Topiknyitó: Törölt felhasználó 2004. 05. 26. 11:18

Freesoft részvény  

Érdeklődöm, hogy ki mit hallott erről az új dologról, Vajon érdemes belecuccolni? Lehet hasonló sikersztorit láthatunk majd, mint a Graphi és az Econet esetében? Minden esetre én a cégnek még nem láttam a mérlegét, nagyjábólsemmit nem tudok róla. Az equilibror-nál és a Concorde-nál lehet majd jegyezni, de ott sem tudtak semmit sem mondani róla. Csak annyi valószínű, hogy júliusban indul majd a jegyzés illetve utána a tőzsdei bevezetés.
Üdv,
Hotf ace
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
realmadrid 2011. 10. 27. 13:36
Előzmény: #12257  Törölt felhasználó
#12260
Ez a nyereség kérdés itt nem számít.
Már írtam párszor: 200 milla veszteségnél 3000 körül volt az árfolyam, tavaly 80 milla nyereségnél 2200 körül, idén a q1 és q2 alapján , ha csak nem történt valami nagy gáz (ez a q3-ból kiderül) 100 milla fölött lehet a nyereség, az árfolyam pedig 1300 most és még nem érte el az alját szerintem.

Nem tudom mi kell az árfolyam megindulásához de úgy néz ki nem a nyereség növekedése.
Törölt felhasználó 2011. 10. 27. 11:32
Előzmény: #12258  Törölt felhasználó
#12259
sziasztok a Q3 rom mikor várható.köszi.
Törölt felhasználó 2011. 10. 27. 11:05
Előzmény: #12257  Törölt felhasználó
#12258
Jaj rice!

Megint az álmok. "Mezőgazdasági program". Kinek és mit? Mert a vezérnek van egy kapcsolata a gödöllői egyetemmel? És ebből lesz a cégnek pénze?

Én a névérték alá várom év végére. 800 !!!!
Törölt felhasználó 2011. 10. 27. 08:54
Előzmény: #12256  realmadrid
#12257
3000ft csak akkor lehet,ha min 250milla feletti lesz a nyeresége vagy nagy megrendelést jelentenének be.Talán idén a nyereség 100milla feletti lesz.(Eddig a 2Q jelentése szerint ez simán hozható)
Ha a Syni jövőre nyereséges lesz akkor a Freenél lehet 250milla nyerő felett már jövőre.Sokkal elöbbre jár a cég.
2012-re igértek 1 mezőgazdasági programot,amit a mezőgazdaságban tevékenykedők használnának.Nem csak hazai terjesztésben gondolkodnak,mert állítólag nincs konkurens termék a piacon.Talán azért nagy a csend körülötte.
realmadrid 2011. 10. 26. 21:01
Előzmény: #12255  Törölt felhasználó
#12256
1300 még mindig tartja, itt még mindig van vevő.
Még mindig 3000-re várod Rice? Ha igen milyen idő távon?
Törölt felhasználó 2011. 10. 25. 18:19
Előzmény: #12254  realmadrid
#12255
A nagy forgalom megoli az egyiranyu mozgast.
Az egy reszvenyre juto sajat toke 1300 huf korul van. Ha kivesszuk az 1 Mrd-ra ertekelt szoftvereket, ami EcklIca szerint nem er semmit (ez sem biztos azert), akkor 800 forint korul van. Szerintem eves 200 millas nyerokkel 5 ev alatt leirjak ertekcsokkeneskent. Moricz nem fogja eladni, nem is tudja kinek, tulajok se. Csodbe nem megy. Dolgoznak, ami lassu es a tozsden unalmas dolog, a speki rallik idejr ugyis lejart, nem csak itt hanem mas papiroknal is.
Az egyebkent IT cegeknel nem ritka, h nincs hatalmas targyi eszkoz allomany es ezaltal nagy sajat toke. Berelt iroda, projectre szerzodtetett tanacsadok beszamlazva, sajat eszkozokkel, igy ktghatekony. a lenyeg a nyereseg es a P/E. Ehhez allami szferaban kapcsolat, versenypiacon szaktudas, egyediseg, rugalmassag, ktghatekonysag, valsagban hitelmentesseg ill. penz a tulelesre.
realmadrid 2011. 10. 25. 17:04
Előzmény: #12253  realmadrid
#12254
Ez megint brutál, mi zajlik itt?
realmadrid 2011. 10. 25. 09:05
Előzmény: #12252  realmadrid
#12253
Jól látom hogy eltüntek a vevők 1300 felettről?

Újabb szint esik el ma , irány 1200.
realmadrid 2011. 10. 21. 08:58
Előzmény: #12250  Törölt felhasználó
#12252
Állam rendel , csak nem a Freesoft-tól , hanem más IT cégtől , ami nincs a tőzsdén.
A 25 milliárdos keretből is már több mint 3 milliárdot rendelt.

Ha egy cég árfolyama zuhan , miközben az eredménye folyamatosan javul , ott valami nem stimmel, vagy szándékosan olcsóvá teszik a nagy tulajok jókor indított eladásaikkal vagy az eredmény hamis. Valami nem stimmel az biztos.

Ebbe kis büfinek beszállnia nem szabad, itt ugyanúgy átverték a kis büfiket mint ECO-ban vagy Phylben.
Törölt felhasználó 2011. 10. 21. 08:28
Előzmény: #12250  Törölt felhasználó
#12251
Kedves Rice!

Sok szerencsét neked, csak vegyed a Free-t. Igen bízol benne. Az a probléma, nem ismered azt a céget, amelynek kölcsön adod a pénzed. Erre példa, hogy a Big Fish-t a céghez sorolod. A Big Fish már több mint egy éve a volt vezérigazgató - Keresztesi János - tulajdona. Kivásárolta a cégből, mikor őt kirúgták.
Szóval hajrá rice !
Törölt felhasználó 2011. 10. 20. 21:53
Előzmény: #12249  realmadrid
#12250
Passz.(a véleményem szerint az)
Szerintem ma talán megtalálta az alját.(lehet ebben bízom)Záróban én vettem 15 db-ot.
Holnap is beteszek vételre pár db-ot.
Ha decemberben még itt lesz a papír 500db-ot veszek.(kölcsönt kapok vissza)
1600-nál én is átkötöttem nagyobb mennyiséget,hogy a nyerőm ezzel a bukóval fedezzem.Ez miatt én megértem a nagyokat,ha van nyerőjük akkor 1-2 nagyobb átkötéssel eltüntethetik.
Ez az árfolyam már annyira lent van,hogy az állam nem adhatja el ekkora bukóban.Hülyék lennének.Akkor inkább adnának 1 megrendelést és ráharapnának a kicsik.Ez miatt már nem nyomhatják lejjebb.A cég a 2009-es bukó után,tavaly nyereséget termelt,az idei számok a jelentésban pedig eddig sokkal jobbak voltak.Tehát semmi indok a nagy esésre.Tartom azt a véleményem,hogy a kicsik dobálgatják (persze nagyok átkötik a saját papírukat adó optimalizálás céljából,ez megtévesztő a forgalmak miatt)

Többen a Synergonnal hasonlítják össze, tévesen.Az árfolyamot nem lehet hasonlítani 1 cég árfolyamához ami évek óta csak romlik és 1re nagyobb veszteséget termel.Itt javult!!!Ott állandó vezércserék vannak,megoldások nélkül.

EckIca 1 hónapja írtad:"Illéséket megszabadították a jól menő Humansoft-tól, nagyon áron alul vették meg a céget"
Ez azt jelenti,hogy szerinted a Humansoftot olcsón vették meg.Hát az amiért (1,1milliárdot állapított meg a könyvvizsgáló és 888milláért vették meg)A Free a Humansofttal,Axisal,Big Fishel, BankSofttal és a Mol-Techel 1ben a jelenlegi árfolyamon 2,5milliárd.
Akkor most miért nem olcsó a papír???
1 éve Móriczék 2350-en 400milláért vettek.Kicsik pedig javuló eredmény mellett 1400-ért adják.Szerintetek kinek lesz igaza???Persze lehet,hogy még
1000-ig is leteszik,de aki ismeri a papírt tudja,hogy 1-2 hét alatt 2000-ig is mehet.
Nagy büfi a kicsi közkéz miatt oda teszi ahova akarja.Spekik eltüntek a papírból.(sajnos)Lassan a papír körül 1 éve semmi hír nem jött ki.(akkor hogy javult az eredmény???)
Persze az igazsághoz az is hozzá tartozik,hogy több kicsi nagyon sokat esett.Többen átszálltak.Ezek közül sajnos sokan szerintem már mindenüket elbukták.
(Syni,
ECO-EST,KEG,Nutex,Hybrid,Kulcs,Phyl,Geni)
Informatika megkerülhetetlen,mert valójában a jövő fögg tőle.Az,hogy nálunk az állami megrendelések elmaradnak,akár majd azt is jelentheti,hogy 1x csak 1xrre jönnek nagyobb megrendelések.A kérdés mikor???
1-2-3 év még???
A lényeg a cég nélküle is nyerséges és nem küzd csőd ellen mint több papír.
Hú,dehosszú lett.Bocs.

realmadrid 2011. 10. 20. 10:46
Előzmény: #12248  realmadrid
#12249
Na ez brutál kötés volt. Átkötés?
realmadrid 2011. 10. 19. 10:01
Előzmény: #12247  realmadrid
#12248
1300 Ft-nál úgy néz ki megállt, itt már folyamatosan jelennek meg a vevők, van kire dobálni a sok apró eladási tételt.
realmadrid 2011. 10. 17. 13:21
Előzmény: #12246  Törölt felhasználó
#12247
Mi van a háttérben , nem tudjuk, de az árfolyam zuhanás a magyar IT cégeket egyformán érinti: Synergon, Freesoft, Kulcssoft minden komoly esést mutatott.
Törölt felhasználó 2011. 10. 14. 15:18
Előzmény: #12245  realmadrid
#12246
A cég halott, nincsen vagyona.
Se ingatlan, se pénz, se termék, ... se posztó :) Csak a "goodwill", ami bizony elfogyott a képzett szakemberek elmenekülésekor. Arra talán lehetne gondolni, valaki fel akarja vásárolni, azért nyomja lefelé a részvényárakat. Na de mit venne meg? Az élő megrendeléseket? Azt úgyis megkaphatja, ha a cég tönkremegy. Én ez utóbbira gondolok. Egy tőkeerős versenytárs van a háttérben, aki ellen kevés még Móricz ravaszsága is.
realmadrid 2011. 10. 14. 14:58
Előzmény: #12244  ultra2
#12245
Nagy a csönd a cég körül. Látva az árfolyam zuhanását, legalább annyit nyilatkozhattak volna , hogy szerintük a cég eredményei javulnak vagy ha nem így van akkor egy profit warning , és akkor tudnánk miért zuhan.

Az lesz az érdekes ha a q3 tényleg jó lesz, jobb mint tavaly és az árfolyam tovább zuhan.

Azért az is érdekes hogy reggel 1305-ön gyorsan kiszórta valaki , de tegnap és ma , magasabb árat is kaphatott volna érte de ez a valaki a legalacsonyabb áron adta el.

Na mindegy, spekulálunk csak.

Továbbra is az a véleményem hogy ennek annyi, hamarosan ezer alatt lesz.
ultra2 2011. 10. 14. 13:52
Előzmény: #12243  realmadrid
#12244
szerintem az eladó állami pakk (nyudíjalap) miatt megy le + jövőre se lesz pénz állami kiadásokra (W miatt, egykulcsos adó miatt, állam leépít)+ majd a Fidesz cégek kapják. én kiszórtam mindent 1600-on. 10% esélyt adok rá hogy visszahúzzák 2000-ig, ha igen, az két nap alatt lesz. Ahogy elnézem a lehívásokat Számítógépek 2011 1.részteljesítés: pl RacioNet Zrt több mint 1 mrd, Humansoft 13milla és ha jól tudom az IVSZ-nél a RacioNet-est tették Keresztesi helyére...nincs jó cég, csak jó kapcsolatok link
realmadrid 2011. 10. 14. 11:11
Előzmény: #12242  realmadrid
#12243
Megy ez le szépen. Rice ezt bebuktad.
realmadrid 2011. 10. 13. 20:39
Előzmény: #12241  Törölt felhasználó
#12242
A cég ha akarná sem tudná menteni az árfolyamot, nincs rá pénze.
A vezetőség nyakig ül részvényben, gondolom ők is szívják a fogukat ekkora vagyonvesztés miatt.

A nagy tulajokat (pl. Móricz) nem érdekli az árfolyam, ők a Freesoftot leírták.
IT szektornak nálunk befellegzett ( lásd synergon)
Törölt felhasználó 2011. 10. 13. 14:55
Előzmény: #12238  realmadrid
#12241
Ugye ha egy több éves támaszt tör át lefele az árfolyam, akkor onnantól bármeddig eshet. Onnantól lutri. Lehet majd ez egyébként egy fals letörés is, majd meglátjuk. Ha a cég próbálja menteni magát, ezt megteszi. Ha viszont bebizonyosodik, hogy nem tudja mert nem képes rá, vagy nem akarja: akkor viszont kész, ebből legkésőbb akkor menekülni kell. (Nem poziból beszélek, én pusztán fél szemmel szoktam követni a Freesoft árfolyamát)

Topik gazda

hotface
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek