Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 28. 09:03
Előzmény: #10499  Törölt felhasználó
#10500
Már megijedtem, de a crome keresője sem találja a válaszodban a negatív gamma kifejezést. Ennyi marhaságot összehordani csakhogy jó hosszú legyen és elterelje a figyelmet a 100k-s kérdésedről! :DDD
Tehát akkor mi is a negatív gamma és mi köze van a BTC-hez? 
Ne feledd, nem én hoztam fel ezt a témát, engem csak az összefüggés érdekelne.
De nem kell újabb 100 sorokat gépelned. Elég ha leírod, eddig fogalmad sem volt mi az a gamma.
Pár évvel ezelött, amikor az opciókról beszélgettünk és láttam, hogy nem érted a működésüket, írtam, hogy olvass a görögökről. Te akkor Platonról és Arisztotelészről kezdtél hadoválni :DDD, mire írtam, hogy az opciós görögökre gondoltam (delta, gamma, stb).Látod? Ha akkor megfogadod a tanácsom és olvasol, akkor most nem sülnél fel ilyen csúnyán.
Legalább most vedd a fáradságod, hátha nem szaladsz bele többet ilyen pofonba.
A végére pedig egy régi Bruce Lee idézet. Tudom, hogy kedveled. ;)
„Aki nem tud, és nem tudja, hogy nem tud, az ostoba. Vesd meg őt.
Aki nem tud, és tudja, hogy nem tud, az egyszerű lélek. Tanítsd őt.
Aki tud, de nem tudja, hogy tud, az alszik. Ébreszd fel őt.
Aki tud, és tudja, hogy tud, az bölcs. Kövesd őt.”
Törölt felhasználó 2019. 10. 28. 05:40
Előzmény: #10496  Törölt felhasználó
#10499
Kerlek ne zavard ossze, a mi kis elmeleti "zseninket"!
1ft kerdes?
mi az a penz?
miert is alakult ki?
2ft kerdes?
mi a megtakaritas?
ill mi a befektetes?
4ft kerdes?
mi a penz jelenlegi ill. jovobeni erteke?
8ft kerdes?
mi az a hataridos piac, szarmaztatott termekek, opciok es miert alakultak ezek ki?
16ft kerdes?
ha tudom h valamit meg akkarok vagy meg kell vennem hogyan tudom ezt megtenni mondjuk a hataridos piacon?
32ft kerdes?
mi is az a call opcio???
es mikor keletkezik nyeresegem ill. vesztesegem?
64ft kerdes?
ha vasarol valaki 1 termeket aminek ara a 30-szorosara emelkedik 4 ev alatt, esetleg tokeattetellel vasarol, vagy hataridos piacon van long pozicioja akkor mikor is er el nyereseget??? ja ha az ar emelkedik...
-es mi van akkor ha valakinek van 1 call pozicioja mikor is er el nyereseget; na ne ha az ar emelkedik?
(nehogy kideruljon mar hogy 1 call pozicio nem mas mint 1 szarmaztatott long pozicio) amcsi piacokon mondjuk xyz 100rv longja es 1 call opcio xyz rv-re kozel hasonlo nyereseget eredmenyezhet...
128ft kerdes?
ha valaki elad 1 call opciot es idovel a termek ara 30-szorosara emelkedik akkor veszteseget er el....
256ft kerdes?
ha valaki munkajat megtakaritasat 1 csereeszkozre csereli es annak erteke no (akkor olyan mintha call opciova rendelkezne) ha pedig csokken akkor olyan mintha eladott volna 1 call opciot????
- mert ugye nem kell lehivnia es nem kell azon az aron a csereeszkozt a kivant termekre cserelni???
(de meg van ra a lehetosege)
512ft kerdes?
mi koze a BTC/USD call opcionak ahoz h egy korabbi megtakaritast kesobb egy masik termekre csereljen az ember...
gyengebbek kedveert egy 150eft-os megtakaritast 2015-ben lehetett keszpenzben tartani mostanaig, esetleg bevaltani torok lirara vagy argentin peso-ra, esetleg USD-ra vagy BTC-re....
1024ft kerdest?
az elozo peldanal milyen erdemenyekhez jutnank?
TRY-ban
HUF-ban
USD-ban
BTC-ben
es ezeket most mire lehetne cserelni?
Ennel egyszerubben nem lehet az mar bolcsis szint lenne, nem gondoltam volna h 1 gazdasagi forumon ilyen szintre kell vissza menni...
Mi is az a short call?
ha valaki 2015-ben eladott BTC-t es forintott vett belole es most akarna ezt vissza vasarolni akkor mekkora 
mekkora vesztesege keletkezett?
Ja hogy akik BTC-t vasaroltak ill. vasarolnak azok eppen longban vannak BTC-ben es shortban abban a devizaban amiben ezt tettek...(mert valamit csereltek valami masra)
Szoval akik BTC-vel rendelkeznek azoknak call opciojuk van a BTC/deviza amiben vasaroltak.
Akik pedig nem vasaroltak BTC-t azoknak short call-juk van BTC/deviza-parban (gyengebbek kedveert a deviza lehet USD,AUD,HUF etc.etc)
;))))))))))))))))))
u.i.:
ha valaki nem erti a kerdesek logikai gondolat menetet az nyugodtan elolvashatja tobbszor is, kinek tobb kinek kevesebb ido is eleg ehez...
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 27. 22:30
Előzmény: #10489  Törölt felhasználó
#10498
".Hidd el megbírkóznánk a zavarral"
Látod Indi? Még az öreg róka (kisvuk) sem tud megbírkózni a zavarral. ;)
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 27. 22:22
Előzmény: #10496  Törölt felhasználó
#10497
Köszi! Akkor jól tudtam, hogy jelenleg még nem lehet BTC-re opciózni.
Törölt felhasználó 2019. 10. 27. 22:06
Előzmény: #10492  Tazsomaru
#10496
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 27. 21:46
Előzmény: #10494  Törölt felhasználó
#10495
upsz! Hirtelen kimaradt a negatív gamma. :) Menjünk csak sorba. Mi köze a negatív gammának az egészhez? Ez volt a 100k-s kérdés. Talán akkor sikerül megértenem a többit is. 
Törölt felhasználó 2019. 10. 27. 21:00
Előzmény: #10491  Törölt felhasználó
#10494
;)
Na nem er am az 1millio ft-os kerdesre valaszt adni mielott feltettem volna!!!
A kovetkezo resz nem igazan neked szol inkabb akiknek problemat jelentenek alap dolgok hasznalata gyakorlatban:
Foleg ugy h sokaknak a 100ezer ft-os kerdes megvalaszolasa is gondot okoz....na persze ha valaki nem kepes gyakorlatban alkalmazni az elmeleti tudasat, "bar tudjuk h az opciokkal valo kereskedes a kockazat kezeles csucsa"....legalabbis vannak akik igy gondoljak...
mi is az a call opcio; es mi is az ha valaki shortol (elad 1 call poziciot)???
mi is az h valakinek van call opcioja mondjuk BTC/USD-ra (mikor is keletkezik nyeresege v vesztesege)???
es mi van ha valaki elad 1 call opciot BTC/USD-ra? (mikor keletkezik nyereseg ill. veszteseg)???
Ha a BTC ara emelkedik akkor kinek keletkezik nyeresege/vesztesege?
Ha a BTC ara az USD-hoz viszonyitva emelkedik akkor az milyen poziciohoz hasonlithato???
es mihez hasonlithato az ha valakinek USD-ja van BTC helyett az milyen poziciohoz hasonlithato???
Ennel egyszerubben nem lehet a 100eft-os kerdest elmagyarazni...mert ha ezt valaki nem erti akkor a hiba az "on keszulekeben van"...
;)
Mondjuk eleg jo kis linket linkeltel...koszi a tobbi forumozo neveben is, h hozza jarultal h hasznos informaciokat osszal meg masokkal...
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 27. 19:28
Előzmény: #10490  Törölt felhasználó
#10493
mi az a short call???
A short CALL-lal az eladó kötelezettséget vállal, hogyha a vevő él a vételi jogával, ő elad a kiírt strike áron.
Itt is kiváncsivá tettél mi lehet a kapcsolat a BTC-vel?
Ha valaki short CALL-lal rendelkezne és a BTC árfolyama esne, akkor nyeresége keletkezne. Ha valaki nem rendelkezik BTC-vel akkor annak nem keletkezik nyeresége ha esik az árfolyam, hanem ugyanannyi marad neki és ez van fordított esetben is. Ha emelkedik az árfolyam és nincs BTC-je nem keletkezik veszteség, hanem megmarad a pénze. Nem értem mi a logikai kapcsolat.  
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 27. 19:16
Előzmény: #10490  Törölt felhasználó
#10492
nézzük a 100ezer Ft-os kérdésedet: mi az a negativ gamma???
A negatív gamma azt mutatja, hogy az opció deltája mennyit fog csökkeni 1 pontos alaptermék árnövekedés esetén. Tegyük fel a kiírt (short) 95-ös CALL opciónk 94-es árfolyamnál -45,90-es deltával és -2,87-es gammával rendelkezik, 
https://www.screencast.com/t/oQthFiQVeR
ez azt fogja mutatni, hogy 95-ös árfolyamnál 2,87-el csökken a delta, azaz (-45,90)+(-2,87)=-48,77
https://www.screencast.com/t/i8BRczHJsZN
Azért arra kiváncsi vagyok, hogy szerinted ez hogy kapcsolódik (mármint a negatív gamma) a BTC-hez. Kapcsolódik egyáltalán, vagy csak valami okosat szerettél volna írni és fingod nincs mi az a negatív gamma? BTC-re tudtommal még nem lehet opciókat kötni, de lehet, hogy tévedek.
Törölt felhasználó 2019. 10. 27. 18:24
Előzmény: #10490  Törölt felhasználó
#10491
Igen, ez alapján 200-300 k is lehet 2021-re, amikorra a következő hype vége várható..
https://digitalik.net/btc/
Kiderül, nyilván azért a végtelenségig nem ismétlődik a minta, de ebben a grafikonban azért van valami..
Törölt felhasználó 2019. 10. 27. 16:56
Előzmény: #10489  Törölt felhasználó
#10490
a 100ezer ft-os kerdes...
mi az a negativ gamma???
mi az a short call???
es ezeket hogyan lehet osszefuggesbe hozni a BTC es USD-al kapcsolatban???
Nehogy a vegen kideruljon h az egesz vilag (kiveve akik rendelkeznek BTC-vel) short call-al rendelkeznek BTC/USD-os paron...
jelenleg e a BTC egy 200B$-os kiserlet; de matematikai modellek arra engednek kovetkeztetni hogy jovo majusban akar egy 8-9Trillio$-os eszkozosztalyal veheti fel a versenyt stock to flow alapon...
abbol pedig logikai alapon kovetkezhetne hogy a BTC ara a kovetkezo 2-3 evben akar 35-40-szerezodhet...
(nem azt irtam hogy fog, de lehetseges)....
persze en nem ertek az opciokhoz,de azert elmeletileg tudok ilyen dolgokat is...
;))))
Törölt felhasználó 2019. 10. 27. 16:47
Előzmény: #10486  Tazsomaru
#10489
Ezt a legegyszerűbb mondani..Hidd el megbírkóznánk a zavarral. :) Ha nehezen is.. Inkább lennél őszinte és mondanád azt, hogy üres a zsákod.
Törölt felhasználó 2019. 10. 27. 16:15
Előzmény: #10483  Tazsomaru
#10488
Csak nem elindulsz a helyes úton? Váratlan. Legalább tájékozódnál egy sort, lehet hogy a nickedet te is megunnád hirtelen, főleg amiket leírtál alatta és újra regelsz..Kíváncsian várjuk a hatását rád nézve. Mindenképpen jelezd ha magadévá tetted!
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 27. 15:45
#10487
Egyébként nincs ezzel baj, hogy nem egyformán látjuk a kokázatot. Ez teljesen normális. Én azt is megértem, hogy ti nem tartjátok nagy kockázatnak, amit én annak tartok és nagyobb kockázatot láttok abban, amiben én nam. Ez így van jól.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 27. 15:38
Előzmény: #10482  Törölt felhasználó
#10486
Csak összezavarnálak. Ezért írtam, hogy a házifeladatot mindekinek magának kell elvégezni.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 27. 15:36
Előzmény: #10481  Törölt felhasználó
#10485
Számomra nem zavaró, mert csak azzal foglalkozok, amit zsebre teszek, atöbbi csak illuzió.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 27. 15:34
Előzmény: #10480  Törölt felhasználó
#10484
3% az nagyon magas.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 10. 27. 15:31
Előzmény: #10475  Törölt felhasználó
#10483
Ez a könyv került most a látókörömbe. 
https://www.screencast.com/t/xwEhjBPxhXW
Nem kezdtem még bele, de hamarosan következik.
Törölt felhasználó 2019. 10. 27. 15:30
Előzmény: #10479  Tazsomaru
#10482
Örülnél? :) Jól leplezed szó mi szó..Sorolnád a hasonló hozam-kockázattal bíró eszközöket? Nyugi, tudjuk, hogy nem megy.
Törölt felhasználó 2019. 10. 27. 15:28
Előzmény: #10478  Tazsomaru
#10481
Nagyon gyenge próbálkozás ez. Mindenre igaz ez, de nyilván csak btcnél zavaró számodra-

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek