Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 06. 27. 23:27
Előzmény: #9315  Törölt felhasználó
#9320
Nem ad bizonylatot? Próbáltad már? Tehát intézmények becs szóra otthagyják nekik a pénzt hátha jófiúk és nem lépnek le vele? Mennyire vagy fogalmatlan ember? Volt közöd számvitelhez valaha? Nyilván nem. Kár a válaszért.
Törölt felhasználó 2019. 06. 27. 23:27
Előzmény: #9316  pitcairn2
#9319
Ezért jönnek a piramisjáték új reklámjával, az értékmegőrző szereppel. Már senki nem akar fizetni vele, a twitteres is  tolja a páncélszekrénybe, a cége meg nem fogadja el fizetségül. Valamit ki kell találni, mert jó bornak is kell cégér. A 30%-os korrekció meg volt, lehet tovább építkezni, csak aki sokszor farkast kiált, annak már nem biztos, hogy hisznek. Ennek ellenére, meglódulhat ismét, nem az első a történelemben, ahogy a bezuhanás sem. Van miből megpumpálni az árfolyamot, hiszen aki az árfolyamjelzőt irányítja, most 30%-os pluszban ül. Ez 40 milliárdos forgalomnál nem kis összeg, bosszankodhat madoff, hogy így kellett volna csinálni! Zseniális!
Törölt felhasználó 2019. 06. 27. 23:25
Előzmény: #9314  pitcairn2
#9318
Fú vazze most újat mondtál..azt mondja csalárd..ki használja ezt a szót. 🤣 Amit te nem értesz az minden fasság?😁
Törölt felhasználó 2019. 06. 27. 23:13
Előzmény: #9312  Törölt felhasználó
#9317

Déneske! 2017 -ben itt huhogtam, hogy ez fals kitörés, coinbárók pumpálják, akkor még nem is gondoltam, hogy a tethernek ekkora szerepe volt ebben. Azóta ez többszörösen bizonyított, elég ránézni  a grafikonra. https://coinmarketcap.com/currencies/tether/
Azóta ennyit lehetett kihozni a tether pumpából. Követi a BTC meglódulásait, a csekély mennyiségével. A 4 elemiddel ez normális?  Természetes, hogy a piacon lévő mennyiség 10 szeresét megmozgatják naponta? Vagy kamu a kimutatás? És mi a valódi?
Lila köd. Nektek inkább a TLRY- be kellene fektetni, testre szabott befektetés. Bódulat!
A nagypályás cégek a blokklánc technológia felé nyitnak, nem a dinoszaurusz bitcoin felé. Ez csak a reklám helye. A háziasszonyok megeszik ezeket a híreket, ami kripto az bitcoin.
A hálózaton a tranzakciós számokat úgy lehet manipulálni, hogy egy személynek akár ezer pénztárcája is lehet és mivel "kvázi"ingyenes az átutalás, számtalan tranzakciót kezdeményezhet pénztárcákon belül.
Bika piacon is károgtam dinike, vissza lehet nézni, ti ott kukorékoltatok.  Ráadásul hazug vagy, mert soha nem írtam, hogy ne lehetne fentebb az árfolyam. Sőt. Olvass, vissza, vagy irass fel az orvosoddal memóriádra élénkítőt, mert sok minden kiesik " fiatal" korod ellenére.
pitcairn2 2019. 06. 27. 22:41
Előzmény: #9303  Törölt felhasználó
#9316
egy kissé mélyebben belegondolva a libra és nyomában jövő stablecoin-ok halálos veszélyt jelentenek a jelenlegi "pénzként" tetszelgő spekulatív fasságokra...
a libra és általánosságban a többi potenciális stablecoin ugyanis valóban képes pénzként funkcionálni...
ez pedig a jelenlegi kriptókról még a legnagyobb jóindulattal sem mondható el... 
Törölt felhasználó 2019. 06. 27. 22:40
Előzmény: #9313  Törölt felhasználó
#9315
Nem veszik meg, mert a grayscale nem ad bizonylatot az ügyletekről, így max. a japán háziasszonyok tobzódnak benne szushikészítés közben, némi megspórolt konyhapénzzel.
pitcairn2 2019. 06. 27. 22:38
Előzmény: #9310  profitprofi_
#9314
"rövidesen elérheti a korábbi csúcsot és akár új ATH-ra is mehet. "
és akár nullára is mehet...
ez nem új "pénz" hanem egy csalárd módszerekkel jobbra balra rángatott spekulatív fasság...
Törölt felhasználó 2019. 06. 27. 22:37
Előzmény: #9311  Törölt felhasználó
#9313
Pf..hagyjál már a hülyeségeddel..megveszik vagy nem a számlaképes ügyfelek a btct? Megveszik.  Kit érdekel hogy otc vagy nem. Csökkentik a kínálatot aztán annyi.
Törölt felhasználó 2019. 06. 27. 22:36
Előzmény: #9310  profitprofi_
#9312
Hát nem tudom, nem is értelek titeket. Napi szinten követem a híreket, gyakorlatilag minden héten van olyan hír, hogy egy nagypályás cég így vagy úgy de nyit a kriptók irányába és sok pénzt tolnak bele. Így számomra nem kérdéses egy lentmenet elején sem, hogy lesz ez még fenn is. Nagyon a homokba dugjátok a fejetek. Ha követnéd a híreket sose gondolnád hogy ennyi volt. Elég csak a tranzakciószámok alakulását nézni a hálózaton, a btmek, cryptos appok térhódítását, egyre több emberhez jut el. Ennek fejében hogy rakétázás utan beesik az árfolyam irreleváns. Ha az emelkedés trendjét nézed hosszú távon, az kb az adaptáció görbéje is. Közte meg játszanak a nagyok. Mint minden más terméknél is. Nemelemzo mindig azz mondja ami épp van, medve piacon meg károgott hogy ennyi volt, nagyon hitelee figura. Kb. csak én meg 1-2 ember mondta hogy lesz ez még sokkal fentebb is. Persze ezek a lángelmék azóta se látták be a hibájukat. Épp ahogy a szél fúj...Ha esik akkor vége, ha emelkedik kojnbárózád, tetherezés, gyíkemberezés. Inkább kövess normális kriptós híreket, ne ezeket a Varjakat.
Törölt felhasználó 2019. 06. 27. 22:24
Előzmény: #9309  Törölt felhasználó
#9311
Ez egy OTC termék. Semmivel sem jobb, mint a garázstőzsdék, mivel ennek is zéró köze van a szabályozott piachoz. Ne égesd magad a fogalmatlan bárgyúságaiddal.
profitprofi_ 2019. 06. 27. 22:15
Előzmény: #9296  Törölt felhasználó
#9310
"Javaslom egyszer nézd meg a 10 éves chartot. Számtalanszor volt már ez, lesz is."
-
Nézem a chartot. Hidd el, képben vagyok. Nagy emelkedések - jelentős visszaesések. Pangás. És újabb meglódulások. Ennek ellenére úgy gondoltam, a 2017 végi csúcsokkal és az azt követő kipukkanással fejeződött be egy nagyobb szakasz a btc életében. Nem így lett. Most én is azt tartom valószínűnek, hogy rövidesen elérheti a korábbi csúcsot és akár új ATH-ra is mehet. 
Nemelemzo-vel egyetértek. Kiválóan összefoglalta, mi áll az emelkedés hátterében. Én ennek ellenére naiv voltam, amikor úgy véltem, hogy még egy szabályozatlan piacon is ilyen rövid idő alatt minden megtörténhet újra. 
Törölt felhasználó 2019. 06. 27. 21:19
Előzmény: #9308  Törölt felhasználó
#9309
Számlaképes gazdasági szereplők. 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂😅 Hogy te mekkora fajankó vagy! https://cointelegraph.com/news/grayscale-btc-holdings-make-up-197b-of-21b-assets-under-management
Ezek szerinted kik? Östermelők?😂 Azt nondja az okosa hogy amikor kereskedhettek vele..te gyagya azóta is kereskedhetnek vele van határidős..Hogyan tudja valaki egy hszben vagy 3* megalázni magát?  Gyerünk fokozd! Fog ez menni jobban is!
Törölt felhasználó 2019. 06. 27. 19:06
Előzmény: #9306  Törölt felhasználó
#9308
Így van. Most nincs valódi piac, mivel a számlaképes gazdasági szereplők nem fognak a csalárd garázstőzsdéken vagy sötét kapualjakban csencselni vele. Amikor a valódi piacon kereskedhettek vele, 1 év alatt 85%-ot esett az ára. Ez volt az ő véleményük a cucc értékéről.
Törölt felhasználó 2019. 06. 27. 19:03
Előzmény: #9305  Törölt felhasználó
#9307
A dima részvénypiacot is a kumma gazdagok irányítják..mi a különbség? Sajnos mindkettőnél van egy kicsi de gazdag réteg. Hosszú távon nincs szerepe.
Törölt felhasználó 2019. 06. 27. 19:01
Előzmény: #9305  Törölt felhasználó
#9306
A világ egyik legjobban arbotrázsolt piaca, hülyeséget beszélsz. Mi az hogy a valódi piacon? Mikor bejött a határidős ha arra gondolsz, akkor volt a csúcson nyilván onnan csak esni tudott. Sztef mosz nem valódi piac van? A világon bárhol vehetsz. Ez valódibb piac mint az otpé. Amit sztem Ázsiában, Afrikában nehezen tudsz megvenni 
Törölt felhasználó 2019. 06. 27. 18:53
Előzmény: #9304  Törölt felhasználó
#9305
"piac"-ot emlegetsz, holott a btc-nél szó sincs ilyesmiről, mivel itt a "piac" mindkét oldalán ugyanazok a köztörvényes oligopol gazdasági bűnözők állnak. Amikor a valódi piacon is lehetett kereskedni rövid ideig a btc-t, az ára 1 év alatt zuhant 85%-ot.
Törölt felhasználó 2019. 06. 27. 18:43
Előzmény: #9303  Törölt felhasználó
#9304
Jajj az a sötétség..Mondom neked a logikát benne: felezésre spekulálás előre kb egy évvel, arra hogy esik a kínálat, ahogy ez megvan esik az árfolyam mert aki erre spekulál eladja..majd ezek eltűnnek a beszűkult likviditás viszont éreztetni kezdi hatását megindul az árfolyam...aztán még jobban megindul..aztán jön a média rz folyik mindenből jön a nép túltolja, parabola van. Elfogynak a vevők, bezuhan az árfolyam média szerint ismét meghalt a cucc..aztán lassan ismét felsejlik a felezés..Közben persze terjed a dolog egyre többen használják..Hátátod ez az amit nem értesz. Azt h beárazta előre csak te mondod, a piac mást mutat. A kívánságaid nem egyenlő a piaccal. A piac nem egy idő előtti nyugger információit fejezi ki az árfolyamban valahol bivakbasznád mellett. A ibra jó reklám, btcvel fog összenőni. 
Törölt felhasználó 2019. 06. 27. 17:43
Előzmény: #9301  Törölt felhasználó
#9303
Bocsi, de mindig arra figyelmeztetsz, hogy nézzünk vissza hosszabb távot. Hát a 2017-es felfutás milyen jó hírekre  jött létre? Semmire, túltolták.
Nem tudom a kripto uburkapiac alatt mi volt az a sok jó hír, te biztosan 1000-et is fel tudnál sorolni a sikersztorikból, csak azt nem veszed észre, hogy azt már sokszorosan előre beárazta a piac. Az ára nem tud annyit esni, hogy kiegyenlítődjön az értékével.
Azt meg te sem tagadhatod, hogy "A librát meg köszöni szépen a btc, a világ legjobb reklámja."- kihasználják szépen még ezt is. Ez is jó hír? és mi ebben a bitcoinra nézve pozitív?  Ja, hogy újra beszélnek a kriptókról, még az sem baj, ha rossz hír, csak címlapon legyen.
Igaz, az üzelti életben ez normális, a jó időzítés. Ha tudom, hogy a konkurencia nagyot villant, meg kell előzni, vagy kivárni. Kivárni meg azért rizikós, mert lehet nem lesz több esély.
Törölt felhasználó 2019. 06. 27. 15:27
Előzmény: #9299  Törölt felhasználó
#9302
Ha nem olvasom el nem látom hogy ismétled e épp magad. Ez meghaladja a logikád ugye? Kicsit hasznosabban is nyuggerkedhetnél. Menj ki kapálni, mindig van gyom, hasznosabb mint ez az önámító marhaság. Bár tudom elvarázsol a téma, a már csak azért is mert nem értesz hozzá.
Törölt felhasználó 2019. 06. 27. 15:24
Előzmény: #9298  Törölt felhasználó
#9301
Ez egy szép konteo volt, kár hogy tavaly egész évben jöttek a jobbnál jobb hírek aztán meg se mozdult az árfolyam. Szval lehet nem igaz a koholmányod. Nyilván a nagycoiner odaszól a facenek. 😅😂

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek