Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 17:57
Előzmény: #9179  Törölt felhasználó
#9180
Ugyan már, ne gyerekeskedj. Attól nem fogsz hitelesebbnek látszani, ha minden egyes beégésednél toporzékolni kezdesz.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 17:13
Előzmény: #9174  Törölt felhasználó
#9179
Oké akkor sorolj fel 5 db pofáraesésem. Ha nem tudsz akkor nyilván hazudsz! Hajrá! Te mikor és mit cáfoltál utoljára hitelesen? Kérünk legalább 3 hszt, hivatkozásokkal. Ha nem sikerül ismét csak hazudsz. Attól, hogy vaalkit ócsárolsz még nem lesz igazad. Tudják ezt a fórum olvasói is, hogy kettőnk közül ki a kókler. Látszik is a pontszámaidon. Hiába tagadod hogy azt a szél fújta oda.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 17:10
Előzmény: #9173  Törölt felhasználó
#9178
Igazából csak itt látszik mekkora hülyeséget beszélsz amikor háziaszonyozol..Még egy gazdasági portálon se tudják mi ez. Seholse tart ez az egész, ami egy befektetőnek nem hátrány, mert magasra lehet még innen nőni.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 17:08
Előzmény: #9172  Törölt felhasználó
#9177
Ki a tök adná oda ingyen? Ott a kamatot a másik fél kapja meg, a költség meg inlock tokenben felszámítódik.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 17:08
Előzmény: #9172  Törölt felhasználó
#9176
Ez a xapo izé ugyanolyan hitelkártyakonstrukció mint a Visa. A kártyakibocsátó cég úgy gondolta, hogy őneki márpedig meg fogja érni (mert úgy csinálja), hogy kriptoletétekből konvertálja át a fiatban keletkező pos-követeléseket.
 
Szédületes innováció!! :-)
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 17:01
Előzmény: #9171  pitcairn2
#9175
Elég ha az árfolyam reprezentálja. Meg a felhasználók száma. Az, hogy te ebből semmit se veszel észre a te bajod. A mi örömünk. :)
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 16:58
Előzmény: #9170  Törölt felhasználó
#9174
Ennyi sok haszontalanul itt töltött idő és a rengetegsok pofáraesésed után igazán leszokhattál volna már arról a rusnya szokásodról, hogy amikor röviden és tényszerűen megcáfolják a bárgyúságaidat, akkor azonnal trágár személyeskedésbe menekülsz. 
Hidd el, nem a kamu-btc tehet róla, hogy ilyen lett a jellemed.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 16:35
Előzmény: #9171  pitcairn2
#9173

Több oka is lehet.
1. Mással vannak elfoglalva
2. Nem értenek hozzá
3. Sokkal  jobban értenek hozzá
4. Az egész ország ezt olvassa, csak nincs mondanivalójuk
5. ....és még sorolhatnám.
:-)
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 16:28
Előzmény: #9167  Törölt felhasználó
#9172

Ez ugyanolyan reklám, mint mikor a hitelkártyádra a 30 napos kamatmentesség után fizeted vissza a hitelt. Az lenyúlás? Szerződésbe van foglalva, aki tovább húzza, az fizessen. 
Van már olyan applikáció, hogy bitcoint adnak hitelbe, ahol 30 napig nem kell kamatot sem fizetni? Gondolom nincs, mert ez egy kemény üzlet, nem Teréz anya jótékonysági kft.
Az inlock sem ingyen osztja a  a coinokkal fedezett hitelt, a kamat leszámításra kerül, meg gonolom egy kis jutalék is.
pitcairn2 2019. 06. 25. 16:19
Előzmény: #9162  Törölt felhasználó
#9171
az itteni kommentelők száma is jól reprezentálja eme "forradalom" átütő erejét:)
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 16:15
Előzmény: #9169  Törölt felhasználó
#9170
Boldog tudatlanság..mennyire igaz ez rád is..
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 16:04
Előzmény: #9168  Törölt felhasználó
#9169
Abszolút nyugodt vagyok, te védelmezted ismét a hülyeséget.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 15:47
Előzmény: #9167  Törölt felhasználó
#9168
Nyugi, mi már meg se tudunk lepődni rajtatok. Pedig igény az volna rá! :)
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 15:30
Előzmény: #9166  Törölt felhasználó
#9167
Mármint arra gondolsz, hogy a szakértőtársad szerint a xapo kártyával állítólag btc-ben fizethetsz "bárhol"?? 
Hát ez kb. annyira igaz, mint amikor én a magyar házibankomnál forinttal feltöltött giro- vagy hitelkártyával fizetek "forinttal" pld. egy izlandi benzinkúton. Ott sem mondja nekem azt a pénztáros, hogy "köszönjük, hogy magyar forinttal fizetett Izlandon!" :-)
 
Mindig meg tudtok lepni, mennyire fogalmatlanok vagytok ezzel az egész btc-beugratással kapcsolatban.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 14:45
Előzmény: #9162  Törölt felhasználó
#9166
Melyik része nem volt igaz annak amit írt? Inkább ezt fejts már ki kókler fórumtárs. Várjuk az ellenérveket! A másik: igen ha eladod kimaradsz a raliból, hát ez hihetetlen felismerés. Vannak gondok..:)
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 14:36
#9165
Ja közben jelenteném, hogy  a tether ismét szaporodott, most csak 50 milliót állítottak hadrendbe.
Circulating Supply 3 570 876 478 USDT
Total Supply 3 820 057 493 USDT
forrás:https://coinmarketcap.com/currencies/tether/
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 14:28
Előzmény: #9161  Törölt felhasználó
#9164

Erre megint más a véleményünk, de nem vagyok szakértő, ezért mások véleményét írtam. A dinoszauruszok is kihaltak, az újak jobban alkalmazkodtak, pedig jó sokáig uralkodtak.
A legnagyobb közösség a BTC mögött azzal magyarázható, hogy első volt a piacon és konkurencia nélkül tudott erősödni, ezért a legtúlértékeltebb az ára. Így a korai befektetőknek óriási vagyon áll a rendelkezésükre, hogy menedzselhessék az útját és főleg az árfolyamot. A bitcoinbárók kezében vannak a tőzsdék is, meg a bányászfarmok, így a manipulálás is egyszerűbb.
Nem fogok jósolgatni, mert itt bármi megtörténhet, de nekem az az ésszerű, hogy ha megvan egy minta, ahol tudom a gyengeségeket, akkor az új generációt már úgy alkotom meg, hogy azokat kiküszöböljem és jobbat alkossak. Az újabb legtöbbször jobb is, főleg úgy, hogy az egész rendszer fejlődik.
Ez nagyon hasonlít az autókra, mikor a kőolajlobbi megakadályozza az alternatív meghajtások fejlődését. Az autók már régen villanyra működhetnének, éppen most néztem, hogy Porche, hitler megrendelésére már akkor hibrid tankot tervezett, csak az elektromos meghajtás a bemutatón kigyulladt. Nem volt idő tovább fejleszteni.
csak margóra: Rákukkantottam a bitstampra, olyan szép most az árfolyam, 11111,11 dollár. Ritka együttállás! A következő ennyi egyforma számjegy a 22222,22 lehet. :-)
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 14:05
Előzmény: törölt hozzászólás
#9163

Igen, de akkor lemaradsz a nagy rallyról. Verheti a fejét a falba, aki eltankolta most januárban  a bitcoinjait, főleg, ha 2017 december végén vette.
Persze ha ebben kapja  a fizetését, akkor más, de nekem nem életszerű, hogy valaki forintot keres, vesz belőle bitcoint, hogy azután a benzinkúton azzal fizessen, esetleg jó kis kezelési költséggel megtoldva az árat.
A normál gazdaságban az emberek azért szórják a pénzt, mert nemhogy emelkedik az értéke, de inflálódik. Ezért inkább elköltik, befektetik ezzel pörgetve a fogyasztói társadalmat. Ha a bank 20%-os garantálat kamatot adna a betétedre(volt már ilyen), nem kellene befektetni, hiszen még lölö cégei sem tudnak ilyen hasznot kilopni az államkasszából. Még az 5% is micsoda mézesmadzag az új állampapírnál. Előkerülnek a párnacihából az altatott forintok, meg lassan kiürülnek az alacsonyhozamú befektetési alapok.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 14:01
Előzmény: törölt hozzászólás
#9162
"..bárhol tankolhatsz, vásárolhatsz."
 
aszittem dindikénél nincs itt nagyobb szakértőnk, de úgy látszik, tévedtem.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 13:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#9161
Gondolta mond valami nagyot..A többi része is baromság, hogy vannak sokkal jobbak mint a btc. :) Azt se tudja miről beszél. Nyilván a semmi miatt van a legnagyobb közösség btc mögött..

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek