Topiknyitó: Portfolio 2013. 01. 31. 15:13

875 millió lehet az E.ON-csomag, de csúszik a vásárlás  

Ugrás a cikkhez
Az MVM mai közgyűlésén a tulajdonos Magyar Nemzeti Vagyonkezelő felhatalmazta az állami energetikai csoportot, hogy legfeljebb 875 millió euróért megvásárolja az E.ON gázüzletágát - értesült a Népszabadság. Az MNV a mai közgyűlésen felhatalmazta...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=179114
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
kukutyinbenko 2013. 01. 31. 20:07
Előzmény: #5  B Gabor
#7
A MOL szerintem örül hogy már nem vele fizettetik a népszerűség hajhászás számláját. Dehogy venné vissza, miért tenné!?
Ahogy tudom a gázszolgáltatók kivételével (egyelőre) a teljes vertikum állami kézbe kerül. Attól tartok nem lesz itt profit senki számára. Örüljünk ha nem kell a veszteséget pótolni az adófizetők zsebéből.
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 18:01
Előzmény: #4  kukutyinbenko
#6
Az lesz a vége hogy a következő télre x%-os rezsicsökkentés keretében a párnagázt fogják kitermelni, aztán az egész tároló üzletágat be lehet csukni egy ideig...
B Gabor 2013. 01. 31. 17:51
Előzmény: #4  kukutyinbenko
#5
Mondjuk én jobban örültem volna, ha a MOL vette volna vissza!
Így most hasonlít a MÁV privatizációra, egy kis csavarral
A szar marad az államé, a profit termelő meg magán tulajdonban!
kukutyinbenko 2013. 01. 31. 16:48
Előzmény: #2  B Gabor
#4
Ha jól értem a cikket, akkor most is van egy vételár (x) és egy hitel átvállalás (y) része az üzletnek. X+Y<875 millió EUR. Számszakilag nem lesz bukó mivel az E.ON 900 (300+600) millió EUR-t fizetett anno. A kérdés inkább az, hogy most mennyit ér a csomag (többek szerint ennél kevesebbet), és kell-e egyáltalán egy államnak gázkereskedelemmel, tárolással foglalkoznia? A tapasztalat az, hogy mifelénk az állam nem jó gazda, sőt olykor kifejezetten rossz.
Tartok tőle nem ez lesz a ritka kivétel.
Törölt felhasználó 2013. 01. 31. 16:26
Előzmény: #2  B Gabor
#3
kevés ennél rosszabb üzletet tudok elképzelni. Az árat az állami szervezetek szabályozzák... a volt MVM-es vezér szerint is kb. 300m a reális érték.
eszem-f.szom megáll. Inkább akkor vegyenek még MOL-t. abból legalább visszajön valami osztalékként. de hogy az MVM-et is szétcsesszék...
B Gabor 2013. 01. 31. 15:31
Előzmény: #1  portfolio
#2
Valahol kiszámolták már hogy menyi a bukó?

\"Megállapodott a gáztranzakció lezárásáról a Mol és az E.ON Ruhrgas. Az eredeti adásvételi szerződést az Európai Bizottság követelményei szerint több helyen módosítani kellett, de a testület végül áldását adta az üzletre. A gázüzletágat 300 millió euróért adja át a Mol az E.ON-nak, amely a cégnek nyújtott 600 millió eurós tulajdonosi hitelét is átvállalja.\"

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók