Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2019. 05. 31. 01:25
Előzmény: #8767  Törölt felhasználó
#8860
Szerintem meg akkor lesz durva az árfolyam, amikor majd felnő egy olyan generáció, akinek nem az arany a default safe haven... egyelőre a "népek" döntő többsége nem tudja, mi is ez az egész. Addig csak speki eszköz, kb. mint a TSLA, AAPL, NFLX, stb. (Ezek persze nagyon eltérő papírok voltak, de ez csak példa volt...) Sokan eljátszadoznak vele, de csak az fog igazán áttörést hozni, ha majd valamikor a Novogratz-féle Galaxy D.H.-ok, Grayscale alapok, stb. olyan közismertek lesznek, mint mondjuk a Fidelity vagy a Pioneer...
 Btw. a GDP egy flow változó, a vagyon meg, aminek egy részét kriptókban (kellene) tartani, az meg stock jellegű. Az összvagyon egyébként lényegesen több a világ éves GDP-jénél... (sokszorosa)
Törölt felhasználó 2019. 05. 30. 22:46
Előzmény: #8856  zotyó
#8859
Zsiday már sokmindent mondott, már 3 éve várja a világgazdaság összeomlását, de van számtalan jóslata, ami nem teljesült. Ebbe is bepróbálkozik, hátha ez összejön. Ha meg nem.....van még bőven jósolni való. Csak csak egyszer sikerül. Aztán ünnepeltetheti magát.
Törölt felhasználó 2019. 05. 30. 22:43
Előzmény: #8854  Törölt felhasználó
#8858

Most már sokszor említettem a tethert, és nem figyeltem a többi coint, de azért még vannak furcsaságok a coinpiacon.
Igaz, hogy nem a teljes mennyiség 10 szerese, de több, mint az egész mennyiség megfordul a zcash-ban, de a litecoin, neo, ethereum classic sincs sokkal lemaradva, aztán követi jópár, aminek meg a fele. Akkor most mi van. Ezek nem stabilak, minek szórják és egyben veszik ennyiszer? Van még ilyen termék a piacon? Vagy ez a coinspecialitás. Még az ethereumnak is közel felét kidobálják és valaki megveszi. Ennyire forró ez a krumpli?
Törölt felhasználó 2019. 05. 30. 20:25
Előzmény: #8853  Törölt felhasználó
#8857
Ne haragudj ha tul gyors voltam szamodra!
Szabalyozott tozsdek?
Leirtam, hogy minden eszkoznek es termeknek manipulalva van az ara.
Ez az altalad szabalyozott tozsdeknek hivott piacokra is igaz.
Az hogy ezzel te nem vagy tisztaban az nem az en problemam.
Irt fel magadnak a SOFTBANK-ot; ha pedig 1 kis idod engedi akkor legyen ez a hazi feladat szamodra.
(nem artana legalabb piciket sejteni mi tortenik a hatterben mielott velemenyt fogalmazol meg olyan dologrol amirol halvany lila gozod sincs).
Mielott pedig rahuznad erre a hsz-ra hogy masrol beszelek; csak neked ismetles keppen nem letezik tokeletesen szabalyozott piac!
(ez igaz az osszes penzugyi szolgaltatora)
zotyó 2019. 05. 30. 20:14
#8856

Szabó Dávid kontra Zsiday Viktor
"...Így feltettem a kollégáknak azt az ártatlan kérdést, hogy ők mégis mire szavaznának. Mindannyian az arany mellett voltak. Nem volt más hátra, mint fogadást ajánlani nekik. Az nyer, aki a preferált eszközének tartásával jobban keres tíz év alatt.Azonban éppen Zsiday kolléga kereste a kákán is a csomót arra hivatkozva, hogy a tíz év túl hosszú idő, tíz év múlva már emlékezni sem fogunk a fogadásunkra. Hármat ajánlott..."
https://alapblog.hu/miert-fogadtam-a-bitcoinra-a-mania-csucsan/
Üdv
Törölt felhasználó 2019. 05. 30. 18:23
Előzmény: #8854  Törölt felhasználó
#8855
Tudom, hogy mit írtam. Ez nem azt jelenti, hogy tapsikolok neki, azaz támogatom az ilyen tevékenységet. Ergo megint csúsztatsz, szokásod szerint. Bár ilyen mennyiségben ahogy te ezt előadod, ezt már aljas hazudozásnak nevezik. Remélem egyszer megszabadulunk tőled.
Törölt felhasználó 2019. 05. 30. 18:05
Előzmény: #8852  Törölt felhasználó
#8854

Na most már tényleg bebizonyosodik, hogy memóriaproblémáid vannak! Ezt hogyan értelmezed, vagy magyarázod?
Ezt én írtam:
Mi lenne, ha megvizsgálnák az árfolyammanipulációt a garázstőzsdéken? Ehhez hasonlóan: https://www.portfolio.hu/finanszirozas/bankok/megpiszkalhattak-az-arfolyamokat-itt-az-ujabb-bankbotrany.325601.htmlEzt meg te válaszoltad.
Mi lenne mi lenne, bejegyeznék az összeset a töktudjamilyenszigetekre aztán csinálnák tovább.
Közben átléptük a 9000 es árfolyamot. Csak úgy hír nélkül, 3 perc alatt. függőleges rakétázással és ez biztosan nem manipuláció! Egy kicsit kivárok, hátha beugrik a 9100, már csak 6 dollár hiányzik.
Törölt felhasználó 2019. 05. 30. 16:48
Előzmény: #8850  Törölt felhasználó
#8853
'Centralizalt penzugyi rendszer egyenlore nincs'
.
Ha válaszolsz egy hsz-re, előtte jó volna rászoktatnod magad arra, hogy el is olvasd azt a hsz-t amire visszavauzol. Számtalan esetben meg lehet nálad figyelni, hogy válasz ürügye alatt teljesen másról kezdesz beszélni, aztán belehergeled magad a marhaságokba, utána meg jön a személyeskedés ill. a kocsmai stílus.
.
Az eredeti hsz-emben nem volt szó sem pénzügyi rendszerről, sem centralizált pénzügyi rendszerről, sőt! még decentralizált pénzügyi rendszerről sem.
Amiről szó volt, az a forex piac decentralizált működésmódja volt, ahol nagybankok által kontrollált és működtetett regionális csomópontokon (hub) keresztül zajlik a devizakeresztek árfolyamainak 'megállapítása'.
.
Ez a szisztéma teljes ellentétben áll a szabályozott tőzsdéken kereskedett instrumentumok árfolyamainak jegyzési módjához képest, viszont nagyban hasonlít a kriptopiaci garázstőzsdék (szutyoktőzsdék) intranszparens működésmódjához. A kripto garázstőzsdék működtetői a nap 24 órájában egymással egyeztetett árfolyamokon kopasztják (jellemzően a tether révén) a külsős spekulánsokat.
.
A forex piacon ugyanezt a nagybankok titkosított chatszobái és kódolt kommunikációja helyettesíti, melyek időről időre mindig megbuknak.
.
Ennyiről volt szó. Legközelebb olvasd el a hsz-t is, mielőtt dühödten elkezdesz butaságokat írni. De az elolvasás még nem elég! Próbáld is megérteni amit olvasol. Ha ez utóbbi nehezen megy, akkor meg inkább hagyd a fenébe az írogatást, mert csak kiröhögteted magad.
Törölt felhasználó 2019. 05. 30. 16:43
Előzmény: #8851  Törölt felhasználó
#8852
Indi barátod meg tapsol, mert úgysem tudják a coinbárókat utolérni, hiszen még törvény sincs rá. Mehet a manipulálás ezerrel.
Ismét egy hazugság rólam te sz.r alak! Sosem állítottam ilyet és azt sem, hogy támogatnék bármilyen csalást! Jó lenne ha befejeznéd a nótórikus hazudozást itt a fórumtársakról! Egyszer Tomibáról, aztán rólam, aztán a Goldiról..Van itt annyi fórum, nem lehetne hogy elhúzol innen olyan témákra amikben hiszel is? Legalja vagy. 
Törölt felhasználó 2019. 05. 30. 15:50
Előzmény: #8849  Törölt felhasználó
#8851

Ebben teljesen igazad van, csak ......megint ez a csak.......... a garázstőzsdéket vizsgálják? Mert arról hallottam, hogy a tether gyanus, de milyen lépéseket tudnak tenni miatta, az már kérdéses.
A nagy bankok is keresik a lehetőséget, minél többet keresni, de ahogy írod, vizsgálják az ügyet. Van kit, van hol és van a felügyelet.
Indi barátod meg tapsol, mert úgysem tudják a coinbárókat utolérni, hiszen még törvény sincs rá. Mehet a manipulálás ezerrel.
Törölt felhasználó 2019. 05. 30. 15:24
Előzmény: #8841  Törölt felhasználó
#8850
Elegge el vagy tevedve; nem artana minimalis penzugyi ismeretekkel rendelkezni mielott bele vau-vau egy penzugyi forumba.
Centralizalt penzugyi rendszer egyenlore nincs; csak annak 1 illuzioja; nem allitom, hogy nem dolgoznak azon hogy egy napon minden penzugyi tranzakcio centralizalva legyen...de meg szerencsere nem tartunk ott....
Ha szeretnel csak az alapokkal megismerkedni akkor ajanlanam figyelmedbe a Modern Money Mehanics cimu anyagot, na ez az elmelet majd ultesd at a gyakorlatba...
csak neked egyszerubben:
mi a kulonbseg van abban hogy a vilag x orszagaban y bank letrehoz "penzt" ill. forgalomba jutat (ez sem centralizalt) ill. a te altalad emlitett "szutyok" tozsdeken valaki ertekesiti valamelyik kryptojat es ezzel kerul hozzad az ugynevezett "penz"
Tisztaban vagy azzal hogy ket papirpenz kozott csak az hataroz meg ertek kulonbseget hogy te ill. mas hisz benne...a problema csak ott van, hogy azert mert te elhiszed hogy a kezedben levo papirpenz erteke annyi amenyi ra van irva nem jelenti azt biztosan hogy egy masik gazdasagi szereplo is igy gondolja...
Probalj csak a forintoddal mas orszagban fizetni...;))))))) (az eppen kezedben levo szutyok penzel)...
(vagy bolcsis szinten csak neked; azert mert az OTP krealta a penzt szamodra vagy mondjuk a Kraken ettol a penzed nem er se tobbet se kevesebbet)...
Törölt felhasználó 2019. 05. 30. 15:03
Előzmény: #8846  Törölt felhasználó
#8849
A hsz-mat azert irtam; mert folyamatosan megy a kryptok szapulasa ill. hogy ki es hogyan manipulalja oket.
Ha pedig ravilagitok dolgokra hogy ez mas eszkozosztalyoknal is hasonloan megtortenik akkor jossz azzal a valasszal, hogy a kryptokat is manipulaljak.
Minden dolog manipulalva van a jelenlegi vilagunkban; kerdes hogy ki ill. kik es hogyan befolyasoljak a kulonbozo dolgok ertekeit.
Törölt felhasználó 2019. 05. 30. 08:22
Előzmény: törölt hozzászólás
#8848
Le tudnád itt nekünk írni, hogy hogyan működik a globális forex piacon az árfolyamok jegyzése és miért buknak meg eközben rendszeresen és notórius módon a legnagyobb bankok? Lehet hogy neked is hasznos volna, ha kicsit beleásnád magad a témába.
Törölt felhasználó 2019. 05. 30. 06:56
Előzmény: #8844  Törölt felhasználó
#8847
Siketek közt a nagyothalló a király, a vakok közt meg a félszemű.
Törölt felhasználó 2019. 05. 30. 06:52
Előzmény: #8840  Törölt felhasználó
#8846

Igen vizsgálják, mert úgy tűnik, valami tiltott dolgot tettek, befolyásoltak valamit, visszaéltek a hatalmukkal. És mi van a kriptókka, meg a garázstőzsdékkell? Indi szerint áthelyezik a székheyüket, hogy ne vizsgálhassák. Ha valamit be szeretnének tiltani, mennek a lakatlan szigetre, ha meg akarnák adóztatni, akkor meg az adóparadicsomba. Tehát kiskapu, kiskapu hátán. Nem állunk be a sorba, nekünk senki ne parancsoljon. Akkor viszont vonuljanak ki olyan területről, ahol a törvények és szabályok között kell élni, vagy akkor mindenkinek szabad legyen. Ez diszkriminatív olyan környzetben, ahol elfogadott szabályok vannak.
Tudom, hogy ez a kapitalizmusban és más rendszerekben is így van és volt, de azért megpróbálják folyamatosan kiszűrni.
Engem sokszor bosszant, mikor egy egy áfahuszár, vagy privatizőr éli az életét, boldogan hírdetve, hogy aki mer az nyer. Mert kockázatot vállalt, de megtalálták a kiskaput. A szabadságát és jólétét kockáztatva keresték a törvények kijátszását, de megérte.
Még azt szeretném hozzátenni, hogy nehogy magadra vedd, nem a személyednek címeztem, csak a hozzászólásodra válaszoltam.
Igen, folyamatosan próbálják kijátszani a szabályokat, ahol verseny van, ott versenyelőnyt kell szerezni, az hozza a sok pénzt. Minden csúcssportoló használ doppingot, csak a legjobbak már olyant, amit még nem tiltottak be.
goldi 2019. 05. 30. 05:47
Törölt hozzászólás
#8845
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 23:41
Előzmény: #8843  Törölt felhasználó
#8844
Ha valaki egy bizonyos halmaz elemei közül 'az egyik legtisztább', az még nem jelenti azt, hogy tiszta.
.
http://soo.gd/TMJL
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 23:21
Előzmény: #8841  Törölt felhasználó
#8843
Pont az eddigi egyik legtisztább tőzsdét szutykozod le amiről szart se tudsz...😂 Milyen embernek kell lenni ehhez te jó ég..
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 23:19
Előzmény: #8838  Törölt felhasználó
#8842
Mivel ez egy bejelentett cég Máltán, így nyilván van neki beszámolója, ennyire még te sem lehetsz ostoba. De bocs, lehetsz. 
Törölt felhasználó 2019. 05. 29. 22:18
Előzmény: #8840  Törölt felhasználó
#8841
A forex piac nagyban hasonlít a kriptopiachoz. A forex is tkp. egy 'decentralizált' platform, ahol a bankok játsszák a kriptopiaci Binance-féle szutyoktőzsdék szerepét. Elég, ha csak az 'interbank-market'-re utalok. 
Nem feltételezem rólad, hogy nem tudtad ezeket, viszont akkor meg nem értem, mit akartál közölni a hsz-eddel.
Mellesleg milyen 'duracell nyuszi'? 

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek