Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
wyl 2023. 04. 13. 15:09
Előzmény: #101336  Sehmet
#101340
Magyarázhatod a magyarázhatatlant. Ha eu kémkedésre vonatkozik a tevékenységük, akkor érthető, hogy menteséget kértek rá az ruszkik. Az már kevésbé, hogy Mo ebben a mai napig részt is vett . Nem véletlenül szankcionálta ezt a csoportot az USA a szövetségesi védelem érdekében. 
Sehmet
Sehmet 2023. 04. 13. 15:07
Előzmény: #101337  badsector1
#101339

Halyrá Lyobbik? :-D
Egyébként nézd meg, hogy minden médium diplomáciai mentességet írt. Azt azonban nem tették hozzá, mint én, hogy az csak a tevékenységre vonatkozik. :) Persze, így te is lyobbban érted. Remélem! :-D
Sehmet
Sehmet 2023. 04. 13. 15:05
Előzmény: #101327  wyl
#101338
Népszerűségi index tekintetében a Fórumom egy-szinten vagyunk a 4-essel. :-D Látod, még ezt sem nézted meg, de azért véleményed az van. Nem gond akkor sem, ha nem hiteles. :)
badsector1
badsector1 2023. 04. 13. 15:03
Előzmény: #101336  Sehmet
#101337
"A "diplomácia mentesség" kifejezést azért használtam, mert az könnyebben érthető, és szinte minden médium ezt használja."
   
helyes, pontosítani jobb  később mint soha.
halyrá :))
Sehmet
Sehmet 2023. 04. 13. 15:02
Előzmény: #101326  wyl
#101336

Lehet, hogy félreértetted, amit írtam, ugyanis azt is kihangsúlyoztam, hogy a tevékenységüket illetően élveznek mentességet. A "diplomácia mentesség" kifejezést azért használtam, mert az könnyebben érthető, és szinte minden médium ezt használja. A diplomáciai kapcsolatok jogáról szóló 1961-es bécsi egyezményt nem kell idecitálnod, mert azt kívülről tudom, angolul is, ugyanis az nemzetközi jogi tananyag a jogi karokon.
Akkor fussunk neki most már szakszerű szakmai fogalmak használatával a multilaterális nemzetközi bankok és szervezetek funkcionális mentességének. IIB elnöke és munkatársai esetébbe csak a feladataik ellátásához kapcsolódó ügyekre korlátozódó, funkcionális mentességről van szó. A funkcionális mentesség hasonló a diplomáciai mentességhez, de szűkebb körű védelmet ad, mert csak a hivatalos ügyek intézésekor érvényes. Ilyen funkcionális mentességet azonban jellemzően nem a valódi diplomaták, hanem például a nagykövetségek igazgatási, műszaki és kisegítő személyzete, vagy éppen a tiszteletbeli konzulok kapnak. A törvény szerint az IIB-nek ugyanúgy csupán funkcionális mentesség jár Magyarországon, mint az ahogy Európai Beruházási Banknak, az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank Budapesti Képviseleti Irodájának, vagy a Vöröskereszt és Vörösfélhold Társaságok Nemzetközi Szövetségének is. Egyébként a bank a KGST által létrehozott többoldalú fejlesztési bank, amelynek célja a tagállamok gazdasági fejlődésének és együttműködésének előmozdítása volt. A bank tevékenységeit a bank létrehozásáról szóló kormányközi megállapodás alapján látja el, amelyet az Egyesült Nemzetek Titkárságán nyilvántartásba vettek. Az első Orbán-kormány idején Magyarország - 2000-ben - kilépett a bankból, majd 2015-ben lépett vissza.
sztanil 2023. 04. 13. 14:58
#101335

Na, csak kilépnek belőle:
https://www.portfolio.hu/bank/20230413/nagy-dontest-hozott-a-kormany-kilepunk-a-nemzetkozi-beruhazasi-bankbol-608888
Sajnos ezek mindenben elmennek a falig, és csak akkor változtatnak, miután már a nép feje koppant.
Ez már nem kanyarban előzés, hanem zsákutcában.
wyl 2023. 04. 13. 14:56
Előzmény: #101333  wyl
#101334
Azért akasztották a nyakukba a diplomáciai védettséget, hogy büntetlenül és szabadon garázdálkodhassanak, kémkedhessenek európában, amerikában. Ez a büdös nagy diplomácia védettség lényege magyar módra!
wyl 2023. 04. 13. 14:50
Előzmény: #101332  Sehmet
#101333
A multilaterális nemzetközi beruházási bank bankárainak jár diplomáciai védettség?
A multilaterális nemzetközi beruházási bank bankárai általában nem jogosultak diplomáciai védettségre, mivel a diplomáciai védettség kizárólag az adott országban akkreditált diplomatákra és diplomáciai küldöttségek munkatársaira vonatkozik.A multilaterális nemzetközi beruházási bankok munkatársai azonban a bankok alapszabályaiban rögzített immunitási és privilégiumi jogokat élvezhetnek. Ez a jogi védelem a bankok működéséhez szükséges, és lehetővé teszi számukra, hogy függetlenül működjenek az adott ország jogi hatóságaitól.
A multilaterális nemzetközi beruházási bankok alapszabályai rögzítik például, hogy a bank munkatársainak immunitása van a kormányzati beavatkozással szemben, és hogy az őket ért adóztatás, illetve vám- és járulékfizetési kötelezettségek korlátozottak. Azonban ezek a jogi védelmi mechanizmusok nem jelentik a diplomáciai védettség teljes körű jogi immunitását, és nem mentesítik a bank munkatársait a büntetőeljárások vagy más jogi eljárások alól, ha törvénytelen cselekedeteket követnek el.
Tehát a diplomáciai védettség Mo-on  pofára megy, ahogy a Dzsuzsdák és még sokan mások is kapták, hozzáteszem minden alapot nélkülözve. 
Orosz politikai érdekek mentén adták ki a kémbanknak a diplomáciai védettséget. Ennyi......
Sehmet
Sehmet 2023. 04. 13. 14:39
Előzmény: #101328  bigyula
#101332

Szerintem előbb azt nézd meg, hogy mi az a multilaterális nemzetközi bank, mi a tevékenységét érintő diplomácia bank, miért van diplomáciai mentessége a többi ilyen banknak, pl. Világbank, EBRD, stb. Utána tegyél ilyen "minőségi" észrevételeket! :)
wyl 2023. 04. 13. 14:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#101331
Hát öreg volt már, 47 éves , nem bírta a szervezete a novicsokot, mint általában az orosz nagybefolyású emberek. Kómába esnek, kiszédülnek a sokadik emeletról, vízbeesnek  putyincsokot kapnak, ezek náluk már természetes halálnak számítanak.
00000 2023. 04. 13. 14:36
Törölt hozzászólás
#101330
Sehmet
Sehmet 2023. 04. 13. 14:36
Előzmény: #101327  wyl
#101329
Bizonyára nem olvastad, hogy nyugdíjas vagyok, hetente egy-két órát adok le egy felsőoktatási intézményben, és ügyvédkedem hetente néhány fél-napos fogadóórával. Szerintem az instrukcióidat már, olyannak add, akinek tényleg nincs más dolga, mint itt sírni. De azért köszönöm, hogy vetted a fáradtságot és elolvastad, valamint reagáltál a hozzászólásomra, amiben nem ekéztem senkit és semmit, csak egy kis szakmai tájékoztatást adtam a tényekről. Igazán megtisztelő! De, ha a tények nem zavarnak, akkor úgyis azt gondolsz, amit akarsz, elolvasni sem kötelező a hozzászólásomat. De annak jobban örülnék, ha megalapozott tényekkel cáfolnád, hogy például a multilaterális nemzetközi befektetési bankot - a nemzetközi joggal ellentétben - miért nem illeti meg a diplomáciai jog a tevékenységében, stb. További szép napot!
bigyula 2023. 04. 13. 14:30
Előzmény: #101314  Sehmet
#101328
Jóember! Ebbe a bankba a magyar rendőrség nem teheti be a lábát! Nincs olyan nemzetközi bank, ahova a helyi rendőrség nem mehet be!
wyl 2023. 04. 13. 14:26
Előzmény: #101314  Sehmet
#101327
A népszerűtlenségi indexed láthatólag mindig toppon van. 
Észrevehetnéd végre magad, meg azt is, hogy ez a topik "orbán takarodj" és nem a "fidesz/orbán imádók" topik címet viseli. Ajánlom nyiss egy fidesz fanok topikot és 100%-ban bizhatsz benne, hogy sem én sem innen sokan nem látogatok majd oda! Ott kiélvezheted a fidesz és a rendszere iránti imádatodat. De valószínű, hogy ott nem kapsz annyi gázsit, mint ebben a topikban.
No meg azt sem értem, hogy nagytudású értelmiséginek fényezve magadat, jobb híján ezen a fórumon élvezkedsz, cseszed el az idődet, itt töltöd a mindennapjaidat. Nincs jobb elfoglaltságod, vagy már mindenhonnan kiútáltak?:)
wyl 2023. 04. 13. 14:22
Előzmény: #101312  Sehmet
#101326

OpeniAI válasza!Általánosságban elmondható, hogy egy nemzetközi beruházási bank bankárai nem kapnak diplomáciai védettséget, mivel az a diplomáciai képviselet munkatársaira vonatkozik, és nem terjed ki más üzletemberekre. A diplomáciai védettség alapján a diplomáciai képviseletek munkatársai mentesülnek az adott ország joghatósága alól, és különleges jogi védelmet élveznek a különféle jogi eljárásokkal szemben. Azonban egy nemzetközi beruházási bank bankárai számos más védelmi mechanizmuson keresztül élvezhetnek biztonságot, például az anyaországuk konzuli védelme alatt állnak. Az adott országban akkreditált nagykövetség vagy konzulátus védelme alatt álló állampolgárok jogi segítséget és konzuli védelmet kaphatnak az adott országban, ideértve az olyan helyzeteket is, amikor a bankárok állampolgársági jogaikat vagy emberi jogi jogosultságaikat veszélyeztetik.
Azonban ezek a védelmi mechanizmusok nem jelentenek automatikus immunitást a bűncselekményekért való felelősségre vonás elől. A bankároknak ugyanolyan jogi felelősségük van, mint bármely más állampolgárnak, ha törvénytelen cselekedetet követnek el.
00000 2023. 04. 13. 14:22
Törölt hozzászólás
#101325
00000 2023. 04. 13. 14:13
Törölt hozzászólás
#101324
geza77
geza77 2023. 04. 13. 14:12
Előzmény: #101306  bikkmakk
#101323
Ahhoz senkinek SEMMI köze, hogy mit csinál itt nálunk az eu területén az orosz bank, mnbt sem érdekli...
viszont a revolut, meg a transferwise, na az nagyon zavarja az mnb-t  Veszélyben a magyarok pénze!!! mert bizonyos hányadát, amire számoltak, így nem tudják lenyúlni!!! 
a felcsúti kényszeres kaméleon amit lecsap itt, az nem mindennapi :( picit zavarhatja, hogy minden pénz is kevés legendát vásárolni)  Minden másra ott a mastercard, megtöltve eu-s + közpénzzel! De ez megfizethetetlen! :DDDDDDDDDDDD 
https://www.tiktok.com/@szaniszloszilvesz/video/7220435396558195973?_r=1&_t=8bQSLdHCrc3
p-b 2023. 04. 13. 13:10
Előzmény: #101318  Sehmet
#101322
Ninsc nagy igényed, ha soraim számodra élvezetet jelentenek. Talán nem lesznek elvonási tüneteid, ha ritkán írok :) 
badsector1
badsector1 2023. 04. 13. 13:06
Előzmény: #101319  Sehmet
#101321
ma már három embernek írtad, hogy nem érted. :))
nincsenek önértékelési gondjaid?

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek