Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 14. 15:57

A nagy korszakváltók - Együtt 2006  

Micsoda váltás...A felhozatal egyébként tökéletesen tükrözi a kiüresedett, semmitmondó politizálásukat. Képtelenek megújulni, képtelenek változni és képtelenek felfogni, hogy a magyarok változás alatt nem rájuk gondolnak, hisz elég szépen el lettek küldve a francba 4 éve. Pár névcserén plusz szarházy fizimiskájának MSZMP-fazonúra igazításán kívül semmi változás.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 01. 14. 20:01
Előzmény: #32  pf2
#40
Hát, attól függően, hogy kinek mit jelent a gyenge.

Mondjuk én kifejezetten nem kedveltem Fodor politikai irányvonalát, de azt be kell vallani, hogy az egyik legnyugatibb formátumú politikus.
Pl. Hány olyan politikust láttál, aki a mandátumáról is lemondott, amikor a pártja tovahaladt az értékítéletei felett...

Ha továbbra is a fideszben nyalná a seggeket és köpönyeget forgatna a szabadelvű liberalitástól a félkommunista, félnáci elvekig - feladva, megcsúfolva magát -, attől függően, hogy éppen mi hoz több szavazatot, akkor ugye nem lenne sz@rjancsi, hanem lehetne menő is, persze csak a vezér után.

Persze én pont azt nem tartom karriernek, hogy a "vezér után"... pl. azért sem értem, hogy hogy bírják olyanok, mint pl. Pokorni a sorban. Persze vannak ott olyanok, akikről pontosan tudtam, hogy papagájok, voltak akik meglepetést okoztak, hogy azok. Pokorni pl. kakukktojás, aki nem az, ilyen szempontból meglepetést sem okozott és nem értem, hogy miért van még ott.
tokos. 2014. 01. 14. 20:00
Előzmény: #24  csendben
#39
Mi köze ennek ahhoz, amit írtam? Épp azt erősíti, ők is megtalálták a kutyát, aki becipeli őket a parlamentbe.
Törölt felhasználó 2014. 01. 14. 19:56
Előzmény: #35  togyozo
#38
Az lmp soha, de amíg komcsi gondolkodásmód lesz, addig semmiképpen nem lesz a fasorban sem, az együttel is nagyjából hasonló a helyzet. Addig mértek nagy számot az együttnek is amíg világmegváltónak mutatta magát... amint elkezdtek "földhözragadtabbak" lenni, vesztettek.
Az embereknek a nyilvánvalóan hazug 18-20. havi nyugdíj tetszik pl. és ebben elég rossz az együtt, legrosszabb az lmp és legjobb a fidesz.
tokos. 2014. 01. 14. 19:55
Előzmény: #22  togyozo
#37
"Igen meglenne, sőt meggyőződésem, hogy az Együtt a Jobbik-MSZP környékén lehetett volna "

Akkor jó. Nem biztos, hogy sokra mentek volna a te meggyőződéseddel.

"1) csak tudod egyáltalán nem mindegy, hogy már van 1 reális képed arról, hogy mekkora a támogatottságod, vagy nincs."

A pártok elég pontosan tudják, hogy hogyan állnak. Valószínűleg nem véletlen a nayg egymás nyakába borulás.

"2) akkor az elmúlt 3/4 év nem az együtt/külön/hogyan együtt/hogyan külön hercehurcáról szólt volna. "

Ez sem baj, így legalább tudják a polgárok, mire számíthatnak ha ezek 3-an alakítanak kormányt...

"3) a választási rendszer meg nemcsak ezért szemét, hanem azért mert iszonyatosan jutalmazza a győztest. Már a korábbi rendszerben is röhej volt, hogy 52%-kal 68%-nyi mandátumot lehetett szerezni. Ugyanis ha nem lenne "összefogási kényszer" akkor egyáltalán nem biztos, hogy ezek a pártok összefogtak volna."

Ezzel nem vitatkozok. Ugyanakkor amekkora pofont jelenthet ma az egyiknek, ugyanakkorát jelenthet holnap a másiknak. Kétségtelen, nem szerencsés a győztes ilyen mértékű jtalmazása sem.
DoktorMinorkaVidor 2014. 01. 14. 19:55
Előzmény: #14  Törölt felhasználó
#36
Elfogyott a pénz. Nemsokára demszky is újra előbújik az csigaházból
togyozo 2014. 01. 14. 19:47
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#35
Pénznyelő

"Azóta annyi hibát követtek el, hogy erre már semmi esély nem volt"

Pontosan milyen hibákra is gondolsz?

"Lehetett volna... Még kb. bő egy éve"

Nekem nem áll össze, hogy az Együtt-et alig mérik többre, mint az LMP-t, úgy hogy pl. a Face-n sokkal többen like-olják és a Voks 14-ben is 3,5szer akkora mint az LMP. De ezekben az összehasonlításokban a Jobbikot is veri. (azért ezt a 2 pártot említem, mert ezek az adatok a velük való összevetésben kevésbé torzítanak)
loliense 2014. 01. 14. 19:43
Előzmény: #25  csendben
#34
Rendben
Törölt felhasználó 2014. 01. 14. 19:41
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#33
No, igen... ezért nem értem a nagy meglepődőket.
Nyilvánvaló volt, hogy össze kell és össze fognak fogni.
pf2 2014. 01. 14. 19:40
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#32
Fodor egy sz@rjancsi , Miniszternek tehetetlen volt , poltikusnak ugyanolyan gyenge , mint Bajbnai.

Jobbik dönti el a választást !! Még az is lehet , a maga 10-13 %-t elviszi vagy beáll kerály mellé.
Törölt felhasználó 2014. 01. 14. 19:39
Előzmény: #2  Bekre_Pal
#31
:)
És ahhoz képest túl kommunista, hogy "antikommunista".
Törölt felhasználó 2014. 01. 14. 19:39
Előzmény: #28  csendben
#30
Nem is veszek de arra se vennék,higy a Fidesz nyer és ez már önmagában üditő hír...
Törölt felhasználó 2014. 01. 14. 19:37
Előzmény: #9  pf2
#29
És felfordul a gyomrod a cigány Orbán és sleppjétöl is?
Csak azt kérdem,hogy ízlik a nemzeti szallaggal áttekert szar amit etetnek veled?
csendben 2014. 01. 14. 19:37
Előzmény: #26  Törölt felhasználó
#28
Erre azért ne vegyél mérget...
Törölt felhasználó 2014. 01. 14. 19:35
Előzmény: #22  togyozo
#27
A kelenlegi választási rendszerben kb. 42-45%-nyi támogatottság elég a 2/3-hoz... Ami szerintem is túlzás. Az eddigi választási rendszer győztes felé torzító hatása elegendő volt a kormánytöbbség biztosításához. A jelenlegi egyszerűen kényszerré teszi az összefogást. Ha külön indulnak és csak a szocik jutnak be, akkor kb. 75-80%-os Fidesz parlament lett volna (50%-os támogatottsággal). Abszurd.
Törölt felhasználó 2014. 01. 14. 19:34
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#26
Szerintem is bejutottak volna.
Bárhogy is legyen Orbánnak áprilistól szopó van.
Jó eséllyel buknak de ha nyernek is,vége lesz nekik egy-két éven belül.
csendben 2014. 01. 14. 19:31
Előzmény: #21  loliense
#25
Nagyszerű döntés volt!
Csak gratulálni lehet hozzá (nem "általában",hanem egész konkrétan!)....
csendben 2014. 01. 14. 19:29
Előzmény: #20  tokos.
#24
KDNP.
Mond ez Neked valamit?
Mert az emberek 5%-nak se mond semmit. :-)
Törölt felhasználó 2014. 01. 14. 19:28
Előzmény: #22  togyozo
#23
"Igen meglenne, sőt meggyőződésem, hogy az Együtt a Jobbik-MSZP környékén lehetett volna."

Lehetett volna... Még kb. bő egy éve. Azóta annyi hibát követtek el, hogy erre már semmi esély nem volt. De még így is bejutottak volna, 5-10% közötti szintet kényelmesen elérhették volna.
togyozo 2014. 01. 14. 19:21
Előzmény: #20  tokos.
#22
Tokos.

"Bajnaiéknak meglenne ez? Gyurcsányéknak? Melyiknek a 3 nagyon kívül?"

Igen meglenne, sőt meggyőződésem, hogy az Együtt a Jobbik-MSZP környékén lehetett volna

"azért ez nem olyan nagy baj szerintem, legalább tudhatja az átlagember is, hogy ki kivel van, és azzal, hogy ha x-re szavaz, kire szavaz még."

1) csak tudod egyáltalán nem mindegy, hogy már van 1 reális képed arról, hogy mekkora a támogatottságod, vagy nincs. Teljesen más úgy tárgyalni. Így a pártvezetőknek úgymond a választók tényleges "akaratának" ismerete nélkül kell nagyon komoly döntéseket meghoznia

2) akkor az elmúlt 3/4 év nem az együtt/külön/hogyan együtt/hogyan külön hercehurcáról szólt volna.

3) a választási rendszer meg nemcsak ezért szemét, hanem azért mert iszonyatosan jutalmazza a győztest. Már a korábbi rendszerben is röhej volt, hogy 52%-kal 68%-nyi mandátumot lehetett szerezni. Ugyanis ha nem lenne "összefogási kényszer" akkor egyáltalán nem biztos, hogy ezek a pártok összefogtak volna.
loliense 2014. 01. 14. 19:09
Előzmény: #19  csendben
#21
Nem tudom,tudod-e,hogy 2010.-2011.-ben általában volt,egy tényleges civil(nem álcivil cöf) álláspont,miért adjuk majd a szavazatunkat?

Igen az tényleg nem kérdés,hogy a vezénylőtábornok elvtársék takarodjanak, -de nekem nem csak ez a fontos

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek