Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 01. 08. 10:21
Előzmény: #42998  euler
#43000
De minek fussak neki még egyszer? Csak azt szerettem volna tisztázni, hogy a késedelmi kamat annyit ér mint halottnak a beöntés. És ez objektíve (pit: de facto) így van. Régebben legalább lehetett felszámolási eljárást indítani ilyen esetben, de a NER ezt a lehetőséget felszámolta, ezzel egy komoly elszköztől megfosztva a kényszerű hitelezőt.
SeldonKuper 2020. 01. 08. 10:21
Előzmény: #42997  gombócból_is_sok
#42999
Mikor nem fizette!! meg a fidesz az ármánykodásaitokat?
Minden tartozásukat rendezte a kórházaknak.
Milyen is a te mondanivalód? 
csak a kórházak lejáratása! ha ez neked mondanivalód, akkor érthető a személyeskedésed is!
-
Szegény estipesti, most még ezt is a nyakába varrnád, pedig nincs is itt!
euler 2020. 01. 08. 10:16
Előzmény: #42995  gombócból_is_sok
#42998

Vedd úgy, hogy helyére tetted, de inkább fuss neki még egyszer! :)
Kár volt megemlítenem a késedelmi kamatot, ez a huszadrangú probléma az egészben.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 01. 08. 10:13
Előzmény: #42996  SeldonKuper
#42997

Tegnap történt egy ilyen - te hogy a picsába úszod meg a hasonló moderációt? Még sose volt mondanivalód:
 
adminisztrátor kedd, 11:55 #4176 Moderációs esemény történt "Estihirlap" felhasználóval szemben.  
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2020-01-12 11:55-ig A moderátor indoklása:
akkor szólj hozzá ha van mondanivalód.




SeldonKuper 2020. 01. 08. 10:06
#42996
Majd a Fidesz rendbe teszi! A kórházak meg tartsák csak a markukat.
A kórházak feladata az is, hogy gyógyítsanak!
Mehet a matek, meg a késedelmi kamat!
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 01. 08. 09:41
Előzmény: #42994  euler
#42995

A késedelmi kamat az bizony ketyeg, tavaly 0,9% volt éves szinten. https://www.kamatkalkulator.hu/kesedelmi-eredmeny
 
Elképzeltem hogy én vagyok a Kötszer Bt, az éves forgalmam 50%-át kitevő 100 milliós kinnlevőségben van velem szemben három kórház, fingatnak a saját beszállítóim, bújkálok a közműbehajtások elől, világgá ment a raktárosom meg Gizike mert nem adtam fizetést négy hónapja, és akkor jeee, a 100 millió helyett leverhetek a kórházakon 100 millió 900 ezret, ha tudok, sok sikert nekem.
 
Csak helyére szerettem volna tenni, mennyit segít a késedelmi kamat.
euler 2020. 01. 08. 08:06
Előzmény: #42988  gambadoro
#42994

A kórházak tartozása azt jelenti, hogy felhalmozódott náluk közel 80 milliárdnyi kifizetetlen számla. Nyilván ezek teljesítését leigazolták, két héten belül nem emeltek kifogást ellenük, tehát most egy lehetőség van: a szerződés szerinti késedelmi kamatokkal emelt összegben kifizetni őket.
Amit írsz azok a gazdálkodás rendjét jórészt bűncselekményi szinten megsértő cselekmények, amiket vagy házon belül rendeznek a kórházak, vagy jogi útra terelnek (pl. az állam által kirendelt komisszárok, akarom mondani kancellárok.)
De addig is a számlákon ketyeg a késedelmi kamat.
euler 2020. 01. 08. 07:39
Előzmény: #42991  badsector1
#42993

Amiből az is következne, hogy ha magánszolgáltatót veszek igénybe akkor csak a tb finanszírozás feletti részt kellene fizetnem. (Ha érvényes a biztosításom persze).
Jónak tűnik gambadoro 10 pontja, de az biztos, hogy a magánszolgáltatók hiányoznak belőle.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 01. 08. 07:21
Előzmény: #42990  badsector1
#42992
Ez nekem is feltűnt. A versenyalapú egyéni beszerzés jobb pozíciót biztosít. Lehet, hogy 12000 darab valami, mondjuk szike központi beszerzése során akár félárat is el lehetne érni, de a központi beszerzőt ilyenkor már tutira megkorrumpálják, illetve ők is ráteszik úgy a hasznukat, hogy utána tutira drágább lesz az a szike, mintha a helyi sebészet venne párat az alzán vagy e-magon.
badsector1
badsector1 2020. 01. 08. 07:12
Előzmény: #42987  gambadoro
#42991
Versenyhelyzet kialakítása, magánrendelő is megkaphassa azt a tb finanszírozást egy adott vizsgálatra mint az állami.
badsector1
badsector1 2020. 01. 08. 07:09
Előzmény: #42988  gambadoro
#42990
"most kb úgy működik a dolog, hogy a beszállító visszaoszt a kórház rendel
persze ez nem magyar sajátosság
viszont éppen ezért az átlátható központi beszerzéssel akár el is tüntethető a hiány jó része"
  
A központi beszerzésnél miért nem lenne túlárazás? A központi bürokrata korrupció mentes? :))
sanka 2020. 01. 08. 05:20
Előzmény: #42986  gambadoro
#42989
Mert? Nem láttam a törpét testőrök nélkül.
gambadoro 2020. 01. 08. 00:05
Előzmény: #42952  euler
#42988

tudod, miért tartoznak a kórházak?
elsősorban azért, mert az igazgatók karöltve az prominens osztályvezetőkkel sokszoros áron vásárolnak a cégektől
megfelelő visszaosztással
szerinted az egyébként kiváló nyaksebész kásler hogyan járt a8-al folyamatosan? én nem tudom, te? meg a fia
most kb úgy működik a dolog, hogy a beszállító visszaoszt a kórház rendel
persze ez nem magyar sajátosság
viszont éppen ezért az átlátható központi beszerzéssel akár el is tüntethető a hiány jó része
a másik nagy tétel a peren kívüli megállapodások a mérhetetlen mennyiségű műhiba miatt
milliókat keresni akaró orvosok csak úgy gyártják a súlyos hibákat
nem a kórházi fertőzésekről van szó amit a tudatlan média felkap - a rezisztens baktériumokkal szemben sok mindent nem lehet tenni ugyanis - hanem a napi szintű hibákról
van egy harmadik tétel, ez pedig a különböző indokokkal maguknak kifizetett plusz juttatások
gambadoro 2020. 01. 07. 23:58
Előzmény: #42971  lancaster
#42987

az egészségügyet pillanatok alatt rendbe lehetne tenni
1, összevonni kórházakat
2, egynapos sebészet prioritása
3, járóbeteg-ellátás prioritása
4, KÖZPONTI BESZERZÉS
5, diffrenciált bér a kistérségekben magasabb
6, orvosokról az adminisztréciós terhek levétele, ehhez megfelelő személyzet. ma egy kórházi orvos 10 órát dolgozik minimum ennek a felét sem tölti a betegekkel
7, korrekt béremelés, nem a milliós fszság amit az orvoslobby nyomat
8, ápolók bér az orvos bér 80 százaléka
9, vizitdíj
10, értelmes prevenció
ez nem 1300 milliárd, annál jóval kevesebb, ugyanakkor nincs akarat
jelenleg az a helyzet, hogy az orvoslobby zsarolópályára állt és a jelenlegi rendszert akarja bebetonozni karöltve a magánszolgáltatókkal
a magánszolgáltatók érdeke a hulladék állami egészségügy
ausztriában a netto medián orvosbér kb 4 ezer euró netto havonta, az ápoló 2500 körül van, ehhez és a gdp különbséghez kell a magyar béreket viszonyítani némi felárral
ha e fölé megyünk összeomlik a rendszer, a magánszolgáltatók örömére
gambadoro 2020. 01. 07. 23:52
Előzmény: #42970  sanka
#42986
mondjuk ez pont nem igaz
lancaster
lancaster 2020. 01. 07. 22:40
#42985
Már Navracsics is fossa a cérnát :))) A kis pesszimista! A visszaszámlálás megindult :))) 
https://444.hu/2020/01/07/navracsics-adok-egy-evet-a-fidesznek
euler 2020. 01. 07. 22:37
Előzmény: #42976  lancaster
#42984

Borítékolható, hogy nyílászáró cserék is lesznek.
A mészi három gyerekének cége most lett kizárólagos tulajdonosa egy neves ablakgyártónak (Fenstherm). A GVH két nap alatt rábólintott az ügyletre.
euler 2020. 01. 07. 22:28
Előzmény: #42981  gombócból_is_sok
#42983

Biztosan tudnak. Vélhetően egy nagyságrenddel nagyobbat mint az erőmű vételára.
Mert ugyan ki lesz az átépítési, korszerűsítési munkák nyertese?
Kezdem azt hinni, hogy ez a pár éves erőmű tulajdonlás az ehhez szükséges referenciák megszerzését szolgálta. Persze önállóan is jó buli volt. (Mármint a családnak persze, mert a tandíjat az adófizetők állják).
badsector1
badsector1 2020. 01. 07. 20:47
#42982
"Mondtam én, hogy mozgalmas év lesz az idei. És akkor még nem is volt a birtokomban az a levél, amelyben az állami Kukaholding vezérigazgatója felülírja magát a miniszterelnököt. A Kukaholding a miniszterelnököt, szép, nem?
Azt már november elején, a kormányülésen is felvetettem a kormány tagjainak és a kormányfőnek, hogy botrányosnak gondolom a hulladékgazdálkodás finanszírozását a Kukaholding – hivatalos nevén: Nemzeti Hulladékgazdálkodási Koordináló és Vagyonkezelési Zrt. – miatt. De az már mégiscsak tűrhetetlen, hogy ennek a cégnek a vezetője önhatalmúlag (?) kijelenti, hogy az Orbán Viktor által többször megerősített főváros-kormány megállapodás szerinte nem érvényes, ezért nem fizeti a Fővárosi Közterület Fenntartó Zrt-nek (FKF), vagyis Budapestnek, még pontosabban: a budapestieknek járó összeget. Ez azt jelentheti, hogy egy állami cég egyszerűen elvonja a budapestiek befizetésének jelentős részét. Amit egy budapesti azért fizet, hogy tiszta legyen a környezete, a városa, azt az állami vállalat elkölti másra. Ezzel érdemben veszélyezteti az FKF működését, a hulladékszállítás biztonságát. Márpedig az FKF-et nem gyengíteni, hanem fejleszteni akarjuk, mert ez kell a tisztább Budapesthez, a szelektív hulladékgyűjtés terjesztéséhez, de még a klímavédelem egyes területeihez is. Ezt a célunkat egy rossz és igazságtalan szabályozás és egy rosszul működő állami cég meg nem akadályozhatja. Mi ahhoz ragaszkodunk, hogy azt a pénzt, amit a budapestiek a tiszta városukra költenek, azt az állam ne költhesse el másra. A budapestiek kérik vissza a pénzüket. Meg fogunk ezért küzdeni. Első lépésként holnap a kormánytól kérek választ arra, hogy a miniszterelnök adott szavát, vagy a Kukaholding vezérigazgatójának levelét tekintsük-e kiindulópontnak."
  
Holnap megnézzük, hogy mennyit ér a mini szterelnök szava.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 01. 07. 20:30
Előzmény: #42979  lancaster
#42981
Ez megvan, de biztosan tudnak még ott kicsit többet lopni a fiúk.

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek