Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Drian875
Drian875 2019. 04. 14. 00:24
Előzmény: #3556  NickD
#3560
Szerintem egyről beszélünk.
Nem lehet a piaci alapelvek ellen menni, bármennyire is nagy ország, nagy GDP, NATO stb.
Drian875
Drian875 2019. 04. 14. 00:22
Előzmény: #3558  gambadoro
#3559
Én azt állítom, hogy csak ideig-óráig tud a közgazdasági alapelvek ellen menni a politika és utána csúnyán megbüntetik. Túl nagy a politikusok egója és kicsi az alázat bennünk.
.
Miért ne tarthatnám a jelenlegi politikai vezetést gazdaságilag hülyének (ha az ország érdekeit nézem, ha a saját lopásukat, akkor már nem is annyira azok), szerintem ennél komolyabb és még az is lehet, hogy sokkal igazabb állításokat fogalmaznak meg jó néhányan ebben az országban.
.
Szerintem nem jelenti a rezsim végét, lekommunikálják, ahogy a többi problémát is (lopás, demokratikus rendszerek felszámolás, választási csalások stb.) "a nemzetközi helyzet fokozódik,  *** támadtak minket , csapataink harcban állnak" (csillag helyére az aktuális ellenségeket lehet majd beírni). A Fidesz hívőket nem érdekli, a határon túli magyarokat sem, mert feltétel nélkül hisznek. Látható, ebben az országban még az arab számok használatától is rettegnek.
.
Valóban teljesen más körünkben mozgunk és aki ismeri a hátterem (páran vannak itt a fórumon is) azok halkan mosolyognak most. Sose fogsz abban a körben mozogni, ahol mozogtam és ez nem arrogancia, nem lenézés, csak olyan információs bázisra láttam rá, ami keveseknek adatik meg ebben az országban, nem liftben szerzett pletykákról van szó, bár elismerem lehetnek olyan liftek, ahol komoly információk hangzanak el. De hagyjuk, mert erről nem fogok beszélni, főleg itt nem és ennek komoly oka van.
.
Ha valóban olyan körökben mozognál, akkor látnád mi a különbség a leírt és az elmondott dolgok között, mi a hivatalos és mi a valós rendszer irányítás, nem egy 180 fokos fordulat egy tárgyaláson a legnagyobb probléma a közigazgatásban, államigazgatásban, rendvédelemben, gazdaságpolitikában, igazságszolgáltatásban.
gambadoro 2019. 04. 13. 23:34
Előzmény: #3555  Drian875
#3558

én ezt mind értem
sose fogunk viszont egyetérteni abban, hogy politika vagy gazdaság vagy piac
én azt állítom, hogy a politika dominál, de legalábbis sokáig képes dominálni gazdasági kérdésekben
szerinted nem
rendben
de ezért nem kell lehülyézni egymást, én mondjuk nem is tettem
nyilván más körökben mozgunk
a liftben sok mindenről szó van
nekem meggyőződésem, hogy nem akar orbán és a többi tolvaj börtönbe menni és elveszteni a vagyont
mert azt svájcban is bukják, ha úgy alakul
nagyon erősen lavíroznak és egy perc alatt fordulnak 180 fokot ha kell
ezt tapasztalatból mondom, tárgyaláson belül is megteszik teljesen elvtelenül
szerinted egy elengedett forint + magas kamat nem jelenti a rezsim végét? vagy elképzelhető sokkal gyengébb forint alacsony kamat mellett?
komolyan kérdezem érdekel a véleményed
hozzáteszem, hogy recesszióra számítanak, szerintem viszont alulbecsülik, ezért könnyen kapkodásba torkollhat a dolog, ezt elismerem
gambadoro 2019. 04. 13. 23:27
Előzmény: #3552  Törölt felhasználó
#3557
látod ez az utolsó mondatod tesz igazán szimpatikussá
NickD
NickD 2019. 04. 13. 23:17
Előzmény: #3554  Drian875
#3556
Én a helyi sajtót bújtam, mert azt a lírát a hírek iszonyat be tudták mozgatni., szóval az azonnali info kellett a nap minden órájába.  Ott volt ez leírva, napokig cikkeztek a helyi (megmaradt) ellenzéki lapok. És mivel alapos vagyok, a kommenteket is hozzá olvastam :) De végülis kb ugyanarról beszélünk, csak te a nemzetközibb (partyképesebb) verziót ismered, én meg a nyersebbet. De még mindíg fenntartom, hogy a miénk ezt nem meri. A lírát nem a visszaváltott usd/eur vitte alacsonyabb szintre, hanem a brutális kamat, ami miatt a fél világ shortolta
Drian875
Drian875 2019. 04. 13. 23:15
Előzmény: #3550  gambadoro
#3555
A török helyzetben elég sok a párhuzam, sajnos. Attól, hogy folyamatos tagadás van, vagy folyamatosan hajtogatunk valamit, attól még nem lesz igaz, bár tudom a kormánymédiának eddig nagyon bejött és utaznak is rá (Goebbels-i propaganda). Inkább nyitottan végig kell gondolni, miért látják sokan ezt a párhuzamot, szerintem.
.
400 forint nagyon simán benne van a helyzetbe, hogy lesz-e vagy nem ez várakozások alapján lehetőség, vagy veszély. Egy várható célárról nagyon vitatkozni nem érdemes, majd a piac eldönti, én belelátom, mint extrém lehetőség, más meg 250, 212 stb.
.
Nézd meg a "nemzeti" politikusaikat,  miért fogadnak a forint ellen és miért tartják a "megtakarításaikat" külföldön, illetve "kőben"! 
.
Nekem az EUR/HUF egy chart, nem tehetek semmit a gazdaságpolitika ellen, nem a legjobb kereszt, de most olyan helyzet volt, amit longoltam és longolok (azaz forint gyengülésre fogadtam, de nem csak most, hanem 2015-től is, a dollár ellenében). Ettől nem érzem magam kevésbé magyarnak, attól, hogy a vezetés hülye (én ezt gondolom), nekem nem kell annak lennem. Főleg, ha előre látható, hogy ez a Fidesz gazdaságpolitika része, azaz a forint gyengítése... Régebbi chart, azóta megint megvan az átlag haszon...
https://3.bp.blogspot.com/-a8AZ4zznolM/WumnBKnrLlI/AAAAAAAAQAA/Bv0mvgJGEoM61CpWuOynZ-ClMM8tN80DACLcBGAs/s1600/usdhuf%2Bhavi%2Bfidesz.PNG
A lényeg, Fidesz győzelem, dollár long, választás előtt 6-12 hónappal pozíció zárása. Átlag feletti hozam, vagy reálértéken tartás...
Drian875
Drian875 2019. 04. 13. 22:58
Előzmény: #3553  NickD
#3554
"Elég elkeseredett lépésre szánta rá magát Recep Tayip Erdogan török elnök, hogy elkerülje az országát fenyegető valutaválságot: egy szombati nagygyűlésen arra kérte a híveit, hogy váltsák át a dollárban és euróban tartott pénzüket lírára, így nyomva föl a török pénznem árát." 
"Erdogan pedig addig is a nép segítségét kéri. Szombaton a hívei előtt a kelet-törökországi Erzurum városában tartott fórumán azt mondta: Testvéreim, akiknek van egy kis dollár vagy euró bevarrva a párnacihába. Váltsátok át a pénzeteket lírára! Együtt véget vetünk ennek a játéknak."
"https://index.hu/gazdasag/2018/05/27/torokorszag_lira_erdogan/
Erre gondoltam, ezt olvastam, ezzel volt tele a sajtó.
NickD
NickD 2019. 04. 13. 22:48
Előzmény: #3548  Drian875
#3553
Bocs Ad, de a török helyzet kicsit másképp volt... (líráztam 6.40től 5.15ig, ezért fél évig a török "index. Hu" - t olvastam naponta kb 8szor)... :D
Erdo papa nem megkérte őket, hogy váltsanak, hanem a bankok zárolták a dodót és csak lírát adtak ki, névleg nem vette el a devizájukat, csak épp nem fértek hozzá, max ha ki akarták venni, akkor csak lírába tudták aktuális árfolyamon... És tavaly október közepén, amikor stabilan letörte a TRY a 6ot, már örömködött Erdogan hogy majd lesz itt nemsokára jóság. Erre az elemzők annyit írtak, hogy hamarabb lesz 10 a líra, mint 4... Nem hittem el, de lassan kezdek benne hinni. Nyilván van a fejembe egy szint, ha onnan lefordul akkor csak korri, de pillanatnyilag több, mint vagylagos a dolog :D Szóval szerintem ugyanezt nem meri meglépni a mi felcsúti méllynövésű Maradonánk, mert az unión belül van rajta kontroll, mégha ezt nem is ismeri el
Törölt felhasználó 2019. 04. 13. 22:43
Előzmény: #3550  gambadoro
#3552
Szerintem azért lassan már feltűnik neked is, hogy itt jó sokan kereskednek a csoportban. Na most mivel itt sokan várnak sokmindent, és azt jó eséllyel le is kereskedik. A hazafias érzelemmel szerintem nem itt kéne előhozakodni, biztos vannak arra is megfelelő fórumok.
Törökországhoz annyi közünk van, hogy OV-nak kb Erdogan az egyik nagy példaképe. Adott helyzetben a viselkedése is hasonló mintát követ majd. Erdogánnak nem hullik az ölébe az EU-s pénz, szivatták is rendesen, nekünk (még) igen. Ennyi előnyünk van, de ahogy Ad is mondta, nemzeti érzelmmel nem fogod meggyőzni a piacot arról, hogy sz*rt  sem ér a gazdaságod. Fogadj csak szépen az erős forintra, én majd köszönöm szépen a másik oldalon a pénzedet, ha beüt a gebasz. :)
NickD
NickD 2019. 04. 13. 22:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#3551
De csak addig csinálják, ameddig van rá kapacitás :) MERT... Hevesen már nincs rendőr, leszerelt az utolsó járőr is... Borsodba meghalni látszanak a rendőrállam  kellékei. Navtól pattannak az emberek, a kormányhivatalokból dettó, van olyan vidéki kormányhivatal ami nem nyitott ki a héten. Rendőr járőr már szinte csak Pesten van, a vidéki nagyvárosokban (Szeged, Debrecen, Miskolc) már váltásonként kb 2 pár (plusz a készenlétisek, ha épp ráérnek). Két hetet voltam Miskolcon, rendőr helyett az önkormányzati rendészek sétafikáltak... (persze trafizni azért egész nap lehet ám elbújva) Szóval persze... Itt minden fasza, minden jó... Azért én örülök hogy az unióba vagyunk, mert ad egyfajta védelmet. De mostanság felmerült bennem az is, hogy Vektorunk ki akar minket rugatni onnan, ha elfogy az uniós tüske... És a híveinek a torkán azt is le fogja tolni... Na ez a gáz 
gambadoro 2019. 04. 13. 22:19
Előzmény: #3548  Drian875
#3550

:)
nem arról van szó, hogy ki, mit vár
hanem arról, hogy erre fogad-e
nagy különbség
szerintem
azzal együtt, ezt a török párhuzamot nem érdemes nyomni, semmi köze magyarországnak törökországhoz
szinte biztos, hogy nagyon közel egy valamilyen válság, és az is, hogy ezt magyarország nagyon megsínyli
de  még mindig az eu tagjai vagyunk :)
sose lesz itt valódi csőd, 400 ft euró pedig az - sőt, már sokkal korábban az lenne
már a 330 -nál is beavatkozott az mnb, ok, ezt nem teheti meg korlátlanul, de ilyen árfolyammal brutál kamat jön, imf-el stb és leginkább a fidesz bukásával
meg akarnak bukni?
nem hinném
erdogánt nehéz elzavarni, orbánt mint a pinty felborítja a NÉP,  as istenadta - nem nyelik be sorost stb. ha ürül a buxa
orbánt csak az üres pénztárcák tudják eltávolítani és ezt pontosan tudja
gambadoro 2019. 04. 13. 22:13
Előzmény: #3543  Törölt felhasználó
#3549
szentimentalista  vagyok:)
Drian875
Drian875 2019. 04. 13. 21:33
#3548
Ha a kormányzat és az irányított jegybank rossz döntések sorozatát hozza, melynek következtében a hazai fizetőeszköz leértékelődik, akkor vajon az a balga, aki magyarként forintban tartja a megtakarításait, vagy az, aki a megtakarításainak/vagyonának a védelme érdekében (pl reálérték megőrzése) valamilyen devizába helyezi át?
.
Törökország:  A csúnya nyugat megtámadta a lírát, ezért Erdogán megkért mindenkit, hogy támogassák a hazai fizetőeszköz védelmét, váltsák át devizáikat lírára. Vajon az idő múltával ki járt jól, aki hallgatott a vezérre és jó állampolgárként viselkedett vagy az, aki minimális közgazdasági ismeretekkel gondolkozott és menekült?
.
A piac azért működik, mert mindenki másképpen látja az árfolyamot, valaki növekedésre számít és veszi, valaki esésre és adja, ezt el kell fogadni. Mennyivel jobb, vagy rosszabb az, aki 400-as Eur-t vár, mint aki 270-est? Ha valaki szemben van a véleményeddel, na pont ő fog eladni/venni tőled, érdemes megbecsülni, hisz jó esetben ő hozza a profitod! ;)
goldi 2019. 04. 13. 20:34
Törölt hozzászólás
#3547
goldi 2019. 04. 13. 20:12
Törölt hozzászólás
#3546
TP 2019. 04. 13. 19:47
Előzmény: #3542  gambadoro
#3545
Egyedül egy extrém gyenge forint árfolyam nem vinné csődbe Magyarországot. 
goldi 2019. 04. 13. 19:39
Törölt hozzászólás
#3544
Törölt felhasználó 2019. 04. 13. 18:46
Előzmény: #3542  gambadoro
#3543
Sztem tulreagalod, a csodhelyzet megint mas, voltunk 2008ban csod kozeleben, es messze volt a 400. Kereskedesben meg az erzelmeknek semmi helye. 
gambadoro 2019. 04. 13. 17:51
Előzmény: #3541  Törölt felhasználó
#3542

nem fikázás ez
hanem rendös magyar ember nem fogad arra, hogy csődbe megy az ország:)
nem?
nekem valahogy nem okozna örömet, hogy ezen pénzt keresek
de már csak ilyen régimódi vagyok :)
Törölt felhasználó 2019. 04. 13. 15:53
Előzmény: #3538  Passionata
#3541
Mar sokszor elmondtam, hogy itt a spekisek a volatilitast varjak es nem a 400at. Nem tudom, mi ez a forint fetisizmus, vagy miert kell fikazni azt, aki a 400at varja (lehet az ember exportőr is, miert ne varhatna), de mar elengedtem ezt a vitat. Persze ha forditva tortenik, es beleszallnak, akkor meg hogy veszi a batorsagot. Ismeros ez valahonnan.. Na mindegy.. 

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók