Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 10. 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
________
________ 2018. 12. 05. 19:44
Előzmény: #10657  bigyula
#10660
Legyen koronázás. Csak az aranykorona legyen elég meleg. Meg a forró higany el ne maradjon.
_Sigorszky
_Sigorszky 2018. 12. 05. 19:33
Előzmény: #10657  bigyula
#10659

Vagy: pajzsra emelés a Mátyás templomban, utána mélybe bugyborékolás a Duna jegéről.... (Mondjuk ehhez szerintem se jég, se Duna nem kell, eljő....)
euler 2018. 12. 05. 19:18
Előzmény: #10657  bigyula
#10658

Az Orbán Viktor által aláírt jogszabály egy szóval indokolja a döntést: közérdek.
Mindig örülök, ha a hatalom a paranoia újabb jelét mutatja. Közel a vég.
bigyula 2018. 12. 05. 18:58
#10657

"Nemzetstratégiai jelentőségűvé minősítette a kormány a fideszes médiabirodalmat
.
...Mindez azt jelenti, hogy az egyesülést nem kell vizsgálnia sem a Médiatanácsnak, sem a Gazdasági Versenyhivatalnak (GVH)…."
.
https://index.hu/gazdasag/2018/12/05/nemzetstrategiai_jelentoseguve_minositette_a_kormany_a_fideszes_mediabirodalmat/
.
Nemsokára pajzsra emelés a Duna jegén, majd koronázás a Mátyás-templomban...
_Sigorszky
_Sigorszky 2018. 12. 05. 18:37
#10656

"Az elénk sok szempontból példaként állítható társadalmak nyitott gondolkodásúak, értik a világot, saját magukat is, azaz kellően önreflexívek. Ehhez nyelveket beszélő, nyitott szemmel utazó emberek kellenek, és olyan vezetők, akik ezt a példát mutatják. A nyitottság és a világ megértése általában mások elfogadásával és a segítségre szorulók támogatásával párosul. Így van ez az észak-európai országokban, Hollandiában, Svájcban, bizonyos távol-keleti kultúrákban. Ezt a szemléletet tartom olyan értékalapnak, amelyre lehet építkezni, akkor is, ha munkakultúrára, termelékenységre, technológiai megújulásra, innovációra gondolunk. Egy bezárkózott, a világot nem ismerő-értő társadalom alkalmatlan arra, hogy ebbe a sorba tartozzon." (Jaksity)
https://24.hu/belfold/2018/12/05/jaksity-gyorgy-interju/
Hát ezt a szart, amiben vagyunk, elég nehéz dicsőséges nagy menetelésnek beállítani, de látható, hogy sokan beszopják ezt a "lapot"... Trollok, nyomjátok, hogy diadal, siker , meg éljen Orbán Viktor.  (Ez utóbbi szerintem is éljen. Mondjuk Dagesztánban a csicsókaföldön! Napi 120 fabatkából...)
badsector1
badsector1 2018. 12. 05. 17:21
Előzmény: #10651  atyafi
#10655
Nem kell elájulni a nyugattól, de a valóságot sem kell letagadni, az eu 27-ek közül hátulról vagyunk a harmadikak. Erről van itt nagybaszó.
isk119 2018. 12. 05. 17:19
Előzmény: #10653  Csakisazigazat
#10654
Milyen jó lenne egy párhuzamos valóság ,melyben láthatnánk hol tartana az ország ha a balliberális kormány marad 2010-ben és a mai napig is ők kormányoznának, már párszor eljátszottam a gondolattal , valamiért a Vissza a jövőbe 2 ugrik be.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2018. 12. 05. 16:58
Előzmény: #10651  atyafi
#10653
"Mindent összevetve én ebben a nyolc évben a boldogulás több lehetőségét látom mint az előző kormányok alatt úgy általában. Persze az igényeim hétköznapiak". Nem írtad ide a milliókat sem havonta amit lezsírozol, na meg a vállalkozásaid száma is kimaradt, mondjuk azt nem kérdeztem , na de akkor most várom azt a sok szép nagy számot.
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2018. 12. 05. 16:53
Előzmény: #10650  HIM
#10652
A "csuti" -nak az sem igaz amit kérdez , amit válaszol az meg pláne.Mese habbal .Komoly szélhámos filmet lehetne csinálni az életéből, a Wall Street farkasa kispályás délutáni ifjúsági matiné lenne hozzá képest.
atyafi 2018. 12. 05. 16:45
Előzmény: #10649  Csakisazigazat
#10651
Nézd! Hogy ki mitől érzi jól magát a bőrében az relatív. Ahogy itt beleolvastam a hsz-kbe, látom elég magas az " ingerküszöb", ( az az összeg amitől jól érzi magát az ember) és megy a kesergés, pedig én úgy látom,hogy ma Mo-on 1/3 a toppon él, kb 1/3 jól, vagy megél, és kb.  egyharmadnyi ember az, aki napi gondokkal küzd, és szegény. Persze én vagyok a hülye, hogy olyanokkal vitázom, akik a Protfoliot olvassák, hisz ide az jár, aki valamiféle befektetés miatt figyelemmel kíséri a pénzügyeket. Aki pedig ezt teszi, az általában  a gyors meggazdagodás reményével teszi ezt, ami ritkán jár együtt a  megelégedettséggel. Mindent összevetve én ebben a nyolc évben a boldogulás több lehetőségét látom mint az előző kormányok alatt úgy általában. Persze az igényeim hétköznapiak, nincsenek elszállva és jól elvagyok kis hazánkban, eszemben sincs elmenni innen. Igaz, én egy röghöz kötött pofa vagyok, mindig örömmel jöttem haza minden külföldi utamról és sose voltam elájulva a nyugatiaktól. Ma sem.
HIM
HIM 2018. 12. 05. 16:00
Előzmény: #10644  atyafi
#10650
Az atyafid meg így nyilatkozott meg arról a csúnyarossz Bajnairól..
Elismerően eddig mindössze Orbán Viktor nyilatkozott, ő is csak egyszer, egy Merkellel közös külföldi sajtótájékoztatón. Itt - ellentétben a hazai megnyilatkozásokkal – méltatta a kormánynak azt a munkáját, amivel az államháztartási hiányt sikerült drasztikusan lefaragni.
...aztán...
"A külföldnek kalapot kellene emelnie Magyarország előtt" címmel közölt interjút szerdán Orbán Viktorral a Frankfurter Allgemeine Zeitung. A miniszterelnök szerint "Magyarország két egymást követő kormánya" olyan lépéseket tett, amik "összességében többet tesznek ki, mint amire bármely más európai ország vállalkozott. Tulajdonképpen ezért kijárna, hogy a külföld kalapot emeljen" – fogalmazott Orbán Viktor.
annyit segítek,hogy eme interjúban a csuti Bajnai kormányáról értekezik..
a magyar miniszterelnök "a közös sajtótájékoztatón kiemelte, hogy Magyarország világbajnok teljesítményt tud felmutatni a fiskális konszolidáció terén".
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2018. 12. 05. 15:46
Előzmény: #10648  Csakisazigazat
#10649
Vagy aki egy Fideszes ML cégnél dolgozik és túl van fizetve , hogy szép tisztára nyalja valakinek a tepsijét?Nem vagyok fővárosi, de ha ott járok, ott is csak a 20 % akit boldogulni látok, a többi ember csak spórol, turkálózik, olcsón él .Mondjuk te hány milliót teszel félre havonta ha megkérdezhetem, hogy neked olyan jó?Milyen iskolába járatod a gyerekedet , vagy az unokádat a töménytelen pénzből amit a jólétedben keresel?
Csakisazigazat
Csakisazigazat 2018. 12. 05. 15:41
Előzmény: #10644  atyafi
#10648
Kik azok az élünk és boldogulunk?Akiknek valakije kint él és dolgozik az UNIO-ban de közben Fideszes és küldi haza a zsét Apu vagy Anyu , amiből jól él itthon és azt hiszi minden o.k. ?Vagy akit fölvett egy Multi cég mert diplomája van és "jól" keres , és azt hiszi , hogy qrva jó ez a magyar kormány és Fideszes?
hellforceone 2018. 12. 05. 15:13
Előzmény: #10644  atyafi
#10647
nezd, lehetsz ezen a velemenyen, nincs ezzel sem semmi gond. nem akar teged itt senki meggyozni, de azert annyit fogadj el, hogy nem csak a fiatalok "dolnek be" ennek. Lehet kopkodni, hogy a nyitott Europa, modernizacio, progresszio stb stb, de nezd meg Nyugat-Europa gazdasagtortenetet es nezd meg a keleti regiot... pont az az innovacio, esz, kitartas, lelemeny, pozitiv becsvagy juttatta oket oda, ahova, amit en is szeretnek latni sok honfitarsamban. Szeretem az orszagot, szertem a nepemet, ezt megkerdojelezheted, ha akarod, de szeretem azt a fajta hozzaallast, felfogast, megbecsulest is, amit itt tapasztalhattam. Szoval nem arrol van szo, hogy egyik vagy masik fontosabb lenne a masiknal, hanem inkabb arrol, hogy hogyan tudnank vegre a kettot ugy kombinalni, hogy abbol egy nyero egyveleg szulethessen. Mert a legfontosabb es mindenkit elobbre vivo dolog egy ilyen iranyu fejlodes lenne. A mai politikai elit ilyesfajta kombinaciora nem lesz kepes, mert a frocsoges, a lopas, a mutyi es gyuloletkeltes megy, tarsadalomepites nem
hellforceone 2018. 12. 05. 15:04
Előzmény: #10642  kiegyezo
#10646
ezt csak igazolni tudom es en mar tobbszor leirtam itt a forumon, hogy miert van az, hogy a hataron tuliak szavazhatnak boritekban es mi, akik kulfoldon elunk nem. ezt nagyon mocskos dolognak tartom es a legnagyobb kettösmercenek, elve orban szavajarasaval. nem is gondoltam, hogy meg akartal volna barkit bantani es igen, lennenek meg otthon is elegendoen, ha az emberek mozgosithatoak lennenek meg... Ugyanakkor el kell mondani azt is, hogy a kialakult helyzet nagyban koszonheto az ellenzeknek is, hiszen bennuk oriasit csalodtak az emberek es mivel meg mindig ugyanazokat az arcokat latjak, ezert total erdektelenne valtak es befasultak. Nem csoda! Ami a kulfoldon elok erdektelenseget illeti, nos, en 10 eve elek kint es kb. iden tavasszal jutottam arra a felismeresre, hogy miert is kapalodzok meg, hogy en majd valamikor haza akarok menni??? Erdekes felismeres volt, mert 90 eves nagymamammal beszelgettem es soroltam fel erveket eppen arrol, hogy mi nem tetszik otthon es eppen ezen beszelgeteskor csapott belem a felismeres, hogy mit akarok en meg otthon egyaltalan, ha igy latom a dolgokat. Azota letettem mar egy szukseges vizsgat az itteni allampolgarsag megszerzesehez es mar csak egy masik vizsga valaszt el a kerveny benyujtasatol. Azt jovo tavasszal tervezem letenni, utana pedig indulhat a kerelem. A magyart nem adom le, de ha esetleg tenyleg valos fenyegetesse valna az uniobol valo kilepes, akkor tudom, hogy melyiket adom majd le...
badsector1
badsector1 2018. 12. 05. 14:41
Előzmény: #10641  hellforceone
#10645
Többek között amiatt is lehet mondani, hogy el volt csalva a választás, hogy a határontúliaknak nagyon megkönnyítették a szavazást, míg a külföldön dolgozó magyaroknak szinte teljesen ellehetelenítették
atyafi 2018. 12. 05. 14:39
Előzmény: #10605  euler
#10644
Ezekből a szakértőkből és támogatóikból kaptunk kóstolót a szoclib kormányok idején, Bajnaiék kifejezetten ezzel a jelzővel kerültek hatalomra. Ők voltak az I-re a pont, és szerencsére akkorát buktak mint az ólajtó. És azóta is a józan többséget kileli a hideg a szakértői kormány, a progresszió, az európai kultúra, a modernizáció, a nyitott társadalom és egyéb rémségek hallatán. Különösen azokat akik meg is tapasztalták áldásos tevékenységüket. A fiatalokat még be lehet hülyíteni, de a többséget nem. Úgyhogy színezgessétek még kicsit a jövőt, addig legalább élünk és boldogulunk.
euler 2018. 12. 05. 14:34
Előzmény: #10641  hellforceone
#10643

Nem állt szándékomban a külföldre távozottakat minősíteni, inkább az itthon maradottaknak akartam jelezni, hogy vagyunk még elegen itthon is akik változást tudnánk elérni, talán...
Teljes mértékben egyetértek azzal amit írtál, mástól is ezt hallom. Magam is tervezgetem a távozást.
kiegyezo 2018. 12. 05. 14:23
Előzmény: #10641  hellforceone
#10642
Mondjuk, az is egy faktor lehet az inaktívaknál, hogy nem lehetett sem levélben, sem a lakóhelyen szavazni, csak személyesen a legközelebbi külképviseleten, ami  lehet adott esetben több száz kilométerre is, esetenként több órás sorban állás után. Megnézném, hogy otthon mennyien szavaznának, ha csak a megyeszékhelyeken lehetne szavazni, pedig azok lényegesen közelebb vannak.
hellforceone 2018. 12. 05. 13:58
Előzmény: #10627  euler
#10641
kedves Euler "A külföldön élők aktivitására jellemző lehet, hogy "a Nemzeti Választási Iroda jelzése szerint a 118 külképviseleten 51 854 választópolgár adta le szavazatát" idén áprilisban. (7-800 ezren lehetnek kint óvatos becslések szerint is" Erre az irasodra csak annyit tudok mondani - es ezzel valoszinuleg egyetertesz majd -, hogy a kulfoldre koltozottek ezen resze erdeklodik meg az orszag irant, a tobbi lassan eljut oda, hogy talan mar vissza sem akar terni, tehat nem is erdekli, hogy mi tortenik otthon. Amit azert tartok szomorunak, mert en sokaig ugy gondoltam, hogy talan majd azok visznek haza egy masfajta szellemiseget - es ezzel senkit nem akarok megbantani azok kozul, akik otthon vannak, abszolut nem ez a szandekom -, akik hazaternek es lattak egy masik szemleletet kulfoldon. Nos, valoszinuleg nem igy lesz... Inkabb maradnak kulfoldon es ott megelik ezt a szellemiseget es nem kuszkodnek annak az importalasaval es az emberek meggyozesevel. Ha otthon megfelel a Fidesz es Viktor, akkor ezzel vagy tudni kell elni es ott maradni vagy eppen ezert hazakoltozni, akinek meg nem jon be es elment, az nem tud mast tenni, mint tavolmaradni...

Topik gazda

firn
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek