Topiknyitó: Portfolio 2013. 07. 19. 10:26

Itt a válasz: ezért adott el Csányi 8 milliárdért OTP-t  

Ugrás a cikkhez
Elképesztő tételben adja Dr. Csányi Sándor, az OTP elnök-vezérigazgatója az OTP papírokat: a bankvezér a mai bejelentések alapján közel 7,8 milliárd forintnyi OTP részvénytől szabadult meg. A mostani nem az első alkalom, hogy vezető beosztású OTP...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=186877
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BudFox
BudFox 2013. 07. 20. 16:38
Előzmény: #18  qqtyin
#20
Persze, a húsipari fejlesztésekre kellett a pénz :DDD
majdnem leesetem a székről mikor ezt olvastam....akkor a többi igazgatósági tag is "fejlesztéseken" gondolkodik ? :D

Most akkor vagy ennyire jó biznisz a húsipar, és élelmiszer ipar, hogy Csányi bácsi mindenkit rá tudott beszélni az igazgatók közül hogy szálljanak be a húsiparba :DDD

vagy

vagy a kormány már jó előre szólt az OTP -nek hogy mi várható devizahitel ügyben, tehát jobbnak látta mindenki gyorsan kiszállni...
persze Csányi bá' -ék sem hülyék...már hetekkel előtte elkezdték a kisebb pakkokat eladogatni hogy ne legyen feltűnő, hisz' ha gyanús lenne valami akkor az BENNFENTES INFORMÁCIÓKKAL való visszaélés lenne... aztán a bejelentés előtti napra, illetve a bejelentés napra maradt a nagyfőnök óriási pakkja, hisz azt már nem lehetett leplezni, és amikor a nyilatkozat után már úgyis nyilvánvaló volt hogy mindenki tudja mi lesz a devizahitelesekkel, már nyíltan önteni tudták a Csányi pakkját.

Nézzétek csak a link -en található hír táblázatát :

07.17-19. : Csányi Sándor 7,8 Milliárd forint + még a péntek 11 órai utáni eladásai

07.09 : Utassy László - igazgatósági tag 113 Milló Ft értékben

07.05 : Takáts Ákos - vezérigazgató helyettes 212 Millió forint értékben

06.26 : Michnai András - felügy. biz. tag 22 MFt.

06.18 : Bencsik László - vezérigazgató helyettes 248 M Ft és még 148 M Ft értékben 06.07. -én, összesen : 396 m Ft

06.18 : Wolf László - vezérigazgató helyettes 122 M. Ft

06.14 : Gyuris Dániel - vezérigazgató helyettes 273 M. Ft

06.14 : Gresa István - igazgatósági tag 249 M Ft

06.12 : Pongrátz Antal - alelnök 302 M. ft

Persze énnekem pont ez volt a jó, hiszen shortolom a bux1312 határidőt, tehát nekem segítettek ezzel. És én Csányi pártján vagyok, időben ki kellett szállni, majd 3500 alatt, vagy 3000 alatt szépen lehet vásárolni megint.

És én sem szeretem ezeket a külföldi bankokat akik átverték az embereket ezzel a devizahitelezéssel. a hiteleknek semmilyen köze nem volt valóságban a svájci frankhoz, tehát csalás volt az árfolyam változás után több kamatot beszedni.

Hajrá Fidesz - a magyar embereknek segít , ezt ne feledjétek !
Törölt felhasználó 2013. 07. 20. 16:14
Előzmény: #18  qqtyin
#19
Azta ! De komoly! Nem lehetne, hogy kirabollak, és országmentő vásárló erővé lépek elő?!
qqtyin 2013. 07. 20. 15:42
Előzmény: #17  omaha
#18
Csak semmi pánik gomb, csak a tervezett extra haszonból kell egy kicsit lemondani normál haszonra. Bankok nem szenvedtek árfolyam veszteséget, Sokszor csak ft volt a háttérben chf-ként kiadva.
Ha eme vari fog jönni, durva zuhé lesz a szakadék aljáig s onnét felpattanás s kb 2 év múlva nyaljuk majd az 5-s fagyit újból. De mi a haszon ? Mennyi vásárló erő lesz az országban, az ország motorja el tud indulni lészen vásárló erő.
Ez is 1 vari, egy komoly szakitől hallottam.Tán épp ez lesz e a befutó vari, kérdés?
Esély van rá.
omaha 2013. 07. 20. 15:12
Előzmény: #16  qqtyin
#17
És ki fizeti a révészt? Csak nem azok akik nem vettek fel hitelt?
qqtyin 2013. 07. 20. 11:43
Előzmény: #14  omaha
#16
Légy talpon e vidéken, Sanyi bá' tudja micsinájjon.......
Képzeld minden chf szerződést semmisnek mondanának -állm bá'-és újraszámolnának mindent a bankok vesztesége óriási s azt 2 év alatt veheti elő a tartalékalapból, oszt lenne ám 2800-s szint újból.
De minden rv minimum 10-15-tel lejjebb lesz ám, lavina effektus jö.
De bankunk túltökésített ezért 2 év alatt helyreállna minden.
p-b 2013. 07. 20. 11:39
Előzmény: #14  omaha
#15
Világos és érthető volt az üzenet, hogy a bankok felét magyar kézbe akarják tudni/látni.
Napirendi pontok, de ehhez a forg. könyvhöz szükségeltetik a köv. ciklus (4 év) is.
1.Tak. szövök államosítása
2.jelenlegi bankrendszer gyengítése/leépítése (lasd. devhiteles megmentési akció, mely egyben populista választási kampány szerves része is.)
3.Állami alkalmazottak/intézmények, önkorik beterelése a tak.szövökhöz.
4. Tak.szövök többségi tulajdonának privatizálása baráti kezekbe.

omaha 2013. 07. 20. 11:19
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#14
Sanyi bá-ra figyelni kell! Ha ennyit és ennyiszer elad, valami gáz van.Ez az esés már felettébb gyanús! Legalábbis nekem.
Gaaaal 2013. 07. 20. 00:20
#13
mert vége a balaton soundnak..ott elköltötte az összes pénzét és rájött, h hamarosan kezdődik a b my lake feszt! :))
Steelman 2013. 07. 19. 23:48
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#12
Kell neki a lóvé, mert most van itt a dinnye szezonja. :)
Törölt felhasználó 2013. 07. 19. 20:02
Előzmény: #7  Törölt felhasználó
#11
Nem is értem, hogy mit csodálkoztok. A tények makacs dolgok, így:

IMF előtörlesztés,
600 milliárdos adósmentés,mert ha nem lesz meg az adósmentés, akkor nem lehet megmagyarázni, hogy miért vannak folyamatos tüntetések? (Mégsem elégedettek az emberek a forradalmi gazdaság eredményeivel?)
nincsenek bevételek, az ország ki van véreztetve az adókkal(csökkenő GDP!!)
a gazdaságpolitika minden lépése az utóbbi időben veszteséget termel!!

Ez szerintem épp elég.

Ettől függetlenül az még nem baj, hogy esik az árfolyam, mert alacsonyan megvesszük és utána majd emelkedő trendben eladjuk. Amióta esik, azóta már engem is kezd érdekelni.
goapsy1
goapsy1 2013. 07. 19. 15:16
Előzmény: #8  loliense
#10
+1
exmnbs1 2013. 07. 19. 14:04
Előzmény: #8  loliense
#9
)))
loliense 2013. 07. 19. 14:01
Előzmény: #6  kissbuda
#8
És ezzel lezárúlt egy csodálatos emberi kapcsolat tőrténete

Csányinak "köszönhetjük"az elmeháborodott Vezénylőtábornok uralkodásait,ténykedését és most megcsinálja szárazon tanárát-,mert totális hatalomra lett gusztusa és semmi sem számít

Ezzel nem is lenne semmi gond,basszák csak egymásba jó mélyen konyhakést,-de hogy miattuk mindenki rápacsáljon,-na ez igazi hungarikum.

Mindenkit leszarnak,dögöljenek éhen,menjenek tönkre az emberek,-csak ez hatalommánia és gőg amit kedvelnek

Rohadjanak meg mindketten,oszt jó nagyot beléjük meg a szimpatizánsaikba
Törölt felhasználó 2013. 07. 19. 13:50
Előzmény: #6  kissbuda
#7
,hogy a FIDESZ bejelentette a bankok kivégzését és csányi is elad egy időben? hol ebben a probléma? ,hiszen ezt meg is beszélték már, otp az államé lesz újra, csányi menjen a földekre, esetleg vezetheti majd az állami otp-t....hol ebben a hiba?
kissbuda
kissbuda 2013. 07. 19. 13:43
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#6
Ha nem reagált volna még az is érthetőbb lett volna, de ez szánalom....

Sanyi bá biztos nem hitelképes már, gondolom EU forrásokhoz sem juthat, igy hát saját vagyonából kell finanszírozni a beruházást ugye?

A másik, hogy Sanyi bá nem tudta még 2 nappal ezelőtt, hogy ennyi pénz kell majd egy megaberuházásra? Tegnap reggel felkelt és hirtelen kipattant fejéből ez a megaberuha? Egy egyszerű emberre sem jellemző, hogy most hirtelen bemegy egy autószalonba és megveszi az első autót amelyikben átbukik a bejáratnál...ehhez persze pont a 10%-al csökkent részvénycsomagját adja el azonnal...

Sanyi bá...én kerestem volna neked 800M-t, ha engem alkalmaztál volna pénzügyi tanácsadóként...HaHa
dexter 2013. 07. 19. 13:16
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#5
Eladta gyakorlatilag az összes OTP részvényét, és a Bonitás 2002-ből is nagyrészt (azóta lehet az összeset) eladták.

Aki elhiszi, hogy takarmányra kell neki...
Elég átlátszó. Egyértelmű, hogy menti a pénzt, mert az OTP-t most jó időre elkaszálják. Nem csodálkoznék rajta, ha rövid időn belül megint 2-essel kezdődnek az árfolyama.
goapsy1
goapsy1 2013. 07. 19. 13:13
Előzmény: #3  Törölt felhasználó
#4
Dehogy. Ez úgy történt, hogy meghallotta Navracsics nyilatkozatát, hogy a devizahiteleseket is megmentik, mint a manyuposokat, a takarékszövetkezeteket, meg a trafikosokat, és rájött, hogy ez olyan szuper ország lett, hogy azonnal rohannia kell beruházni. :))

Szerintem ez teljesen életszerű. :PPP
Törölt felhasználó 2013. 07. 19. 13:03
Előzmény: #1  Portfolio
#3
" Kérdésünkre az OTP sajtóosztálya elmondta, beruházások finanszírozására kell Csányi Sándornak a pénz. "

Aha. Pont a Navracsics bejelentésekor kell neki a pénz. Pont egyben kell ezt a piacra önteni, 1-2 nap alatt. Parasztvakítás a nyilatkozata.

Mondjuk az is igaz, hogy azzal nem indokolhatja, hogy a Bank már nem ér ennyit és menti a vagyonát.
hegedusgabor01
hegedusgabor01 2013. 07. 19. 12:12
Előzmény: #1  portfolio
#2
Segítenek magukon a drága \"jó\" politikusaink! Amíg hatalmon vannak addig mindenhonnan mindent össze akarnak rabolni.

Jelen esetben egy kis profitot szeretnének \"utoljára\" kipréselni maguknak. Persze lehetnek még ötleteik,de GÁTLÁSAIK NINCSENEK!!!

Persze ők nem kerülnek a vádlottak padjára és ezt tudják is,így semmitől sem riadnak vissza!!!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek