Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 14:11
Előzmény: #7135  Törölt felhasználó
#7140
Mostanában sokat javult a helyzet a fejlesztéseknek köszönhetően, már egy akkori terhelést is sokkal jobban bírna a rendszer, de ugye ez égett be mindenkinek. LN nél ez másodpercen belüli lesz, ha elterjed teljesen. Ugyanúgy tudod tárolni mint a casht, nem értem a felvetést. Gondolom lesznek majd ezeket tároló cégek is, ahogy a bakkt is ilyen lesz intézményeknél, azok sem otthon fogjàk tárolni a kódokat. Árfolyamkockázat pedig megoldható automatizmusokkal, átváltásokkal amíg ilyen volatilis. A mögötte lévő gazdasági teljesítmény meg a bolygó együttes gazdasági teljesítménye lehet, hiszen emberek adják veszik. Csak ha épp rosszul megy nem lesz ki elinflálja a gazdaság beindítása végett. Paypalal fizetni miért jobb mint btcvel? Appal pont ugyanolyan kényelmes.
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 13:59
Előzmény: #7137  Törölt felhasználó
#7139
Valamiért mégis Svájc az egyik crypto központ.
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 13:58
Előzmény: #7137  Törölt felhasználó
#7138
Pont sikerült egy igazán független szervezettől idézned. Aki ebből él az nem fog maga ellen beszélni.
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 12:45
Előzmény: #7134  Tazsomaru
#7137
A bázeli BIS (a "jegybankok jegybankja") nem lát jövőt a bitcoinban és társaiban...:)...sokkal inkább a fennálló fiat-rendszer továbbfejlesztésében ill. a szabályozott funkcionalitású CBDC-kben.  
 
https://coin-hero.de/bank-der-zentralbanken-bitcoin-kryptowaehrungen-sind-etabliertem-geldsystem-unterlegen/
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 26. 12:36
Előzmény: #7134  Tazsomaru
#7136
Persze lesznek továbbra is semmihez kötött, magánkiboscátású kriptok, ezeknek is megmarad a felhasználói csoprtja, de ezek kapitalizációja nagyságrendekkel kisebb lesz.
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 12:35
Előzmény: #7042  mereszZenesz
#7135
"Én fizettem vele nem is olyan rég. Több lehetőség is lett volna de nekem a Bitcoin utalása volt a legegyszerübb."
és mostanában mennyi ideig tart egy BTC tranzakció megerősítése? 1 éve ha jól emlékszem kb fél óra is eltelt, mire megerősítették az utalásom. ha ez lemenne közel real time, akkor is lenne még hátulütője neki . biztonságos tárolás, árfolyamkockázat.
A "BTC vs FIAT pénzek" hazsnálata kb ahhoz hasonló a szememben, mint a LINUX használata vs Windows, hogy aki kellően átrágta magát "a nagy BTC hazsnálati útmutatóban" ban csak az tudja biztonságosan használni, mert túl sok a kockázati tényező,amihez kifejezetten érteni kell. 
Vagy a "devizahitel vs forinthitel " is hasonló példa,ahol az előbbi kockázatait nem ismerők az életük vagyonát veszítették el szempillantás alatt,pedig az egy jóval egyszerűbben átlátható kockázat, de vagy nem hívták rá fel a figyelmüket, vagy lusták voltak utánanézni.
A BTC is egy pénzügyi termék, ami mögött azonban nincs állami felügyelet. Ezt büszkén is hangoztatják a méltatói, csakhogy pont emiatt semmilyen garancia sincs,hogy a nemzeti és a nemzetközi szervezetek megvédik az árfolyamot az extrém hullámzástól. A FIAT valutákkal szemben az árfolyam mögött nincs valamilyen (nemzeti, vagy nemzetközi) gazdasági teljesítmény, aminek a figyelésével következtetni lehetne az esetleges jövőbeni árfolyamalakulásra. Az teljesen megjósolhatatlan szemben egy USD EUR, de akár egy HUF tekintetében,ahol lehet közgazdaságilag elemezni a mögöttes mozgatórugókat.
Azonnali utalásra én pld a paypalt alkalmasabbnak tartom ,de ha a bankok megoldják,h a tranzakciók gyorsan és nyitvatartási időn kivűl is létrejöhessenek,akkor még az az előnyük is elveszik,ami kevés van.  
Az átlagemberek olyan fizetőeszközt fognak csak használni tömegesen,amit hosszú megértési fázis nélkül is tudnak, biztonságosan, rugalmasan és adott esetben gyorsan használni. 
 
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 26. 12:28
Előzmény: #7054  kukker
#7134
Szerintem az ilyen digitális pézek fogják uralni a criptopiacot. 2.2 milliárd felhasználó, egy gombnyomásra tud egymásnak értéket közvetíteni ingyen, egy decentralizált rendszeren keresztül. USD-hez kötött stabil árfolyamon. FB után majd jön a Google, Amazon és társai. Majd előbb vagy utóbb megjelennek a CBDC-k is. Én ezt tartom a legvalószínűbb kimenetelnek.
kukker 2018. 12. 26. 12:22
Előzmény: #7131  capillatus
#7133

Olyanokat írt le, amit szét lehet szedni illetve lehet ellen bármikor tenni, vagy a jelenlegi pénzeket felruházni ugyan olyan tulajdonságokkal.
Lásd utalás: jövőre 24 órás lesz és pár perc alatt.
kukker 2018. 12. 26. 12:20
Előzmény: #7124  Törölt felhasználó
#7132
Kicsit unom mát leírni 100 szor de tessék:
Értékét ezek határozzák meg: felhasználók száma, tranzakciók értéke, kormányzatok által nem elsöpörhető max nehezíthető, tranzakciók gyorsasága, max tranzakció kapacitás, értéktárolásra alkalmasság hosszú távon ugye, osztható, olcsón tárolható és utalható, decentralizált.
kormányzatok által nem elsöpörhető max nehezíthető - elég ebből csak a bankok és cégek átváltását megadóztatni, betiltani és megmarad magánszemélyek egymás közötti csencselésének. Redőny lehúz azonnal, nézegetheted, hogy mennyi dollár lesz
capillatus 2018. 12. 26. 12:20
Előzmény: #7128  capillatus
#7131
Indi86 is elég jól összefoglalta az értékmérését pár példával, hogy miben is mérhető részben. Én a másik oldalon az elvakultságot nem látom, de azt továbbra is írom, hogy nem olvastam bele az 1 hónapnál távolabbi előzményekbe.
capillatus 2018. 12. 26. 12:14
Előzmény: #7120  Törölt felhasználó
#7130
Az, hogy hogyan számolnak el az ilyen jellegű vállalkozások - mivel nem látok bele az ilyen társaságokba- nem tudom. Azt sem tudom, hogy milyen kontrollpontokat alkalmaz a NAV egy ilyen jellegű vizsgálatnál, de nyoma van minden tranzakciónak, így szerintem könnyen le lehet folytatni egy vizsgálatot és az adott esetben könnyen lehet szankcionálni is csalás esetén. Persze, csak ha jártas a témában az adott revizor.
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 12:14
Előzmény: #7120  Törölt felhasználó
#7129
usában pld. iszonyat macerás az adózása... 
 
https://qz.com/1247385/five-ways-to-reduce-your-cryptocurrency-taxes/
 
azoknak nyilván egyszerűbb, akik 10-15k-nál vettek és mostanában szeretnék eladni...;)...bár ott meg nem világos, hogy ezek a magán ill. jogi személyek mivel állíthatják szembe a giga-veszteségüket... már ha egyáltalán szembeállíthatják valamivel.
capillatus 2018. 12. 26. 12:07
Előzmény: #7119  Törölt felhasználó
#7128
Miben mérhető az értéke? Ez már elég sokszor le lett írva itt is szerintem. Pl. pont ma írtad, konkurenciát jelent a bankoknak.
Bárcsak tudnék olyan nulla értékkel rendelkező dolgokat kreálni én is, ami konkurenciát jelent ennek a szektornak. :)
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 11:56
Előzmény: #7126  inlo
#7127
Nyugodtan lehet nem egyetérteni érvekkel és nem személyeskedéssel. Nem minden megvehető, remélem az itteni hsz joga sem, de próbálkozhatsz! 😀
inlo 2018. 12. 26. 11:42
Előzmény: #7123  Törölt felhasználó
#7126
Indi az Isten, a jóság és a delphoi jósda is egyben. Véletlenül sem lehet rád semmi rosszat írni. Remélem nem került sokba hogy még mindig itt lehetsz, azok után amiket írtál itt vagy 5-6embernek, akik Uram isten tök más véleménnyel vannak a dolgokról mint te.
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 11:38
Előzmény: #7120  Törölt felhasználó
#7125
Ez megint hanta, pont azt csinálják mintha dollárban fizetnél. Nyilván kerülik az áfát btcs logókkal, hogy ide gyertek helyi nav? 😂
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 11:36
Előzmény: #7119  Törölt felhasználó
#7124
Kicsit unom mát leírni 100 szor de tessék:
Értékét ezek határozzák meg: felhasználók száma, tranzakciók értéke, kormányzatok által nem elsöpörhető max nehezíthető, tranzakciók gyorsasága, max tranzakció kapacitás, értéktárolásra alkalmasság hosszú távon ugye, osztható, olcsón tárolható és utalható, decentralizált. Ezeket tudja ezért nem is árt ha jól be van biztosítva a nemzetközi bankhálózat jóval többet fogyaszt, ha meg fejlődnek a gépek meg még több lesz a megújuló, hosszabb távon mindegy is lesz majdhogynem. A csőben vannak már a jobb aksik, akkor meg nem sok akadálya lesz, hogy mondjuk 100 év múlva megújuló legyen minden áramforrás. Ripple az egy vicc, ne viccelj már, bekopog hozzájuk egy hatóság, aztán annyi volt. Plusz semmi értéke annak a coinnak mert nem kell a működéséhez. De ezt te is tudod. Igen az valós probléma lehet sztem is, hogy hogyan kezelnék a válságokat, de biztos lehet más megoldás is. pl. tartalékokat képeznek.
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 11:21
Előzmény: #7117  inlo
#7123
Jajj kaptál büntit? Végre! Talán lehet más stílusban beszélgetünk és a topic gazda is tudja, hogy ki az aki az indulatokat szítja és semmit sem tesz hozzá a fórumhoz csak trollkodni jár ide? Talán ezen gondolkodj el!
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 11:18
Előzmény: #7116  Törölt felhasználó
#7122
Ha netre se lenne pénzed, még több időd szabadulna fel! Nem kéne ide írogatni birkaságokat. Megfontolandó!
Törölt felhasználó 2018. 12. 26. 11:17
Előzmény: #7115  kukker
#7121
Amennyiben egy központi szervezet és egy decent között nem tudsz különbségrt tenni. A fene bízna bennük, olyan sok okot adtak rá nem? Nyilván lekövetik majd a dollárt, akkor meg semmivel nem vagyunk előrébb. Csak azzal, hogy csinálnak a btcnek is egy hírverést. Amit meg is fog köszönni.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek