Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2020. 05. 08. 11:13
Előzmény: #11199  szieszta
#11200

A cointulajdonosok azt hirdetik, hogy ez az eszközosztály a mostani bankrendszer meg a csúnya bankárok ellensége és azokat fogja legyűrni, igazságosabb rendszert kialakítva. Jól hangzik, de azért tudatosítani kell, hogy ők ugyanúgy spekulálnak a coinokkal is, kihasználva minden lehetséges pénzkereseti lehetőséget. Sőt, a coinbárók sem maszületett bárányok, nekik is a sok sok nyereség a fontos, nagyon imádják a dollárt(nem a bitcoint- az csak eszköz).
Tanácsot senki nem tud adni, mert senkinek még sejtése sincs, mi lesz holnap sőt a következő percben. Olvasgatva olyan emberkék véleményét, akik napi szinten spekulálnak benne itt csak az a biztos, hogy semmi sem biztos. Állítólag még a kimutatások is manipulálva vannak, főleg a forgalom.
Ha valamikor bejönne az 1 millió dolláros BTC ár,  akkor az állítólagos megalkotója (satoshi nakamoto)az 1 millió darab BTC-jével a leggazdagabbak közé kerülne az 1.000.000.000.000 dolláros vagyonával. Ja meg az elágazásoknál létrejött altcoinokból is részesült.  De a többi coinbáró is a forbes lista legelején díszelegne. A csúnya bankárok meg visszaszorulnának. Micsoda igazságos rendszer!
szieszta 2020. 05. 08. 10:14
Előzmény: #11198  trombózis
#11199
Én úgy gondolom, hogy a bányászat arról szól, hogy a számítógép kapacitását bérbe adod, ezzel tartják fenn a rendszert. Ezért fizetség jár, ami maga a BTC. Mivel csak egy adott mennyiségű BTC keletkezik, ezért azon kell osztozkodniuk a bányászoknak. Minél nagyobb kapacitással rendelkeznek, annál többet kanyarítanak ki a tortából. A kezdetekben csak úgy ömlött a BTC az egyszerű videokártyákból, így aki korán kezdte az akkor még filléres bitcoinból jól bespájzolhatott.  Először a maffia, meg a drogbárók fedezték fel, azután egy-két szupergazdag kezdte el menedzselni, óriási reklámkampányt indítva, amit a topic címe (kérdőjel nélkül) is sugall. Ígérgetések, jósolgatások és a csodavárás szakaszai váltakoztak. Mivel semmi más nincs mögötte, csak a hit, így minden megtörténhet. Itt nincs vállalati jelentés, csakis számok, amiket a coinbárók könnyedén manipulálhatnak, a saját garázstőzsdéjeiken kereskedve. Nincs szabályozva a piac, nincs felügyelve. Először fizetőeszköz funkcióját emelték ki, de amint többen kezdték el használni, egyből rájöttek, hogy nem nagyon előnyös. Akkor jött a digitális arany, értékmegőrző szlogen, de jobban megvizsgálva, mikor menekülni kell, ebből is menekül a tőke. Ezt kellene még jobban elhitetni a befektetőkkel, de ahhoz nagyon sok pénz kellene. Már van is a kriptopiacon ilyen, a tether, ahol annyit varázsolnak elő, amennyit nem szégyellnek és azt izzítják be a wash tradig-nál.Van, mikor az összes darabját 16 szor forgatják meg egy nap. Csupán 6 milliárdos kapitalizációval 100 milliárdos forgalom, nem semmi! Ez a coinereket nem érdekli, az a fő, hogy minél több (semmit nem érő) dollárt keressenek.
trombózis 2020. 05. 08. 04:04
Előzmény: #11196  mereszZenesz
#11198
Köszönöm, ez a hivatalos oldala? még mindig nem vágom hogy a csuádba bányásszák, de tényleg hasznos
mereszZenesz 2020. 05. 07. 11:10
Előzmény: #11195  trombózis
#11196
trombózis 2020. 05. 07. 10:00
#11195
Sziasztok,
most olvastam egy útmutatót a bitcoin vásárlásáról (https://www.bitcoinbazis.hu/utmutato/hogyan-tudok-bitcoint-vasarolni/)
Eléggé nem vagyok képben még, szóval nem értem, hogy tudom bankok vagy PayPal nélkül a bitcoint utalni?
Illetve mit gondoltok, megéri még nagyobb tételben venni?
szieszta 2020. 05. 07. 00:23
Előzmény: #11191  szieszta
#11194

Kíváncsi lennék, ha valaki garantáltan bejelentené, hogy 4 év múlva, biztosan felére csökken a kőolaj, vagy az arany kitermelése. Senki nem várna 4 évig.
A BTC-nél teljesen nyilvánvaló. Igaz, a nagy kérdőjel a keresletnél van. Elég hamar kiderülhet, hogy a nagy forgalmat egy-két bálna generálja, több ezer számlán forgatva a BTC-t.
mereszZenesz 2020. 05. 06. 14:52
Előzmény: #11190  Törölt felhasználó
#11193
Mire számitasz a közeljövőben ??
szieszta 2020. 05. 06. 14:49
Előzmény: #11191  szieszta
#11192
Most lehet a felezésre apellálni, jó nagy reklámkampányt felépíteni. Ha már fizetésre nem a legmegfelelőbb, meg a digitális arany szlogen is hanyatlik.
szieszta 2020. 05. 06. 14:47
#11191

A tőzsde a jövőt árazza. A kriptopiacon csak csupa vak befektető van? Azt mindenki tudja, hogy jön a felezés. Ez nem egy véletlen szuper vállalati jelentés, vagy valami csoda, ami meglepetésként éri a befektetőket.  A bányászoknak nagyon rossz hír, mindent meg kell tenniük, hogy megérje bányászni, így fel kell pumpálni az árfolyamot. Ha nem, akkor sokan kihullanak és tovább centralizálódik a blokklánc.
Akik bányásznak és tőzsdéjük is van, ott sok mindent meg lehet tenni egy nem ellenőrzött piactéren. Majd elővarázsolnak jópár tethert, amivel megröptetik az árfolyamot, ismét kedvet adva a befektetőknek. Azok majd megtámogatják az emelkedést, a központi bankok által gazdaságélénkítő csomagra szánt ingyenpénzből. Április 30-án is közelített a 100 milliárdhoz a tether forgalma, azzal lett wash trading-elve az árfolyam. Aki benne ragadt, az most remegve várja a rallyzást, mint a 2017-es év decemberében beszálló emberkék. Persze akiknek azóta nem volt szükségük a pénzre.
Törölt felhasználó 2020. 05. 05. 02:36
#11190
mereszZenesz 2020. 05. 04. 13:50
Előzmény: #11188  easyrider
#11189
Ha nem akarsz kockáztatni
easyrider 2020. 05. 04. 13:45
Előzmény: #11187  mereszZenesz
#11188
Megint túl bullish mindenki, én inkább USDC-t vettem most.
mereszZenesz 2020. 05. 03. 22:01
Előzmény: #11186  easyrider
#11187
venni, venni, venni :)
easyrider 2020. 05. 03. 21:53
Előzmény: #11185  mereszZenesz
#11186
Mintha google fordítóval írták volna ezt a cikket, annyira szépen van fogalmazva.
szieszta 2020. 04. 30. 07:58
Előzmény: #11183  szieszta
#11184

Már nagyon megközelíttük a 90 milliárdos forgalmat a tetherrel, de a többi stabilkoin is izzik. Itt a hónap vége, kell egy kis jókedv. Már mindenki az új csúcsról beszél.
A tőzsde is újra megindult, senki sem akar kimaradni. Lassan minden újra a csúcsra ér. A gigantikus mentőcsomag újra pumpálja a lufit.
szieszta 2020. 04. 29. 20:24
Előzmény: #11181  szieszta
#11183
Legutóbb március 21-én pörgött ilyen szinten a tether, megint átlépte a 72 milliárdos forgalmat.
Törölt felhasználó 2020. 04. 29. 20:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#11182
Szia, azert ez igy eleg felre vezeto lehet; adtam am en 4500$-on (sajnos) is es vettem am en 8500-on is....Nyilvan jo nehany embernek (koztuk nekem is) jol jonne egy 200-250K arfolyam a kovetkezo masfel 2 evben.Ha viszont 80k-150k arfolyam lenne 2022 karacsonyara akkor sem hiszem hogy bankodnank.Nagyon gyorsan es egyre "radikalisabban" valtozik a vilag vagy csak igy erzem mert oregszem; szoval nem tudom hol fogom adni de 100K-nal ha lesz annyi az arfolyam illetve 1M ha esetleg annyi is lenne a kovetkezo 10evben akkor ott eladok 1-1 BTC-t mar csak hogy kipipalhassam hogy volt olyan kereskedesem ahol a hozam kockazat 250/1-hez ill. 2500/1-hez volt, lesz.
Egyebkent figyelem ezt a TRASTRA projectet, es mar visa kartyam is van toluk (EUR) alapu szoval mar azt se lehet mondani hogy nem lehet tejet vagy asvanyvizet venni a boltba kryptokkal...;
meg az is lehet hogy a hardcore hodler stilus a legkifizetodobb, es mostantol az ember fizeteset egybol cryptora kellene valtani es onnan fizetni a szamlakat.... Gresham's law is a monetary principle stating that "bad money drives out good".
szieszta 2020. 04. 29. 15:06
#11181
Látványosan megindult az árfolyam. :-)elég volt egy két hozzászólást idebiggyeszteni :-).

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek