Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
salve 2019. 01. 29. 17:12
Előzmény: #18275  Törölt felhasználó
#18280
"Komolyan ilyen szintűnek kellene lenni a korrupciónak, hogy felháborítson? "
ne érts féle, minden korrupción fel kell háborodni mert az a normális.
de leíratm x-szer, hadd ne ismételjem: mi még csak 30 éve tanuljuk/építjük a piacgazdaságot és a 'fejlett nyugathoz' képest még nagyon az elején vagyunk ennek, miután szarrá égve leronygolt állpotban indultunk 1990-ben. azt is leírtam, egy ilyen szegény bázisról indult ország mi lett volna már, ha nem a korrupció melegágya? és te is tudod: az úgynevezett elszámoltatást eddig minden kormány megígérte, de megvalósítani mégsem tudta, no, ez az amiért nem nyerhet választást az LMP mert az emberek tudják jól - ha tetszik ez nekik ha nem - hogy, NEM LEHET vagy inkább nem tud!! másmilyen lenni a politika - tehát ismét megkérdezem, van jelentősége ennek a kérdésnek? nincs! ettől függetlenül harcolni kell a korrupció/visszaélések ellen? szerinted igen, szerintem is, igen! de ez nem változtat azon, hogy  a világ és benne az emberek (a jegy nélkül bliccelő bkv utastól Botkán át Orbánig, stb.) akkor is csak olyan marad, amilyen..vagyis gyarló
Törölt felhasználó 2019. 01. 29. 17:06
Előzmény: #18278  salve
#18279

"ez a tűzifás példa volt, nem?arra válaszoltam: azt, hogy mutass a világon akár csak egyetlen országot is, ahol az éppen regnáló kormány minden egyes szegény ember problémáját képes megoldani"
.
Az étolaj és a Microsoft volt..
"ez szerintem nem mellébeszélés, hanem mind ténykérdés.."
.
Szóval eddig az étolaj és a Microsoft botrányról írtál.
Bocsi akkor félreértettelek.
salve 2019. 01. 29. 17:03
Előzmény: #18275  Törölt felhasználó
#18278
ez a tűzifás példa volt, nem?arra válaszoltam: azt, hogy mutass a világon akár csak egyetlen országot is, ahol az éppen regnáló kormány minden egyes szegény ember problémáját képes megoldani (azaz 100%-os teljesítményt tud nyújtani e  téren)majd hozzátettem: az úgynevezett alapjövedelem bevezetésére pedig (mert elvileg az lett kitalálva erre a célra), van a világon úgy max. 5-8 db olyan kőgazdag főleg olajkitermelő ország, amik ezt megengedhetnék maguknak..
ez szerintem nem mellébeszélés, hanem mind ténykérdés..
salve 2019. 01. 29. 16:58
Előzmény: #18253  bigyula
#18277

igen
felvilágosítottál arról (még jobban), hogy mellébeszélsz :-)
hatosa 2019. 01. 29. 16:44
Törölt hozzászólás
#18276
Törölt felhasználó 2019. 01. 29. 16:37
Előzmény: #18271  salve
#18275

Akkor nem értelek.Leírtam két konkrét magyar esetet, amiről azonnal megpróbáltad elterelni a szót. Szívesen olvasnám a véleményed ezekről az esetekről.
Sehol nem tettem különbséget ellenzéki és kormányzati korrupció között..
"akkor lenne igazán releváns,  ha a  költségvetési hiány ugrársszerűen nőne azaz eltűnik a pénz, nőne a munkanélküliség, az államadósság, csökkenő reálbérek"
.
Komolyan ilyen szintűnek kellene lenni a korrupciónak, hogy felháborítson?
zotlan 2019. 01. 29. 16:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#18274

Nálatok a sárgarigó és a fülemüle a "népinyelvén" ugyanazt jelenti!
Nem szégyenled magad ilyenkor?  Milyen szegregált iskolába jártál egyebként ahol ezt tanultad , gondolom ötösre?
hatosa 2019. 01. 29. 16:36
Törölt hozzászólás
#18273
hatosa 2019. 01. 29. 16:32
Törölt hozzászólás
#18272
salve 2019. 01. 29. 16:29
Előzmény: #18263  Törölt felhasználó
#18271
nem vagyok fideszes, és én sem értem, tehát visszakérdezek majd a végén..tehát amiről itt szó volt az elmúlt 2 napban: kb. 70 ezredszer leírjátok itt a fórumon hogy "fujjkorrupció fujjorbán, fujjkorrupció mértéke, fujj"
hoztam egy népszabadság cikket tegnap amiben maga a népszabi szegedi tudósítója (aki egy régi bolsevik, örökös szoci szavazó)  írta meg 2,5 évvel ezelőtt Botkáról csalódottan, hogy "épp úgy vezeti szegedet mint szerinte orbán az országot: mindent lenyúl, antidemokratikus mindent egyzsemélyben dönt el, csak a csókosok vannak szűken beavatva a döntésekbe,gyanús h.  lenyúlt a szeviépből is 10 milliárdot, stb."
tehát akkor ott tartunk hogy orbán = 19, Botka vagyis az ellenzék pedig = egy híján 20, ugye?
no ekkor jön a hőzöngés a részetekről, hogy "de akkor is, fujj a korrupció mértéke, fujj"
ekkor azt állítotottam: ez kb. akkor állna meg / akkor lenne igazán releváns,  ha a  költségvetési hiány ugrársszerűen nőne azaz eltűnik a pénz, nőne a munkanélküliség, az államadósság, csökkenő reálbérek, stb.,  de: ez nem így van. amihez hozzátettem: orbán is csak azt teszi amit bármely rendszerben bármely értelmes politikus: a nulláról kezdett építkezni 2010-ben és tökmindegy milyen eszközökkel vagy sem, de sikeresebb az építkezésben mint az elődei , lásd választási eredmények és közvéleménykutatási eredmények (építkezés = azon dolgozik hogy újraválasszák 4 év múlva és ehhez elengedhetetlen egy társadalmi bázis kiépítése, amit a világon mindenhol úgy tudnak csak elérni, hogy jó vagy rossz értelemben ez mindegy, de, osztogatnak: munkahelyeket teremtenek, népjóléti intézkedések, bérmelések, stb.,  kinek mi van az eszköztárában)
itt tehát eljutunk oda: tök mindegy ki a fideszes és ki nem, ezt el kéne ismerni, hogy orbán egyelőre ügyesebb, sikeresebb, de: nektek ennek a tudomásulvétele nem megy..én meg tudomásul veszem, mert szerintem józan ésszel ez mind belátható, akár fideszes, akár nem fideszes itt az ember
a kérdésem tehát hozzátok: nem érzitek pótcselekvésnek 70 ezerdszer is leírni itt a fujjolást? nem inkább vmi jó ellenzéki programot kéne írnotok ehelyett? hiszen a választópolgárt úgy tűnik, hidegen hagyja az ordításotok és orbán újra győzött tavaly is.. vagy: ez nálatok a frusztráció levezetésének a formája, és ettől jobban alszotok éjszakánként? tudod itt már arra célzok, amit Hofi, a nagy nevettető valahogy így jellemzett: "..igen, hát akkor kiáltunk korrupciót, abban és arra, szóval az akkor fáj, ha  kimaradtunk belőle, ugye?"
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2019. 01. 29. 16:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#18270
A fülemülés dolgot se láttad be, mert az ECHO tv-n nem mondták be , hogy nem azonos a sárgarigóval ezért neked volt igazad.
hatosa 2019. 01. 29. 16:26
Törölt hozzászólás
#18269
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2019. 01. 29. 16:17
Előzmény: #18266  Csakisazigazat
#18268
Ezt a nick nevemet föláldozom az igazság oltárán.Pedig milyen szépen fogalmaztam ahhoz képest amit érzek és tennék veled.
Nanobot 2019. 01. 29. 16:16
#18267
Na látszik már miért üldözték el a CEU-t ! "Kínai és magyar diplomát is ad az új budapesti képzés" Majd figecc begyűjti a tanulópénzt .https://24.hu/kozelet/2019/01/29/kinai-es-magyar-diplomat-is-ad-az-uj-budapesti-kepzes/
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2019. 01. 29. 16:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#18266
Ilyen hülyének hol tudom képezni magam mint te vagy?Elmennék már egy jó tanfolyamra, hátha mögé látnék a dolgoknak.
hatosa 2019. 01. 29. 16:05
Törölt hozzászólás
#18265
salve 2019. 01. 29. 16:03
Előzmény: #18252  Törölt felhasználó
#18264

"ugyanúgy lerobbant országok is nagyon jól teljesítenek"
ez nem igaz, mert a magyar rendszerváltás sokkal kudarcosabb volt a környező országokéhoz képest (elsősorban az eladósodottság ami bennünket visszavetett hozzájuk képest, a privatizáció is pl.), tehát nem azonos bázisról indultak ezek az országok
Törölt felhasználó 2019. 01. 29. 16:01
Előzmény: #18248  salve
#18263

"Ifjabb Bush olcsóbban, már százezer dollárért (27 millió forintért) okítja a vállalati vezetőket. 153 millió dollárt (42,3 milliárd forint) kapott 2001 és 2015 között Bill Clinton különböző cégeknek tartott előadásaiért ""
.
Nem érted ezt miért csinálod? Tényleg ennyire Fideszes vagy?
Amiről szó van az egy 1 milliárd forintos korrupciós ügy. Ennyiért csökkentették volna az étolaj áfáját.
És neked erről csak a volt amerikai elnök előadásának a díja jut az eszedbe?
hatosa 2019. 01. 29. 16:00
Törölt hozzászólás
#18262
hatosa 2019. 01. 29. 15:59
Törölt hozzászólás
#18261

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek