Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 03. 16. 19:25
#43320
Megkezdték a 150 férőhelyes mobil kórház építését Kiskunhalason.
Pártunk és kormányunk a számunkra fontos kérdésekben mindig későn kapcsol.
2015-ben csak négyszázezer migráns elteltével jött rá arra, hogy kerítést kell építeni.
Most pedig az derült ki, hogy a létfontosságú egészségügyből fájóan hiányzik az a pénz, amit a stadionokba és ML stróman valamint TI vej családjainak támogatásába toltak. 
Az előző kormányok sem voltak jobbak. Gyurcsány sem a tiszai árvíz előtt, hanem az árvíz kellős közepén kezdett gátakat építeni és töltéseket magasítani.
geza77
geza77 2020. 02. 13. 08:27
#43319

2019.03.20 óta       EURHUF     -8,62%          EURTRY      -6,05%            EURPLN     +0,8%   EURCZK     +3,02%
még a líra is jobban teljesít
signal2
signal2 2020. 02. 10. 08:47
Előzmény: #43315  Dehogynincs
#43318
Tehát a kategorikus válasz az, hogy nem. A "még" szó, spekuláció.
Idea 2020. 02. 10. 08:45
Előzmény: #43316  Idea
#43317
Az egészségkárosodást okozó orvos görbeorrú. Csak hogy kerek legyen a világkép...
Idea 2020. 02. 10. 08:42
#43316
Friss az élmény, leírom:
.
Kb egy órája megáll egy autó a ház előtt és dudál. Feleségem kinéz, egy rendőrautó az. Kérte kísérjem ki, ne egyedül beszéljen velük. Engem kerestek, egy korábbi rendőrségi határozat szerint 20.000-t be  kellene fizetnem. Vagy, ha nem tudom, akkor 4 nap fogda, most indulunk is. Van a rendőrautóban POS terminál, akár bankkártyával is fizethetek. Mondom az nincs, kp van. Az nem jó, de elmehetünk a postára. Szépen elkísértek, befizettem, kaptam egy határozatot, mehettem utamra.
.
Ebben az a gáz, hogy a bejelentett lakcímem eladás alatt van (utolsó ingatlanként ha a házat nem számolom, de menni fog az is a picsába), nem tartózkodom ott sűrűn. Ide még nem jelentkeztem át, talán nem is fogok. A rendszer meg teszi amit neki tenni kell. Nekem ez úgy jött le, mint derült égből a villámcsapás.
.
Viszont ez volt az utolsó csepp. Amikor nekem kellett segítség az államtól, körberöhögtek, elhajtottak, végül a helyzetem még szarabbá tették és a hibájukat nem voltak hajlandóak kijavítani a mai napig - ez saccperkábé olyan 120-150 millíómban van eddig ha összeszámolom az élhető évek jövedelme alapján számolva. Egészségkárosodás orvos által okozva konkrétan amit még mindig helyre lehetne hozni, de ebben a rohadt konjunktúrában senkinek nem kell a pénzem. Illetve hát kellene de csak úgy, ha abszolút semmit nem kell érte tenni, agyat használni meg véletlenül sem, az tiltva van. Bíróság nincs aki megítélné, ill azzal takaróznának, hogy elévült. Közben velem tartatnák el a retket meg a görbeorrút. A rendszertől ha kell nekem valami akkor egy darab szar vagyok, ha pénz kell tőlem akkor részben körbeudvarolnak, részben fenyegetnek, részben rajtam ütnek. Végülis egy birka vagyok, robbantani kellett volna még az elején, ahogy az írek teszik. Ha a családom biztonságba helyezem ebből a pokolból, akkor viszont semmi vesztenivalóm nincs már...
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 02. 10. 07:52
#43315
Megkérdeztem egy Budához közeli település pedagógusától:
- Nálatok verik a tanárokat?
- Még nem.
SeldonKuper 2020. 02. 08. 01:17
Előzmény: #43312  badsector1
#43314
Akkor az irodalomtanárok sem ideológia mentesek!
Meghatároznád azt a fasiszta ideológiát amire hivatkozol?
Honnan tudhatná az a gyerek, hogy mit akarnak a "fejébe tölteni"?
Ki mondja meg hogyan lehet a gyerek fejébe önteni a gondolkodást?
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 02. 07. 08:26
Előzmény: #43312  badsector1
#43313

Van erre egy csodálatos képzavar is:
"A gyerek feje nem tölcsér, amit tele kell tölteni, hanem fáklya, amit meg kell gyújtani".
badsector1
badsector1 2020. 02. 07. 08:18
#43312
"A Jannus Pannonius Gimnázium összes irodalomtanára és a művészeti tantárgyak tanára tiltakozik a új NAT ellen, mert szerintük nem ideológia mentes.
  
Nem fog menni a fasiszta ideológi betöltése, a gyerekeink fejébe.
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 02. 07. 08:08
#43311
Ma a  királyi rádióban a hírek helyetti reggeli propagandaműsorban egymás után hozták szóba a tanárveréseket és az új nemzeti alaptantervet.
Hát nem mindegy, mi van a tantervben, ha verik a tanárokat?
Az ország menthetetlenül elcigányosodik, de valamiféle integráció mégis van. Kezdünk hozzászokni ahhoz, hogy a cigányokra jellemző módon, erőszakkal oldjuk meg a problémákat.
Vannak előzmények is. Bíróságokra sincs szükség. Ha valaki autóval elsodor egy kislányt, akinek egyébként semmi komolyabb baja nem esik, akkor a helyiek egyszerűen meglincselik.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 02. 03. 22:55
Előzmény: #43309  euler
#43310
gondolom a régi barátság kötelez
euler 2020. 02. 03. 22:51
#43309
euler 2020. 02. 03. 22:19
#43308

Tiltakozásból kivonultak az újságírók a brit miniszterelnök rezidenciájáról

"Lee Cain, Johnson legfőbb kommunikációs tanácsadója csak a meghívott újságírókat akarta beengedni a terembe, a többieket, köztük a Mirror, a Huffington Post és az Independent tudósítóját a biztonságiakkal akarta kikísértetni a miniszterelnöki rezidenciáról.
Nagy-Britanniában ezt a jelek szerint nem lehet eljátszani. A meghívott újságírók többsége ezután úgy döntött, nehogy már a miniszterelnök egyik beosztottja döntse el, hogy ki ellenőrizheti a hatalmat, úgyhogy fogták magukat, és ők is elhagyták a rezidenciát.
Távozott a BBC, az ITV, a Sky News, a Financial Times, a Guardian, de még az amúgy Johnson kormányával szimpatizáló Daily Mail, Sun és a Telegraph újságírója is."
.
Demokráciában ezt nevezik szolidaritásnak. Nálunk...?
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 02. 02. 09:30
Előzmény: #43306  lancaster
#43307
A Brexit kapcsán fölmerül a kérdés, hogy Orbán doktor miért nem tudta benntartani a briteket az Unióban.
lancaster
lancaster 2020. 01. 31. 20:29
#43306
A BREXIT után szerintem lesz még hirig, mert skótok és az írek nem nagyon akartak kilépni az Unióból.
A skótok  már elkezdték függetlenségi népszavazás előkészítését. Az írek is eléggé megátalkodott fanatikus fajta :))
Dehogynincs
Dehogynincs 2020. 01. 29. 15:54
Előzmény: #43304  lancaster
#43305
Hatalomtechnikailag a propaganda hatásossága lényeges, nem pedig az igazságtartalma. Csak sulykolni kell.
A Kádár-rezsim propagandája is hazugságokat sulykolt. Tévében, rádióban, újságokban, köztéri szobrokban, sőt utcanevekben.
lancaster
lancaster 2020. 01. 29. 14:50
#43304
Teljesen belekavarodott a propaganda a migránsos hazugságokba...
L: kicsit hosszú a cikk, de van értelme elolvasni 
https://index.hu/belfold/2018/01/29/menekultek_stop_soros_pinter_sandor_kovacs_zoltan_kvota_illegalis_bevandorlas_ellentmondasok/
euler 2020. 01. 29. 13:33
Előzmény: #43302  lancaster
#43303

A GVH pedig azt mondta, hogy magasról tesz ő az egészre. Neki mindegy, hogy mi és milyen sorrendben történt. Őt csak az érdekli, hogy "a kormányrendelettel nemzetstratégiai jelentőségűvé minősített összefonódás kivételt jelent a versenytörvény tárgyi hatálya alól", magyarán (újólag) megállapította saját hatáskörének hiányát, amit csak az egyesülés után hozott kormányrendelet tett lehetővé.
Kész, lehet menni az Alkotmánybírósághoz a kormányrendelet miatt.
Így néznek hülyének bennünket és hágják át a jogrendet a jog és a hatóság segítségével.
lancaster
lancaster 2020. 01. 29. 12:42
#43302
    "A bíróság kimondta: jogsértően hagyta jóvá a versenyhivatal a KESMA létrejöttét
Megsemmisítették a GVH döntését, vagyis hiányzik a kormánypárti sajtó példátlan mértékű összevonásának egyik jogi feltétele." 
L: Blamázs, de szar😂😂😂  
https://nepszava.hu/3065267_a-birosag-kimondta-jogsertoen-hagyta-jova-a-versenyhivatal-a-kesma-letrejottet
goldi 2020. 01. 29. 09:36
Törölt hozzászólás
#43301

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek