Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 09:14
Előzmény: #6779  Törölt felhasználó
#6780

Az az egy biztos, hogy a dúsgazdag coinbárók sehol nem lennének, ha nem találták volna ki ezeket a játékszereket. Jókor, jóhelyen a semmiből lettek milliárdosok, kihasználva az emberek hiszékenységét. Nem az első piramisjáték, amit bekajáltak a birkák, ráadásul nem lehet őket számonkérni, mert nincs jogi szabályozás.
Megy a reklám, hogy majd Afrikában durran az egész, hát perszehogy oda kell menni, ahol még vannak piramisépítők, a Világ másik része már megégette magát, ott már hiába próbálkoznak.
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 09:02
Előzmény: #6776  Törölt felhasználó
#6779

Az csak a reklám, hogy szeretnék megregulálni, meg ellenőrzött piacra lépni. Akkor már nem lehetne huncutkodni. Úgyis tudják, hogy lehetetlen nevesíteni a tranzakciókat, könnyen el lehet bújni a blokkláncon a kódok mögött és a garázstőzsdéken való regisztráció is bárkinek gyerekjáték, akár több száz regisztrációt is elfogadnak egy személytől.
Ez olyan mikor a facebookon, megkérdezik, mi a neved. A 2/3 felhasználó valamit biztosan hazudik.
Velem is megtörtént, mikor a lányom mutatta az osztálytársának face bejegyzését és mondom, én ezt a srácot már láttam valahol. Hát persze, a TV -ben, hiszen "Dzsasztin bíbör" képét használja. :-)
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 09:01
Előzmény: #6775  Törölt felhasználó
#6778
Tegnap várakoznom kellett átszállások között így utánaböngésztem picit az Ethereum sztorinak... na, az is 1 pompás történet...:))) 
 
Az eszköz arca ez a "jóképű" fiatalember: 
 
https://bit.ly/2EpJHbN
 
Perpill megy a bunyó a "közösség"-en belül (a.k.a. "szekta"), hogy 144 millió darabnál bedeszkázzák-e a teljes mennyiséget, avagy mehessen még "picit" feljebb...:)))))  
 
Biztos ami biztos, a fentebbi jóképű és jófejű fiatalember már idejekorán fiatba mentette a saját készletének kb. felét... potom 500 millió us-dollárnyi bitfingot...:ĐĐĐ))
 
p.s.: az ether a csúcshoz képest kb. 95% mínuszban van jelenleg...
 
;))
 
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 08:51
Előzmény: #6775  Törölt felhasználó
#6777
Szerinte a bálnák nyomják le az árat, de mikor kérdeztem hogy hogyan csinálják, ott megállt a tudomány. Hát "shortolják", jött a válasz. Csak azt nem értem, ha valaki tömve van bitcoinnal, miért érdeke, hogy leverjék az árát? :-)
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 08:45
Előzmény: #6775  Törölt felhasználó
#6776
Ez volna a mámorosan reménykedő szektatag mentőbálnája... :)))
 
"
Important Information
Grayscale Investments, LLC (“Grayscale”) is the sponsor of Bitcoin Investment Trust, Bitcoin Cash Investment Trust, Ethereum Investment Trust, Ethereum Classic Investment Trust, Litecoin Investment Trust, XRP Investment Trust, Zcash Investment Trust and Zen Investment Trust, and the manager of Grayscale Digital Large Cap Fund LLC. The trusts and the fund (collectively, the “Vehicles”) are private investment vehicles, are NOT registered with the Securities and Exchange Commission (“SEC”) or any other regulatory agency in any jurisdiction, and are NOT subject to the same regulatory requirements as SEC-registered exchange traded funds or mutual funds, including any requirement to provide certain periodic and standardized pricing and valuation information to investors. Shares of the Vehicles are not insured by the Federal Deposit Insurance Corporation or any other governmental agency. Investments in the Vehicles are speculative investments that involve high degrees of risk..."
 
 
re: kecsegtető!!!...:)))
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 08:21
#6775

A "bálnák nem alszanak" annak van több magyarázata is, az egyik természetesen az, hogy bíznak benne, hogy ez lesz a jövő fizetőeszköze.
A másik lehetőség, hogy meg kell támasztani az árfolyamot, mivel ha bedőlne az egész, a sokszámjegyű virtuális nyereségük elillanna, így inkább áldoznak rá a már realizált nyereségükből.
A harmadik, az elágazásnál ingyen kapott BSV-t tolják át a BTC-be, mivel megfigyelhető az együttmozgás, ha a BTC emelkedik, minden követi, még nagyobb intenzitással.
A következő, hogy a kibányászott BTC már eladhatatlan, és a bányatársaságok egyben a bálnák is, így szépen nő a raktárkészletük.
Van egy bitcoin hívő ismerősöm, aki tavaly novemberben fedezte fel ezt az aranytojást tojó tyúkot már novembertől a fizetése 1/3-át rakja bele és mikor találkozunk, a köszönés után rögtön ez a téma kerül elő, amiből mindig az kerekedik ki, hogy most nagyon megéri venni, mert már nagyon olcsó. Ezt mondta 13-12-11-10------4 ezernél , most viszont bajban van, mert nem lett elég a hitel a háza felújítására és lépnie kell. A bank nem ad új hitelt, sőt a törlesztés miatt már felélik a teljes fizetését, nem marad meg az 1/3-ad. Vagy a mamánál maradnak, vagy hozzá kell nyúlni a menekülővalutájukhoz, realizálva a veszteségüket. Nem a bitcoint szidja, hanem a feleségét, minek kellett házat venni, eddig is jól megvoltak az anyukájánál.
Törölt felhasználó 2018. 12. 16. 06:58
Előzmény: #6770  Törölt felhasználó
#6774
Nem ez az egyetlen.
https://coinmarketcap.com/currencies/paxos-standard-token/
https://coinmarketcap.com/currencies/trueusd/
Nagyon oda vannak betonozva a dollár árfolyamához és most, hogy az érdeklődés megcsappant, ha a Volume24 szerint osztályozzuk, az első húszban vannak a napi forgalmukkal.
Törölt felhasználó 2018. 12. 15. 23:12
Előzmény: #6756  gornika
#6773
Okoska:
https://kriptoakademia.com/2018/12/05/a-balnak-nem-alszanak-teli-almot
Akkor ez mi? Nyilván hosszabb távon tárazgatnak be, így értettem.
Törölt felhasználó 2018. 12. 15. 23:10
Előzmény: #6758  gornika
#6772
Alapvetően pozitívan szoktam gondolkodni, ez egy induló eszközosztály. Inkább azt akartam mondani, hogy ezek a megmondások egyik oldalon se sokat jelentenek, mert mindenki poziból beszél, lásd Goldman anno.
Törölt felhasználó 2018. 12. 15. 23:06
Előzmény: #6760  inlo
#6771
Szóval te vénebb vagy nálam és erre vagy büszke. Fantasztikus színvonal. A kor nem érdem hanem egy állapot. Pl. tudok olyan 20 éves srácot aki nálam jóval okosabb, fel is nézek rá, ellenben te hiába vagy idősebb egy kis ideggörcs lennél 200 évesen is. 😂 A csicskázás egy népcsoportra igazán jellemző szó, csak nem? 😀 Ha az enyémek semmit nem érnek a tied vajon mit? Már a nagy semmire gondolok amivel érvelni tudsz. Szted ha több helyen kehet shortolni akkor mínuszba megy majd az árfolyam? Hogyan képzeled ezt el? Mesélj. Holmi tények nem a te hazugságaidat támasztják alá, de szerintem azt se érted miről beszélsz:
https://kriptoakademia.com/2018/12/05/a-balnak-nem-alszanak-teli-almot
Mit shortolsz már egy 85% ot esett valamin? Láttál e valaha 10 éves grafikont btcrol? Hol leszel majd 50 ezres árfolyamnál? Mert hogy én teátrális sírva röhögést tartok itt az emlékedre akkor is ha törlöd magad az biztos. Annyit kéne látnod, higy bazi nagy hullámokban emelkedik ez a cucc, nem nagy kihívás, de a szavaidból ítélve egy iskolázatlan 0 vagy, tehát nem lepődöm meg. Hanyagolj.
Törölt felhasználó 2018. 12. 15. 22:55
Előzmény: #6765  Törölt felhasználó
#6770
Na ez egy jó kérdés, furcsa grafikonja van.
Törölt felhasználó 2018. 12. 15. 22:54
Előzmény: #6760  inlo
#6769
Zotya már bocs, de egy ilyen ámokfutásért nem járna már egy kizárás? A nénikéjével beszéljen így. Vagy hogy és ki törölhet itt felhasználókat? Ez a srác fullba nyomja a kretént. Pedig sosem szabad így tenni. 😀
Törölt felhasználó 2018. 12. 15. 20:50
Előzmény: #6760  inlo
#6768
Minden körülményt figyelembe véve... ezért bizony jár a +1. :))
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 12. 15. 20:02
Előzmény: #6763  Törölt felhasználó
#6767
Mint már írtam nem állítottam rólad valótlant. Ez már egy beteges rögeszme nálad. Fejezd be a személyeskedést, inkább foglakozz a topik témájával!
pitcairn2 2018. 12. 15. 19:44
Előzmény: #6760  inlo
#6766
nem vegyétek ezt ennyire komolyan...
nem ér ennyit:)
Törölt felhasználó 2018. 12. 15. 19:23
#6765

Ez mi lehet?
https://coinmarketcap.com/currencies/ckusd/#charts
ez is tether szerűség lehet? ami kötve van a dollárhoz. Elég stabil ráadásul napi 100 millió feletti forgalommal.
mereszZenesz 2018. 12. 15. 18:43
#6764
Ennyit a kúlturált hosszászolásokról..... :)
Törölt felhasználó 2018. 12. 15. 18:35
Előzmény: #6754  Tazsomaru
#6763
Kislanyok hisztiznek, meg hazug trollok!
en ember vagyok gerincel, nem ugy mint te!
Törölt felhasználó 2018. 12. 15. 18:33
Előzmény: #6751  Tazsomaru
#6762
Nem fenyegetoztem, figyelmeztettelek!
(ujabb hazugsag)
Tobbszor allitottal rolam valotlansagot!
azonban meg egyszer sem kertel bocsanatot a ragalmazasaid miatt es a hazugsagaid miatt.
Allitottal a forumon valotlansagot ill. hazudtal-e???
Mondtam fejezd be a ragalmazast es hazudozast!!!
gornika 2018. 12. 15. 18:29
Előzmény: #6760  inlo
#6761
Egy igazi kontraindikator😃

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók