Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
prmiklos 2018. 11. 25. 19:25
#6220
Egy dolgot szerintem érdemes szem előtt tartani: a BTC egy átlagembernek a hétköznapokban SEMMI előnyt nem nyújt. Nem azt mondom, hogy néhány alkalommal nincs olyan helyzet, amikor előnye származhat belőle. Nagyobb összeg külföldi utalása lehet ilyen, illetve durva inflációs időszakban még a BTC nagy volatilitása és kockázata is jobb, mint a biztos bukás saját devizában.De amúgy... Mi lenne az, amiért valaki BTC-t használna a hétköznapokban?
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 19:11
Előzmény: #6211  zotyó
#6219
prmiklos 2018. 11. 25. 16:39
#6218
Ez a zuhanás sok álmodozót is kijózanított (persze még mindig sokan vannak, akiket nem, és önmagukat és egymást nyugtatva hisznek egy szebb jövőben, ami el is jhet, de nincs rá garancia). Ha valamiért a szabályozás a BTC ellen fordulhat, abból az egyik pont az, hogy túl sok egyszerű ember tolja bele a vagyonkáját. Csak a vak nem látja, hogy ez az "eszköz" iszonyatosan kockázatos. Mi garantálja, hogy holnap nem jön egy jobb technológia, ami ellopja a szelet a BTC vitorlából? Semmi... Egy normális állam épp ezért nem fogja engedni, hogy tömegek toljanak brutál összegeket egy ilyen projektbe. Megmarad egy közösség, aki használja, de a meggazdagodni vágyó tömeg (aki egyébként semmit nem ért az egészből) már nem fog olyan könnyen beleugrani. Mert már nem is kell szigorítani a szabályozáson, elég felidézni a múltat. Bár az ember nem arról híres, hogy tanul a hibáiból.
prmiklos 2018. 11. 25. 16:31
#6217
Ez az árfolyam már túl sok embernek fáj. Hogy mit fog hozni, nem látom, de szerintem hosszú távon még előnyt is jelenthet. Számos bányász le fogja húzni a rolót, az iparág "megítélése" sokat romlik. El sem tudták képzelni, hogy veszteséges is lehet a bányászat, most már az. A következő néhány hónapban (ha nem ugrik az árfolyam) jelentős kapacitás fog kiesni a kripto bányászat mögül, ami csak jó... Kevesebb áramfogyasztással fog járni a rendszer fenntartása. Ez volt az ellenzők egyik legnagyobb érve. Ebből a szempontból (is) örülök, hogy nem folytatódott az őrült árfolyam emelkedés. 20 ezer USD feletti árfolyamnál az egekbe szökött volna a Difficulty, annyi "aranyásó" lépett volna a piacra. Már a jelenlegi áramfelhasználás mellett is ez az egyik legnagyobb támadási felület a BTC és társai ellen. Jogosan...
prmiklos 2018. 11. 25. 16:25
Előzmény: #6205  Törölt felhasználó
#6216

"elérhetőség bárhol." Bárhol eléred, ez jó. De kevés helyen tudod használni. És az előbb említettek miatt nem is látom, hogy ez miért változna meg jelentősen. Miért lenne sok olyan elfogadó hely, aki az árazásban nem építi be bőségesen a volatilitás kockázatát. Ha meg beépíti, akkor nekem miért éri meg BTC-vel fizetni? Többe kerül, mintha dollárral, forinttal fizetnék.
prmiklos 2018. 11. 25. 16:23
Előzmény: #6205  Törölt felhasználó
#6215
Parttalan vita ez itt... Bármi lehet a BTC árfolyamával a jövőben. Földbe is döngölhetik, de az égbe is mehet. Bár ez utóbbinak most nem látom túl sok esélyét..."Az értéktároló funkció kiválóan működik már most is, ha nem egy évet nézel hanem mondjuk 5 évet."
...
Hát ja, de ez nem sokat jelent annak, aki az utóbbi 13 hónapban szállt be. Semmi nem garantálja, hogy megint megismétli a BTC a nagy esés utáni újabb ATH-t, mint azt már sokszor tette. A múlt nem jelent garanciát semmire...Sok hívószót társítanak a BTC-hez, én nem igazán látom ezek igazi előnyét a hétköznapokban.
.-.
"meghamisíthatatlanság" - A kártyapénzeddel is ez van. Nem tudsz magadnak hamisítani. Mindkettő esetében számos visszaélés van, azzal a különbséggel, hogy a kártyás csalásoknál van esélyed visszaszerezni a pénzt, a BTC-nél nem igazán.
"olcsó utalás"Ez igaz is lehetne, ha általánosan elfogadott lenne. De mivel nem az, és a volatilitása is hatalmas, a hétköznapokban ez nem számít. Ha én BTC elfogadó vagyok, ilyen árfolyam ingadozás esetén a kockázatot beépítem a BTC árba. És rögtön váltom át fiat-ra, mert általánosságban azzal tudok fizetni. Az meg nem olcsó. Tehát amit megnyertem az utalási költségen, azt elbukom az átváltáson.
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 14:54
Előzmény: #6213  inlo
#6214
Ha ezt gondolod és ennyire biztos vagy benne, dobj össze ide egy közvélemény kutatást majd meglátjuk, a többség szerint ki mennyire érti miről szól ez a topic.
inlo 2018. 11. 25. 14:26
Előzmény: #6202  Törölt felhasználó
#6213
Nem engem hanem magadat minősíted. :D
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 14:26
Előzmény: #6210  Törölt felhasználó
#6212
most soroltam fel milye van, bőven elég.
zotyó 2018. 11. 25. 14:24
Előzmény: #6191  Törölt felhasználó
#6211
+1
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 14:19
Előzmény: #6201  Törölt felhasználó
#6210
node a btc-nek ezeken a mantrákon kívül tényleg semmije sincs... és még ezek is ordas hazugságok... ahogy látható is jó ideje. 
inlo 2018. 11. 25. 14:18
Előzmény: #6196  gyula1971
#6209
4k alá? hát már 3400 is volt, de még mindig messze van az alja.
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 14:12
Előzmény: #6206  Törölt felhasználó
#6208
Ja és kb 700 óta vagyok itt. Ebben is hazudsz.
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 14:12
Előzmény: #6193  kukker
#6207
nem attol profi valaki, hogy bejon, hanem hogy hogyan kezeli azt amikor nem es hogyan kezeli, menedzseli azt amikor nem jon be...(bar nem tudom te erre valaha is rajossz?)
Igy van nem ment 0,6-0,65 fole tehat az elkepzeles nem jott be...(a tortenet ott veget ert) es azota mar rengeteg dolog tortent....
En is kiallok a BTC mellett,de meg ezt a mondatot sem vagy kepes megerteni....mert en nem a BTC core csapat allok ki hanem az eredeti BTC elkepzeles mellett...azt hogy te ertesz valamit vagy sem az nem az en problemam hanem a tied???
Jelenleg szamomra a BTC (a BSV csapat elkepzelese) all a legkozelebb...aki pedig ranez a BSV/BTC parra esetleg a BSV/USD grafikonra es megnezi az elmult nehany napot, esetleg megnezi a krakenen az ajanlati konyvet az talan erti mirol beszelek.
Nem hiszem hogy nekem kellene leereszkedni arra a szintre ahol a lovagok akik azt mondjak; Ni,ni,ni,ni...
;)
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 14:11
Előzmény: #6175  gornika
#6206
Hazudsz, másold be hogy kinek mondtam, hogy vegyen. Azt mondom, hogy hosszú távon sztem felmegy a fenébe ez. Soha senkinek nem ajánlanám rövid távon.
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 14:08
Előzmény: #6179  kukker
#6205
az arany sosem esett be? az értéktároló funkció kiválóan működik már most is, ha nem egy évet nézel hanem mondjuk 5 évet. A vola meg majd csökken ahogy nagyobb lesz. A kulcsszó a meghamisíthatatlanság, az olcsó utalás, elérhetőség bárhol.  LN is terjed már szépen. Elmúlt év hírei pozitívak voltak Zotyának igaza van, sokkal kevesebb a negatív erő már ellene.
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 13:59
Előzmény: #6185  kimi99
#6204
3 év s nem lesz olyan broki felület ahol ne tudnál venni..Lesz itt kereslet mint a teára. 😀
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 13:57
Előzmény: #6182  pitcairn2
#6203
Bakker te se vagy semmi. Ha valaki mol helyett vette, akkor meg a mol irántit csökkentette. Miért pont a nemesfém? Mert belefutottál pár agymosó reklámba? Melyik területen nincs ez?
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 13:55
Előzmény: #6184  inlo
#6202
Majd azt pont egy ilyen tudatlan szájkaratés mondja meg nekem.
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 13:49
Előzmény: #6199  Törölt felhasználó
#6201
Haha..mert amiket már bevezettek ott aztán minden tiszta igaz?

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek