Topiknyitó: Portfolio 2013. 10. 01. 18:31

Kiadták az elfogatóparancsot a MOL vezére ellen  

Ugrás a cikkhez
Az Interpol körözést adott ki Hernádi Zsolt, a MOL vezérigazgatója ellen, illetve az európai elfogatóparancs is hatályba lépett - írja a hvg.hu horvát lapértesülésekre hivatkozva. Kedden délután életbe lépett az európai elfogatóparancs a MOL...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=189965
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2013. 10. 03. 16:17
Előzmény: #139  _pampa
#140
"Nem tervezik, hogy visszavásárolja a Mol-tól az INA részvényeket - közölte a horvát miniszterelnök szóvivője, reagálva a ma megjelent horvát sajtóhírekre. Mint ismeretes, tegnap a magyar kormány arra kérte fel a Mol menedzsmentjét, hogy vizsgálja felül a portfólióját és adott esetben az INA részvények eladását is fontolja meg. A Vecernji List lap szerint az OMV is érdeklődhet az INA részvényekért, ugyanakkor fundamentális elemzőnk szerint nem valószínű, hogy az osztrákok megvennék a csomagot. Rajtuk kívül még az oroszokat érdekelheti a Mol részesedése.

Eközben folytatódik a Mol vesszőfutása a tőzsdén, az árfolyam már lassan 3 százalékos esésben van ma is ezzel pedig tavaly június óta nem látott mélységekben található az olajpapír."
_pampa 2013. 10. 03. 16:08
Előzmény: #138  Törölt felhasználó
#139
Szerinted ez a lehetőség csak most jutott az eszükbe? Ez nem egy "friss" ügy. Miért csak most adtak ki elfogatóparancsot Hernádi ellen?Miért nem együtt zajlott az eljárás?
Rengeteg itt a kérdés.

Azt pedig hagyjuk, hogy az a bizonyíték.... a másik felet elítélték.....
A korrupció a legnehezebben bizonyítható jogi eset.

szvsz

Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 15:50
Előzmény: #130  _pampa
#138
Pampa, nem értem, miről beszélsz.

"Amennyiben valahogyan mégis a horvát igazságszolgáltatás elé kerül,jönnek majd az ügyvédek és darabokra szedik a vádat és a bizonyítékokat.
Amennyiben ártatlan akkor jön a következő jogi fázis.
Hamis vád,hitelrontás,személyi szabadság korlátozása (?)és ki tudja,hogy még mi lesz beadva.
Nagyon ütős bizonyítéknak kell lenni a horvátoknál amire felépítették ezt az ügyet.
Akár még a kormány is belebukhat, ha csak "politikai" ok miatt kezdtek bele."

Az ELŐZŐ HORVÁT KORMÁNY bukott bele a korrupciós ügybe. És a MOL-INA vesztegetéses ügy másik érintettje, a horvát korábbi KORMÁNYFŐT már ELÍTÉLTÉK ezért, 10 évet kapott. Ha ott elég volt a bizonyíték, akkor a vesztegetési ügy másik oldalára szerinted nem elég? Tudod, egy korrupciós ügyben két fél van, aki pénzt ad valamiért, meg aki pénzt fogad el. Ha az egyiket elítélik ezért, mert elég bizonyítékot találnak ellene, akkor szerinted a másik reálisan megúszhatja?
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 15:39
Előzmény: #130  _pampa
#137
Már hogy bukna bele a horvát kormány!!!

Egyáltalán nem kell ütős bizonyíték.
Max. ha az első bíró felmenti, majad lesz másik.
Aki meg felmentette, az ellen eljárást folytatnak majd.

Ez nálunk is így megy, és nyilván ott is.

link

"... (Varga Béla ma már nem tagja a bírói testületnek, és büntetőeljárás folyik ellenek.)"
Mert hát neki kevés volt a bizonyíték!!
p-b 2013. 10. 03. 15:35
Előzmény: #109  marcus
#136
Merész kijelentés, hogy aki nem magyar, esetleg horvát, akkor nekik más az agyuk barázdáltsága? Amúgy nem tudom mit is takar ez a jelző.
Mentálisan, vagy anatómiailag gondolod?:)
Amúgy ismerek horvátokat, de nem nem az agya barázdástága érdekelt. Mindenhol elég heterogén a társadalom, s én inkább az olyanokat tartom
barázdált agyúaknak, mint Te, ha ilyen állításaid vannak. Ezzel nem más népet/nemzetet, hanem magadat minősítetted sztem, de nagyon:)
szivacs
szivacs 2013. 10. 03. 15:25
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#135
Nem a helyezések változására gondoltam, hanem a korrupció irányára, ami általában fentről lefelé szokott működni.
Vagyis H->HR esetében a 46. korrumpálta (ha igaz) a 62.-et.
Viszont felfelé, a 13.(D) korrumpálja a 7.-et (N), ráadásul a best of régióban, na az már komoly teljesítmény!
szandokan 2013. 10. 03. 15:23
#134
Hogy miért kell államközi konfliktust felvállalni Hernádiért ?

Ez csak egy játék..

Hernádit nyíltan, jogi úton nehéz leváltani, ezért be kell hozni más adut

A MOL-vezér ügye azért vált nemzetközi balhévá, mert Hernádi sokat tud Orbánról meg a körei ügyeiről meg a finanszírozásukról, ezért látszólag kénytelenek megvédeni. Természetesen ez azt jelenti, hogy itt nem nemzeti érdekekről van szó, hanem egyszerűen "az egymás tökét fogjuk", ami még erősebb a "mi kutyánk kölyke" elvnél is.

Eszembejutott, hogy van valami hasonlóság ebben, meg a régi Princz-dilemmában. (Amikor 1998-ban a Postabank vezérének menesztéséről Orbán nagyon sokáig dilemmázott, mert kényes volt az ügy.. Ott se azért menesztették végül Princzet, mert hogy eltapsolt egy csomó pénzt, - az nem érdekelte Orbánt, hisz ők is kaptak belőle rendesen.
Azért tudta meneszteni, mert kiderült, Princz nem tud annyit róluk, amennyivel még zsarolni tudna. Ezért megalkudott Princczel, hogy nem lesz elítélve, de menjen. Kölcsönösen jól járt mindegyik.
Princz azóta is Magyarország egyik leggazdagabb embere.)

Most más a szitu, de a kormánynak nagyon jól jönne, ha Hernádi eltűnne a képből.
Hernádi egyrészt okosabb, mint Princz Gábor - sokat elárult azzal, hogy elmesélte, hogy a Sanaderrel való találkozón a mobiljukból még az aksit is kivették - őszintén szólva, egy nyílt egyenes embernek egyáltalán eszébe jut ilyen gondolat ??
Másrészt ő sokkal többet tud Orbánék ügyeiről.

Őt máshogy lehet eltávolítani..

Szerintem egy csak egy színjáték, mert a magyar kormánynak is érdeke, hogy Hernádi ne maradjon ott.. és kapóra jött az INA-ügy. (Azért a titkosszolgálatok nagyot játszottak ebben az ügyben szerintem.)
A végeredmény az lesz, hogy Hernádi elmegy, mondjuk visszajön Csák - aki azóta utálja Hernádit, amióta őt leváltotta, bár látszólag nagy haverok, de a büszkeség nagy úr. Az INA- dolgot rendezik majd, és szabad lesz a MOL is a rabláshoz.

Hernádinak meg elmagyarázzák, hogy elégedjen meg azzal a pár tíz milliárddal, amit eddig összeszedett, de lépjen le, ha nem akar horvát börtönbe kerülni.

Mindenki jól jár..
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 15:20
Előzmény: #131  szivacs
#133
2011-ben még 54. volt Magyarország.
Ezért mondtam, hogy máshol gyorsabban nőhetett.

De mi ez a 13->7 ??? Mire gondolsz?
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 15:16
Előzmény: #124  marcus
#132
Na, ha ezt ott is elmondanád, akkor nálad is ez lehet a helyzet!!
szivacs
szivacs 2013. 10. 03. 15:16
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#131
H->HR esetében a 46.->62. a reláció
de hogy felfelé 13.->7. is sikerüljön az már komoly teljesítmény!
_pampa 2013. 10. 03. 15:11
#130
Nem lesz ez egy sima történet.
Nem tanúként hanem gyanúsítottként körözik.
Amennyiben valahogyan mégis a horvát igazságszolgáltatás elé kerül,jönnek majd az ügyvédek és darabokra szedik a vádat és a bizonyítékokat.
Amennyiben ártatlan akkor jön a következő jogi fázis.
Hamis vád,hitelrontás,személyi szabadság korlátozása (?)és ki tudja,hogy még mi lesz beadva.
Nagyon ütős bizonyítéknak kell lenni a horvátoknál amire felépítették ezt az ügyet.
Akár még a kormány is belebukhat, ha csak "politikai" ok miatt kezdtek bele.

szvsz
szivacs
szivacs 2013. 10. 03. 15:03
Előzmény: #110  Sigorszky
#129
Bizony, akárcsak például Németország, ahol a korrumpálást németes alapossággal, pontosan vezetve és rendszerszerűen végzik szerte a világon - kivéve persze Magyarországot.
szandokan 2013. 10. 03. 15:00
Előzmény: #95  Sigorszky
#128
"Bizony szar ez az árfolyam a részvényeseknek, a Béten már alig marad olyan részvény, amibe alkalomadtán bele szabad venni, mert bármikor jöhet a politika..."

Off
Hehe... Jut eszembe, én még 1996-ban gondolkoztam azon, hogy vegyek-e MOL-t, mert racionálisan ugyan megérné, de már akkor is azért hagytam ki, mert féltem, hogy a MOL-nál a politika mindig is közbeszólhat.
Nem sokat változott a helyzet azóta.
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 14:47
Törölt hozzászólás
#127
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 14:45
Előzmény: #121  Sigorszky
#126
Ezzel teljesen egyetértek:

"Volt kenőanyag vagy nem, egyikünk se tudhatja, mivel nem voltunk ott. De a magyar viszonyokat ismerve azért nem volna meglepő a kis pici rásegítés...
Viszont a másik fél se szent, az is biztos."

Én is így gondolom. Én lejjebb pusztán néhány nick szembetűnő pálfordulására hívtam fel a figyelmet, hogy mennyire másként kezelik ezt a sztorit, mintha fordított lenne a helyzet.
Sigorszky 2013. 10. 03. 14:45
Előzmény: #117  loliense
#125
Fontolóra veszem, üdv.!
marcus 2013. 10. 03. 14:44
Előzmény: #116  Törölt felhasználó
#124
:-))dehogynem, tudják, hogy inkább erősek, mint okosak....
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 14:44
Előzmény: #122  marcus
#123
Helyes, ne olvass, de akkor nem is írogass nekem.
marcus 2013. 10. 03. 14:42
Előzmény: #118  Törölt felhasználó
#122
" Hanem a hozzád ghasonlók kettős mércéjéről "
kész vagyok...te+egy zseni, ha ebből bármilyen kettős mércét kiolvastál...
pénznyelő!, olvasgasson téged az akinek erre van ingere, nekem nincs...
Sigorszky 2013. 10. 03. 14:41
Előzmény: #109  marcus
#121
Volt kenőanyag vagy nem, egyikünk se tudhatja, mivel nem voltunk ott. De a magyar viszonyokat ismerve azért nem volna meglepő a kis pici rásegítés...
Viszont a másik fél se szent, az is biztos. Na most erre varrjon gombot valaki...
Meg aztán az igazságszolgáltatás is tévedhet. Emlékszik valaki Pusoma Dénesre?
Találgathatunk és kombinálhatunk itt naphosszat, csak egymást bántja a két oldal itt. Én már lépek is, mert nincs ennek semmi értelme.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek