Topiknyitó: pf2 2013. 03. 15. 11:35

március 15 körüli hóhelyzet  

ez azért röhelyes.



14 kora délután elindulunk síelni - azakor még csak csak egy karambolos M1 és a határhig nyolc óra alatt érünk el.



Ott a osztrákok viszonylag tisztán tartott utakkal fogadnak. Igaz , aki nyári gumival jött vagy félreteszik vagy vetetnek vele egy téli gumit és hóláncot.is.



Most hallom , bevetik a Magyar Honvédséget , hát a katasztrófavédelem már a husvéti locsolásra készült - meteórologia -előre jelezte az itéletídőt.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szivacs
szivacs 2013. 03. 20. 10:52
Előzmény: #196  csendben
#200
Te melyik egyetemen is tanultál műveket, ahol ilyen gyenge színvonalúakat is átengedtek?
Törölt felhasználó 2013. 03. 20. 08:44
Előzmény: #194  szivacs
#199
hiába van hurokba kőtve a rendszer ha az egyik vége csak egy helyen is pl oszlop dölés miat földre ér vagy egyébb zárlat veszélyt okoz a áramtalanitani kell az egész rendszert a hurok mint két végéről.
Törölt felhasználó 2013. 03. 20. 07:51
Előzmény: #197  pampa
#198
Igen, én is így tudom, de szerintem csak az üzemeltetést adták át és nem az átalakítást. Ha jól tudom az MVM továbbra is működik.
pampa 2013. 03. 20. 07:36
Előzmény: #195  Törölt felhasználó
#197
Valószínűleg még az előző rendszerben épült a hálózatok jelentős többsége. Pont az volt az egyik indok a privatizációnál, hogy az állam nem tudja a kor igényének megfelelően átalakítani ezeket a rendszereket és ezért kell privatizálni...
csendben 2013. 03. 20. 07:10
Előzmény: #194  szivacs
#196
"Alapismeretek laikusoknak"
Neked szánták! :-)
Törölt felhasználó 2013. 03. 20. 06:29
Előzmény: #194  szivacs
#195
"Nem csak hogy tudott volna tenni, hanem kötelessége lett volna a hálózatát olyan topológiával kialakítani, hogy üzemzavar, szakasz kiesés esetén legyen alternatív ellátási lehetőség biztosítva."

Szerinted ki építette ezt a hálózatot és mikor ?

szivacs
szivacs 2013. 03. 20. 00:48
Előzmény: #174  kukutyinbenko
#194
Nos ez egyszerűen nem igaz!

Nem csak hogy tudott volna tenni, hanem kötelessége lett volna a hálózatát olyan topológiával kialakítani, hogy üzemzavar, szakasz kiesés esetén legyen alternatív ellátási lehetőség biztosítva.

Ez a szakmában alapszintű követelmény, amivel tisztában kell lenni. Művek első félév első vizsgáján kirúgják, aki ezt nem tudja!

Aki viszont tudja, de mégsem teszi meg az az ellátás biztonságát veszélyezteti.

Alapismeretek laikusoknak:

"Az energiahálózat ma már országosan összefüggő vezetékhálózatból, s ennek csomópontjain elhelyezett alállomásokból áll. A vezetékhálózat összefüggő, szervezett alakzatot alkot.
Az összekapcsolás háromféle lehet. Megkülönböztetünk sugaras hálózatot, körvezetéket és hurkolt hálózatot.
Az egyetlen ponton táplált, fogyasztók felé szétágazó nyitott vezetékrendszert nevezzük sugaras hálózatnak. Ebben a hálózatban egy
vezetékszakasz kiesése az utána következő és általa táplált hálózatrész
kiesését vonja maga után.(!) Az üzembiztonság szempontjából ez hátrányos tulajdonság, viszont az üzemeltetés egyszerűbb és a költségek kisebbek. (!)

Ha a sugaras hálózat egyes leágazásait a végpontjukon összekötjük, körvezetéket kapunk. A körvezeték megszakadása esetén a fogyasztók energiaellátása nem szűnik meg (!), mivel minden fogyasztó két irányból táplálható.

Nagyobb fontosságú helyek, ipartelepek
energiaellátására hurkolt hálózatot
alkalmaznak. A hurkolt hálózatban a
vezetékek egymással többszörösen
összekapcsolt zárt rendszert alkotnak,
és ezáltal biztosítják a fogyasztók
többoldali ellátását. Ez a fajta táplálás nagy üzembiztonságot nyújt (!), de jelentősen megnőnek a beruházási költségek (!) és bonyolultabb az üzemeltetés."

Aki viszont mindezt tudja, de mégsem teszi meg az az ellátás biztonságát veszélyezteti és ezzel megszegi vállalt kötelezettségét.
szivacs
szivacs 2013. 03. 20. 00:31
Előzmény: #180  roren6
#193
Ott a pont!

A hálózat topológiáját úgy kell kialakítani, hogy egy vezetékszakasz kiesése (hiba, karbantartás!) esetén legyen alternatív ellátási lehetőség.
Tisztán sugaras (csak egy vonalon lehetséges) hálózat annyira sérülékeny, elavult, hogy már amatőrök sem használnak olyat.
Törölt felhasználó 2013. 03. 19. 19:58
Előzmény: #191  csendben
#192
Nem tudtam,nem használom az ennyire részletes jelzőrendszert. Ez viszont elkeserítő, hogy létezik ennyire részletes, óráról órára és településenkénti előrejelzés amit nem propagáltak megfelelően a közmédiumokban 2006-ban és azóta + most sem.
csendben 2013. 03. 19. 19:27
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
#191
Ugye 2006-ra godoltál? :-)

Na,akkor egy kis történelem!:
link

fxboy
fxboy 2013. 03. 19. 19:12
Előzmény: #177  pampa
#190

Azért nincs olyan nagyon egyszerű dolguk a hálózatépítőknek: link és csak a kép aláírásban szerpel 8 db ilyen oszlop. Összesen 250 valahány oszlop feküdt meg az orkánban. Ugy ezek nem szőlőkarók, hogy csak úgy visszaszúrjuk a földbe. Beton alapozástól (fagyban!!) kezdve a kábel húzásig... stb.
Ha nem tudod belátni, hogy a helyreállítás több napos időtartam, ajánlom neked, hogy végy példát az ideiglenes minelnökünkről és menj oda! Csak úgy nézegetni! Ne csinálj semmit, csak ácsorogjál ott kint a szabadban, s nézd, hogy a srácok hogyan tekerik a drótot!

Törölt felhasználó 2013. 03. 19. 18:29
Előzmény: #187  kukutyinbenko
#189
2008-ban pontosan lehetett tudni pár órával előtte, mekkora vihar halad - pont Bpest irányába ahol x-fős koncentrált tömeg tartózkodik. Ebben az esetben előre látták, pontosan melyik megyék melyik útjait fogja a hóvihar érinteni ? Vagy egy országos kijárási tilalmat kellett volna elrendelni ?
csendben 2013. 03. 19. 17:45
Előzmény: #185  Bekre_Pal
#188
Nekem legalább van önkritikám! :-)
kukutyinbenko 2013. 03. 19. 17:44
Előzmény: #178  pampa
#187
" Hidd el ehhez még "Orbánviktátor" is kevés, hogy,befenyegesse a hóvihart..."

Ne mááá! Azért ezt Te sem gondolod komolyan?! Senki nem ezt várta tőle. Sőt tőle semmit, vannak erre delegált emberei. Ő ültette oda őket, ők alakították át az egész rendszert, senki más nem piszkált bele a művükbe. Most húztak egy vizsgatételt és próbálják győzködni az országot hogy ötöst érdemelnének. Nem mindenki látja így.
Amit tenni lehetett volna az annyi, hogy több napos előrejelzés birtokában, sőt ny-európai előzményeket látva, időben végiggondolni mit fogunk tenni ha ideér.
Nem egy napos késéssel utólag reagálni a kialakult kaotikus állapotokra, és mindent megpróbálni elferdíteni, elhallgatni, másra kenni.
De tudod mit? Keresd vissza a 2008 aug. 20-i vihar után elhangzott fideszes dumákat! Próbáld összhangba hozni a mostani szövegeikkel!
Törölt felhasználó 2013. 03. 19. 17:44
Előzmény: #177  pampa
#186
"És végül ki kártalanítja azokat akiknek a fagyasztójukban tárolt élelem tönkrement?"

Az E-On vállalta.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 19. 17:39
Előzmény: #183  csendben
#185
valóban a tiéd, ő nem változott
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2013. 03. 19. 17:39
Előzmény: #179  bigyula
#184
fasza kis banánköztársaság lettünk mi itt
csendben 2013. 03. 19. 17:37
Előzmény: #182  pampa
#183
Pampa!

Messze felül (azaz alul!) múlod önmagad!
Ez nem a Te hibád! Az enyém: mert többre tartottalak! Bocsi!
pampa 2013. 03. 19. 17:33
Előzmény: #180  roren6
#182
Nem kell ilyen mélyre ásni. Bármikor lehet felhőszakadás, esetleg több napos intenzív eső. Amennyiben akkor lesz egy üzemzavar hogyan javítják meg? Most is csak a honvédség segítségével tudtak egyes, felázott területet megközelíteni. Aki ilyen szolgáltatást végez miért nem tart megfelelő technikai eszközt a feltételezhető hibák elhárítása érdekében?

Ez is a Kormány és az időjárás hibája....
kukutyinbenko 2013. 03. 19. 17:32
Előzmény: #177  pampa
#181
" Szerinted csak az a feladata, hogy az "összedőlt" rendszert újjáépítse? "

Viharkár esetén igen. Fújhatott volna ellenszelet, de az már a mesék birodalma volna.

" Esetleg megtett mindent azért, hogy ez a rendszer összeomlás elkerülhető legyen?"

Amennyire én hallottam egy földrajzilag jól behatárolható területet érintett az oszlopdőlés. Laikusként azt mondanám elég vis maior szagú történet. Ennek megállapítására vannak szakemberek. Van amit nem lehet megakadályozni.
Én spec. rühellem a légkábeleket és évtizedek óta mondogatom hogy a földkábel a jó megoldás. Engem a látvány zavar elsősorban, de karbantartás szempontjából is megérné szerintem. Drágább, megépíteni de most is milyen jól jött volna.

" És végül ki kártalanítja azokat akiknek a fagyasztójukban tárolt élelem tönkrement?"

Lehet hogy túlságosan is urbánus vagyok, de télen -10-ben, hófúvás idején, én bizony kivittem volna a fagyasztóból a kertbe. Legfeljebb ott romlik meg, ha meg nem hát hurrá.

Topik gazda

pf2
3 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek