Topiknyitó: Portfolio 2014. 01. 06. 14:38

Sokaknak fájhat a kiváltságosok ingyenes lakáshitele  

Ugrás a cikkhez
A köztisztviselők és a szolgálati alkalmazottak lakásvásárlását a tervek szerint államilag támogatott, kamatmentes hitellel kívánja támogatni a kormány. A tárgyalások még folynak az otthonteremtési program részleteiről, egyelőre két változatról van...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=193566
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2014. 01. 06. 18:35
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#40
Sajnos a társadalom nagyobbik része hónapról hónapra él és azért, amit leírtál. Nehéz ezt tudomásul vennni persze. De ettől még így van.

Csak össze kell adni a havi kiadását egy kétgyermekes családnak. Nem kell álmodozni megtakarításokról meg ilyesmi. Majd megint reklámozzuk, hogy milyen frankó minden és akkor tönkreteszünk még pár ezer családot. Értünk mi ehhez.
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 18:22
Előzmény: #35  Törölt felhasználó
#39
Én nagyon szeretném, ha a gyermekeim itt maradnának. Az én családom egy része kivándorolt 45 után, majd 56-ban, majd 72-ben is elmentek a nagynénémék és most úgy tűnik, hogy a maradék is elmegy. Én is külföldön fogom taníttatni a gyermekeimet. Vajon lesz olyan világ Magyarországon, hogy hazajönnek?
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 18:20
Előzmény: #37  Törölt felhasználó
#38
Szerinte még így is "túl sokat" fogyasztunk... agyrém :)
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 18:18
Előzmény: #34  Tibi0002
#37
Magyarországon az eu-s átlagbérek negyedét keresik az emberek. Ezért nincs fogyasztás és ezért nincsenek megfelelő állami bevételek.
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 18:17
Előzmény: #34  Tibi0002
#36
Minimálbérből lehetetlen megtakarítani még gyerek nélkül is.. nem hogy gyerekkel.. a munkavállalók döntő többsége pedig minimálbért keres. Teljesen mind1 hogyan húzod azt a szíjat! (szerintem)
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 18:16
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#35
Szomorú, hogy a tehetséges fiatalok elhagyják az országot. Az egyik unokatestvérem aki tíz évvel fiatalabb nálam már Karlsruheban végezte az egyetemet, most a Porche fejlesztőmérnöke. Az öccse számára sem kérdés, hogy nem itthon fog továbbtanulni. A tehetséges fiatalok elmennek. És külföldre mennek az elkeseredett nincstelenek is rabszolgának.
Tibi0002 2014. 01. 06. 18:10
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#34
Akinek a gyereke 10 éves, milyen világot várt? Akkoriban sem volt kolbászból a kerítés.
Nem azt mondtam, hogy ne vállaljon, hanem azt, hogy nem kötelező. Mindenki maga dönti el.

De mivel már nem elsőnek forgatod ki a szavam, befejem a kommunikációt, elkezdeni is kár volt.
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 18:06
Előzmény: #31  Tibi0002
#33
Értem.. ha hátulról beléd mennek autóval, akkor Te vagy a felelős, miért jártál éppen arra. Na jó.. ez a beszélgetés azt hiszem komolytalan!
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 18:05
Előzmény: #30  Tibi0002
#32
akinek a gyereke mondjuk 6-8-10 éves.. az nem biztos hogy "ilyen" világba szánta azt a gyereket.. ne a 20-25 éves fiatalokról beszélj, mert azok jelentős része (ha már nem tanul) nincs az országban hanem a 35-től felfele.. mi az h ne vállaljon gyereket? Van gyereked?
"És ezért ne tartsa a markát az államnak. "
Ki beszélt itt az államról? Össze vissza beszélsz már megint. Mostani fiatalok nem is vállalnak gyereket, nem véletlen csökken a népesség... ami a gazdaságot is húzza lefele magával! (gondolom ezt Te nem így gondolod)
Tibi0002 2014. 01. 06. 18:03
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#31
Nem kell, hogy egyetértsünk. Az én álláspontom abból indul ki, hogy minden körülményemért én vagyok a felelős.
Tibi0002 2014. 01. 06. 18:00
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#30
Kezdjük ott, hogy gyereket vállalni nem kötelező. Aki vállal, vállalja annak felelősségét, hogy ez plusz kiadással jár. És ezért ne tartsa a markát az államnak.
Ha a népesség fogy, akkor bevándorlókkal megoldható az ügy, lásd USA.
Az emberekben él egy torz kép azzal kapcsolatban, hogy milyen élet "jár" nekik, és hogy a szerény fizetésükből ezt ők meg is tudják valósítani. Tévedés.
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 17:58
Előzmény: #27  Tibi0002
#29
"Egy erős társadalomban a vállalat kénytelen lenne magasabb bért fizetni"
Nem "csak" azért kiszolgáltatott a munkavállaló, mert van hitele.. hanem azért, mert éhen döglik, ha nem vállalja el.
" fogyasztásra megy minden jövedelme."
Zabalint példájára írtam néhány számot.. csak fusd át!
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 17:55
Előzmény: #25  Törölt felhasználó
#28
Nem beszélve arról, ha a gyerek beteg lesz, minimum a 10k a gyógyszer... szülőnek táppénz...stb
Tibi0002 2014. 01. 06. 17:55
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#27
A tippeket Zabalint leírta. És sajnos ez az életszínvonal szégyellnivaló, hisz megalázóan alacsony. Ám termékeny, ha a pénz befektetésekbe áramlik.
Ismét mondom, nem arról van szó, hogy nagylábon él bárki. Csak egyszerűen úgy él, hogy fogyasztásra megy minden jövedelme.
Ha pedig nincs megtakarítása és tőkejövedelme, akkor kiszolgáltatott lesz a munkájával kapcsolatban, és akkor még kevesebbért hajlandó munkát vállalni.
Egy erős társadalomban a vállalat kénytelen lenne magasabb bért fizetni, mert sokkal kevesebb lenne a kiszolgáltatott munkavállaló.
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 17:53
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#26
Mert mondjuk a törlesztés kevesebb (volt), vagy hasonló mint az albérlet! Erre nem gondolsz? Persze voltak olyanok is, akik nyakra főre vettek fel mindenféle hitelt...Fordítsuk meg a kérdésed.. a bank, hogyan mérte fel, h kinek ad és kinek nem? Ők állítólag pénzügyi szagemberek!
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 17:51
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#25
Nézzük a példádat "csak" 1 gyerekkel!
180k a havi bevétel.. albérlet+rezsi..(mert ugye nem veszünk hitelre lakást) 70-90k... Gyermek iskola/óvoda menza 10-15k volt eddig (mert ugye nemsokára egészségesebben étkeznek, és kb 30-40%-al lesz drágább). Napi étkezés a felnőtteknek 1800*30=54k (minimum, teljesen mind1 h otthon főzöl, vagy menüt eszel) Mennyinél is járunk? Hol van ebben a gyereknek 1-2 ruha, mert ugye nől az a szegény gyerek. Hol van ebben a tisztálkodás/mosás?
Ember... kapj már a fejedhez! A mostani háztartási gépek nem 20-30 évekre vannak tervezve, hanem 3-4 évre kb..lehetetlen megtakarítani.
Nem oly régen olvastam egy cikket, hogy ha a nav a minimálbérből élő családoknál elkezdene kutakodni, az esetek 99%-ban bírsáág lenne a vége.. mert ennyi pénzből LEHETETLEN megélni!! Nem még félretenni..
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 17:50
Előzmény: #14  Tibi0002
#24
"Hát ja, az állam kiszolgálja azt a társadalmi igényt, hogy az egyéneknek ne kelljen felelősséget vállalni döntéseikért."

Ha mégcsak szimplán kiszolgálná. Orbánékkal pont az a legnagyobb baj és politikájuknak pont az a legnagyobb károkozása, hogy ezt az igényt nem kineveli, hanem felkelti, élteti, felerősíti az emberekben. Így soha nem leszünk fejlett, érett társadalom, ország.
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 17:44
Előzmény: #22  Törölt felhasználó
#23
Ha mindenki kenyéren és vízen él, és rosszul keres, akkor a hitelek hogyan keletkeztek, miért vesz fel hitelt, aki akkor is épp kijön a fizetéséből, ha nincs törlesztés?
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 17:41
Előzmény: #19  Tibi0002
#22
Itt ahol élek, elég sokan vannak olyanok, akik bizony nem élnek "nagy lábon", mégsem tudnak félretenni egy kanyi vasat sem. Mit hogy félretenni? Ki sem jönnek a keresetből. Nadrágszíj húzás? Mondj pár ötletet.. Havi 90k-s nettóból mennyit tudsz félretenni? Hogyan tudod összehúzni a nadrágszíjat?
Törölt felhasználó 2014. 01. 06. 17:40
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#21
Pedig teljesen igaza van, és ugye nem csak 80-90-et kereső emberek élnek itthon, hanem vannak, akit többet keresnek jóval, mégis adósságból adósságba kerülnek.

De én megválaszolom a kérdést is, 2*80-90 ezerrel (kétkeresős modellel) szerény körülmények között lehet élni egy 2 szobás lakásban, alapszükségletek, olcsó kínai vagy használt ruha, autó nélkül, cigi nincs, alkohol legfeljebb néhány havonta, nyaralás legfeljebb valami vadkempingezés valahol, és 1, legfeljebb 2 gyerek. Ehhez képest ennél némileg többet látok az ennyit kereső embereknél is...

De még csak ha róluk beszélnénk, vannak aki havi 200-300-ból nem takarítanak meg egy fillért sem...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek