Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
-pny
-pny 2019. 03. 11. 23:13
Előzmény: #20648  Nudli
#20660
Csak egy kérdés: nektek lételemetek a hazudozás? Mert itt most semmiből nem állt volna igazat mondani... Mégse sikerült.
-pny
-pny 2019. 03. 11. 23:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#20659
Hol volt, hol nem volt...
...
...És akkor jött a klón nick megvédeni magát, mert ő is érzi, hogy rettenetes nagy az égés... Jól érzed Zsombika, rettenetesen beégett Nudli, de semennyire nem tudtál segíteni rajta, sőt, csak fokoztad... Poroltó van a pártközpontban?
-pny
-pny 2019. 03. 11. 22:55
Előzmény: #20648  Nudli
#20658
“:) szánalmas.. Én írtam nemrég, hogy valamikor tizenéve írtam ide  a fórumba Zajec néven erre úgy csinálsz mint aki baromira jó koponya  ez tényleg nagyon gáz“
.
1. Ne személyeskedj.
.
2. Én ilyet nem olvastam tőled, hogy leírtad volna ki voltál korábban...
.
3. Már csak azért sem tűnik ez igaznak, mert Zajec nem “tizenéve”, hanem TAVALY írogatott ide... A regisztrációja is 2017 év végi (és fél évvel ezelőttig vadul nyomta itt), tehát a “valamikor tizenéve” igazi Fideszes óriás hazugság. És ez TÉNY: https://forum.portfolio.hu/user/zajec
.
4. Nem csinálok úgy, mint “aki baromira jó koponya“ - de ezek szerint mégis 100% betaláltam. Ráadásul dupla hazugságot buktatok le éppen. Gázul pedig te viselkedsz, aki még a bukta után is hazudozik arról, hogy mikor írt ide, pedig könnyen visszakereshető.
.
Ultra ciki, amit nyomsz. Jöhet az új nick.
signal2
signal2 2019. 03. 11. 22:41
Előzmény: törölt hozzászólás
#20657
Hazaárulás címszó alatt elemezd kicsit az orosz kémeknek felállítandó, ellenőrzés nélküli Putyin-bankot. 
signal2
signal2 2019. 03. 11. 22:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#20656
Már alig várom, hogy csak a nyelvlógató zombik maradjanak, és csápolhassunk a vezírnek a nagy bódottá'ban.
Zsombor888 2019. 03. 11. 22:25
Törölt hozzászólás
#20655
gambadoro 2019. 03. 11. 21:44
Előzmény: #20652  Csakisazigazat
#20654
nostredamus erről a retardáltról írt vajon?
nyilván nem saját ötletei ezek, mert a faszi láthatóan debil
de, vajon, kik vannak mögötte?
signal2
signal2 2019. 03. 11. 21:34
Előzmény: #20647  Nudli
#20653

Ennél azért több kritériuma van a nyitott társadalomnak. 
"Mi a nyitott társadalom? Röviden, nyitottnak nevezünk egy társadalmat, ha az pluralista, ha tiszteli és óvja tagjainak autonómiáját, és ha a kritika szelleme hatja át. Pluralizmuson az együttélő hitek, világnézetek, életfelfogások, kultúrák szabad sokféleségét értjük. Nyitott társadalomban egyetlen vallás, egyetlen világnézet, életfelfogás, egyetlen kultúra sem törekedhet kizárólagosságra. Az autonómiáról szólva arra az alapvető jogunkra gondolunk, hogy magunk döntsük el, milyen meggyőződésekkel, milyen kulturális mintákkal azonosulunk, és milyen célok jegyében vezetjük életünket. A kritikai szellem elevensége pedig arra utal, hogy az egyén választási szabadsága nem relativizmuson és az észérvek elutasításán alapszik, hanem szakadatlan, gyakran éles vitával jár együtt. Nyitott társadalomban nincsenek tévedhetetlen tekintélyek, akik eldöntenék helyettünk, hogy mi az igaz, a jó és a helyes. Minden nézetnek az érvek és ellenérvek összecsapásában kell helytállnia magáért. Minden nézetről kiderülhet, hogy téves.
Bár a hit, a világnézet, az életfelfogás és kultúra nem fogja össze őket egyetlen közösségbe, állampolgárokként mégis közösséget alkothatnak egymással, amíg közös alkotmányukhoz valamennyien lojálisak."
Az általad használt "keveredés" szó tehát alapból nem fontos, inkább az együttélés a megfelelő, méghozzá a közös alkotmány mindenki általi tisztelete mellett. Ezen kívül fontos, hogy az állam és a szervezetek minél átláthatóbban működjenek, illetve a fontos döntések viták mentén alakuljanak ki, ne pedig valamely csoport ráerőltetése által. Ismérve még, hogy az állampolgárok maguk alakítsák ki véleményüket, amelyhez széles körű információhoz férnek hozzá, és megint csak ne egy csoport erőltesse rá a véleményét az egész társadalomra.
Tény, hogy egyre messzebb kerülünk a nyitott társadalomtól. A tolerancia egyre kisebb, az állam működése egyre átláthatatlanabb, sokszor már maga az Országgyűlés sem tiszteli az alkotmányt és a vita fontosságát. Az értelmes  nyilvános vita és párbeszéd teljesen visszaszorult, az állam egyszerűen kinyilatkoztatja saját véleményét, amelyet nyilvánosan nem lehet challengelni, a megvitatás nélküli döntéshozatal pedig szükségszerűen szuboptimális döntéseket eredményez.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2019. 03. 11. 21:31
#20652

19:43 | A katonai kiadásokat növelné, a környezetvédelemét csökkentené Trump
Végül is nehogy már valaki megtámadja őket, amikor tüdőrákban is meg lehet simán halni.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2019. 03. 11. 19:22
Előzmény: #20648  Nudli
#20650
Reméljük már tizen napokat sem fogsz ide írni.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2019. 03. 11. 19:20
#20649

Ez most komoly hogy már van ilyen is?
Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Mészáros Lőrinc Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium. Un do rító.
Nudli
Nudli 2019. 03. 11. 19:17
Előzmény: #20623  -pny
#20648
:) szánalmas.. Én írtam nemrég, hogy valamikor tizenéve írtam ide  a fórumba Zajec néven erre úgy csinálsz mint aki baromira jó koponya. ez tényleg nagyon gáz
Nudli
Nudli 2019. 03. 11. 19:14
Előzmény: #20627  -pny
#20647
miért hazudsz állandóan.
"tudod sok embernek van élete a fórumokon kívül is el kellett mennem de addig is jól kiélted magad :DDDD
hozod a formád..lódítasz miközben másra fogod, hát elég gyenge ha csak ennyit tanultál gyurcsótitól.(gy 1G2 (gyurcsóti egy G a négyzeten :) .Amúgy át szoktalak tekerni mert nem sokat teszel hozzá a fórumhoz.. csupán a kellemetlenkedésed és csúsztatásaid maradnak majd utánad az utókor számára. Próbálok mindenkinek a saját szintjén válaszolni megfűszerezve olyan gondolatokkal amitől talán elgondolkodik esetleg valamiféle kutatásba kezd esetleg új gondolatkisérletre serkenti, ébred benne valami kétely a megcsontosodott dogmáival szemben.
1. "Leírnád, hogy mit a jelent a "nyitott társadalom"? Néhány pontban összefoglalva." kérded erre beírtam
hamis alepvetésből indul ki: a különböző kulturális identitások képesek egy adott társadalmon belüli konfliktusmentes keveredésre..pont ennyi az alap. beraktam neked két linket is egyiket tiszta forrásból shortosgyurkától olvashatod könyv formában, megveheted ha nem megy akkor beiratkozol egy könyvtárba vagy kigúglizod lomtalanításkor.
https://moly.hu/konyvek/soros-gyorgy-a-nyilt-tarsadalom
azt is beírtam soros poppertól vette az alapgondolatot ezért ezt is beraktam neked linkként
https://bookline.sk/product/home.action?_v=_&type=20&id=138993A címe: nyitott társadalom és ellenségei, érted "ellenségei"..
Fenti alapgondolatot a lábszagú értelmiségiek máig rágják gyúrják. A kommunizmus eszméje sem volt sikeres ez a neo- liberálbolsevik eszme sem az.
2. "Leírnád a magyarok elmúlt bő 1000 évének történetét népmozgások szempontjából?Szintén néhány meghatározó pont mentén"  a második okos kérdésed.  .erről kazalnyi könyv van amiből megtudhatod melyik ajtón jött be Árpád.. és azt is te a finnugor nyelvcsaládhoz tartozol.. ez is kivehető könyvtárból gúglizható.. de mindenképp meghaladja a fórum válasz kereteit. Ehhez képest megtiszteltelek sajt elméletemmel miszerint: "Nekem más elméletem van a magyarokról..ők mindig itt voltak..és nem bejöttek hanem innen portyáztak szerte a világba..voltak akik megsérültek megszerelmesedtek ezért kint maradtak.. persze volt keveredés.. voltak pusztitó betegségek..megszállások de itt maradtunk..a nyelvünkön is látszik..egyedi ebben a szláv tengerben."
Jöttél gyerekes dologgal: hogy kívánom soros barátod halálát miközben ezt írtam:
"sorosnak van egy agymenése, mielött visszaadja a természetnek értelmesebb felhasználásra a 92 elemét azelőtt látni akarja agymenésének a megvalósulását..a nyitott társadalom elméletét.."
azért ennek nem ez az értelme, ez a természet törvényszerűségéről szól. gyorsan belefaragtál egy "más ember halálát nem illik kívánni - de tudom, hogy a magukat nagyon kereszténynek, nagyon magyarnak tartók között nem divat sem az ilyen és ehhez hasonló etikai kérdés.." okoska mondatot..miközben ha cseppet elgondolkodnál rájönnél a 92elemes megjegyzésem nem vallási alapú..sőőőt "materalista " de látom egy része sem fog átmenni..
Tehát megállapíthatjuk mindkét pallérozott elmére valló kérdésedre válaszoltam, ha nem azt a választ kaptad amit előre elterveztél az már legyen a te dolgod."
gambadoro 2019. 03. 11. 19:14
#20646
indul az iskolabusz program
:)))))))))
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2019. 03. 11. 19:09
Előzmény: #20637  lancaster
#20645
Tőlük is!
rockmaster 2019. 03. 11. 19:08
Előzmény: #20640  lancaster
#20644
A Lokál is belebukott egy iskolai bizonyítványba, járják újra a 8 osztályt :))))
Orbán-párti házibohócok :))))
lancaster
lancaster 2019. 03. 11. 18:33
Előzmény: #20639  lancaster
#20643
Több tízmilliárd forintnyi szabad tőkét költ el külföldön az Orbán-kormány. Így közpénzből Vietnámban kórházat épít, Mexikóban templomokat újít fel, Kongóban iskolát segít. Sőt, olyan „apróságokra” is kiterjed a figyelme, hogy egymillió forintot adjon „a magyar közösség céljait szolgáló kulturális, családi, egyházi és cserkészprogramokra” Kanadában.
https://magyarhang.org/gazdasag/2019/01/19/kulfoldon-kenytelen-koltekezni-a-kormany/
gambadoro 2019. 03. 11. 17:50
Előzmény: #20631  ________
#20642
tudod, a zsarolással az a helyzet, hogy nem engednek neki
mert nincs vége
az audi is át fogja strukturálni a munkafolyamatokat
pozsony nagyon közel van
gambadoro 2019. 03. 11. 17:48
Előzmény: #20629  ________
#20641
nulla a német függőség ne viccelj
egy hét alatt átteszik  az ideiglenes termelést németországba

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek