Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
goldi 2019. 06. 25. 13:29
Törölt hozzászólás
#9160
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 12:57
Előzmény: #9157  Törölt felhasználó
#9159
Kriptorol volt szó nagytudású. Az altok nagy része pedig többet esett a btcnél és btc le is hagyja őket hosszabb távon, ez ki van mutatva csak azért lehet tudni, pár kivétel persze van pl. binance coin, de az még elég új. Aki nem bír várni 3-4 évet az meg ne fektessen be egy ilyen volatilis piacon.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 12:56
Előzmény: #9157  Törölt felhasználó
#9158

Tudod azok nem voltak türelmesek. Ez egy olyan pénz, hogy tilos költeni, csak gyűjteni és gyűjtögetni szabad. Azzal már senki nem törődik, hogy ez jó-e a gazdaságnak, azt oldják meg a központi bankok a FIAT pénzzükkel. Nyomtassanak ki minél, többet, hogy jusson mindnkinek és kölsték az emberek, hogy forogjon.
Az köztudott, hogy  amire a BTC alkották, már vannak sokkal jobb coinok is, de ez természetes, hiszen minden szogáltatás fejlődik a korral, amit meg már nem lehet tovább fejleszteni bizonyos korlátok miatt, azt lecserélik.
A kriptopiacon ez is máshogy működik, mindenki az öreg ladát akarja, mikor olcsóbban lehetne hozzájutni a mercedes legújabb modelljéhez.
Egy utolsó gondolat: Mi értelme van többmillió bányászgépet bevonni a rendszer fenntartására, ha a töredékével is ugyanilyen biztonságos lenne. Van az a szint, mikor már nem kell fokozni  a biztonságot. Bebizonyosodott, hogy egyenlőre  a rendszer feltörhetetlen,  az egy kézben lévő bányászfarmok meg nem emelik a decentralizációt.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 12:08
Előzmény: #9156  Törölt felhasználó
#9157
".. minden alt elinflálódik btchez képest"
 
Aki 15k usd fölött vette a btc-t és 5k usd körül vásárolt vele vagy adta el, annak vajon mennyit inflálódott a btc-je?
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 11:58
Előzmény: #9152  Törölt felhasználó
#9156
Sokkal jobban jársz most, ha veszed a fáradtságot, és megismersz néhány kisebb kriptopénzt, kiválasztasz egyet, amiben hiszel, és most még nem kezdett el emelkedni. Ha megértetted, hogy miről szól az a coin, látod az eredményeit is, a fundamentumot, a problémát, amit megold, úgy ítéled meg, hogy ebben valóban sikeres, akkor vegyél belőle valamennyit. A felfutás idején venni azonban botorság, mindig az alján kell venni.
Az igaz, hogy várható egy korrekció, de átlaguser hogy kinézzen egy altot..hát..minden alt elinflálódik btchez képest hossszabb távon és simán lehet, hogy emberünk csak évekig nézi..inkább csak azt mondanám a helyében, hogy várd ki a korrekciót.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 11:28
Előzmény: #9152  Törölt felhasználó
#9155
Ja és csakis neked van igazad. Hogy is lehetne ez másképp. Én csak látom, hogy valami történik és keresem, hogy miért. Mindenre van valami magyarázat, ha nincs az én szemszögemből megpróbálok kreálni egyet.
Nekem ez a véleményem és hidd el, nem vagyok magam.
Íme, ezt nem én írtam:
"A kérdés az, hogy miért. A válasz nem olyan egyszerű, aki egy kicsit is hitelesen, őszintén dolgozik a kriptopénzek területén, az férfiasan, vagy férfiakat megszégyenítő női határozottsággal el fogja ismerni, hogy általában fogalmunk sincs arról, hogy pontosan mi miért történik ezen a piacon, utólag persze mindig nagyon okosak tudunk lenni."
forrás:
https://gyorfiandras.blog.hu/2019/06/22/10_ok_amiert_ismet_10_000_dollar_felett_a_bitcoin
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 11:16
Előzmény: #9149  Törölt felhasználó
#9154
A bitoinnál csak az a hit a fontos, hogy a jövőben sokkal drágábban tudják majd eladni. Nincs semmilyen gazdasági teljesítmény. Lassan épülnek rá szolgáltatások, amik emelhetnék az értékét, de ez nem bitcoin függő, bármelyik coinnál működhet.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 11:06
Előzmény: #9148  Törölt felhasználó
#9153

Azt szeretném megkérdezni, hogy a zöld energiatermelés hogyan működik, mert gondolom a bányászfarmoknak folyamatos ellátás kell. Éjjel kevesebbet működik a  klíma, de a napelem sem termel.
Nem hiszen, hogy valaki felépít egy naperőművet úgy, hogy felesleget termeljen, aki kapja, marja. Ott meg vannak már a fogyasztók, akiknek az kell. Meg persze a többi si úgy működik. Minden kalkulálva van, nincs nagyon felesleg, annál sokkal drágább beruhátások ezek......szerintem.
Nálunk a cégnél 35 ezer eurót fizettünk, hogy egy arra szakosodott cég optimalizálja  a csomagolást. De nem úgy jöttek, hogy rakjuk csurig a dobozokat és kész, hanem számításokkal, igényreszabással, csomagolóanyag szerint, költség, megtérülés és ráfordítási számításokkal 350 oldalas tanulmányt kidolgozva.
Azért vezettek be 3 műszakot, mert éjjel olcsóbb az áram, mint amit plusz bérként kifizettek, ráadásul nem 3 gép zakatol, csak egy. Egyszerűnek tűnik, de nem is annyira az.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 11:02
Előzmény: #9151  Törölt felhasználó
#9152
A különbség pedig az, hogy egyikünknek igaza van te meg hazudsz. Vagy szted ha a tejre valaki azt mondja, hogy fekete, akkor az ugyanolyan okos mint aki fehérnek mondja? Nem kell válaszolni, befejeztem végleg veled, hányd szarrá a fórumot, kicsinyes életed tuti jobb lesz tőle.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 11:01
Előzmény: #9150  Törölt felhasználó
#9151
Itt végeztem veled, jó szándékkal tanítana az ember, te meg továbbra is a szeretődet látod bennem. Hát dőljön rád az istálód, leszarom. Nem azért válaszoltam eddig se mert érdekelsz, hanem azért mert telehányod a fürumot hazugságokkal és sokan esetleg el is hiszik neked és félreinformálod őket, te végtermék. Na pá, további kellemes önámítást, így biztosan könnyebb neked te fórum lúzere..bohóca..Minden +1000 dollárnál röhögni fogok rajtad az biztos, de sztem a fórum nagyobb része is. A soha viszont nem látásra!
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 10:49
Előzmény: #9146  Törölt felhasználó
#9150

Déneske! Mással is lehet pénzt keresni, nem csak rimánkodni, hogy emelkedjen a bitcoin árfolyama.
Ahányszor én bírálom, te annyiszor véded. Mi a különbség? Lesed, hogy mikor válaszolhatsz....végre, főleg személyeskedéssel fűszerezve.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 10:42
Előzmény: #9148  Törölt felhasználó
#9149
Tether amúgy hasonlít a mai fiatokra..nem sok minden van mögötte csak a jövőbeni gazdasági teljesítménybe vetett hit.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 10:40
Előzmény: #9147  Törölt felhasználó
#9148
Rühellem, hogy 100* el kell neked mondani ugyanazokat, aztán kezded elölről.
Ripple: tokenjeinek semmi köze a működéshez, lehet hogy  jól működik, de nincs benne semmi extra csak használják a blokkláncot, kb. mint  a face fogja, bárki megteheti ezt. Ettől még az adatok, információk centralizáltak, bármikor bezsánthatják az egészet ha kedvük tartja.
Tether: Mindenki tudja, hogy jó eséllyel nincs mögötte annyi fedezet mint kéne, egyszer kidurran majd és sok kárt okoz, lehetőleg addigra eléggé megerősnek a könyvvizsgált stabil coinok, mert ugye tether ezt nem tudja bemutatni..Az hogy működhet, valszeg azért van, mert jogi szürkezónában működik, nem illetékesek a hatóságok stb.., ettől még mint minden ilyennek csúnya vége lesz.
Bányászfarmok: Ha nem fogod fel, hogy a zöld erőműveket így gazdaságosabbá teszi és így azok elterjedése is nőhet akkor nincs több mondanivalóm. Nyilván nem optimális, hogy ennyit fogyaszt, de a bankrendszer se fogyaszt kevesebbet most bankonként tucat szerverfarmmal, slepp fenntartása stb. Ez a biztonság ára, ez van, majd később lehet jön rá jobb megoldás. Van a stake is,  ott letétet kell berakni a validálóknak nem munkát, annak is vannak hátrányai...
Így van egyre többen állnak be újra, aztán ha túltolják a gyengébb megint kiesik, mert nem éri meg neki, a rendszer szabályozza magát, ahogy 100* leírtam neked.
Jól jegyezd meg amiket írtam, mondjuk be is magolhatnád vagy a fene tudja, de hogy mint egy gyagyásnak 100* le kell írni ugyanazt..Többet nem fogom.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 10:27
Előzmény: #9145  Törölt felhasználó
#9147

Nem működik jól a ripple? Nem működik jól a tether? Semmilyen cikk nem jelent meg, hogy baj lehet ezekkel. A tethert is vizsgálgatták, aztán ennyi. Minden megy tovább.
Közben csak a zöld energiával működő bányászfarmok  két országnyi villanyáramot fogyasztanak. Az szerintetek megoldható, hogy csak akkor működtetik őket, ha már másnak nem kell az áram? Ha ha ha....pedig ezt mondták a buszon.
Gondolom ahogy megy fel az árfolyam, egyre többen visszaállnak bányászni, mert már megéri, ezzel még rontva  a helyzetet.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 10:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#9146
Egyre inkább érzem azt, hogy ez az elszalasztott élete lehetősége 2 dollárról szindróma. Ez tuti valami betegség amit előad, biztos hogy nem normális. Sose láttam még ilyet jegyzem meg. Kell neki valami kapaszkodó és ez teszi boldoggá ha már elcseszte, inkább behalózik dolgokat hogy magát igazolja. Persze az nem zavarja , hogy 2 éves távon mondjuk éppen egy giga nagy bikapiac vette kezdetét jó essélyel is állítása szerint ezt is csak nézni fogja..Ez már annyira hihetetlen, hogy kétlem, hogy igaz a sztorija.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 10:17
Előzmény: #9143  Törölt felhasználó
#9145
Na ismét kezdődik elölről..te vagy a tájékozatlanság mintapéldánya..ennyi hülyeséget, csúsztatást csak te tudsz egy bekezdésben leírni.
goldi 2019. 06. 25. 10:16
Törölt hozzászólás
#9144
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 10:08
#9143

Milyen furcsa, a facelibrát mennyire bírálják, tolják az ellenreklámot.
Múltkor már mondtam, hogy látszik, micsoda harc megy, a bitcoinban óriási érdekeltségű coinbárók nem szeretnék elveszíteni előnyüket, játékszerület. Megy is nagyban az ellenkampány, amivel persze a saját malmukra akarják hajtani a vizet.
A sokat szidott centralizált ripple is jól működik, nem törték fel, nem nyúltak bele.
A nagy bányásztársaságok is hasonlóan működnek, egypár bányászfarm kezében van a hatalom. Tudom, nem érdekük, hogy meginogjon a hit, ezért nem piszkáják  a működést, ahogy a ripple kft.-nek sem és a többi centralizált coincégnél sem. Kivéve a dogecoint, ott a tulaj már így is jól megszette magát, ha jól tudom dollármilliárdos.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 00:22
Előzmény: #9140  Törölt felhasználó
#9142
Blablabla. El is húzhatsz innen ha nem érted miről írsz és érteni se akarod..a piramis témád 5 éve volt téma itt. Persze cseszel tájékozódni.és azt se tudod az mi.
Törölt felhasználó 2019. 06. 25. 00:20
Előzmény: #9139  Törölt felhasználó
#9141
Elhiszem hogy seghülye vagy a témához, de hogy ezzel valaki kérkedjen is..méretes butaságnak hangzik azt mondja egy olyan ember aki az alapokat sem tudja. Ott ül a gugli előtt és megnézni is képtelen hogy miről beszél, bár lentebb ugye még magyobb marha voltál azzal hogy lehet nem is létezik szövegeddel. Kis segítség bohócoknak: https://coincolors.co/2018/03/22/elstartolt-a-lightning-network-hivatalos-beta-verzioja/
Persze csal egy hülye troll vagy aki figyelemre vágyik mert szar az élete, de én azért nem sajnállak. Jól vagy te így bohócnak a haberoddal.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek