Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stolz
stolz 2021. 04. 27. 13:43
Előzmény: #14028  tomi140
#14040
Szerintem megyünk néccáz k-ra. HODL! BTC to the Moon!!!
dimdom
dimdom 2021. 04. 27. 13:29
Előzmény: #14032  hellforceone
#14039
Akkor én lehetek a kivétel. Se nem gyűlölöm, se nem imádom. Számomra egy érdekes innováció volt, de manapság, már nem sok újdonságot / lehetőséget hordoz. Mint közelfogadott SoV-ként eltudom képzelni a jövőjét, de mást nagyon nem látok bele.
Törölt felhasználó 2021. 04. 27. 13:17
Előzmény: #14037  Törölt felhasználó
#14038
Köszi szépen!
Törölt felhasználó 2021. 04. 27. 13:16
Előzmény: #14036  hellforceone
#14037
Tudok németül. Persze jó ha feliratozzák.
hellforceone 2021. 04. 27. 13:12
Előzmény: #14034  Törölt felhasználó
#14036
André Tiedje, Rocco Gräfe, mindkettő a Godmode-on. Német nyelvűek...
Ha a nyelv miatt esetleg kicsit nehezebb vagy kérdésed lenne, akkor írj, ha látom, akkor válaszolok. ;)
hellforceone 2021. 04. 27. 13:10
Előzmény: #14033  hellforceone
#14035
Megtaláltam, megnéztem a trailert, hozzá egy kurva nagy komment a YouTube-ról...
"The movie that's slowly turning into a documentary"
Ezt feltétlen látnom kell!!! :o))))))
Törölt felhasználó 2021. 04. 27. 13:07
Előzmény: #14032  hellforceone
#14034
Szia kik ezek az elemzők?  Én is követném.
hellforceone 2021. 04. 27. 12:56
Előzmény: #14027  upgrayeddAKS
#14033
Nincs lány tesóm, egy bátyám van :o)) ami a nicked illeti, kíváncsivá tettél, melyik filmről van szó, Google megmondja hamar, megnézem, mert nagyon érdekesnek tűnik a téma. Jó volt a párhuzam is, amit említettél, még akkor is, ha valójában borzasztóan sajnálatos...
hellforceone 2021. 04. 27. 12:53
Előzmény: #14028  tomi140
#14032
Az a helyzet, hogy követek pár igencsak bevált elemzőt, akik már hosszú évek alatt bizonyítottak, egyelőre ha nem haragszol, inkább nekik hiszek. Persze nem csak technikai elemzés az oka, de szerintem is a BTC még jóval magasabbra fog menni, mint ment eddig. Ahogy látom, igazából két tábor van, az egyik gyűlöli, a másik "imádja" a BTC-t, de egy biztos, csak nagyon keveseket hagy hidegen :o))
Törölt felhasználó 2021. 04. 27. 12:07
#14031
Stock to flow modell szerint van még tere az emelkedésnek.
Törölt felhasználó 2021. 04. 27. 12:05
#14030
Musknak kellett a coin a Tesla mérlegének javításához,  hogy megnyugtassa a befektetòket,  akik nyugtalankodtak a járműértékesítések volumenének csökkenése miatt.  
dimdom
dimdom 2021. 04. 27. 09:09
Előzmény: #14028  tomi140
#14029
Én nem érzem úgy, hogy medve piacba lépett volna.
-
Az meg, hogy a Tesla 10% ot eladott, hogy letesztelje mennyire likvid a piac, ha gyorsba kellene nekik dollár, még nem jelenti azt, hogy aktívan kereskednének vele.
tomi140
tomi140 2021. 04. 27. 08:31
#14028
jéééé! vak híven itt nyomatták páran a "Tesla nem azért vett hogy eladjon bitcoint" sztorit. jééééééé "micsoda meglepetés" :D csak igazam lett, hogy forgatja, nem csak tartja! és van még miből eladnia! azt kéne elfogadni hogy cégtulajdonosként Elon ha kell az egész kupacot beadja, hogy jobban fessen a negyedéves jelentés! és ha ad még be, azt nem holnap fogja visszavenni. a hiperoptimistákat kérdem: tényleg nem érzitek kicsit sem hogy már egy medvepaicra lépett (vagy most kezd lépni) a crypto? :)
https://www.portfolio.hu/uzlet/20210427/bitcoin-eladas-es-uj-rekordok-a-teslanal-de-a-befektetok-megis-csalodottak-480348
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 23:36
Előzmény: #14026  hellforceone
#14027
szólj, ha van egy lánytesód, és jó társat akarsz neki, ő meg gyerekeket szeretne :) ha kettő is van, az még jobb :) win-win-win (... és még ki tudja, mennyi + win) lenne :) gyakran találkoznánk, megdumálnánk a befektetéseket, a szüleid vigyáznának a gyerekekre, amíg a leányzóval meglátogatunk valami szép helyet, stb.) ráadásul a szülés témával át is tudna verni, ha akar, mert úgysem fogom ellenőrizgetni, hogy most akkor mi van :) (tudom, mert már jártam így, és nem bántam meg utólag sem, sőt talán még annak tudatában is belementem volna, hogy tudom, hogy nem akar szülni, beteljesíteni a női princípiumot, stb... ejjj, ez az ákos, de szépen tudja ezt marketingelni... de a hölgyek nagy része meg tart tőle... karrier, miegymás... szerintem amúgy igazuk is van, de ebbe most nem mennék bele, amúgy is szétoffolom itt a Bitcoin topikot, mondjuk a blokklánchoz kapcsolódik a téma, a DNS is az :) ... viccet félretéve: kösz, én csak hű vagyok a nevemhez, bár igazából az upgrayedd egy filmalak volt, csak megtetszett, mert kb. 100%-ban Magyarországról szólt, pedig nem magyar film volt... ennek az országnak tényleg rohadt nagy fejlődésre van szüksége, de MINDEN téren, mert máskülönben amit felépítenek egy területen, azt lerombolja pl. a média (vagy a politika) - de nem offolok tovább... amúgy is: mit számít, én mit teszek, mit nem teszek, sajnos vizet hordok a tengerbe, homokot a sivatagba, könyvet a könyvtárba :) hmmm... újabb remek ötlet :)
hellforceone 2021. 04. 26. 20:49
Előzmény: #14025  upgrayeddAKS
#14026
Mar irtam maskor is, a hozzaszolasaid minden szinten (befektetes, ertelem, humor, felfogas) aranyat ernek :o))) Mindig orommel olvaslak!
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 16:49
Előzmény: #14024  Törölt felhasználó
#14025
Köszi az infókat. Nem tervezem, hogy foglalkoznék vele, de ennyit megért. Szeretem a win-win szituációkat, főleg amikor egy fincsi bula az arcomra ül, és... :) bocs, ezt a poént nem tudtam kihagyni, a lényeg, hogy KÖZÖS ÉRDEK a fejlődés, és aki reménytelennek tűnik, pont az tud a legtöbbet fejlődni, tehát (ha van esze, akkor belátja, hogy) az nyeri a legtöbbet az egészen, aki a legtöbbet fejlődik - hosszabb távon persze az egész bunkó proli emberiség (akinek nem inge, stb.) jól jár vele, sőt eleve kevesebb lenne az irigy komcsi, stb. - szóval hatványozottan fontos a fejlődés... Alapelvem: mindenkinek JOGA (és kötelessége) fejlődni, okosodni. Be vele az alaptörvénybe :)
Törölt felhasználó 2021. 04. 26. 16:23
Előzmény: #14022  upgrayeddAKS
#14024
Ne foglalkozz vele, össze vissza beszél. Az Indexen "Passzív befektető" néven ontja a bölcsességet. Pl: "A Citadella nagyon alulteljesítő, az indexkövető alapok hozamát meg sem tudja közelíteni, sosem fektetnék Citadellában". Utána pár hsz-szel később: "Az OTP Alapkezelőnek szerződtetnie kéne Zsidayt, sokkal jobb szakértő mint Szalma!" Nagyon gáz a csávó.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 16:16
Előzmény: #14010  Foxtrader
#14023
Aha, értem már, miért tiltottak ki a Value Investingből.  Az a lényeg, hogy fejlődj. Akárki akármit mond. Ha rosszat, ha jót.  Fejlődni, tanulni, tanulni :) Ez legyen MINDENKINEK az alapelve. Nekem ez, úgyhogy tanulj csak. A modik elküldtek pihenni, most lesz rá alkalmad. Használd ki, ez egy win-win szituáció, mármint a fejlődés. Te is jól jársz vele meg az egész világ. Fejlődni, tanulni, no meg okosabbá, bölcsebbé válni :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 16:11
Előzmény: #14007  Foxtrader
#14022
Vagy felismerted, vagy nem... ez "anecdotal evidence at best" :) De miért akarod ráerőltetni másokra az amúgy egyértelműen téves nézeteidet? Miért nem örülsz a nyerődnek, teszed zsebre, és igyekszel (ha már vitatkozni akarsz) tájékozódás UTÁN vitatkozni? Nem csak provokálni akartál egyeseket? Mert nem sikerült :) Nem a FF-ben szoktál írni amúgy?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 16:07
#14021
https://www.portfolio.hu/uzlet/20210426/itt-az-ujabb-botrany-osszeomlott-egy-torok-kriptotozsde-480310
erdogan, erdogan, te mocskos féreg... remélem, ezért fellógatnak a törökök téged :) szétbarmoltad az országodat (pedig jól indultatok neki anno), megakasztotad a fejlődését, és most megakadályozod, hogy akár az élére is állhasson ennek a biznisznek... annyira inferior selejt vagy, mint a majmaid, amik rád szavaznak meg a vallási fundamentalista szarodra (egyébként dögöljön meg jövőre ott, ahol van az ÖSSZES inferior fundamentalista genetikai/memetikai hulladék, ez jól jönne az emberi fajnak...) idén meg lehetőleg az ÖSSZES inferior álkeresztény, ami magát kereszténynek mondja/tartja, és nem tartja be a tízparancsolatot (akkor az inferior fideszes maffiának 0 esélye lenne jövőre... nagyjából a fideszmaffia vezérkara kollektíve megdöglene, höhöhöhöhö)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek