Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 08. 05. 20:28
Törölt hozzászólás
#11340
Törölt felhasználó 2020. 08. 05. 20:28
Törölt hozzászólás
#11339
Törölt felhasználó 2020. 08. 05. 20:28
Törölt hozzászólás
#11338
Törölt felhasználó 2020. 08. 05. 20:28
Törölt hozzászólás
#11337
Törölt felhasználó 2020. 08. 05. 20:28
Törölt hozzászólás
#11336
Törölt felhasználó 2020. 08. 05. 20:28
Törölt hozzászólás
#11335
szieszta 2020. 08. 05. 20:27
Előzmény: #11333  valoigaz
#11334

Persze mehet fel is meg le is. De a rizikó benne van. Ha annyira a felfelére akarnának spekulálni, nyugodtan vehetnének bármennyit a garázstőzsdéken, nem kellene közbeiktatni más árut, ráadásul maguk is generálhatnának a felvásárlással hiányt és ezzel árfolyam emelkedést.
A pénzüket forgatni kell, így nem hiszem, hogy a BTC-t spájzolják, rögtön váltják vissza, hogy tudjanak árut "rendelni".
Azt viszont tényleg nem tudom, miért adnak kedvezményt, ha BTC-vel fizetnek, talán nem vonnak le akkora tranzakciós költséget, mint a bankok, vagy a kártya szolgáltatók. Nem tudom azt sem, mennyien fizetnek BTC-vel, gondolom nem sokan, hiszen van sokkal egyszerűbb opció is. Kivéve az a maroknyi ember, akik ebben is kaphatják a fizetésüket és bevállalják.
valoigaz 2020. 08. 05. 18:47
Előzmény: #11332  szieszta
#11333

"Senki sem szeretné 10%-kal olcsóbban eladni az áruját csak azért, mert az árfolyamon bukik."
Ne csak lefelé gondolkodj, fölfelé is
Van ahol még kedvezményt is kapsz, ha BTC.ben fizetsz.
szieszta 2020. 08. 05. 18:34
Előzmény: #11330  valoigaz
#11332
Azt gondoltam, hogy a webshopban nem BTC-ben van megadva az ár és az aktuális árfolyamon van átszámítva és abban is biztos vagyok, hogy azonnal váltják át az aktuálisan feltüntetett pénznemre. Senki sem szeretné 10%-kal olcsóbban eladni az áruját csak azért, mert az árfolyamon bukik. Tehát ez a BTC-s mutatvány jó kis macera a kereskedőknek. Hasonlíthatnám az (erzsébet) utalványhoz , ahol jutalék ellenében tudja csak pénzzé tenni. Persze ha igény van rá, a vevőnek ki kell nyalni a seggét, így bevállalják a kereskedők, de hogy nem örülnek neki, az biztos.
szieszta 2020. 08. 05. 18:25
Előzmény: #11330  valoigaz
#11331

Ha ez a pénzrendszer összeomlik, akkor megy vele az összes coin, meg a kapitalizmus is.  Ez nem olyan egyszerű, mert a gazdaság erre épül. A coinok semmiben sem különböznek a fiat pénztől, hiszen látjuk a nagyon közkedvelt tethert, annyit nyomnak belőle, amennyit akarnak. Ezzel pumpálják a többit, így nem elég, hogy tömhetik bele a felesleges dollárt, de még az is a rendelkezésükre áll.
Senki ne gondolja, hogy a gazdaság összeomlásakor nem fognak fellépni a coinok ellen. Akkor már nem fog kelleni jópofizni a választók lekenyerezése miatt, mivel valami más jön. Nem tudni hogy jobb, vagy rosszabb, de nagyon fájdalmas lesz az átmenet, az biztos.
valoigaz 2020. 08. 05. 16:58
Előzmény: #11329  szieszta
#11330

A webshopban nem a BTC. ára van kiírva, hanem a mindenkori aktuális forint vagy más deviza pl. euró.
A számla teljesítését fizetheted BTC.-ben is amennyiben azzal akarod rendezni a számlát, ez mindig az éppen akkori BTC. árat jelenti, abban a pillanatban amikor a tranzakció létrejött.
Azt meg nyugodtan elképzelheted, hogy a hagyományos pénzügyi rendszerek a végnapjaikat élik, jól jelzi ezt a folyamatos pénznyomda is, amit már le sem tudnak állítani.
Bajban van a fiat-pénzrendszer és össze is fog omlani, ez lehet 1-év akár, de elvergődhet még 1-2 évtizedet is.
szieszta 2020. 08. 04. 20:31
Előzmény: #11327  easyrider
#11329
A webshopban a BTC ben megadott ár fix, vagy csak az átutaláskor tudod meg, mennyit fizetsz?
szieszta 2020. 08. 04. 20:28
Előzmény: #11327  easyrider
#11328

Az LN csak egy szolgáltatás a coinokhoz. Az nem a bitcoin. Hasonló, mintha bankkártyával fizetsz, valaki meghitelezi a tranzakciódat....ha nem tévedek.
Milyen árlistát használnak, mert az látható, hogy percek alatt 10, de akár 20%-os mozgás is lehet az árfolyamban. Ezt a kereskedő viseli, vagy nagyon sokat cserélgetik az árcimkét?
Ha múlt héten vettem egy autót 2 BTC-ért, most 20%-ot buktam rajta? Vagy akinél vettem augusztus 2.-án, délelőtt valamit 1 BTC-ért, az délután már csak 1000 dollárral kevesebbet kapott?
easyrider 2020. 08. 04. 19:22
Előzmény: #11326  szieszta
#11327
Én üzemeltetek lightning node-ot, 1-2 másodperc míg lefut egy kávéházi méretű tranzakció. De eddig csak webshopokban használtam.
szieszta 2020. 08. 04. 17:42
Előzmény: #11325  Törölt felhasználó
#11326

Nagyon sok mindenben tévedtem már eddig, nem ez lenne az első. Ez benne van a pakliban. Ahogy Te is a tévedés jogát fenntartod, úgy én is. Ha biztos lennék a bukásban, shortolhatnám is, de nem  vagyok biztos, sőt elképzelhetőnek tartom a a rallyzást is.
A pénzügyi rendszer eltörlése már keményebb dió, azt bizony nem tudom elképzelni sem. Főleg úgy, hogy napi fizetésre alkalmas, de nem nagyon kedvező.
Itt szeretnék megkérdezni Valakit, aki tudja hogyan működik egy kávéházi fizetés, milyen árfolyamon és milyen árlista szerint. Vagy az is lehet, ilyennel senkinek sincs tapasztalata Magyarországon? Meddig kell üldögélni, hogy a "papír pénztárcámból" átfusson egy tranzakció?
Törölt felhasználó 2020. 08. 04. 11:44
Előzmény: #11324  szieszta
#11325
Arra azert kivancsi lennek hogy mikor gondolnad azt hogy tevedtel a BTC-vel kapcsolatban?
Mondjuk ha 100eUSD lenne 1 vagy esetleg 1M USD az arfolyam, vagy esetleg ha az uzletek polcain a forint mellett megjelenne a BTC-s ar is?
Mert akar igazad is lehet, de azt se lehet kizarni hogy hatalmasat tevedsz.
szieszta 2020. 08. 04. 07:27
Előzmény: #11323  krida
#11324

Ez teljesen így van, a nagykönyv szerint megkomponálva. A bálnák oda teszik az árfolyamot, ahova akarják, olyan grafikont kreálva, hogy "aki ért hozzá" az továbbra is higgyen benne.
A coin árfolyama csakis a hiten múlik és ha jól zsonglőrködnek, nagyon sok befektetőt be tudnak vonzani az ígéretekkel. Ezernyi youtuber tolja  a reklámot és mivel nagyon sok pénz keresi a helyét, főleg amatőr befektetők százezrei próbálnak a tőzsdén (cointőzsdén is - hiszen az a legegyszerűbb) szerencsét .Így biztosan találnak még újszülötteket, akik beleugranak,nulla tudással és még kevesebb tapasztalattal.
Szerintem a Tesla is hasonló cipőben jár, igaz, ott óriási potenciál van mögöttük, csak nagyon sok a HA.
Az oroszokkal kapcsolatban már látszik, hogy egyeseknek nem tetszik ez a vitézkedés és biztos vagyok benne, hogy több állam is lépni fog. BETILTANI NEM LEHET.....a coviddal kapcsolatban látjuk, hogy mindent lehet, csak ürügy és akarat kell. Természetesen twitteres kijelentésekkel nem lehet szabályozni, de törvényekkel igen. Eddig csak nono-volt a dorgálás és senki nem ellenőrizte. Majd mikor ezekkel menekítik a vagyonokat, majd lesz keményebb hozzáállás is.
krida
krida 2020. 08. 03. 22:01
Előzmény: #11318  valoigaz
#11323
...mert nem értenek hozzá. Ez a korrekció, mely épp a kitörési pontig ment le, 10.500ig, éppen megerősítette a Bitcoin magyon erős Bull-trendjét! Megyünk fel, buy the dips.
szieszta 2020. 08. 03. 20:36
Előzmény: #11321  valoigaz
#11322

A forint mögött legalább valami áll, de a legtöbb coin mögött semmi. A bűnözői csoportok meg pörgetik, manipulálva az árfolyamot.
De nem csak a coinoknál van ez, az egész tőzsde egy nagy buborék, hasonlóan az ingatlan piaccal. Nevezhetnénk inflációnak is, ami csak egyes ágazatokat érint.
valoigaz 2020. 08. 03. 10:56
Előzmény: #11320  szieszta
#11321

Eddig összeomlást vártál.. de hagyjuk.
A forinttal valóban nem szerencsés összehasonlítani, mivel a forint mögött csak egy bűnözői csoport áll.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek