Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
myrath 2019. 08. 23. 15:24
Előzmény: #31979  salve
#31980
Erkölcsi magaslat magaslata a mai fidesz vezetőkhöz képest is.
salve 2019. 08. 23. 15:16
Előzmény: #31935  novotrade
#31979

a felvetésed jogos
én itt arra utaltam: hiába nem tetszett nekünk pl. Horn Gy tevékenysége (elég ha csak arra utalok, hogy a maygar közműcégeket a Bokros-Surányi gazemberpár tanácsára (is) kirárusított a nyugatnak bagóért, extraprofitot garantálva nekik a szerződésekben, ez gyakorlatilag majdnem önmagában egy hazaárulás volt), sajnos a felemás rendszerváltásunknak köszönhetően ő sem lett eltiltva 1990-ben a közügyektől, indulhatott és nyerni is tudott demokratikus választáson is - miközben azt is el kell ismerni, hogy a 80-as évek végefelé ő már tényleg "nyugatossá vált" a korábbi önmagához képest, híve lett pl. a nato csatlakozásnak is..
ezért írtam azt: ilyen esetben mint az övé, dícsérni őt nem kell, de legalább azt azért meg lehet állapítani hogy vmit, legalább részben jóvá tett azzal hogy elismerte, a szoci rendszer történelmi zsákutcának bizonyult.. és azt is hozzáteszem: a polgári oldalról nézve Horn ma már  - szánalmas múltja ellenére is - valóságos erkölcsi magaslatnak tűnik, ha összehasonlítjuk a mai ellenzék vezetőivel (a szoci párttagok vissza is sírják!)
euler 2019. 08. 23. 15:14
Előzmény: #31975  euler
#31978

Kit érdekelnek ma már a Horthy rendszer besúgói. Pedig akkor is voltak szép számmal.
Nálunk ennek szép hagyományai vannak.
sanka 2019. 08. 23. 15:13
Előzmény: #31956  SeldonKuper
#31977
Szövegértés torkos, szövegértés!!:))
salve 2019. 08. 23. 15:07
Előzmény: #31934  Törölt felhasználó
#31976

félreérted, mismásolásról szó sincs
én arra utaltam: nem az számít hogyha mondjuk én 30 évvel ezelőtt kisztitkár voltam, vagy mszmp tag voltam hanem az, hogy MIT tettem?
erre hoztam fel példának: volt olyan kisztitkár aki csak lapított mint izé a fűben (azaz megtartotta a kötelező tagygűléseket de semmi több, nem szervezkedett nem súgott be, úgymond jószándékú eszmehívő mezei kiszvezető volt), ÉS volt oylan is aki ugyanazen tisztségben véresszájúan jelentgette fel a pártközpontban a neki besúgottak gyanús mozgását, rendszeresen felment a pártközpontba segget nyalni (hogy feljebb jusson , kapcsolatokat építsen, stb.)
fordítsuk ezt le a mára: 1. mai fidesztagról megtudjuk, hogy xx évvel ezelőtt kisztitkár volt, oké
2. mai DK tagról vagy vezetőről megtudjuk, hogy xx évvel ezelőtt kisztitkár volt, oké
mi alapján fogjuk megítélni őket?
a tetteik alapján, annak alapján, melyikre bizonyítható rá az hogy mondjuk akkoriban mennyi és miylen károkat okozott az országnak, hány emebrt jentett fel a szovjet nagykövetségen, részt vett-e a mutyiprivatizációban, stb. stb. - remélem egyetértesz?
a végeredmény ennek alapján fog eldőlni (vagyis az hogy hogyan ítéljük meg vagy el őket!!), tehát a tetteik alapján, és nem annak az alapján, hogy az egyik mondjuk csajágaröcsögén volt a ksivárosi kisztitkár, a másik meg mondjuk Bp. 6. kerületében, oké?!
ezért írtam annak az idiótának aki itt listázza a korábbi, akár fideszes kisz tisztséget betöltőket: ez nagyon buta szánalmas fröcsögés, nem a tisztségeket kell felsorolni, hanem azt, hogyha közülük elkövetett vmi olyan komoly bűnt a magyar nép ellen (bármit), amit egyértelműen bizonyítani lehet! tehát az illető a tettek és bizonyítékok listájával álljon elő, nem pedig nevek felsorolásával, mert az önmagában semmit nem ér!
euler 2019. 08. 23. 15:06
Előzmény: #31973  euler
#31975

Még 10-20 év és nálunk is elhal. (Nem lesz érintett túlélő).
Németh érdekeset mondott a 2014-es interjúban a belügyben ülő orosz tábornokokról.
A komplett anyag (másolatban) az oroszoknál keresendő legnagyobb eséllyel.
Azok a volt szoc. országok akik nyilvánosságra hozták (mert az ő anyaguk is ott volt az oroszoknál), már nem zsarolhatóak, mi még igen.
Nem azt mondom, hogy ezért van ilyen "szoros" kapcsolatunk az oroszokkal, de hogy lehet szerepe benne ... ki tudja.
salve 2019. 08. 23. 14:55
Előzmény: #31937  Törölt felhasználó
#31974

bocs de ebben nem lesz változás, hiszen a "nem rendszerváltó pártoknakk" per pillanat esélyük sincs arra, hogy kormányra kerüljenek
hát épp azt ecseteltem itt, de úgy látszik nem sikerült megérteni:
azért nyomatta ezt a témát rém izzadságszagún pl. az Lmp már évekkel ezelőtt, mert azt remélte tőle hogy a tájékozatlan tömegek előtt ezzel abban a színben tűnhetne fel, mintha ők lenneének itt a "naagy igazsábajnokok" , akik majd 25 év elteltével "megfejtenék itt a nagy titkot", ami persze NEM létezik! és miért görcsöltek ezen? tök egyszerű, azért, mert folymatosan  parlamanenti küszöb/ bejutás határán táncoltak és úgy kellett nekik a plusz új szsvazó, mitn egy falat kenyér.. = leszarták ők az igazságot (hiszen Schiffer régi motros, nagyon is jól tudta ő hogy ez csak lufifújás), de ez az ügy mindig is jól hangzott a médiában és azt remélték tőle, hogy be lehet vele hülyíteni és magukhoz vonzani plusz 2-3 %-nyi új szsvazót! de: ez már akkor sem jött össze! és megsúgom: másoknak sem fog, legközelebb sem!
euler 2019. 08. 23. 14:53
Előzmény: #31971  novotrade
#31973
Foglalkoznak még az ügynökaktákkal rajtunk kívül a volt szoc. országokban...?
novotrade 2019. 08. 23. 14:53
Előzmény: #31970  SeldonKuper
#31972
Fület kapott valakitől és annyira orbánt akart buktatni, hogy nem nézte meg az érintett személy adatait.
Egyből robbantotta a bombát.
novotrade 2019. 08. 23. 14:50
Előzmény: #31966  signal2
#31971
Az nem derülne ki az iratból, hogy miként lett ügynök.
Önként vagy erőszak által.
Így aki esetében veréssel és más zsarolással érték el a beszervezést még most utólag erkölcsileg is tönkretennéd, nem elég az a fizikai szenvedés amit a beszervezők okoztak.
Szerinted ez igazságos lenne?
SeldonKuper 2019. 08. 23. 14:50
Előzmény: #31968  signal2
#31970
Rosszkor volt rossz helyen. És nem volt segítsége!
Hacsak nem "a fideszesek adták a kezébe a dokumentumot" (sankától idéztem!, nem szó szerint)!
SeldonKuper 2019. 08. 23. 14:47
Előzmény: #31966  signal2
#31969
Nane! A sorosügynök sosem volt titkos!
Ma sem titkos, mert elég kijelenteni!, hogy nem is ismerik a sorost!
signal2
signal2 2019. 08. 23. 14:46
Előzmény: #31967  SeldonKuper
#31968
Milyen szerencséje volt, hogy élete egyetlen repülési-adat kutatása közben pont rábukkant erre a névre!
Amilyen hülye volt, ügyet is csinált belőle.
SeldonKuper 2019. 08. 23. 14:43
Előzmény: #31963  novotrade
#31967
Amíg Mártika elő nem bányászta, addig titkos is volt!
De hát Mártika nem tud titkot tartani, ezért aztán fenyítve lesz.
Addig meg ki tudja, mi fog még történni.
signal2
signal2 2019. 08. 23. 14:43
Előzmény: #31965  novotrade
#31966
Vagy, hogy valaki "Soros-ügynök"?
Egyébként meg csak arról derülne ki, hogy ügynök, ha szerepelne az aktákban. Akkor meg felesleges is lenne bármilyen védekezés.
novotrade 2019. 08. 23. 14:38
Előzmény: #31962  SeldonKuper
#31965
Ez az ügynök kérdés kb. ugyanaz mint amikor egy 60 éves személy előáll, hogy őt 6 éves korában a helyi plébános molesztálta.
.
Nem lehet a vád ellen védekezni.
novotrade 2019. 08. 23. 14:36
Előzmény: #31961  SeldonKuper
#31964

novotrade 2019. 08. 23. 14:35
Előzmény: #31961  SeldonKuper
#31963
Érdekes jogi helyzet lehet.
Egy képviselő által írt szövegben lévő információnak ki a minősítője?
Aki írta vagy az aki nyilvántartja a keletkező iratokat?
Miután kikerült az információ, már értelmetlen a titkosként kezelése.
Gondolom én.
Milyen titok az amit 10 millió magyar ismerhet?
SeldonKuper 2019. 08. 23. 14:33
Előzmény: #31960  signal2
#31962
Hője! 
Jó,hogy figyelmes vagy!
Viszont kinek kellett előbányászni megint?
A sors keze van ebben a dologban!
SeldonKuper 2019. 08. 23. 14:30
Előzmény: #31958  signal2
#31961
Amióta Demeter Márta nyilvánosságra hozta, azóta már nyilvánosan titkos adat lett! Nem lehet titkos, de titkosként kell kezelni! Különben nem lesz bűnös a Mártika!
Az a másik Orbán meg nevet az egészen.
Majd  (bíróságon?) legalizálják, hogy ne legyen (katonailag) titkos.

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek