Topiknyitó: Portfolio 2013. 10. 01. 18:31

Kiadták az elfogatóparancsot a MOL vezére ellen  

Ugrás a cikkhez
Az Interpol körözést adott ki Hernádi Zsolt, a MOL vezérigazgatója ellen, illetve az európai elfogatóparancs is hatályba lépett - írja a hvg.hu horvát lapértesülésekre hivatkozva. Kedden délután életbe lépett az európai elfogatóparancs a MOL...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=189965
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 14:39
Törölt hozzászólás
#120
marcus 2013. 10. 03. 14:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#119
ratyika, hidd el ki is nézem belőled...
egyetlen jó tanács:
tudod hogyan szerezhetsz a fidesz ellen sosk-sok voksot? / figyelj, halkan súgom: /
kampányoljál mellettük ugyanilyen vehemenciával és okosan, ahogyan ezt ellenük tetted eddig, figyeld + milyen sokan fognak elfordulni tőlük...:-)
érted ratyi ? - ha nem szólj pénznyelőnek, elmagyarázza neked...
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 14:36
Előzmény: #112  marcus
#118
"gondolom te viszont maximálisan egyetértesz a horvátokkal,"

Nem. Én nem erről beszéltem. Hanem a hozzád ghasonlók kettős mércéjéről.

Olvasgasd, amiket lejjebb írtam, mert még nem érted, az látszik.
loliense 2013. 10. 03. 14:35
Előzmény: #99  Sigorszky
#117
Talán shortolhatnád mellé 3/4-es kötésben az Oktatási részvényeket,Kórház papírokat, Munkelyteremtés kötvényt tőkeáttéttel

Na dikk,már meg is jött a dögunalom és milyen okosat kérdezett má megint kapásból,-mindjárt előkerült a pártpisztácia kérdés,az nagyon tanulságos lesz mindenkinek,már aki kivárja

Én elköszönök kolléga,megyek oskolába:dobre nocs
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 14:35
Előzmény: #109  marcus
#116
Egy zágrábi kocsmában nem hiszem, hogy ezt el mernéd ismételni!!!
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 14:31
Előzmény: #103  szivacs
#115
De hát épp azt mondta, hogy nálunk nincs, mert mi nagyon fejlett ország vagyunk... Igaz, nem annyira fejlett mint Norvégia, de azért még nagyon-nagyon fejlett.

Ez ezen a link-en is látszik:
link

Mondjuk, a környező országokhoz képest tényleg jobbak vagyunk. És javítottunk is az előző évekhez képest.
Ez persze picit megkérdőjelezi ennek az CPI-nek a pontosságát, hacsak a szomszédoknál nem nőtt még nálunk is gyorsabban az elmúlt években.
De Norvégia határozottan jól áll!!
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 14:31
Törölt hozzászólás
#114
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 14:29
Törölt hozzászólás
#113
marcus 2013. 10. 03. 14:28
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#112

gondolom te viszont maximálisan egyetértesz a horvátokkal, - én ezt elfogadom,mint egy másik véleményt- nincsen ezzel semmi problémám, kinek a pap, kinek a papné, nekem jó az asszony....
a többiről, amiket írtál beszélgessél el a ratyival...ő vevő rá...
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 14:24
Törölt hozzászólás
#111
Sigorszky 2013. 10. 03. 14:20
Előzmény: #103  szivacs
#110
1000 évvel van lemaradva tőlünk, vazz...:D
marcus 2013. 10. 03. 14:14
Előzmény: #104  p-b
#109
egyetértek, ha ismersz horvátokat, akkor tudod hogy nem az agyuk barázdáltsága miatt híresek
marcus 2013. 10. 03. 14:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#108
ratyikamatyika, én o.v.-t +sem említettem, az hogy neked a bogárszarról is ő jut eszedbe a te problémád és nincsen szándékomban osztozni e gondodban...sajnálom szép ecsém, ez van...
vazze : idézőjel közé tettem, tudod az mit jelent?...hogy nem én veszem, igaz egyetértek vele, mert ha lenne erre 3 milliárd euro-juk + a fejlesztésekre ugyanennyi, nem adták volna el ...nem így gondolod ratyi?, amúgy a Jutarnji List-től olvastam, innen vettem...kis(pcs)
röviden ez a történet nekem nem a fideszről szól, hanem a horvátok eladtak egy céget / ami meglehetősen szar állapotban volt, a MOL megvette, kisöpörte belőle a szemetet , működőképessé tette / most látják, hogy hiba volt és visszaszerzésére az egyik legaljasabb módszert választották...ez a szerény véleményem ratyika ...és felőlem kitörölheted a segged az orbánviktoros wc papíroddal persze a bajnaissal is vagy ráteheted bármelyik politikus képét , ha ettől szoktál elélvezni...
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 14:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#107
Egyébként a Jutarnji List arra a megállapításra jutott, hogy sem a magyar, sem a horvát félnek nem felelne meg az INA részvényeinek eladása egy olyan pillanatban, amikor az piac az egész világon nehéz helyzetben van. Horvátországnak nincs 3 milliárd eurója, hogy megvásárolja a Mol részesedését, azokat csak valamelyik orosz vállalat vásárolhatná meg, ami a horvát fél helyzetét csak tovább gyengítené. Nem csak azért, mert az oroszok a vezetői jogokat is megörökölnék - és amelyekről a vásárlást követően már nem lehetne egyezkedni az új tulajdonossal -, hanem azért is, mert az oroszok teljesen a saját érdekeiknek rendelnék alá a vállalatot, ami a horvát stratégiai érdekekkel teljesen ellentétes - zárult a Jutarnji List cikke. (MTI)
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 14:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#106
A Horvát lapok írták te tudatlan,mielőtt írsz valamit nézz utána,hátha tényleg igaz az amit te NEM tudsz.
olyan vagy mint a névadód!
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 14:01
Előzmény: #100  marcus
#105
"mégis egy vevő ki egyébnek az érdeke alá rendelné a vállalatot, ha nem a saját érdeke alá"

Érdekes. Most milyen jól tudod ezt. Bezzeg itthon:
- a profit az rablás,
- legyenek az emberekért,
- örüljenek egyáltalán, hogy itt lehetnek,
stb.

Lásd közmű cégek, bankok.

Milyen érdekes, hogy a MOL-INA ügyben most minden jobbos cégérdekkel jön, meg olyanokkal, hogy egy másik ország hogy tehet ilyet a mi kis becsületes multicégünkkel, stb stb. Bezzeg amikor nem a horvát Orbán szopatja a magyar multit, hanem a magyar Orbán az osztrák, német, akármilyen multikat, akkor ezek eszükbe sem jutnak és tapsikolnak ezerrel.
p-b 2013. 10. 03. 14:00
Előzmény: #100  marcus
#104
Azt azért illett volna előre látni a horvát kormánynak, hogy nem egyszerű sakkjátszmába kezdtek bele. Ezt a vélt, vagy valós korrupciós ügyet lehetett volna másképp is kezelni, nem csak jogi hanem és diplomáciai úton is.
Ebből senki sem fog kijönni győztesen, mindkét államnak egymással szemben nem csak presztízs, hanem gazdasági veszteséget is okozott nem kicsit eddig is pedig még messze lehet a vége, ha nem találnak minél előbb közös nevezőt.

link
szivacs
szivacs 2013. 10. 03. 13:59
Előzmény: #96  loliense
#103
"Csak elmaradott országokban van korrupció" - Norvégia annak számít nálad?
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 13:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#102
...egyszer már a 62.-es kommentemben jeleztem a számodra az aggályaimat:

"......remélem, nem a HIT tudományok alkalmazását várod el, - a bíróság, ügyészség, rendőrség, stb. nevű, intézményektől -, mert ha igen, akkor azt, - amolyan -, tornyos építményekben szokás gyakorolni, - vagy újabban -, stadionokra is átterjedt, ez a "tudomány ág"...!

...:-(((...!..."

...figyelj oda ha kommentelsz...!

...másrészt, a horvát min. elnök éppen "mosakodott" a kormány ülésen, a MOL-al kapcsolatosan...!

...csakhogy, - szerintem -, a rendőrségük, a kormány felügyelete alatt áll...!
...nálam meg ez azt jelenti, - hogy a körözést KIADÓ -, a Horvát kormány szerve...!!!

...azaz, joga lett volna megtagadni a körözés kiadását...!

...különben, annyi mínuszokat osztogathatsz, amennyit csak akarsz, az Téged minősít, ha valaki, a kommenteket is olvassa...!

...stb. stb. stb...!
Törölt felhasználó 2013. 10. 03. 13:50
Törölt hozzászólás
#101

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek