Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
________
________ 2019. 09. 26. 15:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#35740
goldi 2019. 09. 26. 14:03
Törölt hozzászólás
#35739
Törölt felhasználó 2019. 09. 26. 14:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#35738
Én nem neveznék zombinak senkit, tudomásul kell venni, hogy nem vagyunk egyformák, vannak kevésbé okos emberek is, akikhez jobban utat talál a hazugságok sulykolása, ebben meg nem ők a hibásak, hanem az, aki a hazugságokat terjeszti.
goldi 2019. 09. 26. 13:56
Törölt hozzászólás
#35737
goldi 2019. 09. 26. 13:46
Törölt hozzászólás
#35736
euler 2019. 09. 26. 13:26
#35735
Trócsányi meg lehet, hogy nembiztos.
Törölt felhasználó 2019. 09. 26. 13:09
Előzmény: #35733  Dehogynincs
#35734
Náluk mindig is mennek a hatalmi harcok, azt meg a fene se tudja, hogy a Békesié milyen lett volna. Egy tény, Szabó Iván megpróbálkozott egy keynesi típusú élénkítéssel, amikor Hornék hatalomra kerültek egy ideig még azt próbálták továbbvinni, de sajnos nem jött be. Nem ők tehetnek róla, meg nem is Antallék, rendszerváltásban voltunk, ezzel járt.
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 09. 26. 13:03
Előzmény: #35732  Törölt felhasználó
#35733
Adalék az mszp demokráciafelfogásához.
Az mszp-n belül folyik az elhúzódó Horn-Békesi csörte és ennek a számláját Bokros majd jól hozzáírja a csomagjához.  Mi meg kifizetjük.
Törölt felhasználó 2019. 09. 26. 12:52
Előzmény: #35731  Dehogynincs
#35732
Egy évezred ide vagy oda, annyi különbség van, hogy azóta kitalálták a demokráciát, így hatalomváltáshoz nem kell legyilkolni az ellenfelet, elég megnyerni a választást. Ha viszont nincs lehetőség választásra, akkor jönnek a régi, bevált módszerek, lásd rökke 30 éve Nicolai és Elena nem volt hajlandó lelépni, meg is kapták a golyóbisukat. A Nagy Imre ügynél meg ugye ott voltak a háttérben az oroszok, franc tudja, hogy Jánosunknak mennyi döntési önállósága volt, asszem azt eleve kimondták, hogy aki harcolt ellenük, az kötél, és ha jól emlékszem, akkor a kínai és jugoszláv elvtársak több ezres megtorlást akartak.
A pletykák szerint Horn nem azért várt, hanem előtte ki akarta fúrni Békesit (eredetileg Békesi-csomag lett volna). És ugye akkor még a kétharmados többségű kormány !! alatt működött az AB, ami azért ma már nem annyira igaz.
Én úgy gondolom, hogy aki ott marad egy nem bejelentett és ráadásul erőszakos tüntetésen a rendőrségi felszólítás után, az magára vessen, függetlenül attól, hogy melyik párt tüntet és melyik irányítja a rendőrséget. Ugyanakkor az is elvárható, hogy a rendőrök meg próbáljanak meg normális keretek között maradni. Utólag meg a bíróság majd eldönti, hogy indokolt volt a fellépésük vagy sem.
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 09. 26. 12:39
Előzmény: #35730  Törölt felhasználó
#35731

A Kádár-rezsimben éltem. Többet is mint amennyit valaha is akartam.
István pedig egy évezreddel ezelőtt élt, akkoriban  a felnégyelés és  a halálbüntetés sokkal elfogadottabb volt, mint manapság.
Horn azért várt egy évet a Bokros csomaggal, mert az őszi önkormányzati választásokon is nyerni akart. Ezért lett sokkal megbokrosodottabb a Bokros-csomag a kelleténél. A csúszóleértékelést és a vámpótlékot elfogadom, a többi része költségvetés szempontjából jelentéktelen volt. Az alkotmánysértő pontjait elleneztem, az AB sorozatban meg is semmisítette őket.
2005-ban a  működőképes tankot a hatalom vitte a helyszínre, a hatalom nem őrizte kellően, a tank vezetőjét végül kiemelték a tankból/tönegből és ez nem indokolta az utcai harcászatot.
A fidesztől is elfogadnál hasonló utcai harcászatot? Tételezzük föl egy pillanatra, hogy a dk vagy az mszp képes lenne ekkora nagygyűlést szervezni!
Törölt felhasználó 2019. 09. 26. 12:24
Előzmény: #35712  Dehogynincs
#35730
"'Kádár pedig Moszkva bábja volt. 1956-ban a megszállók kíméletlenül leverték a forradalmat. Kezdetben Kádár véreskezű hóhér volt, később persze sokat szelídült. A korszaka durva megtorlásokkal indult. Kivégeztette Nagy Imrét, de csak egyszer."
Volt már ilyen előtte is, pl. Kádár fellázadt a törvényes vezető Nagy Imre ellen, Vajk-István fellázadt a törvényes örökös Koppány ellen, Kádár oroszokat hívott be ellene, István németeket, Kádár kivégeztette Nagyot, István mázlis volt, mert Koppány elesett a csatában, de azért a holttestét felnégyeltette, aztán mind a kettő leszámolt az előző híveivel és később csinált egy konszolidációt. Az egyik ugye rohadt kommunista, a másik meg államalapító szent, pedig még különbség is van köztük Kádár javára, mivel az oroszok mindenképpen beavatkoztak volna, a németek meg csak Pistánk saját karriervágya miatt lettek behívva. De hát ilyen a történelem, hozhattam volna példának Károly Róbertet  vagy Zsigmondot is.
A Bokros csomag kb. muszáj volt, Horn kapálózott is ellene, egy évig nem csinált semmit.
2006-ra mit mondjak, lehet így is nézni, lehet úgy is, egy tény, volt egy csoport, ami nagyon durván nekiment a rendőröknek a Deák térnél (ugye még tankot is bevetettek), ilyen esetben még a fejlett nyugaton is megy a vízágyú-könnygáz-gumilövedék kombó és a rendőrök előbb ütnek, aztán kérdeznek. Kb. úgy vagyok vele, hogy ez tipikusan az az ügy, amit a bíróságra kell bízni, aztán ha az úgy látja, hogy valamelyik tüntető vagy rendőr átlépte azt a bizonyos határt, akkor ítélje el. A rendőrök javára annyit írnék, hogy többször is felszólították őket, hogy oszoljanak és húzzanak haza a búsba, aki ilyenkor marad, az így járt (jártam már én is így még az átkosban egy buli után, ez van).
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 09. 26. 12:21
Előzmény: #35727  bigyula
#35729
Semmit sem tenNÉK abban a hipotetikus esetben, ami az én kerületemben a valóságban nem áll fenn.
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 09. 26. 12:19
Előzmény: #35725  bigyula
#35728
Főpolgármesterre még ezzel az algoritmussal is tudok érvényesen szavazni.
A körzetemben pedig történetesen egyéni választókerületi jelöltre is.
bigyula 2019. 09. 26. 12:18
Előzmény: #35726  Dehogynincs
#35727
És semmit nem tettél a fityesz leváltása érdekében.
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 09. 26. 12:12
Előzmény: #35725  bigyula
#35726

Nem egészen.
1. éltem a választójogommal.
2. jeleztem az összes pártnak, hogy ez számomra nem kínálat.
3. jeleztem a pártoknak, hogy elvileg ők lennének értem és nem én vagyok értük.
bigyula 2019. 09. 26. 12:04
Előzmény: #35723  Dehogynincs
#35725

"Ha a momentumos mellett ott van a dk vagy az mszp logója,, akkor szándékosan érvénytelen szavazatot adnék le."
.
Azaz pont olyan, mintha el sem mentél volna szavazni.
ts3 2019. 09. 26. 11:57
Előzmény: #35694  mityu2
#35724
Nem magyar dolog a magyarokat lemoslékolni.
Dehogynincs
Dehogynincs 2019. 09. 26. 11:57
Előzmény: #35718  signal2
#35723

Ha a momentumos mellett ott van a dk vagy az mszp logója,, akkor szándékosan érvénytelen szavazatot adnék le.
De az csak egy szavazólap és hálistennek akadnak  jelöltek fidesz,  mszp és dk logo nélkül is
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 09. 26. 11:51
Előzmény: #35716  Dehogynincs
#35722
Én legalább próbálom.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2019. 09. 26. 11:49
Előzmény: #35718  signal2
#35721
Fidesz. Bicikli elől nem ugrik autó elé.

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek