Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukker 2019. 05. 11. 11:57
Előzmény: #8457  Törölt felhasználó
#8460
Csak jeleznem: Kisvuk=Tomiba
zotyó 2019. 05. 11. 11:07
Előzmény: #8453  Törölt felhasználó
#8459

"...sok embert meglepett, hogy kozel 70%-ot emelkedett az arfolyam kozel 5 het alatt ugy hogy kozben meg egy 10%-nal nagyobb korrekcio sem volt benne."
Pontosan így van.
Üdv
zotyó 2019. 05. 11. 11:05
Előzmény: #8450  Tazsomaru
#8458

Nem hallottam róla, de nagyon érdekes.
Üdv
Törölt felhasználó 2019. 05. 11. 11:02
Előzmény: #8453  Törölt felhasználó
#8457
Régebben volt itt egy Kisvuk nevű, bumfordi stílusú szektahívő. 2017-ben, még jóval a csúcs előtt már 1millióig várta a btc-t. Aztán később azt lehetett megtudni tőle, hogy már nem tetszik neki a dolog és minden kriptóját eladta valahol jóval lentebb. Ma meg már az akkori hsz-eit se lehet elérni sehol. Könnyen lehet hogy közben dollármilliárdos lett és már a saját kriptoeszközét fejleszti, bár annak picivel nagyobb a valószínűsége, hogy inkább jól ráfázott a dologra és most fut valahol a pénze után.
Törölt felhasználó 2019. 05. 11. 10:16
Előzmény: #8453  Törölt felhasználó
#8456
Amint a közösség is elkezdi szajkózni az 1-2 éven belüli 1 milliós árfolyam lehetőségét , az lesz a nagyobb korrekció kezdete.
Törölt felhasználó 2019. 05. 11. 10:11
Előzmény: #8453  Törölt felhasználó
#8455

Aztán ha holnap áttöri a 8000-et, akkor majd a következő mondatodra fogsz hivatkozni és ha esetleg beesik, akkor meg a 3. bekezdés lesz érvényben.
A jóslatokkal teli a padlás, azt ingyen adják és senki nem kérheti számon. A coinpiacra ez meg hatványozattan érvényes. Nekem pontosan ez a hiteltelen, mivel a coinbárók rátelepedtek, és nagyon sok pénzt kerestek és fognak keresni rajta. A madzagot ők rángatják, hiszen a nem ellenőrzött, szábályozatlan piacon mindent szabad. Amit a tőzsdén betiltottak és szabályozzák éppen azért, hogy ne lehessen visszaélni vele, itt mindent bevethetnek és mivel ez relative kicsi piac, óriási mozgásokat generálnak ezzel. Tudjuk, hogy a hullámokon lehet sok pénzt keresni, főleg úgy, hogy mi hajtjuk a hullámokat. Persze a kisemberek is részt vehetnek a hullámlovagláson, kisebb-nagyobb sikerrel és igazad van, senki nem kötelezi őket. Csak a meggazdagodás vágya. Az a mai világban meg a legerősebb ösztönné vált, megelőzve a szaporodási vágyat. Mielőtt a lány kutyánkat nem sterilizáltattuk, a hím egyedek hihetetlen dolgokra voltak képesek a kerítés legyőzésére. De hát a kutyákat még nem érte el  a meggazdagodás mámora.
Törölt felhasználó 2019. 05. 11. 09:32
Előzmény: #8450  Tazsomaru
#8454

Sőt a jegybankok, országok, giga vállalatok, de még a futuraqua is ( meg is lódult az árfolyam https://futuraqua.io/) már a blokklánc technológiát használják, kisebb, nagyobb sikerrel.
Ahogy már többször írtam, a technológia nagyon is használható, nekem csak a maszek pénz funkció, ami nagyon idegen és óriási bizalmatlanságot érzek iránta.
Törölt felhasználó 2019. 05. 11. 09:30
Előzmény: #8452  Törölt felhasználó
#8453
En hiszek a mostani emelkedesben; hiszen korabbi velemenyem az volt hogy iden 4000-8000-es szint kozott fog az arfolyam mozogni... 
Velemenyem szerint azonban sok embert meglepett, hogy kozel 70%-ot emelkedett az arfolyam kozel 5 het alatt ugy hogy kozben meg egy 10%-nal nagyobb korrekcio sem volt benne.Ha pedig azt vizsgaljuk hogy a februari melypontrol kozel 100%-os emelkedesnek vagyunk szemtanui akkor azert sokan egy komolyabb korrekciora, visszatesztre varnak, hogy felugorhassanak a robogo vonatra.
Kerdes hogy hol jon az emelkedes komolyabb korrekcioja most, 8000-en; 10000-en esetleg 15000-en???
A kovetkezo 2-2,5 ev izgalmakkal teli lehet; kivancsi leszek mikor kezdenek majd megjelenni az 1M$-os joslatok (na nem ugy 5,10 vagy 20 eves tavlatban hanem 1-2eves tavlatban mikor kezdenek az emberek ezzel dobalozni)...
Törölt felhasználó 2019. 05. 11. 09:08
Előzmény: #8448  mereszZenesz
#8452
Nagy a jókedv, az biztos, még a hétvégén áttörhetjük a 7000-es szintet, aki merész zenész, az lehet sokat kaszálhat. :-). Miért nem hiszel most az emelkedésnek? Pedig Te eddig nagyon hívő voltál. Ezt ne sértésnek vedd!
Tudom, az altok lassabban indulnak, de aztán nagyobbat robbannak, de ez most más. Most a BTC -re szavaznak, jót tett neki ez a reklám, hogy " Látjátok, nem csináltuk vissza, ez az igazi erő, a megbízhatóság". Kíváncsi lennék, mi lett volna, ha ennek a tízszeresét lopták volna el.
Azért a tethert se írjuk le, mostanáig 17 milliárdos forgalmat csináltak (2,7 milliárd darabbal), így valakik veszik is, sőt még az árfolyama is "megugrott". Ez nem a kiseberek játszótere, a nagyok meg addig fejik, amíg lehet, nem fognak kimaradni a lehetőségből.
A bizalmatlanság azért elég nagy, mert a fórumokat olvasva a coinerek nagy része sem hisz a mostani rallinak.
Vizsgálgatva a https://www.coindesk.com/price/bitcoin oldalon a grafikont, próbáltam rájönni, kik tolhatják az árfolyamot, mikor vannak szinte függőleges emelkedések. A nem szakértő megállapításom, hogy a nap bármelyik szakában ugorhat, ami az én magyrázatomban úgy néz ki, hogy ezt robotok csinálják. Nem a japán, kínai, vagy amerikai kisemberek  buy gomb nyomogatása emeli az árfolyamot.
Törölt felhasználó 2019. 05. 11. 08:34
Előzmény: #8449  Tazsomaru
#8451

Nem hiszed el, de ez most nekem nagyon jól jönne. Éppen most kínlódok egy adás vételi szerződéssel(nem az első és gondolom nem is az utolsó), egy kert nagyságú szántót szeretnék megvenni, rokonoktól, de akkora macera, hogy már vissza is csinálnám.
Csak van egy nagy bökkenő. A földhivatali adatokat valakinek hitelesen fel kellene töltenie a blokkláncra és amilyen rendeltlenség van ott, gondolom ez nem az én életemben fog megtörténni.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 05. 10. 23:36
Előzmény: #8447  zotyó
#8450
Arról tudsz valamit, hogy a Visa és a Mastercard már több, mint 30 blokklánc technológiára épülő szabadalmat adott be? Most már csak idő kérdése, hogy "a blokklánc technológia átalakítja a pézügyi rendszert?" :)
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 05. 10. 23:13
Előzmény: #8447  zotyó
#8449
Alakul ez szépen. Lesz majd decentralizált ingatlan adatbázis, jármű adatbázis. Egy gombnyomással elküldöm az okosszerződésemet és már meg is történt az adás-vétel. Nem lesz szükség átírásra, se földhivatalra. :)
mereszZenesz 2019. 05. 10. 23:04
#8448
Valószínűleg a tether -ből menekülnek btc -be azért emelkedik. Én zártam minden pozíciómat cash -be ülök és várok  :)
zotyó 2019. 05. 10. 22:39
#8447

Itt tartunk :)
"Az Idomsoft a Belügyminisztéruim háttérintézménye, amely az informatikai feladatok megvalósítását végzi. A cégnél utóbbi időszakban a különböző hivatali rendszerek interoperatibilitásával, összekötésével foglalkoztak. Jelenleg többek között azt vizsgálják, hogy a hivatali rendszerek kommunikációját közvetítő áteresztő közeget, az úgynevezett Központi Kormányzati Szolgáltatás Buszt (KKSzB), érdemes lehet-e blockchain alapokra helyezni.
Az MNB-nél a cél, hogy a pénzügyi rendszert hatékonyabbá és könnyebben elérhetővé tegyék. A jegybank a blockchaines megoldások közül a digitális jegybankpénzzel kacérkodik, és a hitelfedezeti biztosítási rendszert szeretnék blockchain alapokra helyezni. "
https://www.portfolio.hu/vallalatok/it/kitort-a-magyar-blockchain-forradalom-ime-a-nagy-tervek-es-az-ujdonsagok.4.323503.html
Üdv
festina88 2019. 05. 10. 08:27
Előzmény: #8443  Törölt felhasználó
#8446
ne játszd már meg magad te nyomtad fel.
Törölt felhasználó 2019. 05. 10. 08:25
Előzmény: #8443  Törölt felhasználó
#8445
2 nap felfüggesztettet kapott. Mást ugyanilyenekért vagy kevesebbért végleg tiltanak. Holnap estére már kiengedik.
Törölt felhasználó 2019. 05. 10. 07:39
#8444

Most kivel fogok hadakozni? Főleg úgy, hogy nemcsak a 6100-on hasított át, de még a 6200-on is és nincs messze a 6300-as szint. Talán a coinbárók készülnek a tether megbüntetésére és előtte jól feltolják az árat? Szerintem jó hír nem érkezett, ami alátámasztaná ezt az emelkedést, sőt inkább rossznak tűnők láttak napvilágot, ráadásul a sok elemző szakértő a 6200 as szintet látták nagyon legyőzhetetlennek. Ami igaz, az igaz, a lopásról a bitcoin nem tehet, a Binance coint büntetik inkább.
Azt már olvastam, hogy az ellopott coinokat a hekkerek elkezdték tisztára mosni, egy számítógépes ismerőröm azt állítja, csak meg kell "mártani" a monero-ban és már el is veszett a nyom.
Most megint mindenki csak a bitcoinban bízik, az altok szépen lemaradnak.
:-) Én is nekiállok bányászni, már elő is készítettem az ásót és a csákányt, csak nem tudom hol kezdjek ásni. :-)
Törölt felhasználó 2019. 05. 10. 07:18
Előzmény: #8442  Törölt felhasználó
#8443
Azt tudom, hogy hol lehet megnézni az adatait, ahol fel van tüntetve a felfüggesztés is, de azt sem nézeget(t)em soha.
Törölt felhasználó 2019. 05. 10. 07:07
Előzmény: #8441  Törölt felhasználó
#8442
Azt honnan tudod, hogy kitiltották? Ami igaz, az igaz, múltkor már megemlítettem neki, hogy nagyon csúnya szájú, és csoda, hogy nem tiltják ki, de én sem jelentettem a moderátornak. Azokat az alsó "kütyüket" még sohasem nyomkáltam.
Törölt felhasználó 2019. 05. 09. 22:48
Előzmény: #8437  Törölt felhasználó
#8441
Látom kitiltottak pár napra. Kár. Próbáld meg feldolgozni mentálisan, hogy nem én jelentettelek fel. Nálam ahhoz nem elég ötéves gyerek módjára toporzékolnod és óbégatnod. Sok hasznosat tanulhattál /volna/ ma, ha figyeltél /volna/.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek