Topiknyitó: Törölt felhasználó 2004. 05. 26. 11:18

Freesoft részvény  

Érdeklődöm, hogy ki mit hallott erről az új dologról, Vajon érdemes belecuccolni? Lehet hasonló sikersztorit láthatunk majd, mint a Graphi és az Econet esetében? Minden esetre én a cégnek még nem láttam a mérlegét, nagyjábólsemmit nem tudok róla. Az equilibror-nál és a Concorde-nál lehet majd jegyezni, de ott sem tudtak semmit sem mondani róla. Csak annyi valószínű, hogy júliusban indul majd a jegyzés illetve utána a tőzsdei bevezetés.
Üdv,
Hotf ace
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 02. 21. 20:48
Előzmény: #12999  rice1
#13000
link
csodás
rice1 2013. 02. 21. 18:29
Előzmény: #12998  realmadrid
#12999
link
Vannak érdekes dolgok a jelentésben.
realmadrid 2013. 02. 14. 13:15
Előzmény: #12997  rice1
#12998
Amennyiben jó hír jön , jó lesz a Q4, az árfolyam arra sem fog reagálni, legfeljebb megjelennek az eladók akik bizakodnak , hogy végre el tudják adni a részvényüket.

Elfeledett részvény, elfeledett fórum.
rice1 2013. 02. 13. 14:20
Előzmény: #12996  realmadrid
#12997
Nem csak a részvény elfeledett,a fórum is.
Kicsik lassan alig vagyunk a papírban.Mondjuk ez jó,mert ha jön 1 emelkedés sokkal jobban tud menni,ment az a papír ahol tele vannak a kicsik,minden szintről.
OTP-ém sajna 4646-on eladtam.Szép nyerő volt rajt,de várhattam volna vele.
Ricsit is így olcsóbban tudtam volna venni.

Na azért a Freere kíváncsi vagyok.Mi lesz a jelentésben.Kéne menni 2000 fölé.Régóta ácsorog itt a papír.Hihetetlen,hogy a nyereség javuláson kívül 3-4 éve semmi pozitív hírt a cég nem közöl.Akkor a veszteség,hogy tudott nyerőbe fordulni?
realmadrid 2013. 02. 06. 18:58
Előzmény: #12995  rice1
#12996
Párszor már írtam, az Estar-t 9000 körül vettem, 12000 körül adtam. Nem akkor ajánlottam vételre amikor már visszafelé ment.
Most meg egyértelmű volt , hogy 100 körül venni kell, mert a gyűlés előtt spekire mentek sokan. Nem is vártam 270-ig az eladással, még időben eladtam, de eladásom után is ment még két napig limittel.

Synergon vételem óta lefele megy , de nem is rövid távra vettem. Ezzel most úgy vagyok mint te a Freesoft-al, várom a csodát, de ez 2-3 év múlva jó lesz szerintem.

A Free jelentése jó lesz , de mivel senki nem veszi, elfeledett részvény, ezért nem is fog emelkedni.
rice1 2013. 02. 06. 16:52
Előzmény: #12994  realmadrid
#12995
Azért utólag amiket beírsz azon mindig nyersz:)Amiket előre szoktál beírni,hogy belevettél meg eladtad mindig buksz.Ezt észre vettem.Várom,hogy mikor írod be,hogy már shortolod az E-STARt és,hogy most vetted vissza:)
Tudtam,hogy van Freed azt dobtad a nagy lejtmenetben.Majd azt mondtad,hogy más papírral nyertél nagyobbat.E-START is ajánlottad 9000-nél.Most a Frret 1600 vagy 1800-nál esést mondtál és vételt ajánlottál a 450-es Synire:)Hát pont fordítva lett Free feljebb,Syni lejjebb.Majd beírsz,hogy nyertél az E-STARRal persze.
Előre kell beírni és akkor lesz aki el is hiszi.Így nem.eklica barátod is eltűnt.Szegény a Free eladása után (800 alá várta a papírt)más papírban lehet már elbukott mindent.
Én OTP-ém eladtam 4646-on és Ricsit vettem rajt még 37000 alatt.(van felette is)Beírtam mind a 2 topikba.Ricsit jó vételnek tartom,mert a nagyok sokkal feljebb várják.
Azért a Panny nem fényes és rengeteg Syni részvénye van.Bármikor adhatja,mivel kellene neki a lóvé.
realmadrid 2013. 01. 30. 10:34
Előzmény: #12993  rice1
#12994
Továbbra is az a véleményem , hogy a Synergon most jobb vétel.
2-3 év múlva 600-800 körül lesz, míg a Freesoft 1500-2000 között.

E-Star-od van?

Én 100-110 között vettem, tegnap eladtam.
Nem bíztam a mai emelkedésben.
E-Starral valahogy mindig jól keresek.
rice1 2013. 01. 29. 15:36
Előzmény: #12988  realmadrid
#12993
Madrid most miért nem írsz be?Csak akkor írsz ha 1-2 db-al leöntik.
Amióta belevettél a Synibe esik folyamatosan.A Freebe pedig 1800 felett állnak be a vevők:)
Nem akartad elhinni,hogy a kicsik veszik a Synit és a nagyok adják.Albrechnek is van még és a nagyot eső Pannynak 1milla Syni papírja van.

Itt hamarosan jön 1 várhatóan megint javuló évről a jelentés.Remélem utána 2000 fölé ugrunk.
Kicsiket kirázták.Ha 1 közepes speki gyűjtést kezdene itt 5-10edb-al akár már 2300 fölé is mehetne.
rice1 2013. 01. 18. 15:08
Előzmény: #12991  akibaci
#12992
Amit leírsz egyet is értek mindenben.
Annyit jegyeznék meg,hogy B.CS.-ét nem hasonlítanám Móriczhoz és a Kaptárhoz.(Ő ugrált mindenhova és végül a rádióba (neó)bukott bele,persze előtte ő is eladta a nyereséget termelő Externetet,hogy vegyen 1 nagy veszteséget termelő rádiót)
Phyl is ugrálgat és most a Syni is.(vezérek,cég eladás,cég vétel,több új irány)
Itt a kitaposott utat járják.Humansoftba a Human vezérei kaptak tulajdonosi jogot,azért,hogy sajátként akarják a cég nyereségét növelni.

Cignél Járai azt hitte,hogy a neve miatt majd (meg,hogy magyar cég)mindenki velük köt majd.Hát nem.Brokernet is szétszakadt.

Akvinál 2 lehetőség van.Vagy van aki beszáll a cégbe lóvéval (vagyis rv.jegyez)ŰTehát eladó pénzt kapna,vagy amit eddig a Free is csinált,hogy simán csak rv-vel fizet.

Tőkehiányos céget azért biztos lehetne venni akár rv-ért is.Én azt is el tudom képzelni,hogy 1 nagy cég tulaja,aki később akár vezér is lehet a Freenél rv-ért eladja a cégét.Azt mondja a cég ennyit ér a tiétek pedig ennyit (lehet az akár 2000ft is)ha a 2-őt összerakjuk mind a 2 30%-al többet.
Én mondjuk 2350 alatti árfolyamon ezt nehezen tudom elképzelni.

Köszi szépen.Neked is sok sikert,sok lóvét.Ha jön valami mozgás vagy hír,csípj bele időben.
akibaci 2013. 01. 18. 14:32
Előzmény: #12990  rice1
#12991
Rice,

Elöljáróban teszem hozzá, hogy nincs már papírom, tavaly leépítettem (majdnem) az összes halódó és reménytelen pozimat, ez persze nem jelenti azt, hogy ne venném majd valamikor vissza, ha úgy adódik.

Két megjegyzés:
Egyrészt folyamatosan azt szajkózod, hogy 2350-nél vettek X évvel ezelőtt. Econetben a Csaba anno 209 forintos régi árfolyamon emelt tőkét, az E-STAR-ban a korábbi vezér 9000 forint körül longolt határidőn, a Pannonflaxban a High-Tech 700 forint körül vett a piacon, stb.
Szóval az, hogy X évvel ezelőtt Y áron vett valaki papírt, még ha bennfentes is, alapvetően nem jelent semmit, azóta változott a világ, a körülmények, a cég, stb. CIG Pannónia kibocsátás, ahol még az alapítók is 400 körüli árfolyamon voltam bent, azóta feleztek.

Másrészt. Ha neked lenne egy céged, amit eladnál mondjuk 100 millió forintért, elfogadnál-e érte 50.000,- db Freesoft részvényt 2000 forintos árfolyamon??
Ha igen, utána mi a fenét kezdenél vele? Eladni nem tudod, forgalma nincs, vételi könyv nincs, befalap, nyugdíjpénztár nem veszi mert minek, osztalékot nem kapsz.
Egy pár év után beleunsz és szívesen visszaveszik tőled a jelenlegi tulajok 1000 forinton.
Tehát ez az akvizíció így, akvizíció úgy, ez lehet hogy igaz, de nekem legalábbis nem áll össze, hogy a részvényesek hogyan járnak jól.

Harmadrészt, a Synergon eladta az Infinityt, ami jó pénzt hozott, a Freesoft meg eladta a Humansoft egy részét, ami gyakorlatilag a cégcsoporton belül az egyetlen értelmezhető eredményességű cég.

Tehát sok sikert, kívánom, hogy nagy nyerővel tudj kiszállni belőle nem olyan sokára. A magyar kis cégekkel ugyanaz a bajom, nincs likviditás, hiába ér egy cég sokkal többet esetleg a könyvei és a működése alapján, mint a tőzsdei ára, ha a kutya nem akarja tőlem megvenni.
Na persze ugyanígy vagyok most a shopline-nal is....
rice1 2013. 01. 18. 14:15
Előzmény: #12989  rice1
#12990
Elírtam.Így jó:400milla értékben vett 2350ft-os áron.
Azt azért megjegyzem,hogy a sok más papírba átugrott speki hatalmasakat bukot más papírban.Szerintem vannak akik már a tőzsdét is elhagyták.
Emlékszem 1 magikmen nevüre,aki régebben itt volt,majd több topikban is írogatott meg elemezgetett.Nem tudom,hogy ő még van még?Valaki tud róla?
rice1 2013. 01. 18. 14:07
Előzmény: #12986  realmadrid
#12989
3 éven belül hol van a nagyobb lehetőség.
Ez érdekes.1 ígérgető cégnél,ahol a nagyok kiszállnak,(Albrecht és a Panny is kiszállna,csak nincs vevő és csak a cégvezér veszi)állandó vezető váltás van,a fő nyereséget hozó cégcsoportot eladják,ahol sok nyitott határidő van a cégnek is rengeteg saját rv.nye van,projekteket nyernek el,nagy hitelt vesznek fel,állandóan megpróbálják felbeszélni az árfolyamot és az 1-ik nagy tulajdonosuk lesz a fő kivitelező(panny)a másiknál pedig ahol gyűjtik a papírokat,minimális a nyitott határidő,a cég a történelmi minimumon vásárol saját rv.,folyamatosan javul a nyeresége,spekik már szinte nincsenek a papírban,nem próbálják a nagyok felbeszélni vagyis a kicsiket beültetni,csendben teszik a dolgukat.
Hát szerintem 3 év alatt a Free.(Ha 6 hónapot írtál volna talán a Syni)

Viszont szerintem te 3 év múlva nem leszel Syni tulaj.Itt is tartottad a papírt majd valahol 1300 felett kicsivel eldobtad nagy bukóval.Írtad,hogy csőd,meg,hogy vissza le 800 alá.(eklicával együtt)Hát az sem jött be.
Szerintem az ESTARral is buktál,mert a lefelé körben ajánlottad,majd 1Xcsak mikor sokkal lejjebb volt írtad,hogy te már nyerőben eldobtad.

Amikor azt írtad,hogy a Free már 3 éve itt áll.Hát ezek szerint sok papírt nem ismersz.Syni 3 éve 790 közbe 199ft is volt!!!Phyl 84 most 32,ESTről ne is beszéljünk,régi kedvenced az ESTAR 5400 majd 12300 most pedig 120,a Syni főtulaja a Pannergy 800 majd 1100 most pedig 560 lehetne többet beírni.Ezekhez képest miért rossz az,hogy a Free 3 éve 2000ft volt közben volt 2390 és 800 is.Most 1800.Azért mert aki tulajdonos az kevesebb lóvét bukott?

Na akkor miért is esett a Free.Mivel minden esett természetes,hogy ez is.Vesztesége nőtt,megrendelése csökkent.Persze már 2 éve javul!!!
A válság kezdetekor az esésekben a Free volt szinte a legjobb papír ami tartani tudta magát.Természetesen ez is korrigált lefelé.A nagyok látták,hogy a kicsik eladják a papírokat,mert átugranak más papírba ami már többet esett.Ezért elhatározták,hogy a lefelé körben rásegítenek az esésre.Ezt könnyen meg tudták tenni.1-2 nagyobb átkötés és 1-2 kisebb eladás mivel a kicsik is adták a papírt.Így tudták a részvényeket kicsavarni olcsón Illés kezéből és megszabadultak 1 főtulajtól.Mivel tartott a lefelé kör tovább,kis szünet után elhatározták,hogy a cég kezébe is átjátszanak 1 pakkot a lehető legolcsóbban.Mivel a főtulajoknak az volt az érdeke,hogy a cég olcsón vegyen és nyerjen a vételen.800ft-ig lepofozták az árfolyamot.Ha vissza olvasol írtam régebben,(akkor)hogy mivel a spekik nincsenek a könyvben vételen könnyen lehet lefelé tolni.Utána pedig sok kicsi a fel körben szórta (te és Ica és nagyon sokan dobták,én és 1-2 kicsi vette)Már 1900 alatt vagyok beker árral.Ez keveseknek van!!!Ez az én feltételezésem a Free esésével kapcsolatban
Persze nem kell hinni benne.Itt mikor írtam,hogy érdekes a mozgása a papírnak és a nagyok veszik ezt senki nem hitte.Te sem láttad.Írtam ez tipikus porszívózás.Egyedül írogattam,majd Móricz és a Kaptár 400milla értékben vett 4350ft-os áron.Ezt legalább 1 évig gyűjtötték.Lefelébe írtam,hogy a cég lassan vehetne.Csődöt írogattatok többen,majd a cég begyűjtött 97000db-ot,ja és határidőről átkötötte,mivel van lóvé bőven.Most is lesz 200milla nyerő,tehát jelentés után simán vehetnek még.Synergonnak %ban többször annyi saját rvje van mint a Freenek.

Nekem az a feltételezésem,hogy még lehet,hogy lesz gyűjtés,de mivel akvizni akar a cég ezért lassan indítaniuk kell a papírt.(Syni már 1-2hónapja próbálkozik,de a nagy közkéz miatt nem megy)Itt minimális a közkéz,ezért könnyen a csillagokba reptethetik.A nagyok okosan arra játszanak,hogy olcsón szedjék el a papírokat,nem azért,hogy feljebb nyerővel kiszálljanak,hanem azért mert így tudnak sok db-ot megvenni.
1Q jó lesz már csak az kell,hogy a februári éves jelentés jó legyen.Én itt nyugodt vagyok,de te a Syniben látom nem.Talán azt hitted,hogy 1-2hét és 600??

Na talán a Ricsi is megindul:)
realmadrid 2013. 01. 17. 17:27
Előzmény: #12987  rice1
#12988
A mai nap is mutatja hogy nem érdemes ezt venni.

1995-ről 1804.
Mindig vissza nyomják.
rice1 2013. 01. 17. 13:55
Előzmény: #12986  realmadrid
#12987
Én úgy emlékszem,hogy amikor visszajött 9000re akkor ajánlottad:)
Egyébként én is azt hittem,hogy a Syni elmegy 500 fölé.Azért nem vettem bele mert amikor írtad,hogy azt kell venni,gondoltam,hogy a kicsik már ráugrottak és veszik.Szerintem te akkor arra gondoltál,hogy pér hét és 600.
Tele van a Syni kicsikkel,itt szerencsére nincsenek.800-on meg szinte csak a cég vett.Te is eladtad amikor felfelé jött és csődöt vizionáltál,meg,hogy nincs lóvé.(ekicával együtt)
Este megírom majd,hogy miért esett szerintem a Free.Most nem érek rá.
realmadrid 2013. 01. 17. 13:18
Előzmény: #12984  rice1
#12986
Nézd meg mekkora a forgalma a Freenek naponta és mekkora a Synergonnak.

Továbbra is tartom azt a véleményem hogy innentől számított 3 éven belül a Synergonban nagyobb lehetőségek vannak.

Ha a Synergon nyeresége nő, a cég helyzete javul,akkor az látszódni fog az árfolyamon is.

A Free-nél nem így működik.
Amikor veszteséges volt , az árfolyam 2300 fölött volt.
Amikor nyereséges lett, az árfolyam elkezdett csökkenni. Minél több pozitív hír látott napvilágot a Freevel kapcsolatban , annál lejjebb ment az árfolyam és elérte a 800-at.

A Q4-ben esetleg az lesz hogy a cég tovább javult és elérte mondjuk a 250 milla nyereséget , akkor a Free árfolyama nem fog emelkedni. Még 4-500 milla nyereség után sem fog emelkedni.

Az ESTAR-t valóban vételre javasoltam 9000-nél , de én el is adtam 12000-nél.
MKY 2013. 01. 17. 12:13
Előzmény: #12984  rice1
#12985
Szerintem a Free sokkal stabilabb, mint Synergon.
rice1 2013. 01. 17. 12:07
Előzmény: #12983  realmadrid
#12984
Ne fárasszuk egymást.
1000db Siny 450eft,Free 1,9millió!!!Van különbség.
Free 3 éve 2100 (közben 2360 is)volt.
Siny 790!!!aki onnét van bent annak lehet nem tetszik annyira.
Te valószínű 3 év múlva nem is leszel Siny tulaj.A Freet is 2-3 évig tartottad és 1300 felett kicsivel,nagy bukóban dobtad.
Amikor 8000-9000ft volt az RFV most ESTAR akkor ajánlottad,hogy lekereskedhető!!!meg a tulajok minden hírt megosztanak a kicsikkel (tömés)és az mennyire jó. Free meg nem.Azóta ESTAR 130ft alá került!Nézz utána a Syniben 5év alatt hányadik cégvezér van.5év alatt hány nyereséges negyedévet hoztak össze?Abból a szlovák cég,amit persze most eladtak mekkora hányaddal vette ki a részét?Miért nem vettél 300 alatt Sinyt?Ott kellett volna!Úgy ahogy most kell venni Freet is és nem majd 3000 felett jóval.
realmadrid 2013. 01. 17. 11:08
Előzmény: #12979  rice1
#12983
Synergonnal lehet kereskedni, Freevel nem.
1000-2000 db Synergont bármikor el tudok adni, 1000 db Free-t szinte lehetetlen eladni, ha csak valamelyik nagy tulaj el nem kezdi venni.

A Synergon 3 év alatt szépen emelkedni fog szerintem, a Free már 3 éve itt áll és újabb 3 év múlva is itt fog.
MKY 2013. 01. 17. 10:45
Előzmény: #12981  rice1
#12982
Az a baj, hogy ebben a papírban nincs mozgás. 2010 óta benne ülők. Rosszabb,mint az állam kötvény!!!
rice1 2013. 01. 17. 10:32
Előzmény: #12980  MKY
#12981
Tudom,hogy ott van 1000db.Ma vettem Richtert is.Ebben a hónapban már nincs zseton vételre.Talán februárban bele csípek a tiédbe,de jobban örülnék ha lejjebb hoznád:)

Topik gazda

hotface
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek