Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Colas 2022. 12. 05. 14:45
Előzmény: #90108  _Sigorszky
#90120
Írtam egy hosszú részletes választ, de a végén véletlenül kiléptem. Ugyanazt még egyszer nem írom le.Mindenesetre ez nem megvilágosodás, hanem folyamatos mérlegelés kérdése. Minden döntést és jogszabályt egyedileg mérlegelek. Még 2010-14. között is volt olyan, mellyel nem értettem egyet, ugyanakkor sok olyan, amire  vártam. Ezért jutalmaztam szavazatommal életemben először a Fideszt 2014.-ben. Egyébként 1990-től 2002-ig MSZP szavazó voltam, 2006-ban SZDSZ, 2010-ben pedig Seres Mária pártjára szavaztam, mivel az MSZP- SZDSZ kormányokban hatalmasat csalódtam. 1988-ban végzős egyetemi hallgatóként meghívást kaptam a Fidesz alakuló ülésére. Nem mentem el, nem hittem benne, de azután figyelemmel kísértem mit csinálnak. 2010-ig nem volt szimpatikus a ténykedésük. Azután azt csinálták amit szerettem volna. Szerintem nem feltétlenül azért, mert hittek benne, hanem megérezték hogyan szerezhetnek több szavazót. Ez jól látszott pl. a migráció kezelésében vagy az egyházakhoz való viszonyuk változásában. Bár manapság már talán ők maguk is elhiszik amit mondanak vagy tesznek. Engem mindenesetre nem az érdekel mit gondolnak, hanem az, hogy mit tesznek.
Ingarian
Ingarian 2022. 12. 05. 14:44
Előzmény: #90111  Sehmet
#90119
Az teljesen más jellegű válság volt, de nagyon most se kell verni a mellünket, mert igencsak sereghajtók vagyunk.
signal2
signal2 2022. 12. 05. 14:41
Előzmény: #90117  signal2
#90118
Mindezt úgy, hogy a kormány tisztában lehetett előre a saját, inflációt gerjesztő tervezett intézkedéseivel, mint pl SZJA-visszatérítés, 13. havi nyugdíj, rezsiemelés.
signal2
signal2 2022. 12. 05. 14:40
Előzmény: #90115  Sehmet
#90117
Te hazudtál, nem a kormány, amikor előrejelzett. Azt írtad, hogy a kormány várakozásai jöttek be a gazdasági növekedést és az inflációt tekintve. Tényszerűen nem igaz. 
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 05. 14:40
Előzmény: #90113  Zsombéki
#90116
Kérdés, mi is az igazság! De most ne menjünk bele az igazság filozófiai értelmezésébe, hanem álljunk meg a pszichológiainál, ugyanis mindenki az adott szituációban azt tekinti lényeges információnak, ami a saját előítéletét alátámasztja, és ezt saját igazságaként éli meg. Abszolút igazság nincs, csak az Isten, és minden relatív, ahogy ezt már Einstein is megállapította, de most ismét hivatkozhatnék René Descartesre és Leon Festingerre. :)
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 05. 14:36
Előzmény: #90112  signal2
#90115
Először is tisztázzuk a hazugság fogalmát, amit szándékos félrevezetés, azonban a belinkelt cikkek nem azok, hanem előre nem látott olyan problémák, amik visszavetették a magyar gazdaság dinamikus fejlődését, és amik nemcsak a magyar gazdaságát, hanem sok EU-s tagállamét, példa az is, hogy az IMF anno így prognosztizálta a magyar gazdaság fejlődését (bár az inflációt csúnyán alátervezték)
https://kormany.hu/hirek/imf-magyarorszagon-lehet-a-masodik-legmagasabb-gazdasagi-novekedes-az-europai-unioban
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20221011/itt-az-imf-friss-elorejelzese-magyarorszagrol-lefullado-novekedes-magasan-ragado-inflacio-572205
salaxx
salaxx 2022. 12. 05. 14:34
Előzmény: #90110  troli
#90114
Matolcsy úr az elöbb nagyon szep beszedet mondott...
https://youtu.be/dwPB83A7dXg?t=207
Zsombéki 2022. 12. 05. 14:25
Előzmény: #90111  Sehmet
#90113
Véleménykülönbség 😂
Eljött az igazság pillanata!
signal2
signal2 2022. 12. 05. 14:24
Előzmény: #90111  Sehmet
#90112
Hát persze. A kormány brutálisan mellélőtte az elmúlt időszakban mind a GDP, mind az inflácuós becslését. Megint idehánytál egy fideszt védő hazugságot.
2022 május:
https://ado.hu/ado/itt-a-jovo-evi-koltsegvetes-tervezete/
"A 2022. évi költségvetés tervezete:– dinamikus, 5,2 százalékos gazdasági növekedéssel,
– mérsékelt, 3 százalékos inflációval,[...]számol."
2022 december:
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20211229/a-kormany-uj-elorejelzese-minden-jobb-lesz-a-kovetkezo-evekben-kiveve-az-a-franya-inflacio-518578
"A 2022-ES GAZDASÁGI NÖVEKEDÉST A KORMÁNY 5,9%-RA VÁRJA,"
" 2022-ben 4,8% lehet a kormány szerint a pénzromlás évesített üteme"
2023-ra is beindult már a kormány:
https://privatbankar.hu/cikkek/makro/kormanyinfo-52-szazalekos-inflacioval-szamol-a-kormany-varga-mihaly-mar-atadta-a-tervezetet.html
"A jövő évi költségvetésben 5,2 százalékos inflációval számolnak. Reális a 4,1 százalékos gazdasági növekedés."
Sehmet
Sehmet 2022. 12. 05. 14:17
Előzmény: #90110  troli
#90111

Ebben igaza is van valamennyire, bár a jegybank és a kormány között voltak, vannak és lesznek véleménykülönbségek, de eddig a kormány által képviselt álláspont jött be (infláció, GDP növekedés, stb.)
Ez azonban nem államcsőd előtti helyzetet jelent, mint ami 2008-ban volt, amikor elsőként toporzékolt az akkori magyar kormány az IMF kapujában, hogy elkerülje az államcsődöt.
signal2
signal2 2022. 12. 05. 13:59
Előzmény: #90108  _Sigorszky
#90109
Ga megnézzük a 2014-ben induló pártok programját, akkor elég nagy valószínűséget adhatunk annak, hogy a mostani energiaválsát csak töredékében érintett volna mindet. Az épületeink átlagos energiahatékonysága sokkal jobb lenne. Valószínűleg az EU-s pénzekkel sem lenne gond. 
Az a helyzet, hogy a kormány egyre inkább csak propagandakormányzást folytat, a lényegi intézkedési pedig a hatalomuk megeőrsítése és a pénzek csatonázása körül forognak, a jó szakmai döntésekből hiány van.
_Sigorszky
_Sigorszky 2022. 12. 05. 13:52
Előzmény: #90106  Colas
#90108
Végre egy kritikus hang arról az oldalról. De 2022 előtt még nem láttál rossz döntést egyet sem? Ez furcsa! Mert ugye, ha 14 óta fidesz szavzó vagy, akkor 14.18.22 mindig oda tetted az x-et. Na de jobb későn megvilágosodni, mint soha.
signal2
signal2 2022. 12. 05. 13:51
Előzmény: #90106  Colas
#90107
Továbbá:
be kellene látni, hogy hiba volt 
 - elbagatellizálni az energiahatékonysági kérdést egészen mostanáig
 - osztogatni a válaszás előtt, ami a keresletélénkítésen keresztül nyomta meg az inflációt
 - leépíteni a jogállamot, ami sokezermilliárd forintunkba kerül és egy suboptimálisan működő államot eredményez
 - elhanyagolni a közoktatást, aminek a következményeként folyamatosan romlik a magyar diákok teljes.tménye a kompetenciaméréseken
- nem hatékonyan elkölteni a tömérdek EUés pnzt. Ha azok hatékony termelőberuházásba és K+F-be mentek volna, egy szinttel magasabban lehetne a maygar gazdaság
Azt én teszem hozzá, hogy a politikai szempontból nem hiba, a társadalomra viszont rendkívól káros az évi százmilliárdos nagyságrendű propaganda, ami magyart magyar ellen uszít, és nagyon sűlyos köetkezménye lehet, ha nem állnak le vele (polgárháború).
Colas 2022. 12. 05. 13:44
Előzmény: #90088  Sehmet
#90106
Sehmet, szerintem foglalkozzunk a saját bajunkkal. Van elég. 2014. óta Fidesz szavazó vagyok, de az utóbbi időben egyre több döntés kiveri nálam is a biztosítékot. Az üzemanyag és élelmiszer árstopot ki kell vezetni. Az üzemanyagét azonnal (nem előre meghirdetve a felvásárlás miatt), az élelmiszerekét legkésőbb január 01-től (így a korán kelő nyugdíjas még karácsonyra vásárolhat). Az ársapkától csak eltűnnek az árstopos termékek. Gazdasági kárt okoz, politikai haszna ma már alig van, hiszen legfeljebb néhány üzletben lehet nyitás után rövid ideig valódi ársapkás tejet, kristály cukrot és csirkemellet kapni. Tényleges ársapkás étolaj már régen eltűnt. Az üzemanyagok ársapkája miatt üzemanyag hiány pedig óriási gazdasági kárt fog okozni. Dízelt sem lehet ma már tankolni piaci áron sem, ami a szállításban hatalmas problémát jelent. Ne várják meg a gazdasági döntést hozók az összeomlást, mert rengeteg Fidesz szavazó van, aki nem hülye (csak az ellenzékiek hiszik azt), így ők is látják, hogy ami most itt egyre erősebben kezd kialakulni, az nem háború, meg szankciók következménye, hanem rossz gazdasági döntések miatt történik, amit politikai célból hoztak. De ha még kivárnak a hibák korrigálásával sokkal nagyobb lesz a politikai bukta, mint ami politikai rokonszenvet akartak szerezni az ársapkákkal.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2022. 12. 05. 13:39
Előzmény: #90104  euler
#90105
ezt mondom elolapozza a neki tetszo linkeket ami megerositi az o mondandojat azt mar telibeszarja hogy azota mar korigaltak.Szanalmas latszik vergodnek a part szelen de minek ugyse kapnak vizet.
euler 2022. 12. 05. 13:35
Előzmény: #90101  ________
#90104
Kicsit későn ébredt a topik propagandistája, ugyanis ezt Heger szlovák kormányfő szeptember 28-án mondta egy interjúban, kb. a szlovák kormányválság csúcsán. Mondott valami nagyot és terelőt. Egyébként csak annyit, hogy "Az energiaválság miatt összeomolhat a gazdaságunk", konkrétan a villamosenergia árképzésével volt baja, ami elismerten félresikerült a gázra való viszonyítás miatt.
Pár nap múlva, október 1-jén már korrigált, a szlovák gazdaság pedig köszöni elvan, kicsit egészségesebb mint a miénk.
https://ma7.sk/aktualis/heger-szerint-megsem-megy-csodbe-az-orszag
signal2
signal2 2022. 12. 05. 13:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#90103
"Az MNB elnöke szerint „megbomlott a kormány és a jegybank gazdaságpolitikai összhangja – ez sokba kerül.” Matolcsy azt mondta, „helytelen a kormány válságkezelési stratégiája”
Másfél éve ezt pofázom. Jó lenne, ha felébrednének az emberek. Az MNB az elmúlt időszakban letett javaslatai alapján sokkal joban együtt tudna dolgozni egy nemfideszes kormánnyal. A fidesz végérvényesen egy propagandapárt lett.
00000 2022. 12. 05. 13:16
Törölt hozzászólás
#90102
________
________ 2022. 12. 05. 12:52
Előzmény: #90088  Sehmet
#90101

amikor nagy a baj, a hazugsággyár (propaganda) mindig keres egy másik országot, ahol ugyancsak vannak gondok, és próbálja a figyelmet arra fordítani
ilyenkor lehet biztos benne a magyar állampolgár, hogy tényleg NAGY A BAJ...

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek