Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 14. 15:57

A nagy korszakváltók - Együtt 2006  

Micsoda váltás...A felhozatal egyébként tökéletesen tükrözi a kiüresedett, semmitmondó politizálásukat. Képtelenek megújulni, képtelenek változni és képtelenek felfogni, hogy a magyarok változás alatt nem rájuk gondolnak, hisz elég szépen el lettek küldve a francba 4 éve. Pár névcserén plusz szarházy fizimiskájának MSZMP-fazonúra igazításán kívül semmi változás.

link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tokos. 2014. 01. 14. 19:06
Előzmény: #16  goapsy1
#20
"A fidesz csinált egy szemét választási törvényt, ami arra kényszerítette az ellenzéket, hogy összefogjon. "

Egy megjegyzés. A régi törvény szerint 5%-ot el kellene érnie a pártnak a parélamentbe kerüléshez, ha önállóank indulnak.
Bajnaiéknak meglenne ez? Gyurcsányéknak? Melyiknek a 3 nagyon kívül?

Az, hogy előre fel kell fedni a lapokat? Hát azért ez nem olyan nagy baj szerintem, legalább tudhatja az átlagember is, hogy ki kivel van, és azzal, hogy ha x-re szavaz, kire szavaz még.

Jelenleg úgy tűnik, hogy a szocik, mint kis kullancsokat fogják bevinni magukkal Bajnaiékat is, meg Gyurcsányt is a Parlamentbe. És, hogy így nem Bajnai lesz a miniszterelnök? Hát ez van, az erősebb kutya .... mondja a bölcs közmondás...

Megjegyzés, aki most olyan nagy híve Bajnainak, és meg van győződve róla, hogy önállóan is bejutnának a parlamentbe, emlékezzem majd vissza arra, hogy mi volt akkor, mikor még az MDF-re, vagy valamelyik másik törpe pártra szavazott, mert akkor is meg volt győződve róla, hogy megváltja vele a világot.
csendben 2014. 01. 14. 18:53
Előzmény: #18  loliense
#19
Szerinted, a "civilek" hogy fognak a szavazócédulákon megjelenni? (a CÖF nem kérdéses! :-) )
Hamlett,2014,M.o. : vitya vagy nem vitya,ez itt a kérdés. :-)
loliense 2014. 01. 14. 18:32
Előzmény: #17  loliense
#18
És még egy keset

Mennyit vitatkoztam a saját családommal, ismerőseimmel,hogy ha a civilekre rátelepszik pl.Bajnai,akkor vége az egész ügynek,most ők is vakarják e fejüket
-de,akkor nem nézték jó szemmel,hogy nem mentem velük 2012.-től semmilyen ilyen közös rendezvényre

Azt már csak remélni tudom,hogy ha lesz új demokratikus kormány: Szekeres,Bajnai,Gyurcsány,Fodor,Kuncze,Kiss stb.nem lesznek benne,mert az lenne csak elképesztő
loliense 2014. 01. 14. 18:15
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#17
értem én a logikus magyarázatokat,

-de én nem a válaszok logikáját,hanem a választók logikáját nem fogom

A balkánt "ne becsüld le",nagy többségüknek legalább tengerpartja van,nekünk meg max 2 pólusunk,ennyi
goapsy1
goapsy1 2014. 01. 14. 17:57
#16
Kár ezen ennyit rinyálni.

A fidesz csinált egy szemét választási törvényt, ami arra kényszerítette az ellenzéket, hogy összefogjon. Majd ha eltörlik ezt a rendszert, lehet indulni külön-külön, az igényes közönség legnagyobb gyönyörűségére.

Addig meg lehet hörögni, csak fölösleges. Akinek nem tetszik a történet, kérje számon a fideszes elvtársakon.
Törölt felhasználó 2014. 01. 14. 17:56
Előzmény: #13  loliense
#15
Orbánék elintézték, hogy ezzel az új választási rendszerrel a 2010-es szoci bukta után is visszatérjen a kétpólusú politika... Ez az ország kb. 2001-től nem csak az adósságszint és ÁHT egyensúly tekintetében, hanem minden téren elindult a lejtőn és még mindig azon száguldunk lefelé. Fordulatnak semmi jele, a régió meg kiröhög már minket. A Visegrádi 4-ekből félig már ki is potyogtunk és kezdünk a bankáni csoporthoz tartani, de sok tekintetben már ott is jobbak...
Törölt felhasználó 2014. 01. 14. 17:49
Előzmény: #11  Törölt felhasználó
#14
...és persze ne felejtsük el Brumimacit sem... alias ex-DSZ Kuncze urat... mi a fészkes fenét keresnek ezek már megint itt??? Nem volt nekik elég 89-től szarrá keresni magukat Pethővel együtt, bár semmin nem lepődök meg mert bizonyos alföld megyei településen 70 évesen lehet valaki alpolgármester + 3-4 helyen felügyelőbizottsági tag.. undoritó lopos banda mind
loliense 2014. 01. 14. 17:37
#13
Hát nem nem üditő látvány,így együtt látni őket a múltról már nem is szólva

Valahogy itt ebben a gyökér országban semmi sem akar pozitívan megváltozni, főleg mentálisan

Szerintem köszönet jár Bajnainak,hogy a civil érdekeket,ötleteket sikerült szétbasznia 2 év alatt

Most akkor 4 év elteltével,mi is a tét,
-hogy a cidesz el legyen küldve,oszt ennyi???

fasza

csendben 2014. 01. 14. 16:44
Előzmény: #9  pf2
#12
Ennyire nem kell tőlük félni! :-)
Törölt felhasználó 2014. 01. 14. 16:41
Előzmény: #9  pf2
#11
Bajnai egy töketlen pöcs, akinek rettenetesen elkúrta a stábja az elmúlt másfél évet... Messiásként érkezett, most meg beállt a szocik szekerét tolni gyakorlatilag. Kár. Mert amúgy az elmúlt 20 év két leghitelesebb vezető politikusainak egyike, jó szakember, csak rém gyenge mint politikus.

Gyurcsánnyal az a gondom, hogy egy óriási negatív politikai brand. És szerintem ezt a tényt ostobaság figyelmen kívül hagyni. Az a szomorú inkább, hogy még így is klasszisokkal jobb rengeteg ős szoci figuránál, meg macskajancsinál. Egyébként se nem hülye, se nem béna politikus (lásd, a 0-ról 3. tényező lett a nagy ellenzéki összefogásban, amit ráadásul ő szorgalmazott leginkább).

Fodorral sose szimpatizáltam, de őt alapból egy háttérembernek tartom, nem egy karizmatikus, vezető típusú politikus. Inkább max. tanácsadó.
Törölt felhasználó 2014. 01. 14. 16:34
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#10
"Viszont az MSZP esete más. Ők nincsenek rákényszerülve, viszont ez az összefogás szerintem nekik ártani fog."

Pont, hogy a szociknak nem árt ez az összefogás. Szvsz éppenhogy ők a legnagyobb nyertesei. Gyakorlatilag begyűrték maguk alá az összes többit...
pf2 2014. 01. 14. 16:34
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#9
felfordult a gyomrom kerály és cispet csapat tetteitől , de fodor-gyurcsány-bajnai trió hányíngert vált ki
kukutyinbenko 2014. 01. 14. 16:33
Előzmény: #6  Törölt felhasználó
#8
" régen volt a piros mszp meg a kék mszp.
most van szivárvány meg zöld mszp is :)"

Mivel a narancssárga mszmp elfoglalta a politikai térfél egyik felét, valamit muszáj volt újítaniuk :)
Törölt felhasználó 2014. 01. 14. 16:23
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#7
Ebben teljesen igazad van.
Viszont az MSZP esete más. Ők nincsenek rákényszerülve, viszont ez az összefogás szerintem nekik ártani fog. Sokak szemét szúrja Feri. Szétrombolta őket, lelépett, betámadta őket, most meg visszasunnyog.
Az is érdekes lesz, hogy egy magát nagy libsinek érző fodorista hogy egyezteti össze választói igényeit Ferive. Szerintem inkább szavaz majd az LMP-re, ahogy a volt millások is.
Törölt felhasználó 2014. 01. 14. 16:23
Előzmény: #4  Törölt felhasználó
#6
no meg a fejenként 3-4% :)
régen volt a piros mszp meg a kék mszp.
most van szivárvány meg zöld mszp is :)
Törölt felhasználó 2014. 01. 14. 16:16
Törölt hozzászólás
#5
Törölt felhasználó 2014. 01. 14. 16:09
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#4
Mondjuk ne hagyd ki azt sem, hogy az új választási rendszer egyértelműen kényszeríti a szereplőket az előzetes összefogásra.
cumi01 2014. 01. 14. 16:07
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#3
Most minden erövel vissza kell hozni a régi rezsimet (régi rezsim embereit, szereplöit, támogatóit, stb), különben felörlödnek és végképp kiszorítják öket (mindenhonnan: ganzdasági szereplök, média, stb).
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2014. 01. 14. 16:03
Előzmény: #1  Törölt felhasználó
#2
orbán legalább a köpönyegét gyakran forgatja

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek