Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 12. 05. 22:19
Előzmény: #6378  Törölt felhasználó
#6380

Nevetséges! Egy független vizsgálat kellene, itt ez csak a "mondták a buszon" kategória. Főleg, mikor arra hivatkoznak, hogy a megújuló energia olcsósága miatt telepítettek közelbe bányászfarmokat. Én úgy tudom, hogy a megújuló nagyságrenddel drágább, mint a hagyományos (nem hiába kell államilag támogatni, hiszen úgy a kutya nem fektetne bele.), ráadásul elég kiszámíthatatlan, főleg a szélenergia, de a naperőművekre csatlakozva nem lenne ki bányásszon éjjel. Ez is csak ugyanolyan reklám, mint a többi.
Az ingadozásra csak annyit szeretnék mondani, hogy 17,7 BTC ért adta el valaki a lakását Miamiban. Ha nem azonnal váltotta be, még garázst sem tudna belőle most venni. Aki meg fillérekért bányászta röhög a markába.
Törölt felhasználó 2018. 12. 05. 22:05
Előzmény: #6377  Törölt felhasználó
#6379
Ha elolvasnád tudnád a választ, de persze lusta vagy. Ezek többnyire a megújulók amúgy kukában landoló energiatöbbletét veszik meg, ezért olcsó, a megújuló pedig ezáltal versenyképesebb tud lenni. Szted egy Bitmain esetén nem lehet tudni, hogy hol működnek a cég bányái? Bazi nagy hangárakban, nem nehéz megtalálni.
Törölt felhasználó 2018. 12. 05. 22:00
Előzmény: #6373  Coldplay
#6378
https://www.bitcoinbazis.hu/bitcoin-banyaszok-jelentos-hanyada-megujulo-energiat-hasznal/
 Ennyit erről. Ha bányászok centralizáltságára utalsz az éppen javulóban van, nincs már akkor Bitmain dominancia. A mostani árakon viszont igaz, hogy híznak tovább a btc és eth bálnák is, ez is ki lett mutatva. De hosszabb távon mindenki eladja egyszer és lesz aprózódás.A volatilitás a terjedéssel fog csökkeni, már manapság sem olyan durva, mint pár éve.
Törölt felhasználó 2018. 12. 05. 21:58
Előzmény: #6375  zotyó
#6377

"A bitcoin bányászok 77.6-százaléka megújuló energiát használ." - erre a tanulmányra kíváncsi lennék, honnan tudják, ki mit használ. Főleg ha decentralizáltan bányásznak.
- ráadásul emiatt már a megújulóból nem jut a többieknek, ezért kell a szénerőműveket csúcsra járatni.
Törölt felhasználó 2018. 12. 05. 21:53
Előzmény: #6371  kukker
#6376
Komolyan menteni kéne a hszeid az utókornak, hogy legyen min röhögniük majd. Ha neked az NFC meg a btc hálózaton fizetés uaz akkor nincs is több kérdésem. Még csak nem is kapisgálod, hogy mi a jelentősége, hiába írják le neked. Én amúgy sok mindenben nem hiszek, még se okádom tele az ezekkel foglalkozó fórumokat, te miért vagy itt? A piramisjáték definícióját illene már elolvasnod amúgy, vagy a cél hogy minél ostobábnak nézzenek?
zotyó 2018. 12. 05. 19:01
Előzmény: #6373  Coldplay
#6375
Kérlek, árnyaljuk a képet!
"A bitcoin bányászok 77.6-százaléka megújuló energiát használ...
A jelentés azzal zárja, hogy a minerek tisztában vannak azzal, hogy a legolcsóbb, bőségesen rendelkező energiaforrásokat a zöldenergia források jelentik és ennek érdekében az ilyenben gazdag régiók felé gravitálnak. Másrészt megjegyzi, a minerek által felhasznált energia jelenetős része többletenergia ami a minerek nélkül csak kárba veszne. Zárszóként szintén megjegyzi, a bitcoin bányászat révén garantált, a 80 milliárd dolláros eszközérték mögött, az emberi beavatkozás nélküli konszenzus és a tranzakciók hibátlan végrehajtása, és ez már lassan 10 éve."
https://www.bitcoinbazis.hu/bitcoin-banyaszok-jelentos-hanyada-megujulo-energiat-hasznal/
Üdv
Rollover
Rollover 2018. 12. 05. 18:48
Előzmény: #5065  Rollover
#6374
Magamhoz szólok hozzá: A napi RSI már volt 20 alatt is de a heti csak most kezdi elérni a 30 at. Nem csodálkoznék ha bőven alámegy.
Coldplay
Coldplay 2018. 12. 05. 18:40
#6373
sajnos kukkernek igaza van. vegig figyelemmel kisertem a btc palyafutasat,olyan 30-50 $-os szinttol kezdve. amilyen igeretesnek indult olyan kalap.szar lett az egesz kezdve a decentralizaltsaggal ami mar reges reg CENTRALIZALTSSAGBA ment at. es meg sorolhatnam napestig a sok hulyeseget amit kore raktak. egy gyors kerdes a hozzaertoknek: 
ha pl egy autoert  10 btc-t kell fizetnem holnap pedig mar 17 -et mert annyira volitalis,akkor miert is kene nekem egy ilyen rendszert hasznalnom? 
napestig sorolhatnam az anomaliakat..   ez a btc mar nem az a btc amire egykor (remenyeim szerint) kitalaltak...  ez egy kalap szar, ami raadasul eleg kornyezetszennyezo is.
ps:az megvan ugye,ha a banyaszat igy folytatodik tovabb (remeljuk nem) akkor annak akkora az energia igenye,hogy 2023-ra eleri az USA!!! energia igenyet,2025-re pedig az EGESZ VILAG!!!  energiaigenyet..??!  😀😀😀  VICC AZ EGESZ...
zotyó 2018. 12. 05. 18:21
Előzmény: #6371  kukker
#6372

Nem a meggyőzés szándékával írtam.
Üdv
kukker 2018. 12. 05. 18:14
Előzmény: #6369  zotyó
#6371

Ezek nem első lépések, hanem egy nagyon gagyi termékbemutatós röhej, ami már létezik technológia máshol, azt kifacsarva mítoszokkal meghintve előadjuk, a birka meg tátott szájjal nézi és mutogatja, hogy +némmá, mekkora dolog, azanyját nekije" miközben basszus, évek óta használható technológia van velünk a mindennapokban.
Totális piramisos, termékbemutatós mantrák és jelenségek illetve szituációk, amiket a hívők vagy ostobaságukban, vagy szándákos manipulációjukban nyomnak.
Bármikor bármilyen téma szétszedhető a BTC-vel meg ezzel az egész cryptotámával kapcsolatban
kukker 2018. 12. 05. 18:10
Előzmény: #6369  zotyó
#6370
"Első lépések, hogy a BTC használható legyen a mindennapi vásárlásokhoz."
Nekem nem kell ez a sok himi-humi egy közel 10 éves "pénz" nevű termékről, aminek sikerült eddig eljutnia, hogy amit a NORMÁLIS pénzzel megoldható nfc-s telóval, juhé:
https://youtu.be/jjfRrqN0WyQ?t=84
zotyó 2018. 12. 05. 18:05
Előzmény: #6368  kukker
#6369

Első lépések, hogy a BTC használható legyen a mindennapi vásárlásokhoz. Ha működik egy kávéautomatánál, akkor működik 300+ kereskedőnél is, ha működik 300+ kereskedőnél, akkor működik...
https://ambcrypto.com/bitcoins-lightning-network-gets-exposed-to-300-merchants-incoming-wave-of-adoption-and-btc-scalability/
https://paytomat.com/
Üdv
kukker 2018. 12. 05. 06:51
Előzmény: #6366  zotyó
#6368

Atyaég.
És ez a forradalom vazze, amire itt több éve reszelitek a répát?
Ez most tényleg?
Ez most ugye csak vicc?
Törölt felhasználó 2018. 12. 04. 21:35
Előzmény: #6366  zotyó
#6367
kommentek a videjó alatt... LOL!!...:))))
zotyó 2018. 12. 04. 20:43
Előzmény: #6364  Törölt felhasználó
#6366

Ez azért nem rossz! Eddig tart egy kávét kifizetni bitcoinban:
https://www.youtube.com/watch?v=qug6tCHPXtw
Üdv
vilikon 2018. 12. 04. 15:31
Törölt hozzászólás
#6365
Törölt felhasználó 2018. 12. 04. 07:13
Előzmény: #6363  Törölt felhasználó
#6364
Errol is irtam mar korabban, egyebkent minden informacio fenn van a neten.
Segwitt; LN es side chain-es tranzakcioknal ahol mondjuk nem te vagy en cserelek erteket egymas kozott hanem egy mellek agon mondjuk Geza,Bea es Robin keresztul tortenik a tranzakcio az a Commonwealth es az Amerikai penzugyi eloirasoknak es szabalyok nem tesz eleget.Hiszen Geza,Bea ill. Robert nem biztos hogy rendelkezik olyan engedelyel ami penzugyi tranzakcio tovabbitasat engedelyezne szamukra, most olyan nagyobb erteku tranzakciokba bele sem megyek ahol a Financing Terorizmus es penz mosas kerdese merulhet fel.
Magyarul a lenyeg a penzugyi eloirasok es szabalyoknak nem tesz eleget ha ket fel ugy cserel erteket, hogy kozben olyan harmadik termeszetes vagy jogi szemelyt ill. szemelyeket vesz igenybe akik nem rendelkeznek erre engedellyel (penzugyi tranzakciok kozvetitesere).
A magyar penzugyi torvenyekkel, szabalyokkal es eloirasokkal nem igazan vagyok kepben; de a Commonwealth, ausztral ill. angol es kanadai szabalyokkal jobban kepbe vagyok.Au-ban ha peldaul 1 olyan tranzakcio tortene ill. 2 ausztral allampolgar kozott akik egy vagy tobb emberen keresztul halytodna vegre a tranzakcio akiknek erre nincs engedelyuk (mondjuk Geza, Bea vagy Robinak nincs engedelye vagy egyikuknek nincs ra) akkor az a termeszetes ill. jogi szemely 100ezerAUD ill. 10 ev borton buntetest is kaphat.
Szoval en vehetek toled vagy te tolem valamit,de ha ez 1 olyan csatornan megy vegbe ahol 1 vagy tobb fel kozre mukodesere van szukseg (tehat Geza,Bea...) kozremukodesere is szukseg van akkor nekik erre megfelelo engedelyre van szukseguk.Ki garantalja, hogy ami nem a BTC lancon tortenik az olyan csatornakon megy keresztul akik erre engedelyel rendelkeznek ill. betartjak a penzugyi szabalyokat es eloirasokat.
Ha te vagy en cserelunk erteket es a termek, szolgaltatas vagy mas egyeb intelektualis property-t egymas kozott, es nem illegalis termeket vagy szolgaltatast veszunk igenybe, azzal nincs gond; de a harmadik party vagy oldal az mas jogi szabalyokat es eloirasokat kovetel meg.
Szoval a LN network,segwitt es atomic swap amin jelenleg dolgoznak jo nehany orszag penzugyi eloirasainak, szabalyainak nem tesz eleget ill. megszegi oket, ha a vevo es elado,elfogadon kivul mas is reszt vesz a tranzakcioban.
Törölt felhasználó 2018. 12. 03. 22:37
Előzmény: #6361  Törölt felhasználó
#6363
Ezt nem igazán értem, hogy a segwit és az LN milyen pénzügyi és egyéb szabályokat szeg meg? Ki tudnád fejteni mire gondolsz? Mint már írtam anno, ennek a MB növelésnek úgy, hogy szükségük sincs rá, hiszen kb. senki nem használja a hálózatukat btchez képest, csak az lehet a célja h nodet csak kiváltságosak tudjanak futtatni. Vagy mi más? Btcnél meg már jelentősen javult a helyzet, nincs olyan messze a tranzakciós csúcs és jelenleg ez meg se kottyan a hálózatnak úgy, hogy LN még most kezdett növekedni úgy igazán.
Törölt felhasználó 2018. 12. 03. 20:47
Előzmény: #6359  Törölt felhasználó
#6362
Jelenleg tobb a BSV-m erteke mint ahany USD-om van ( es sokszorosan tobb mint amennyi eurom, vagy aud-om) van likvid formaban!!!
Nyilvan rv befektetesek, fizikai nemesfemek es mas befektetesek erteket most nem vettem figyelembe.
Einstein szerint a fantazia fontosabb mint a tudas, hat en el tudo kepzelni hogy a BSV erteke egy nap 1000$ legyen sot azt is hogy 10000$; ha pedig az utobbi megtortenne akkor meg mindig 1 aranylag picike eszkoz osztalyrol beszelnek.
Törölt felhasználó 2018. 12. 03. 20:39
Előzmény: #6358  Törölt felhasználó
#6361
Te is tudod, hogy mi a problema a BTC-vel ill. azzal hogy szelesebb korben lehessen hasznalni.Eppen az ilyen problemakkal jonnek a krypto szkeptikusok.Mint te is emlekszel, 2017 ev vegen a mempoolban osszegyultek a tranzakciok, a dijak pedig az egekbe szoktek.Mondhatnam hogy a BTC zsakutcaba jutott; de meg mielott sokan felre ertelmeznek a szavaimat, nem azt mondom hogy a teljes elkepzeles megbukott, hanem hogy ami 2017.augusztusa (segwitt elfogadasa) majd az utana levo valtoztatasokkal olyan megoldasokkal probalnak a problemakra megoldast talalni amik nem csak jogi eloirasokat ill. szabalyokat szegnek meg az elet kulonbozo teruletein hanem sok mas egyeb penzugyi eloirast is.Majus vegen voltam az itteni Blockchain konferencian, ahol is kulonbozo eloadok voltak, kepviseltette magat nem csak az itteni adohivatal de mas allami szervtol is voltak rovidebb prezentaciok.En ott ismerkedtem meg Jimmy Nguyennel es nagy hatassal volt ram a prezentacioja ill. az nchain-es bemutatoja.Akkor ugy veltem, hogy a BCH-s csapat jelenthet megoldast jo nehany problemara.BCH-val kapcsolatban tevedtem (legalabbis igy gondolom most es a pozicioim erteke is erre enged kovetkeztetni), mar ha nem a BSV reszt nezzuk. 
Az angolban van az a kifejezes hogy; { i do not give a fuck}; magyarul szabad forditasban ra se b@szok bar nem adja vissza egy az egyben hogy mire hasznaljak.A lenyeg, hogy engem nem erdekel, hogy ki teszi sikeresse a BTC ill. BSV projektjet.En 1 multikulturalis kozossegben elek egy olyan tarsadalomban ahol a tolerancia az europai viszonyokhoz kepest nagyon magas. "Lesz@rom", hogy Jimmy milyen szexualis beallitottsagu, azt is hogy Craig S Wright milyen modon kommunikal azokkal a trollokkal akik folyamatosan tamadjak.Nem allitom hogy C.S Wright Satoshi! viszont kizarni sem tudom 100%-os valoszinuseggel.Te tudod hogy C.S. Wright mivel foglalkozott az elmult 20-25 evben?
https://en.wikipedia.org/wiki/Craig_Steven_Wright
Na en nem ismerek minden informaciot de 2015-tol a figyelmem C.S. Wright-ra terelodott, na nem azert mert ugy gondoltam hogy o Satoshi, hanem mert mar akkor erdekes velemenye es informacioi voltak a krypto piaccal kapcsolatban.
Szerintem kapcsolatban volt azzal a csapattal meg az is lehet hogy tagja volt akik letrehoztak az eredeti BTC-t.
Szamomra nincs jelentosege, hogy C.S. Wright Satoshi; de annak eleg komoly jelentosege van hogy kik azok az emberek ill. csoport akik szisztematikusan probalnak kulonbozo megoldasokat talalni a blockchain technologia altal elokerulo problemakra ill. probljak a technologiat egyre tobb ember szamara hozza ferhetove tenni.
C.S. Wright ha akarna csinalhatna ICO-t,de nincs ra szuksege se anyagilag se mas szempontbol viszont folyamatosan probalja a BTC kozosseget  a segwitt utan egyre komolyabban mas iranyba terelni!
Velemenyem szerint az ok nagyon egyszeru, eleg komoly BTC,BCH,BSV-vel rendelkezik es probalja ezeknek az erteket ill. a befekteteseinek (nem csak anyagi,ido es intelektualis property)-rol beszelunk hanem nevezhetjuk akar "eletmunek" is.
Velemenyem szerint a tobbseg nincs is tisztaban hogy mi is valojaban a BTC, ill. a white paperben leirt alap dolgokkal.
BSV nem centralizalo coin!Egy decentralizalt rendszerhez nincs szukseg tobb millio node-ra vagy szamitogepre, harom felre van minimum szukseg!
Jelenleg BSV 4-5 nagyobb pool adja.
Mi annak a jelentosege hogy 1 decentralizalt rendszerben 200ezer vagy 180ezer szamitogep ismer el 1 dolgot igaznak???
Lehet hogy tevedek a BSV-vel kapcsolatban; nem ez lenne az elso es valoszinuleg nem is az utolso tevedesem.Az elmult 2 het azonban egyelore engem igazol ill. BSV-t.Persze lehet hogy nehany nap, het, honap esetleg ev mulva mar egeszen mashogy fogom latni a dolgokat, majd meglatjuk.(kozben pedig menedzselem a pozikat).
En mielott kialakitanek egy allaspontot amit akar nehany percel kesobb kepes vagyok megvaltoztatni; probalom elotte minnel tobb informaciot beszerezni rola.Mondhatnam, hogy nem valosag showkat, meg mecseket nezek hanem probalom olyan emberek velemenyet meghallgatni akik az adott temakorben sokkal elorebb jarnak nalam.
Nyilvan ez nem jelenti hogy ok tudjak a tutit, de szerinted kinek van nagyobb eselye arra, hogy "szerencseje" legyen aki tegnap vagy nehany hete hallott a tv-ben radioban vagy baratjatol a BTC-rol es megprobal ezzel penzt keresni; vagy annak aki az elmult 3 evben heti szinten tobb mint 20 orat foglalkozik folyamatosan ezzel.Mondhatnam reggel nem zenet hallgatok a furdoszobaban, hanem mar akkor az altalam fontosnak itelt emberek velemenyet hallgatom, olvasom ill. azokon gondolkodom.
Tiger Woods mondta egyszer hogy megfigyelte minnel tobbet gyakorol ill. edz annal gyakrabban fordul elo hogy szerencseje van a versenyeken!
;)

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek