Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
signal2
signal2 2023. 01. 29. 11:09
Előzmény: #93596  Sehmet
#93600
Az most 18%. Én 1 hetre 15%-on kötögetem le a betetet a cegeinkben.
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 29. 11:06
Előzmény: #93579  badsector1
#93599
Isten ments! Vezesse csak még legalább 20 évig az ellenzéket! Jó egészséget és kitartást neki! :)
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 29. 11:04
Előzmény: #93583  Dehogynincs
#93598
Respekt! Ez tényszerű és a konzekvencia kristálytiszta logika eredménye!
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 29. 11:01
Előzmény: #93593  Bandi_ujonc
#93597

Hát? A Wikipédia szerint Ceglédi Zoltán:
"Három éven keresztül, 2008 februárjáig volt az SZDSZ sajtóreferense, ezután hét évig a Republikon Intézet vezető tanácsadója. 2015 óta saját cégét vezeti. Szakterülete a politikai PR és kommunikáció. 2020-ban néhány hónapig Donáth Anna EP-képviselő tanácsadója volt.[1] Írásai a hvg.hu-n és a 168 Órában jelennek meg. Gyakran szerepel elemző- és vitaműsorokban, 2017-től rendszeres vendégfellépő a Dumaszínházban. 2014–2016 között a Heti Hetes című műsor vendége is volt."
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 29. 10:58
Előzmény: #93594  badsector1
#93596
Nem az a lényeg, hanem az effektív jegybanki alapkamat.
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 29. 10:57
Előzmény: #93590  badsector1
#93595

Látom, nem olvastad el a Ceglédi-cikket, csak írogatsz. :) Akkor egy bekezdését idemásolom:
"A másik divat, amit félévente felüti a fejét, a választás bojkottjáról szól. Itt érdemes különbséget tenni a reális, és a teljesen elborult elképzelések között. Reális és legitim álláspont azt gondolni, hogy egyes politikai erők nem akarják jelenlétükkel hitelesíteni a soron következő választást, és erkölcsi piedesztálra állhatnak azáltal, hogy kimaradhatnak ebből. Sőt, amolyan léböjtkúraként a négy, parlamenten kívül töltött év szépen kimossa a szervezetből mindazokat az elemeket, akik kevésbé az ügy, sokkal inkább a megélhetés okán voltak jelen. A bojkott tudná a leghatékonyabban megtisztítani a mai ellenzéki pártokat a Fidesszel összejátszó, korrupt politikusoktól. Ez egy reális célkitűzés."
badsector1
badsector1 2023. 01. 29. 10:56
Előzmény: #93587  Sehmet
#93594
az eurhuf shortban hány százalékos kamat ketyeg?
Bandi_ujonc 2023. 01. 29. 10:55
Előzmény: #93584  Sehmet
#93593
Ceglédi nem baloldali politológus. 
signal2
signal2 2023. 01. 29. 10:55
Előzmény: #93587  Sehmet
#93592
A piac es az elemzők jelenleg a 18%-t tekintik iranyadó kamatnak. A 13%-nak jelenleg semmi relevanciája.
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 29. 10:54
Előzmény: #93586  Istvan78
#93591

Ez volt a gyurcsányi demokrácia szelleme!
https://youtu.be/e4DJz8_RqLs
badsector1
badsector1 2023. 01. 29. 10:54
Előzmény: #93584  Sehmet
#93590
"A magyar ellenzéknek jobban kell a képviselői juttatás annál, hogy bármit bojkottáljon. Inkább felelősség nélkül ücsörög és "jókat" mond, stb."
   
igen , ezzel tudja a g.ci fenntartani a demokrácia látszatét, hogy mindenre alkalmatlan ellenzéki pártok képviselői a juttatásokat választják, hiszen győzni nincs esély az állampárttal szemben a pl. média, az ezer milliárdos közpénzek, a választási rendszer, a nav, és az ügyészség uralása miatt sem.
signal2
signal2 2023. 01. 29. 10:53
Előzmény: #93583  Dehogynincs
#93589
Aki nemnGyurcsány-fohias, az messze nem Gyurcsány-imádó, csak elfogadják, hogy Gyurcsánynak van 600 ezer szavazója, és azt, higy a fidesz ugy alakította alkotmanyellenesen a valasztasi törvényt, 1 az 1 ellen van a legnagyobb esély nyerni.
Ezek tenyek, amiket meg kell emészteni, el kell fogadni, es ennek megfelelően szavazni. 
Meghozzá azért, mert Orbán egy beszüntette a joguralmat, kisajátította a hatalmat, kiépített egy neofeudalius (függőségi rendszert).Magyarország ma nem demokrácia, hanem autokrácia, es azon belülbis rendkívül káros folyamatok zajlanak. Sokkal károsabbak, kint Gyutcsány alatt valaha.
Ezt mindenáron szükséges megállítani, méghozzá alkotmányozó többséggel. Máshogy lehetetlen.
Jelenelgi ismereteink szerint ezt csak Gyurcsánnyal lehet. Habtetszik, ha nem. Már akkor is sokat segítenél az orszagon  ha tisztán Gyurcsányra szavaznál, viszint erröl szó sincs. Szerencsére Gyurcsany csak egy szelete az ellenzéki térfélnek, meghozzá egynolyannak, ahol valódi, elkötelezett demokraták vannak. Őket és az orszagot bünteted, ha nem szavazol, vagy olyanra szavazol, ahol csak elveszik a szavazatod.
Többszörös tévedésben vagy tehát (nem kell Gyurcsannyal leváltanod Orbánt, deeg az is jobb lenne, ha 100% Gyurcsány lenne) és vegső soron ahhoz járulsz hozzá, hogy Orban kénye-kedve szerint azt tegyen, amit akar. Így akar ahhoz, hogy visszahozza a legsötétebb kommunista időket, livezesse az országot az EU-ból.
Istvan78 2023. 01. 29. 10:51
Előzmény: #93575  Verona
#93588
"Az idő múlik és itt már változás nem lesz a gyúrcsányfóbiások miatt." Vagy Gyurcsány miatt. 
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 29. 10:49
Előzmény: #93559  signal2
#93587
A 18 % nem "effektív jegybanki alapkamat", hanem az egynapos gyorstender kamata 18%, ezzel párhuzamosan az egynapos swaptenderek kamata 17%, ergo a jegybanki alapkamat nem volt, és most sincs 18 %, hanem 13 %. 
Istvan78 2023. 01. 29. 10:43
Előzmény: #93573  Shortelek
#93586
Gyurcsány "nem döngölte be a demokráciát", de nem tisztelte a demokrácia szellemét, az íratlan szabályokat. Öszöd után, az utcai zavargások után, a kormányzása ellehetetlenülését látva le kellett volna mondani, egy nyugati, fejlett demokráciában ez így működne.
Gyurcsányt nem érdekli, hogy az ország érdeke az lenne, ha kivonulna a politikából, őt az érdekli, mi az ő vagy a pártja érdeke. Sajnos, ez van, morálisan ő is csak egy átlag magyar politikus, ami nem egy nagy dicséret.
Sehmet
Sehmet 2023. 01. 29. 10:40
Előzmény: #93578  badsector1
#93584
A magyar ellenzéknek jobban kell a képviselői juttatás annál, hogy bármit bojkottáljon. Inkább felelősség nélkül ücsörög és "jókat" mond, stb. De nézzük meg, olvassuk el, hogy mit mondott Ceglédi Zoltán baloldali politológus a választási bojkottról anno?https://hvg.hu/itthon/20170417_Cegledi_Illuziok_helyett_valasztasi_torveny_bojkott
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 01. 29. 10:29
Előzmény: #93574  euler
#93583
Engem itt sokan gyurcsányfóbiásnak tartanak pedig "csak" megátalkodott antikommunista vagyok. Elutasítottam Kádárt, Grószt, Hornt és Medgyessyt is. Elutasítom a magát nemzetinek tartó Orbán-kormány bolsevik lelkületét és gyakorlatát is.
A múlt században hat évig edzősködtem társadalmi munkában és mellékállásban. Írunk egy könyvet, amiben a csoportom is szerepel. Szemelgettem néhány mondatot, amit a tanítványaim írtak rólam. Az egyik mára már orvos, a másik jogász, a harmadik professzor. A becenevemet kicseréltem a nickemre.
Dehogynincs messze megelőzte korát, jóval a rendszerváltás előtt - 80-as évek eleje - a szüleimnél jóval bátrabban hangoztatott a szocializmussal kritikus véleményt-- az akkori Felszabadulás teret Megszállás térként emlegette és az ő nyersfordításában ismerhettük meg versenyekre jövet-menet az egyesületi buszon George Orwell Animal Farm című művét - nagyon jól tudott angolul és jobb neveket talált ki a főhősöknek, mint a későbbi hivatalos fordításokban.
... nagyon imádtam ezt az időszakot, egy kivételesen jó társaság jött össze ... Dehogynincs volt az első, aki a 80-as években magáról nyíltan hirdette a rendszerellenes gondolatait. Egyik kedvenc mondása volt, hogy ha ki voltunk fulladva, hogy „olyan vörös vagy, mint egy kommunista”.
... úgy jellemezném a Dehogynincs-csoport időszakát, mint életem legszebb időszaka. Én egy nyafogós, balett-orientált, hisztis kislányból Dehogynincs keze alatt lettem viszonylag keményebb, természetszerető, a nehézségeket könnyebben viselő valaki, és a végén országos bajnok is. Nagyon szerettem azokra az edzésekre járni, hosszú évekig konzisztensen, kitartóan, kiszámíthatóan voltak az edzések, ugyanabban a körben. Nagyon nagy biztonságot adott az a társaság, elég jó, klassz intellektuális csapat alakult ki. Dehogynincs nemcsak a sportágat próbálta nekünk megtanítani, hanem politikailag is nagyon próbálta formálni az agyunkat és lázítani az akkori rendszer ellen. Nagyon fontos volt a jó humora, tehát mindig mindent elviccelt, kicsit ugyanazok a viccei voltak, de ezzel próbálta feloldani a dolgokat. Olyanokra emlékszem, hogy amikor veszekedtünk, Dehogynincs azt mondta: minek veszekedtek, amikor lehet verekedni is. Tényleg teljes lelkesedéssel csinálta, vitt minket külföldi versenyekre is, azt is megszervezte. Én nagyon szerettem azt a közösséget, voltak velem egykorúak, akikért máig nagyon odavagyok és szeretem őket. Nekem nagyon nagyon sokat adott az a korszak az életemben, és a Dehogynincs edzősége.
___________________
Hadd ajánljak én is néhány megfontolandó tényt a gyurcsányimádók figyelmébe.
1. Négy egymásutáni kétharmados vereség.
2. Ez az ellenzék nem tudta megakadályozni azt, hogy ne süllyedjünk nem teljes értékű demokráciába.
3. A választók akkor is szavaznak, ha az indulók között nincsenek néhai kormánypártok (szdsz, kisgazdák, mdf) és pártvezetők (Kuncze, Horn, Torgyán)
sityaki 2023. 01. 29. 10:25
Előzmény: #93514  Karvalytokes
#93582
Hát te se nőttél még ki a kamaszkori álmodozásból...
Madeinhungary 2023. 01. 29. 10:15
Előzmény: #93568  signal2
#93581
Nem neked volt címezve a mondandóm, tisztában vagyok vele, hogy ezeket csinálod. De alapjaiban kevés ez. Valami más kell. Valami sokkal nagyobb volumenű. Én sokat voltam az elmúlt években vidéki kisfalvakban, sokat beszélgettem ottani emberekkel. Voltam többek között Borsodban, Baranyában, Somogyban, beszélgettem kocsmázókkal, dohánybolt tulajjal, szociális intézményben élővel, kiskocsma tulajjal, stb. Idáig kellene lemenni komolyabban, ha akarnánk változást. Szerinted ez menni fog? Sajnos kétlem...

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek