Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 17:56
Előzmény: #6599  Karvalytokes
#6600

Igaz, hozzám képeset hatalmas előnyben vagy mivel te már oltott vagy!
Túl sokat nézed a közmédiát, ezeknél folyamatosan kapjátok az oltásokat.
Ennek köszönheted, hogy az oltatlanokkal szemben, megnövekedett sütnivalóra tettél szert.
(én is örülök, hogy neked sok sütnivalód van)
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 05. 16. 17:26
Előzmény: #6597  Törölt felhasználó
#6599
"miegymás" franc se tudja, hogy ez mi akar lenni, de mivel az elsőknek sincs sok jelentősége így gyanítom, hogy a "miegymás" is jelentéktelen tényező lehet."Nem is vártam hogy felismerd eredeti beirásom is olyan embereknek iródott akiknek több a sütnivalója.
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 17:11
#6598

Az eur-usd 2026-27re ér föl a csúcsra, itt érhet véget a forint vesszőfutása is, de az is lehet, hogy a forint itt fog eltűnni örökre.
Mindenesetre ekkor valami nagy dolog fog történni ami kihatással lesz minden deviza árfolyamára.
Én ezt olvasom ki a chartból hosszú távra.
A kriptok meg örökre velünk maradnak, ez főként a politikusok és bankárok érdeke, nekik van leginkább szükségük arra, hogy az ellopott vagyonokat láthatatlan hardware-wallet-eken tárolják és könnyedén mozgatni tudják bárhová a teljes vagyont az egész világban láthatatlanul és költségmentesen.
Persze mindig az ellenkezőjét próbálják elhitetni, de csak az miatt, hogy ők még nagyobb vagyonokra tegyenek szert.
A kriptoktól is mindenkit óva intenek, de közben a maffiacsalád és tisztjei már táraznak...
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 16:30
Előzmény: #6595  Karvalytokes
#6597

Beszállítók eddig is voltak meg kiszállítók is.
Munkások is jöttek meg mentek is.. főleg az első havi bérük után. (itt inkább mentek)
Bővítések is vannak meg leépítések is.. általában csak a bővítést szokták nagydobra verni a leépítéseknél mindig kussolnak.
"miegymás" franc se tudja, hogy ez mi akar lenni, de mivel az elsőknek sincs sok jelentősége így gyanítom, hogy a "miegymás" is jelentéktelen tényező lehet.
Tehát összességében egy autógyári termelés felfutása mindig annak az országnak előnyös ahol a gyár székhelye van, ránk nézve inkább csak környezet szennyezési felfutása van.
fudge
fudge 2021. 05. 16. 16:19
Előzmény: #6593  TheSnake2020
#6596
Az EUR/HUF chart nagyon nehezen olvasható, de azt látni, hogy tetőt épít ezeken a szinteken. HA befejezi a 2008 óta tartó ciklust, akkor valóban jöhet egy jóval nagyobb korrekció benne, de addig még lehet akár új csúcs is, úgyhogy nem mennék ennyire előre, folyamatában lehet majd vizsgálni és következtetni egy-egy mozgásból, hogy hová tarthat. A dollár indexnél egy ötödik hullám mehet most le, pár hónapig még gyengülni fog, aztán valamikor nyáron jelentősebb dollár erőre számítok (időtáv kb 1 év, amennyiben csak korrekció lesz felfelé).
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 05. 16. 16:05
Előzmény: #6582  Törölt felhasználó
#6595
Vannak viszont beszállitók,munkások,bővitések..miegymás.
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 15:38
Előzmény: #6593  TheSnake2020
#6594

Félreérted.
TheSnake2020 2021. 05. 16. 15:34
Előzmény: #6592  Törölt felhasználó
#6593
Igen ezt írta  de ha ránéztél a chartokra amiket belinkelt akkor azon más is van, de lehet, hogy félreértem.
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 15:23
Előzmény: #6588  TheSnake2020
#6592

"Szlovák korona anno kb. 30% erősödött"
Ennek sem az euró bevezetése volt az oka hanem az, hogy éppen abban az időben hatalmas autóipari beruházások történtek, ömlött a deviza a szlovákokhoz és ez a két esemény véletlenül éppen egybe esett.
Az euró bevezetése nem okoz deviza felértékelődét, önmagában ahhoz jelentős devizabeáramlás szükséges, hogy az adott deviza erősödjön.
(szlovénok esetében alig volt mozgás a szlovén-tollárban az euró bevezetésénél)
Magyarország esetében sem lehet jelentős felértékelődést várni.
Csányi papa meg bármit mond azt érdekből teszi, ha az érdeke úgy kívánja és egybe esik a kormány érdekével, akkor akár megbízásos alapon vakkant egyet és meg is kapja érte a kormánytól a jutalom falatot.
Nem kell adni egyetlen oligarcha szavára sem, érdekből beszélnek.
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 15:05
Előzmény: #6588  TheSnake2020
#6591
Jó napot kívánok!
"EURHUF esetén a 354,"  Itt tartsunk egy kis szünetet, hogy azután újra nekifussunk...
.
"USDHUF esetén a 290-291 körüli zónát figyelem, van esély a fordulatra."
.
Valóban 300 alá várja fudge kolléga is a baj az, hogy  A dollárt..
Lesz annyi, hogy pontosan mennyi azt én sem tudom, de 250 környéke benne van.
A dollár fő trendje eur-usd  1.7-1.8 közé mutat hosszú távra kb. 4-6 év múlva érkezik oda, így a 250-es usd-huf bőven benne is lehet, de ez nálam azokra az időkre 425-450 körüli eur-huf ot jelent.
Viszontlátásra!
TheSnake2020 2021. 05. 16. 15:03
Előzmény: #6589  labdaszedo
#6590
Igen, igazad van. Vannak gazdasági kritériumok, ahol nem minden (lehet, hogy most talán egy pontban sem felelünk meg az RM2 nek) tekintetben állunk jól. De egy Covid után szerintem ez egy puha korlát. A politikai döntés szerintem egy pillanat alatt felülírná az Unió részéről, ahogy hivatalosan is bejelentjük olyan szinten a csatlakozási igényünket, amit az Unió komolyan venne. Különben szerintem jelenleg már Horvátország és Bulgária sem felel meg teljesen a kritérium rendszernek, sőt biztos vagyok benne, hogy olyan országot is találnánk az Eurozónában. akik most biztos, de lehet, hogy már hosszabb ideje nem felelnek meg a szigorú gazdasági feltételeknek.
labdaszedo 2021. 05. 16. 14:52
Előzmény: #6588  TheSnake2020
#6589
Euróra nem lehet ám csak úgy átállni. Van egy pár kritérium amit teljesíteni kell hozzá. MInt pl. árfolyam stabilitás 2 éven keresztül :) , Jogi konvergencia:) , fenntartható államháztartás:). Ezek teljesítéséhez egy teljesen új politikát kellene folytatni mint az elmúlt két ciklus kormányzása alatt tettek. Az kevés hogy Csányi benyögi hogy  most eurót szeretnénk. A fidesz a néppárton belül ott tett keresztbe ahol csak tudott. Már senki nem hisz nekik. Bizonyítani kell, teljesíteni kell a feltételeket és majd akkor lehet róla szó.
TheSnake2020 2021. 05. 16. 13:54
Előzmény: #6586  fudge
#6588
Nocsak, más is van aki 300 alá is várja AKÁR.  Szerintem elsőre a 343-346 szint, ami kritikus a következő pár hétben, hónapban. Július végéig ha alá jutna...és természetesen nem pár hónapon belül várom AKÁR ide (300) az Eurot.  Saját szisztémám szerint valamikor 2023 elejére van először esély eljutni ide TA alapon. Mondtam egy két érvet is múltkor mellette egy másik topikban, de ott sem volt osztatlan sikerem. Mindenesetre a Szlovák korona anno kb. 30% erősödött onnan, hogy bejelentették, hogy átállnak Eurora, ha jól emlékszem. Például nekem ez lenne az a trigger amikor valaki felelős kijelentené, hogy most már tényleg Isten bizony mi is, ami vélhetően validálná is azt ami most a grafikonon látszik. Vannak ilyen hangok mostanában. (Ellenzék, Csányi  interjú..) Lehet, hogy most elhinném, még ha esetleg Fityiszes mágus is mondja..ha meg nem akkor meg talán még jobban. Arról, hogy az országnak ez hosszú távon jó lesz, vagy nem, pedig ne kezdjünk el vitatkozni, mert szerintem erről nagy doktorit is lehetne írni. Én nem tudom megmondani, és az érvek és ellenérvek száma szerintem számtalan.  Természetesen más trigger is elképzelhető. Azonban természetesen a megtakarításaim jelentős részét én is nem forint devizában tartom, de jelenleg látom a lehetőséget forintban is, ezért az elmúlt hónapokban 360-370 forint között én inkább adtam az Eurot. Kriptoban semmilyen bizadalmam és tapasztalatom nincs, de elfogadom , hogy jó lehet és drukkolok mindenkinek, aki benne van, de szerintem csak óvatosan, mert azért nem lehetetlen, hogy ez a tulipán hagyma...
wawa1 2021. 05. 16. 11:49
Törölt hozzászólás
#6587
fudge
fudge 2021. 05. 16. 10:07
#6586
Sziasztok, hogy felpörgött a topic :) Az április végi elemzés szerint megy a HUF, most EURHUF esetén a 354, USDHUF esetén a 290-291 körüli zónát figyelem, van esély a fordulatra.
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 05:51
Előzmény: #6584  Törölt felhasználó
#6585

Még egy kis kedvcsináló...
Az alattam levő linken ott van a Binace coin (BNB) ez év elején 35/usd is volt, jelenleg 580 és ezt ha januárban lekötötted még kamatot is kaptál BNB-ben..... így kb. 20x-oztad a számlát 10000 euró befektetéssel kereshettél 200 000 EURÓT!!! (de számtalan hasonló példa van ezen a piacin szinte naponta)
A BNB növekedése összefügg a kriptokba áramló pénzek növekedésével, így mivel ez a piac még mindig növésben van, így a BNB hosszú távon is növekedni fog egészen addig ameddig ez a kriptopiac létezni fog, ha örökké, akkor örökké növekedni fog.
Nagyon figyelem a beáramló dollár milliárdokat erre a piacra, újabb és újabb milliárdok kerülnek bele. Látni, hogy sokan realizálnak és csökken időről-időre a pénzmennyiség, de utána újabb csúcsokat dönt a beáramló pénzmennyiség.
A tőzsdéket el kell felejteni, túl bennfentes lett minden és ma már csak arra jó, hogy a politikusok a cégekkel, bankokkal összefonódva elvegyék a befektetők megtakarításainak egy részét (és ez még a legjobb eset ha csak egy részét)
A hagyományos devizákat is.
A magyar tőzsdén számtalan céget lehet találni ahol már szinte teljesen nyíltan és pofátlanul fosztják ki a részvényekbe fektetőket, én csak nevetek ezen és egyszerűen alig tudom feldolgozni, hogy ezt miért nem veszik észre azok akik befektetnek.
A pénzügyi világ hatalmas változás előtt, és ennek a változásnak csak azok lehetnek a nyertesei akik időben felismerik a lehetőségeket, mert azok jelenleg bővelkednek.
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 05:16
Előzmény: #6583  Törölt felhasználó
#6584
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 04:46
#6583

Forint.
Némi erősödésre felettébb nagy az öröm, ezt látom és örülök ha örülni tudtok.
De! Korrekcióban vagyunk (356-törésével) és mivel egy több éves emelkedő trendnek a korrekciója így ez több hónapig, de egy évig is eltarthat.
A forint nem tud már tartósan erősödni és hosszú ideig már 350-alatt sem tartózkodhat.
Mi lesz az MNB nyereségével? Veszteséges lesz és az adófizetők több 100 milliárdot fizetnek a kasszába?
Vagy a nyugdíjasoknak értékálló 13-dik havi nyugdíjat fizetünk + értékében növekvő nyugdíjemeléseket adunk, tesszük ezt egy hanyatló demográfiai környezetben?
Funda oldalon semmi nem szól a forint tartós erősödése mellett és a gazdaságnak/költségvetésnek is a saját deviza erősödése sokkal veszélyesebb mint a gyengülő deviza.
Ameddig a forint létezik, addig a forint gyengülni fog, ez a sorsa a forintunknak. (lesz 400 fölött nyugi)
Még egy érdekesség: A kriptokra is bevezetik a 15% adót. (akik eddig nem adóztak ezekből azok ezután sem fognak, ez az én véleményem)
Van pl. a Tether aminek az árfolyama a dollárhoz kötött 1-usd=1Theter. Ezt a szolgáltatóknál (de más kriptokat is Bitcoint, Ethereum stb. ) pl. Coinbase, Binance le lehet kötni napi-heti-havi kamatra, jelenleg a Theter 7% de volt ez 10-fölött is és még lesz is.
Lényeg, hogy olyan ez mint amikor 7-10% vagy ez feletti kamatot kapnál a dollárra..
Ezt látja az MNB.-is, látja, hogy a magyar devizaszámlákról is egyre nagyobb mértékben áramolnak ki a devizák különböző kripto-tőzsdéken nyitott számlákra és ez miatt volt sürgős lépniük a kriptok adózása kapcsán is.
Mivel jól ismerem ezt a piacot és régóta rajta vagyok, így tudom, hogy miért lesz ez a jövő nagy lehetősége/befektetése.
Fel kell készülni arra, hogy a pénzügyi piacoknál is egy szemlélet váltás történik és ami eddig volt az át fog alakulni.
Jelenleg is kb 1-milliárd eurót (becsült) utaltak már a magyar számlákról kriptokba, én arra számítok, hogy egyre több deviza fog kiáramlani az országból erre a piacra is és ez sem fog jót tenni a forintnak.
Minek tartanék hagyományos pénzeket alacsony kamaton mikor a hagyományos pénzekhez kötött kriptokon, ennek többszörösét is megkapom, ráadásul ma már bármit vehetek szinte kriptoval is, de könnyedén váltható bármilyen devizára vagy akár aranyra is...
Törölt felhasználó 2021. 05. 16. 03:46
Előzmény: #6570  Karvalytokes
#6582

"Az autóipar csak szeptembertől kapcsol rá igazán"
Nincs magyar autó, így nem tudom miért ez a nagy öröm az autógyárakat illetően.
Munkahelyeket ad, ezt eddig is adott és helyi adókat fizet és ennyi.  Környezetet meg itt szennyezi a veszélyes hulladékok kezelését, elhelyezését hátra hagyva.
Amennyiben jól teljesít és jelentős profitot termel, azt abban az országban adózza le ahol a székhelye van az Audi, Mercédes pl a németeknél a suzuki meg japánban stb, így nem sok hasznunk marad abból ha egy külföldi autógyár jobban teljesít, egyedül annyi az előnyünk, hogy alacsony hozzáadott értékű munkahelyeket ad/teremt és semmi több.
Dt74 2021. 05. 15. 22:36
Előzmény: #6575  TheSnake2020
#6581
Akár 300 alá?Vannak bajok.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek