Topiknyitó: Portfolio 2013. 09. 15. 19:23

Orbán: 2014 a rezsiharc éve  

Ugrás a cikkhez
Senkinek ne legyen kétsége afelől, hogy 2014 a rezsiharc éve lesz - mondta Orbán Viktor miniszterelnök vasárnap a 12. Kötcsei Polgári Piknik több száz részvevője előtt. "Nagy ellenállásra számítok, kísérletet fognak tenni arra, hogy visszaemeljék...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=189165
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 09:39
Törölt hozzászólás
#40
Alilou3 2013. 09. 17. 09:33
Előzmény: #38  Törölt felhasználó
#39
Te olyan korlátolt vagy mint hat másik !!!!

Olvass a sorok között, azt írtam, hogy a profitból fordítssanak fejlesztésre, de itt a probléma az, hogy a profit nem tiszteségesen van számolva, hanem túlzott, erről ennyi,
Úgy látszik, hogy Te mindenhez értesz, mélyen gondolom, hogy nem ebben a világban kellett, hogy szülessél, hanem az ufók közzé, azok más dimenzióban gondolkodnak !!!
Törölt felhasználó 2013. 09. 17. 09:25
Előzmény: #36  Alilou3
#38
Ennyire ne égesd már magad...

"Ne az fogyasztók fizessék ki a fejlesztéseket, hanem a profit egy részéből tessék fejleszteni"

Ez egy közgazdasági gyöngyszem. Ezért nem az egyetemről, hanem egy közgáz szakközépből is kibuktatnak...

1. És a profit mégis miből van? Csak úgy lesz (összehordják a legyek pl.), vagy a fogyasztó fizeti?
2. Ha valami non-profit (mert ugye most ez a legújabb baromságuk), akkor ott miről is beszélsz?
Alilou3 2013. 09. 17. 09:17
Előzmény: #36  Alilou3
#37
Az elnyomó rendszereknek van egy igen kedvező tulajdonsága,
kezdettől fogva bukásra vannak ítélve. A kérdés csak az, hogy ez mikor következik be és legyen bármilyen furcsa is ezt az időpontot nem az elnyomók hanem az elnyomottak határozzák meg..
Alilou3 2013. 09. 17. 09:14
Előzmény: #31  kotelb
#36
Ne az fogyasztók fizessék ki a fejlesztéseket, hanem a profit egy részéből tessék fejleszteni, minden egészsséges vállalatnál így működik, de sajnos a külföldi cégek talicskával tolják ki az órszágból a kizsákmányolt pénzt...kell, hogy legyen egy ellenörzött szabály, hogy a profit egy részét kötelesek legyenek vissza forgatni a fejlesztésben, de sajnos amikor valaki végre azt mondja abból a sok profitból elég, akkor minden szólgáltató sír mint a baszatlan kurva....ennyi
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 17. 06:45
Előzmény: #34  szivacs
#35
akkor én nem feltétlenül fogadom el, ahogy fogalmazod
szivacs
szivacs 2013. 09. 17. 00:07
Előzmény: #33  Bekre_Pal
#34
Nem jelenti feltétlenül azt, hogy el kell fogadni. Csupán azt, hogy fel kell ismerni a hasonlóságot a két folyamatban (vannak különbségek is persze) és ha sikerül, akkor az közelebb visz annak megértéshez is, hogy mi miért történik.
Miután felismerted, átgondoltad, akkor akár állást is foglalhatsz részben vagy egészben mellette vagy ellene - de persze ez sem kötelező.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 16. 23:49
Előzmény: #32  szivacs
#33
ez azt jelenti, hogy el kell fogadni? csak mert nem vagyok okos, elnézést, rá kell kérdeznem, nehogy rosszul értsem
szivacs
szivacs 2013. 09. 16. 23:39
Előzmény: #27  Eros
#32
Egész pontosan leírtad, hogy mennyire kísérteties a hasonlóság ahhoz, ahogy annak idején a nemzeti vagyont elvtársi és külföldi kezekbe privatizálták.
kotelb 2013. 09. 16. 21:55
#31
A híres Szoci világ nem ez volt? Az állam mondta meg mi mennyi!
És az a legnagyobb baj, hogy az "okos" ellenzék is beáll a sorba és bólogat!
Pedig kiállhatna és elmesélhetné a sok vakbaromnak mi is lesz a vége.
Csak jelzem az áramszolgáltatók (szoktam dolgozni nekik ) már 2 éve nem fejlesztenek semmit! Biztos jó lesz így? Nem kellene ennek a balkáni országnak fejlődnie?
Minap azon gondolkodtam pont, hogy ezek a szerencsétlen Dél-koreaiak 30-40 éve sehol nem voltak. De mostanra a világ elején vannak. Szerintem ha ott most megállna az idő, akkor talán 50 év és beérnénk őket. Persze lehet hazahúzott a szívem kicsit:-)
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 21:49
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#30
bár nem vagyok Fidesz hívő, de sejtem a válaszokat:
Ha az EU bármi miatt felemeli a hangját, kritizálja a magyar utat, lehet mondani hogy a ballib. és multi gyülekezet ármánykodása azért mert ráléptek az energiaszolgáltatók tyúkszemére.
Az aláírásgyűjtés is kommunikációs húzás. Egyrészt napirenden tartja témát (lám-lám a jóságos vezír segíti a népet), elhiteti ha a baloldal nyer akkor visszacsinálják az egészet (ki akar 25%-kal magasabb gázszámlát fizetni 2014 őszétől). Ill. jó érvrendszer az EU felé is, hogy x millió ember támogatja a rezsicsökkentést, így nem tudunk visszatáncolni.

Lássuk be ügyes rövid távú húzás (rövid távon nem kerül túl sokba - némi ÁFA meg beruházás kiesik - és baromi népszerű lépés.
ennek ellenére szerintem hülyeség. Lehet rezsit csökkenteni de nem így...
Eros 2013. 09. 16. 21:24
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
A céljuk a dohánypiac után,a közmű cégek tönkretétele,majd ennek a bekebelezése ,mert ez is 1000 milárdos piac...kell a haveri körnek.
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 21:18
#28
Valamelyik Fidesz hívő meg tudja mondani, hogy pontosan:
- ki és mi ellen harcolnak rezsiügyben?
- ki és mi ellen gyűjtenek aláírást?

Mert ez pont olyannak tűnik, mint az egészoldalas IMF ellenes hirdetések: fikciók ellen küzdenek. Ennyire hülyének nézik az embereket.
Eros 2013. 09. 16. 20:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#27
Amiről Orbánék nem beszélnek: ez a rezsicsökkentés igazi célja
.....

link
Érdekes módon a profit csak a saját érdekkörön kívüli cégeknél csípi Orbánék szemét. A Fideszhez közeli vállalkozások, legyenek azok útépítők, sajtóvállalkozások, tanácsadók vagy az agráriumban, kereskedelemben érdekeltek, esetleg fogorvosok, netán a kormányfő felcsúti barátainak érdekeltségei, valósággal öntik a nyereséget, és a tulajdonosok milliárdszám veszik ki az osztalékot. Náluk nem elvárás, hogy profit nélkül működjenek, az áraikat sem csökkenti erőszakosan a kormányzati akarat, sőt csak úgy áramlik feléjük különböző formákban az adófizetők pénze. Ők nem célpontjai a demagóg profitellenességnek, ők a kormányfő által támogatni kívánt hazai vállalkozók, rájuk a jelek szerint más szabályok vonatkoznak.

Az egész rezsicsökkentési kampány végső célja az lehet, hogy a közműszolgáltatók is ebbe az érdekkörbe kerüljenek. Nem alaptalan az a feltételezés, hogy a profit nélküli és veszteséges működés erőltetése a tulajdoni átrendeződést szolgálja, aminek folyamatában az államosítás az érintett vállalatok jó részénél csak átmeneti stádium lesz. Ha majd a megfelelő kezekbe kerülnek, többé nem lesz tiltott gyümölcs számukra a jól megérdemelt nyereség.
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 20:11
Törölt hozzászólás
#26
csendben 2013. 09. 16. 15:03
Előzmény: #20  Rotel
#25
(Egy jobb, élhetőbb ország).
nélküle....
Törölt felhasználó 2013. 09. 16. 14:47
Előzmény: #20  Rotel
#24
abból van a pénz.... mellékesen, mikor lesz itt élhetőbb és jobb ország?

a rendszerváltás óta ugyanaz a gárda üldögél a nyakukon, felváltva.
és ahhoz -elvben- nem kell sok ész, rezsicsökkenés ide v oda és száguldó puma maszlag ellenére, egyre nyomorultabbul élünk mi.

ők nem.
Peter_21 2013. 09. 16. 13:45
Előzmény: #21  user24
#23
bakker, remélem nem olvassák :o)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 09. 16. 13:45
Előzmény: #21  user24
#22
szerintem ezt most felírták az ötletlistára
user24 2013. 09. 16. 13:38
#21
Azon gondolkodtam, hogyha Vikinek lenne vér a pucájában akkor nem ilyen kispályás EON-nal vacakolna. Ha harc akkor már legyen harc és ne ilyen bemelegítő gyakorlatokat végezzen!
Mondjuk beállamosítaná a MOL-t, nov 1-től törvényileg 300Ft lenne a 95-ös (persze csak magyar lakcímkártyával...) és egyből minden olcsóbb lenne, már a karácsonyi vásáron érzehetnénk a jótékony hatást, tele lenne magyar termékkel a piac mert az import mint olyan tuti megszűnne, mindenki örülne és maradhatna még 4 évet. (Igaz az országból nem tennénk ki többet a lábunkat és ismét bevezetnék a valutakeretet, na de becsületes magyar ember amúgyse jár ilyen gyanús kétes helyekre mint külföld...)
Na milyen ötletem van? :D

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek