Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 02. 11. 10:10
Előzmény: #4072  Törölt felhasználó
#4080
Adtam 1 + értékelést, mert (kivételesen) most értelmes dolgokat is írtál :) Milyen "VGA-t" vettél 200+ ezerért? Több kártyát egyszerre, vagy egy volt ilyen drága? (Btw. GPU-nak mondjuk, nem VGA-nak... a VGA egy másféle dolog neve, nem sok köze van a GPU-hoz :) De nem kötözködés volt ez, csak ha már homár... öntsünk tiszta vizet a pohárba...)
Törölt felhasználó 2018. 02. 11. 10:09
Előzmény: #4074  Padre47
#4079
Igen Kínában a  legolcsóbb a bányászat mert a környezet szennyező olcsó szén alapú áram termelésre alapozzák..
Nem mostani 1-2 hónapos hír, hogy ezt a környezet szennyezésen alapuló pióca bányászatot már ők se nézik jó szemmel és adókkal szigorításokkal rendezetten le akarják építeni a bányászatot. Persze még ott van Mongólia meg isten tudja milyen Ázsiai ország ahol nagyban mehet a környezet szennyező buli ezerrel, de remélem az emberiség ezen együtt ha nem is gyorsan de fokozatosan változtat , mert a hosszútávú energiahatékonyság céljainkat eléggé lerombolja..
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2018. 02. 11. 10:03
Előzmény: #4067  Törölt felhasználó
#4078
Ahhoz képest, hogy milyen okosnak képzeled magad, szerencsétlen, még azt sem fogtad fel, amit a Tether-rel kapcsolatban írtam. Nem megyek bele a vitába újra, de szólj, ha megértetted. :) További jó fröcsögést :)
Padre47 2018. 02. 11. 09:36
Előzmény: #4076  kukker
#4077
Ez is tény egyre kevésbé képesek majd új vevőket behúzni de a bányászat csak nyugaton döglik be keleten jócskán menni fog.
Azt azért érdemes észben tartani, hogy a hülyékből lehet a legjobban megélni az emberi hülyeség határtalan.
Nem 1 év alatt fog ez a btc mánia elkopni nagyon sokan még mindíg azt látják benne hogy nagy korrekció után olcsón lehet venni.
Ez egy teljesen más piac mint bármi mas a tőzsdén ez a fiatalok játéka ma már nem is számit egy fiatal egyetemista semminek ha nincs valamennyi btcje.
Márkás ruhák autók videójátékok sorolhatnám még mi minden amit mániásan vesznek ezzel is számolni kell ez az új generáció új gyagyája.
kukker 2018. 02. 11. 09:22
Előzmény: #4074  Padre47
#4076
"A nagyok akik tetemes mennyiségben bányásszák még közel sincsenek a pánikhoz mert horror magas a nyereségük akkor is ha 6000 alá esik a btc vagy akár 4 ezer alá."
A nagyok eddig rá tudták sózni a marinénikre a cuccot, mert megvolt a duma, hogy itt a világmegváltó meg lesz majd 100ezer a BTC.
Ha nem lesz vevő - és valami újabb hype a pumpáláshoz, valami nagyon nagy, ami visszahozná a "bizalmat", amit kétlek - akkor lesz majd egy szép nagy géppark a nagyokkal a piacon és ennyi.
Padre47 2018. 02. 11. 09:17
Előzmény: #4074  Padre47
#4075
Bocsi elgépeltem telón 
1 btc 3800 dollár áramköltség 
Padre47 2018. 02. 11. 09:15
Előzmény: #4063  Törölt felhasználó
#4074
Nem fog mindenki olyan hamar beledögleni a bányászatba USA energia árakon 1 btc kibányászása most kb 380p dollár EU árakon kb szintén hasonló.
Namost mindez kínában nincs 4 dollár!
A bányászat nagyon nagy része kínában van tehát btc bányászat addig lesz amíg az ára kb 10 dollár felett van mert még akkor is hozza a bekerülési költségének a dupláját kb.
Ne csak azt nézzétek mi van nyugaton keleten más világ van olcsó energia ezer szénerőműből és ami olcsón fut asic gép túrja a btct ugyanúgy olcsón futnak a kártyás gépek is más coinokon hasonló bányászati árkülönbözettel.
A nagyok akik tetemes mennyiségben bányásszák még közel sincsenek a pánikhoz mert horror magas a nyereségük akkor is ha 6000 alá esik a btc vagy akár 4 ezer alá.
Törölt felhasználó 2018. 02. 11. 08:52
Előzmény: #4072  Törölt felhasználó
#4073
Pár napja egyébként a Binance tőzsdét  állították le 1 napra... ( Néha oda is bányászom, de most pont nem szerencsére) és nagy riadalom alakult ki , mert azt gondolták "meghekkelték"  aztán szerencsére vissza jött minden és mehet  a kereskedés , de  a nagy esés következtében lehet reálisan számítani tőzsdék beomlására a nagy tőkekivonás hatására. A tőzsde tulajok meg  gondolhatnak egyet és azt mondják ok még pár millió  dollárt ki tudok szedni a platformomból jelentsünk "hekkelést" aztán irány valami szép sziget mert a cripto lufi fújás ennyi volt.. 
Törölt felhasználó 2018. 02. 11. 08:44
Előzmény: #4071  Törölt felhasználó
#4072
A Ripple jobban be tud zuhanni mint a Bitcoin az esése is gyorsabb , igaz egy mini rally közepén is magasabbat tud emelkedni.. Azokat az újoncokat akiket most beetetnek a hirdetésekkel , hogy most kell venni crytot ez a gyors meggazdagodás módja és hamarosan feleznek ( 4000-4500 dolláron) nem tudom nekik mit fognak mondani..
Valószínűleg hiába utána már még bátor újoncokat se fognak találni..
Én is egyébként  decemberben annyira  vérszemet kaptam az 1 kártyás bányám profitja láttán  ( 250 e ft os VGA csinált ilyen 60 e ft ot havonta kalkulátor szerint) hogy gondoltam beletolok 1-2 m ft ot hagy szóljon hisz bomba üzlet..
Sokan bele is vágtak pont a csúcson   lefogyasztva a készleteket  és feltolva a nehézségi szintet...
Az ok amiért nem vágtam bele az volt, hogy arra számítottam a Volta jön tavasszal  és beomlasztja a bányász piacot , mert régi generációk hatékonytalanok lesznek bányászatra már és elárasztja  a piacot mindenki Voltát akar.  Arra is gondoltam jöhet egy medve piac, de ha folyamatosan eladom a piacon a bányász pénzt akkor sincs semmi gond , mert a profit megmarad ha kevesebb akkor is.. 
A helyzet az most 10-15 e ft a haszon már csak  a decemberihez képest havonta  és ez azt jelenti minimum 2 vagy több év mire megtérül a kártya ára...  Gondolhatjátok, hogy 1 vagy  2 év múlva hol lesz a kártya ára.. fele vagy harmad árat fog képviselni vagyis adnak a bányászok a jelenlegi árazás mellett a sz@rnak egy pofont  sőt ha  még lejjebb csökken a profit eléggé mínuszos lesz a bányász biznisz..  Szerencsére nekem a drága VGA -m  VR játékokra lett véve a cél nem a bányászat volt  csak plusz jövedelem ...
Törölt felhasználó 2018. 02. 10. 23:21
Előzmény: #4069  inlo
#4071
Elég nagy a választék olcsó cryptóból, a rizikó ugyanaaz. Ripple ugrál jócskán és csak 1 dollár.
Törölt felhasználó 2018. 02. 10. 23:15
Előzmény: #4067  Törölt felhasználó
#4070
Nagyon hasonló a hangulat, mint a magyar tőzsdén a kispapíroknál. A nagyok irányítanak, a kicsik meg bizakodnak. Záporoznak a találgatások, fohászkodnak a jó hírekért és naivan megpróbálják a fórumon keresztül felbeszélni az árfolyamot. A híreket százféleképpen magyarázzák, győzögetve egymást az ár/érték arányról a valódi teljesítményt figyelmen kívül hagyva.
Ezt bőségesen fűszerezve a + és - értékelések nyomogatásával.
inlo 2018. 02. 10. 23:07
#4069
Azért 200-500$-on bekockáztatnék 1-2 db-ot :D
Törölt felhasználó 2018. 02. 10. 22:56
Előzmény: #4063  Törölt felhasználó
#4068
Szerintem is lesz egy törés, mikor elfogy a türelem és a bizalom az emelkedéshez. Ez akkor fog megtörténni, mikor valamelyik nagykutya megelégeli a várakozást és még mindig jó áron megpróbál megszabadulni egy egy nagyobb adagtól. Szerintem ők is egy terv alapján kereskednek, elemzik a helyzetet és ha már rizikós a dolog, lépniük kell. Még mindig jobb kisebb nyerővel kiszállni, mint bizakodva elbukni a többit is. Mivel ezek csak spekulációs céllal fektettek bele, nem érdeklik őket a fejlesztések és látva, hogy már nem ugranak a kicsik a reklámok szavára, meg az árfolyammanipuláció sem hoz vagyonokat, csendben kiszállnak. Lehet éppen ennek vagyunk tanúi, kis adagokban megszabadulva coinjaiktól. Még az is lehet, hogy nem a tőzsdére hasonlító pénzváltókon keresztül teszik meg, hanem a bitcoin elfogadóhelyeken próbálják áruvá tenni, legalábbis egy részét.
Viszont azon sem csodálkoznék, ha sikerülne újraindítani a szárnyalást, hiszen jókora vagyont szereztek a csibészkedéshez. Elég lenne, ha valamelyik nagyhatalom mögé állna, van az a pénz, amiért egy-egy vezetőt meg lehetne győzni. Gondolom én.
Törölt felhasználó 2018. 02. 10. 22:40
Előzmény: #4066  Törölt felhasználó
#4067
Valaki írta, hogy Etheriumba bízik..   Esni fog az is mint a kő még jobban mint a Bitcoin az egész egy scam (átverés)  a kicsik meg aztán pláne ... Ha 1000 szerezett az Ether is és indult valahonnan 20 dolcsiról egy éve miért is ne tudna oda vissza menni?  Nyilván bravó okos szerződések meg minden Etherium é a jövő..
De egy ország egy vállalat miért építené egy spekulatív pénzre a rendszerét a jövőben ha pár IT szakemberrel létrehozza a saját belső hálózatát ami nem függ egy spekulatív piactól?  
Óriási néphülyítés megy ezerrel az emberek nem hallgatnak se az IT szakemberekre se a közgazdászokra mert ők jobban tudják..  ez a mai generáció.. hát biztos jobban tudják..  ;-)
Az a baj itt a portfólión is picit ferdítenek mikor lehoznak egy olyan cikket az okos szerződésé a jövő... de persze azt már nem teszik hozzá  amit fentebb említettem..  Erre a sok új gondolkodású elme pedig ugrik a kis pénzecskéjével bele a lufiba ahogy csak bír..
Törölt felhasználó 2018. 02. 10. 22:32
Előzmény: #4064  inlo
#4066
Annyira rossz a hangulat , hogy már hétvégén is aki tud szabadul a Bitcoin tól a következő lefele körre számítva.. Persze az indikátorok is néha csalnak elő fordulhat , hogy nem most jön a lefele kör hanem 1-2 hét múlva és a 10 k is meglátogatjuk , de erre csak 10-20 % esélyt adnék ... 80 % hogy esni fog méghozzá nagyon hamar   első körben 6 K teszteli majd aztán ha beszakad kitör a pánik újra.. (Még a HOLDEREK körében is) 
Törölt felhasználó 2018. 02. 10. 22:30
Előzmény: #4063  Törölt felhasználó
#4065
Sok holder már azt hiszi a 6000 pont volt az alja és már könnyen nézegethetik az árfolyamot mert innen már csak emelkedni fog...  Nagy meglepetés fogja érni őket az ember pszihikai tűrőképessége véges 1-2 év medve piacot végig seggelni végig nézni  (mondjuk 500 dollárig ) nem lesz egy egyszerű mutatvány és mindenkit megtör.. Főleg akkor ha utána sose jön el a feltámadás mert ez is benne lesz a pakliba... 
inlo 2018. 02. 10. 22:28
#4064
Igen tether már nem segít rajta, bár 9k-ra még felment pár óráig, de gyorsan vissza is esett, 8,1k-ra pedig a futures ahogy látom 8585 $-án állt meg pénteken.
Törölt felhasználó 2018. 02. 10. 21:54
Előzmény: #4062  Törölt felhasználó
#4063

Az MACDC indikátor metszette egymást most érhet véget a napokba a mini  rally ... Jól figyeljetek mert szerintem is 4-5 e ig megy le a következő kör ...
Aki tud egy kicsit angolul itt le van írva, hogy miért mennek hamarosan csődbe a nagykutyás bányászok :
https://www.bloombergquint.com/opinion/2018/02/06/bitcoin-crash-sees-miners-fried-in-this-game-of-chicken
 6500 Bitcoin alatt húsbavágó lesz nekik veszteségük keletkezik a bánya gépek amortizációról meg már ne is beszéljünk.. Imádkoznak, hogy rallyba kapcsoljon az árfolyam de egyszer volt Budán vásár..
Itt van egy Bitcoin manager videója igazi nagykutya  sok pénzért felel és esésre számít:https://www.youtube.com/watch?v=oghEIbrh7OE
Röviden a szabályozás és az adózás rossz hír még hosszú távon is a kriptonak..  Mert rengeteg coin és ICO ( szerintem a 99 %  ) kihullik  0 lesz az értéke..Ha lenullázódnak el tudjátok képzelni mi lesz a Bitcoin al is? igazi medve piac lesz az elkövetkezendő legalább 1-2 évben. Amerikai szabályozás azt jelenti  ellenőrizetlenül nincs ICO kibocsájtás az ICO szinte 100 % a meg se tud semmilyen pénzügyi követelménynek felelni az egész egy óriási lufi!
Vége a pénzek 10 vagy 100 szorozás korszakának .. Most a nullázás korszaka jön..
Egyébként ha megfigyelitek a pár napos mini rally  nak a forgalma nagyon kevés ez megint csak intő jel..
USD Tether nincs kinyomva új így azzal már nem pumpálják fel az árat  (Ha kiesik a rendszerből 1000 dollár  vagy 500 se elképzelhetetlen a Bitcoin ra oda megy vissza ahonnan jött lehet 200 dollárra mert akkor "találták fel" az USD tethert.. ) 
Mindenki figyeli árgus szemekkel az USD tethert nem tudnak már észrevétlenül a srácok kinyomni és pumpálni az áron mert kontra productive óriási pánik eladás lenne megintcsak belőle  
És igen a csökkenő csatornában szépen benne vagyunk ha minden menetrendszerint halad most jön a következő lefele menet..
Törölt felhasználó 2018. 02. 10. 20:11
Előzmény: #4055  Törölt felhasználó
#4062
Mi a célotok ezzel? Sok ferdítést itt megosztani. méghogy fizetőeszköz? Ugyanezt mondogatják 120 milliószor, aztán legtöbbször kiderül, hogy csak egy szállító eszköz, fizetsz vele, aztán a kereskedő azonnal visszaváltja dollárra. A legnagyobb forgalamat az generálja, hogy ezzel lehet beszerezni a többi 1515 féle kütyüt, amit egypár hekker összekalapál, semmit nem érő dollárral megtömve pénztárcáját.
Az árfolyam már rég összeomlott volna, ha a nagyrésze nem egy-két-tíz nagyspekuláns kezében lenne, akik fillérekért jutottak hozzá és azt hitték, felpumpálhatják végtelenségig az árfolyamot. Húszezernél szerinten elkezdték realizálni a nyereségüket, aztán sikerült pánikot kelteni. Most csücsülnek a cryptóikon, várva az újabb emelkedést, illetve ki be ugrálva a többi cryptó között feltornázva az árat, majd kiveszik a nyereséget.
Meggyőződésem, hogy sokszor a saját cégen belül adják veszik a coinokat, így veszteség nélkül verik fel az árát és ha közben sikerül becsábítani egy két amatőrt, az már tiszta nyereség.
A másik éltetője az adóelkerülés és a vagyonkimentés, meg a gazemberek tranzakciói.
A kapacitási problémák megoldódhatnak, de minek is. A spekulánsok játékszere, azok használják, azoknak meg tök mindegy, a többi csak melléktermékként van jelen.
A facebookról sem vagyok jó véleménnyel, de azt tőzsdére vitték és 10 szerezett az árfolyama. Ez az a csoda? ez is csak addig él, amíg az emberek bíznak a reklámokban, itt már régen nem a társalgást árazzál, hanem mint reklámcéget kezelik.
gyula1971
gyula1971 2018. 02. 10. 18:03
Előzmény: #4060  inlo
#4061
Helyben toporogva nem sokáig marad. Ez tegnap nem esett a DOW-együtt, mert előtte már túladott lett
 rövid távon.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek