Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
SeldonKuper 2019. 08. 13. 15:06
Előzmény: #31356  rockmaster
#31360
Nem én védem, hanem te támadod!
SeldonKuper 2019. 08. 13. 15:02
Előzmény: #31354  Törölt felhasználó
#31359
Még mindig nem értem mi köze az Orbánnak a fejtegetésedhez?
És azt sem értem, hogy a Soros miért nem lehet tényező, ha Orbánról van szó?
-
Tényleg unalmas, hogy ez a  milliárdos Soros egy feddhetetlen, aki ért a fizikához, matamatikához, (pénzszámoláshoz) és logikus is mert  NEM "humán beállítottságú", akinek ugye akkor mégis gyenge a logikai érzéke???????
Nem humán beállítottságú, de mégis emberekkel kereskedik, tengereken, szárazföldeken.
Ezt vegyed szarkazmusnak!
salve 2019. 08. 13. 14:55
Előzmény: törölt hozzászólás
#31358
a jobbágyokról: hát el kell keserítselek, de minden országban jobbágyok élnek, ok?! értsd: a demokratikus válsazásokon alapuló politika mindehol úgy működik, azért leszel politikus mert jobbat, többet ígérsz a tömegeknek = már eleve, látensen korrumpálod őket, bizony! majd ha jól kormányzol és lesz miből adni, akkor meg is adod nekik, ugye? és ők meg hálásak lesznek, és újraválasztanak, ugye? és így tovább: ha jön egy másik bagázs mert te elcseszted, ők ugyanígy fogják csinálni = saját vezető jobbágyaikat fogják megjutalmazni, a te volt jobbágyaid meg majd sírnak, hogy "fujj a rohadt populisták meg a diktatúre tőlem most elvette, amit golditól kaptam"! ugye milyen jól hangzik?
"Orbán Viktorban benne volt a potenciál, hogy olyan államférfivé váljon, amire már régóta érdemes lenne ez az ország"
ez tök relatív, mert hidd el vannak, akik szerint ez megvalósult - te kinevetheted őket, semmi gond, de vedd figyelembe hogy ők meg téged nevetnek ki :-)
"Olyan vezetővé, aki valóban az egész nemzetet képviseli, s az egész nemzet érdekében cselekszik"
no ez kérem mese habbal! teljes nemzeti egység soha nem volt nem is lesz (max. 1956-ban meg hasonló történelim ritka pillanatokban volt legfeljebb, akkor is csak pár napokig, hetekig), de egyébként ez csak illúzió! és azért, amit az előző bekezdésebn írtam: az éppen választást vesztett nagy párt holdudvara azonnal rohadt csalást és korrupciót meg diktatúrát fog kiáltani, mihelyst kiesett a hatalomból = mutyiból és korrupciós jutalmakból!
hatalozsonglőrködés: megsúgom, erre mindeki rákényszerül aki politikusnak megy, még akkor is , ha csak egy vidéki kisvárosban indul önkormányzati képviselőjelöltként, ok?!
szóval bocs, de egy nagy semmit hordtál össze - nem vitatom hogy és értem hogy mit akartál kihozni belőle, de az élet és a politika főleg már csak oylan, hogy ahány ember, annyiféleképpen látja!
Törölt felhasználó 2019. 08. 13. 14:52
Előzmény: #31356  rockmaster
#31357
Meg az sem világos, hogy miért kellett védenie Orbánt, hisz attól, hogy nem zseni, még lehetne jó miniszterelnök. Csak arra akartam utalni, hogy ezzel a hülye hagyománnyal ideje lenne már szakítani, hogy nálunk minden vezetőt (Horthy, Kádár, stb.) elkezdenek egy idő után isteníteni és zseninek kikiáltani, miközben csak politikusok, megáldva (vagy inkább megrontva) egy csomó rossz emberi tulajdonsággal.
rockmaster 2019. 08. 13. 14:44
Előzmény: #31353  SeldonKuper
#31356

"A CEUról kiket is rúgnak ki? Akik a reál egyetemi szakon eleve bukásra vannak ítélve, mert nem gender elméletet követnek alapból." --> ????
Egyre humorosabb :))))))))))))))))
A lényegetek, hogy egy mondatban legyen Soros, CEU, gender, és meg is védted Viktort :))))))
rockmaster 2019. 08. 13. 14:41
Előzmény: #31352  SeldonKuper
#31355

Nyugi apafej, senki se akar bántani :)
I. Egy min. elnök minden pillanatban elszámoltatható legyen. Ha ezt nem vállaja, akkor viszlát!
II. Egy luxi Juncker hogy jön ide? Most az offshore Orbán és társairól van szó. Ne terelj!
III. Én bármelyik pillanatban elszámoltatható vagyok, törvényes a jövedelmem, adózom, nem menekítek külföldre pénzeket, a NAV figyel minden adózót!
Törölt felhasználó 2019. 08. 13. 14:40
Előzmény: #31353  SeldonKuper
#31354
Dehogynem mondtam, rávilágítottam, hogy attól, hogy egy humánértelmiségi (történész) ajnározza, attól még nem lesz neki egy matematikushoz, fizikushoz mérhető szellemi potenciálja. Ez van, nem lehet mindenki nagyon okos (pl. én se vagyok) és azt is tudomásul kell venni, hogy egy humán beállítottságú embernek általában gyengébb a logikai érzéke is. (A CEU gender-szaknak és Sorosnak meg nem tudom mi köze Orbán adottságaihoz, unalmas már, hogy mindenre ez a válaszotok.)
SeldonKuper 2019. 08. 13. 14:33
Előzmény: #31351  Törölt felhasználó
#31353
Az a kedves a hsz-edben, hogy nem mondtál semmit.
A CEUról kiket is rúgnak ki? Akik a reál egyetemi szakon eleve bukásra vannak ítélve, mert nem gender elméletet követnek alapból.
Mindenesetre egy Soros nevezetű milliárdos felnyitotta az Orbán tudatát. Ki is bukott fél év után!
SeldonKuper 2019. 08. 13. 14:26
Előzmény: #31349  rockmaster
#31352
Ja így könnyű! Aki a másét kívánja az legyen a törvény?
Egy luxemburgi junckert miért nem akarod elszámoltatni? 
-
Tiszta kirekesztő, a szankciókat támogató a küzdelmed a korrupció ellen.
Csak azt nem értem, hogy miért nem az egész világra terjeszted ki?
Akkor az Orbánod sem tehette volna, amit szerinted tett.
-
Na de,ha az Orbán tenne olyant, amit az Orbánnal tennél, nem tudom mit szólnál hozzá? 
Ki az aki megvédene?
Törölt felhasználó 2019. 08. 13. 14:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#31351
"Mert Orbán Viktorban benne volt a potenciál, hogy olyan államférfivé váljon, amire már régóta érdemes lenne ez az ország. Olyan vezetővé, aki valóban az egész nemzetet képviseli, s az egész nemzet érdekében cselekszik, s a meg nem született generációkra gondolva alakítja ki politikáját. "
Ne már, milyen potenciálról beszélünk, egy sima jogászról van szó, akinek az az egy pozitívuma van, hogy jól tud tömegek előtt beszélni (kb. mint Gyurcsány) és az alapból gyanakvó beállítottságát jól tudja használni a hatalmi harcokban. Egy reál egyetemi szakról már az első félévben kibukott volna.
SeldonKuper 2019. 08. 13. 14:18
Előzmény: #31345  sanka
#31350
Na akkor te leszel az egyik, aki tönkreveri az UNIOt is!
rockmaster 2019. 08. 13. 14:02
Előzmény: törölt hozzászólás
#31349

Igen, egy kormányváltáskor ezt a témát rendbe kellene tenni.
Kezdve azzal, hogy az Orbánék által külföldi számlákon tartott offshore (orosz és svájci számlákon tartott) pénzeket be kell fagyasztani az eredetük kivizsgálásáig. Ki kellene vizsgálni ennek politikai vonzatait, ami az ő további sorsukra nézve perdöntő.
goldi 2019. 08. 13. 14:02
Törölt hozzászólás
#31348
goldi 2019. 08. 13. 13:57
Törölt hozzászólás
#31347
sanka 2019. 08. 13. 13:57
Előzmény: #31344  SeldonKuper
#31346
Ezen csak kacagni tudok!:))
sanka 2019. 08. 13. 13:55
Előzmény: #31342  SeldonKuper
#31345
Nem, a fidesz után olyan törvényeket kell hozni, hogy orbáncot és társait elszámoltassák és olyan büntetést kiszabni,hogy még a látszatát is kerüljék el a korrupciónak a közszolgák!!!!
SeldonKuper 2019. 08. 13. 13:55
Előzmény: #31343  sanka
#31344
A kurmányod nem a kormányom!
Ezerszer leírhatod a korrupt szót, az csak azt jelenti, hogy érdekből propagandát folytatsz, ködszurkálsát végzel.
sanka 2019. 08. 13. 13:52
Előzmény: #31340  SeldonKuper
#31343
Nem is kell, most is goldi mindent elmondott a kurmányodról, hogy milyen korrupt alávaló a miniszterelnök!!! Na ezekhez csak böffentesz  egy nagy semmi hazugságot,mert mást már nem tehetsz, mert egy fidesztroll vagy!!
SeldonKuper 2019. 08. 13. 13:50
Előzmény: törölt hozzászólás
#31342
Megköszönöm, hogy helyettem felsoroltad azokat a történéseket és törvényeket, amelyek eddig elősegítették az ország gazdagodását, épülését, szellemi tudásunk elmélyítését. 
-
Azért mert nem gazdagodtak azok, aki nem gazdagodhattak, hát majd hoznak maguknak új törvényeket!
Nem tudnak ezeknél jobbat, már most borítékolható.
novotrade 2019. 08. 13. 13:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#31341
1990-ben volt a váltás. Így az 1976- után születettek alig ismerték a régi rendszert.
Ők most 43 évesek. Már némelyiknek a gyermeke is szavazhat.
Nem sok értelme van ennek az összefoglalásnak. Minden éveben meghal egy generációnyi öreg és belép helyettük egy új szavazó réteg.
Amit itt leírtak az alapján Orbán nem lehetne már hatalmon.

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek