Topiknyitó: Portfolio 2013. 11. 27. 11:01

NAV: tízből kilencen zsebre dolgoztak  

Ugrás a cikkhez
Lakást béreltek és házhoz hívták a szolgáltatókat a NAV revizorai a fővárosban, hogy kiderítsék, kapnak-e számlát a kifizetett munkadíjról. Az ellenőrzések elgondolkodtató és az adóhivatalt további lépésekre ösztönző eredménnyel zárultak, mert a...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=3&i=192294
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 11. 27. 23:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#20
feltaláltad a besúgórendszert

érdekes, hogy van, ahol anélkül is mennek a dolgok. lehet, hogy mert a nagyokat nem hagyják futni meg a hatóság hiteles, nem mint itt, fene tudja. vagy mert reálisak a terhek, vagy mindhárom.
gazmber 2013. 11. 27. 22:31
Előzmény: #17  Törölt felhasználó
#19
és tiz NAV-osból hány dolgozik zsebre(is)?
figyelemelterelés ez is... média-story-t csinálnak, abból hogy fogtak pár nagyítóval is alig látható kishalat...miközben a nagy bálnákat meg hagyják nyugodtan úszkálni 1000mrd-al a gyomrában...? link szvsz
ujonc 2013. 11. 27. 22:19
#18

Engem az érdekelne, hogy az itt hozzászólók közül, kinek, mi a véleménye, hogy egy iparosnak (vegyük csak a heti 40 órás munkahetet) mekkora összegű nettó jövedelem lenne a méltányos? Méltányoson azt értem, amennyiért a hozzászóló is elvégezné az adott munkát (ha lenne rá képesítése).
Ha ezt tisztáztuk, beszélhetünk róla, hogy ennek mennyi a "bruttója". vagyis az az összeg, amennyit meg kell keresnie ahhoz, hogy mindent korrektül leadózva , egyéb költségeket levonva (energia, alapanyag stb) a zsebében maradjon. Ha ezt is tudjuk számoljuk ki közösen, hogy a már felhozott hűtőgépszerelőnek vagy szobafestőnek mennyire jön ki a rezsiórabére és ki lenne hajlandó ezt kifizetni?
A hetekben olvastam egy felhívást. Egy egyetemista készített "interjút" a tanulmányaihoz. Valami olyasmi volt a címe, hogy ki keres többet a hűtőgépszerelő vagy a mosógépszerelő. Mosógépszerelő írta, hogy ő is munka mellett végzi, mert egyébként nem lehet megélni belőle. Az emberek nem javíttatnak, inkább megveszik az újat. Ezt én is tanúsíthatom, a múlt héten vettük az új mosógépet.
Amit ugye a kormányból is megmondott egy okos. -Az embereknek előbb-utóbb elromlik a hűtője és majd vesz újat. És ez hivatott felpörgetni a gazdaságot!
Tehát várom a véleményeket, ki mennyiért szerelne hűtőt, mennyiért festene? Természetesen úgy, ha a NAV kéri fel, ne csússzon el a számlaadás hiányán és tisztességesen megéljen belőle.
Törölt felhasználó 2013. 11. 27. 18:14
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#17
Én ritkán írok ide. De nem bírtam megállni, hogy ebben a topikban ne írjak.
Azok, akik például kifestenek egy lakást 40ezererért számla nélkül, a létükért harcolnak.
Úgy vállalják el, ahogy a megrendelő kéri.
Úgy dolgoznak, ahogy a legalább kis pénzért való küzdésük megkívánja.
Kérdezem: milyen gyakran festettetetek?
Én is csak odázom, vagy megcsinálom magam. Pedig telne rá. De nem tudom, hogy holnap, a jövő hónapban, a jövő évben/években hogy alakul az anyagi helyzetem.
Sokan így gondolkodnak, így a szakmunkásoknak is jóval kevesebb a megrendelésük, mint tíz évvel ezelőtt.
A NAV-tól óriási fogás, ha ezeket megfogja. Sírnivaló.
gazmber 2013. 11. 27. 17:55
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
a korrupt fülkés államnak pl.nem kellett volna pl.150e-ig ingyenes kp felvétet igérni...(a más f@szára ráadásul!)
OK legyen pl. havi ~50e ingyen, hogy 'ne pisálja oldalba az embert a kutya' legyen nála cash...de a többit fizesse kártyával, azt már nehezebb lesz elcsalni... amcsit írta vki...az egész más világ...ott is biztos csalnak de mégis szabadabb a könyvvezetés, sokszor elég egy kockás papiron levezetni...stb.
ismerős volt kint mondta a kivitt cash-t alig tudta elpasszolni, a kutas, az autóbérlős, a szállodás, az éttermes, stb. szinte senki nem akarta elvenni csak kártyával lehetett fizetni...úgy kellett neki itthon pénzt utaltatni a bankszámlára -:)
Törölt felhasználó 2013. 11. 27. 17:36
Előzmény: #13  gazmber
#15
Igen, alanyi áfamentes szerelő esetén nem úgy van, ahogy írtam.
Akkor lehet, ha az éves bevétele 6millió alá esik. Mondjuk átalányadózóként a bevétel 60%-a jövedelem, ezután 16%-al adózik, ez 576ezer Ft. Vagy ha a költségelszámolást választja, ha van esze, mert a szerelőknek 40%-nál nagyobb költségük van, ez csak kevesebb lehet.
Hú, mekkora csalás ez a többszázmilliósokhoz képest.
Celebeknek ennek többtízszeresét elnézik. Milyen világot élünk?
gazmber 2013. 11. 27. 17:34
Előzmény: #13  gazmber
#14
mint írják a 'vállalkozónak' nevezettek közül 15% ki sem váltotta az ipart, + vagy korábbi esetleg meglévö munkahelye 'nevében' fusizott...ezek nem 'vállalkozók' sztem, csak sima (adó)csalók...
gazmber 2013. 11. 27. 17:22
Előzmény: #12  Törölt felhasználó
#13
milyen ÁFA-ról megy itt a csevely?
A kisvállalkozók nagyrésze sztem alanyi ÁFA mentes, tehát nem számol fel ÁFA-t...
A felhasznált anyagot kérésre az ügyfél nevére kért számlával viszik, ha kell..ha nem akkor az iparos 'okoskodik' az anyag szállítójával kölcsönös előnyök mellett...
társasági adóról meg méginkább nincs szó egy egyéni vállalkozónál...ez tiszta hülyítés ami itt megy(?)..szvsz
Törölt felhasználó 2013. 11. 27. 16:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#12
"A megerendelő ugyanis csakis az áfa miatt megy bele az áfakerülő feketemunkába, egyéb érdeke azt kívánná, hogy a számla biztosított garanciát is birtokolja megjavított hűtőgép mellé."
Ha nem ad áfás számlát a szerelő, szerinted ki jár jobban?
Az áfa 27%.
Ha számlát ad a szerelő, akkor az áfát befizetné az apehnak. Azt az áfát, amit a megrendelőtől számlahiányában nem kért el, számlával meg elkér.
27%-al jobban járt a megrendelő, a szerelő szemszögéből az áfakérdés tökmindegy.
Társasági adó szemszögéből: a számlázott bevétel minusz kiadások/ráfordítások után fizetne 10% társasági adót. Ez az összeg jóval kisebb, mint a számla áfája.
Szóval, ki járt jobban és ki a nagyobb csaló? A szerelő, vagy a megrendelő?
(Általában, ha a szerelőt visszahívjuk, hogy valami nem jól sikerült, megjavítja ingyen akkor is, ha nem számlás ügy volt. A garancia általában így biztosított.)
Törölt felhasználó 2013. 11. 27. 16:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#11
Akkor van gond, amikor elkezdesz seperni és közben kiderül, hogy a haver szemetét sepergeted a nyilvánosság felé.
Valószínűleg nem véletlen, hogy a sepergetések is leállogatnak. ;D
Törölt felhasználó 2013. 11. 27. 16:43
Előzmény: törölt hozzászólás
#10
Mert a NAV-nál is? :DDD

"Horváth Andrást, aki arról is beszélt, a Fidesz frakciója már 2011 elején foglalkozott a mutyikkal, de nem történt semmi."

Ebből meg könnyen következhet, hogy (közben kiderült) hogy ők is. :DD

Persze miért is lennének különben (statisztikailag) a NAV-osok, meg képviselők, mint a többiek.
Törölt felhasználó 2013. 11. 27. 16:19
Törölt hozzászólás
#9
szivacs
szivacs 2013. 11. 27. 14:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#8
"Ángyán József érdeklődésére Horváth azt mondta: 2007-ben olyan vezetők kerültek pozícióba az APEH-nél, akik korábban a másik oldalon álltak, illetve olyan vezetők is bekerültek, akik elkezdték leépíteni a szervezetet, leváltották a tapasztalt vezetőket, helyükre tapasztalatlanokat ültettek. Ezzel beindult egy kontraszelekciós spirál, illetve ennek következtében egy soha nem látott kilépési hullám."

Egy hozzászólás:
"Valamennyi "rendszerváltó" kormánynak megvan a maga piszkos ügye, de mindegyik csak a másikéval hajlandó foglalkozni, különösen, így választások előtt.

Márpedig az egyik szobából a másikba sepert szeméthalmaztól nem lesz tisztább az ország.

Nagytakarítás, vagy méginkább tatarozás kellene végre."
Törölt felhasználó 2013. 11. 27. 14:14
Törölt hozzászólás
#7
signal2
signal2 2013. 11. 27. 14:10
Előzmény: törölt hozzászólás
#6
Ha levinnénk az ÁFÀ-ját az itt érintett szolgáltatásoknak, és levonhatóvá tennénk a számla értékét az adóalapból, lehet, hogy segítene a helyzeten.
A vagyonosodási viszgálatok elmaradása teljesen érthetetlen.
signal2
signal2 2013. 11. 27. 14:03
Előzmény: #2  Törölt felhasználó
#5
Szerintem maga az ország balek, mert nem fogja fel, hogy vannak közösen fianszírozott kiadások, amelyekhez mindenkinek hozzá kell járulnia.
13791379 2013. 11. 27. 14:03
Törölt hozzászólás
#4
valoigaz 2013. 11. 27. 13:46
Törölt hozzászólás
#3
Törölt felhasználó 2013. 11. 27. 13:33
Előzmény: #1  portfolio
#2
Úgy látszik minden 10-ik balek... :)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek