, az agy mintázatkeresési funkciója próbál ugyanolyan mintákat keresni több kevesebb sikerrel, ez az egész Elliott elméletének alapja, hogy rendszeresen ugyanazokat a hibákat véti a többség...mint az közismert... :D ...nehogy már a farok csóválja a kutyát...Ezért én konkrétan hülyeségnek tartom MINDEN-re ráhúzni, mert csak olyan dolgoknál működHET, amit nagyrészt az emberi gondolkozás befolyásol és nem a volatilitás a lényeg.
Törölt felhasználó 2021. 07. 09. 08:07
Előzmény: #6856  Törölt felhasználó
#6861

A mínuszolók.
Elliott zseniális elmélete mindenre jól ráilleszthető, nem csak a részvények, devizák de pl. a pártok támogatottságában is működik, sőt mindenben ami volatilis.
Az emberi elme is ilyen, változékonyságokat mutat így arra is tökéletesen illeszthető Elliott elmélete.
A mínuszolós kollégát tisztelni kell, élő példával mutatta be Elliott zseniális elméletét, hogy az emberi elme is hullámmozgást végez és nagy a valószínűsége annak, hogy ez nála már megcsinálta fölfelé az impluzív hullámokat és most már a korrekciós szakaszokban tart valahol. Csak remélni merem, hogy már a C-t csinálja mert ha még az A-nál tart akkor még van hová lejönni... (sajnos)
Tehát, hatalmas köszönet és tisztelet neki, hogy egy olyan példával mutatta be Elliott elméletének működőképességét, amit sokan inkább titkolnak és nem hangoztatnak.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek