Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tanrek 2022. 08. 10. 11:43
Előzmény: #79316  Sehmet
#79320
Szerintem te engem nagyon félreértettél....
badsector1
badsector1 2022. 08. 10. 11:38
Előzmény: #79316  Sehmet
#79319
"amikor Magyar Bálinték"
   
2022-ben ne hivatkozz nekem Magyar Bálintra, te.
Érted?
badsector1
badsector1 2022. 08. 10. 11:36
Előzmény: #79317  Sehmet
#79318
"Amilyen az akció, olyan a reakció. :)"
   
Te írtad, hogy a stílus maga az ember, már ezt sem tartod magadra nézve elfogadhatónak?
:))
Hamar dobod a saját elveidet, ez olyan orbános. :))
Sehmet
Sehmet 2022. 08. 10. 11:30
Előzmény: #79315  badsector1
#79317
Amilyen az akció, olyan a reakció. :)
Sehmet
Sehmet 2022. 08. 10. 11:29
Előzmény: #79313  tanrek
#79316

Rendben, akkor oktatási rendszer. A Pisa tesztek eredménye a legutolsó felmérés alapján a 2014-es felméréshez képest javult. Az oktatási rendszer már ekkor el lett cseszve, amikor Magyar Bálinték bevezették a bolognai rendszert. Szerencsétlen hallgatóknak az alapképzésen szinte mindent meg kell tanulniuk három év alatt, majd a mesterképzésen ezt egy kicsit felturbózzák.
Egyébként a pedagógusok bére nem annyira katasztrofális. Egy, pár-évtizedes gyakorlattal rendelkező mestertanár fizetése félmillió forint is lehet. Egy harmincéves rokonom általános iskola felső tagozatán földrajzot és biológiát tanít, osztályfőnök, és a két gyermek után kapott adókedvezménnyel, valamint az osztályfőnöki pótlékkal csaknem 350 ezret visz haza nettóban.
A közgázon és a jogon az egyetemi oktatók igazgatósági, felügyelő bizottsági tagok, tanácsadók, ügyvédek, stb. - és közben néha beugranak egy-egy órát leadni vagy egy-egy szemináriumot megtartani.
badsector1
badsector1 2022. 08. 10. 11:03
Előzmény: #79306  Sehmet
#79315
phd diplomával már lehet valakinek annyi esze, hogy egy fórumon nem ugrik rá egy elütésre, mivel ahogy a példa mutatja ő maga is képes elütni.
Te nyugdíjas vagy én meg home office-os, mind a ketten tudunk írogatni.
Az végképp érthetetlen, hogy miből gondolod, hogy az ide írogatók nem a versenyszférában, jó fizetésért dolgoznak? :))
Az átlag fiatal, aki albérletbe kényszerül, 300 ezer nettóból semmire sem viszi, nyugaton sokkal jobban kijön a fizetésből, az albérlet mellett.
   
Akkor nézzük a stílusodat csak az utolsó hozzászólásodban ("Le style c'est l'homme")
"és mellette sírtok,"
"nem ilyen oldalakon frusztráltan nyafogni. :)"
"az Origo lipsi volt"
"legfeljebb szivárványos vagdalkozások"
   
Te ennyire nem látod, hogy milyen vagy? :))
eredmeny 2022. 08. 10. 11:01
#79314
A tényeket, a fórumozókat tiszteljük, a véleményünk lehet más és más, bár egy egy gazdasági- társadalmi problémát sem érdemes pártpolitikai szempontból megközelíteni szerintem.
Személyeskedésre szerintem nem szabad teret engedni, mert akkor a lényeg nem a szakmai jelleg megőrzése, megtartása lesz hanem ...más..., 
A béke megőrzése, itt is fontos kell maradjon, 
tanrek 2022. 08. 10. 10:59
Előzmény: #79219  Sehmet
#79313

Mennyi elvesztegetett idő az oktatási rendszerben... Kár érte...
Azok a konkrét kérdések, amelyekre nem vagy hajlandó válaszolni, nos, azokat tekintheted nyugodtan az általad képviselt álláspont cáfolatának...
Heisenberg
Heisenberg 2022. 08. 10. 10:51
Előzmény: #79306  Sehmet
#79312
Valóban csak 6,3% ment ki nyugatra, a posztkommunista országokhoz viszonyítva talán a legkevesebben.
 Csak éppen azt is meg kellene nézni, hogy ezekben az országokban a lakosság hány százaléka számit aktiv korunak ( munkaerőpiaci szempontból).
Nos, ha ezt is megnézed, akkor rögtön rá fogsz jönni, hogy Magyarországról távozott százalékosan - az ország teljes lakosságához viszonyítva - a legtöbb munkaképes ember.
Szép napot! 
Peterbond 2022. 08. 10. 10:49
Előzmény: #79310  broccoli
#79311
Jaj már te is kezded ezt az érdemi cáfolatok és érvelés nélküli libsi szivárványos dumát a Nyugati fényből.
broccoli 2022. 08. 10. 10:45
Előzmény: #79297  Sehmet
#79310
Ott tanították azt neked, hogy a gazdasági prosperitás útja a prociklikus gazdaságpolitikán át vezet, aminek nélkülözhetetlen szereplői a túlárazott állami közbeszerzéseken hizlalt strómanok, a helyes kivitelezési módot pedig leginkább a társadalmi vitákat feleslegesnek beállító autokrata döntéshozatali mechanizmusokkal lehet meghatározni? Az ottani előadók győztek meg arról, hogy az oktatáson, az egészségügyen és a szociális ellátáson kell a legtöbbet spórolnia egy államnak? Voltak esetleg olyan kurzusok is, ahol mélyebben belefolytatok abba, hogy milyen gazdasági előnyökkel jár a jogállamiság és a sajtószabadság felszámolása, valamint a közbeszéd színvonalának populista lózungokkal történő lezüllesztése? Esetleg meg tudnád mondani, hogy melyik közgazdasági teoretikus hirdette ott azt, hogy a tudásalapú társadalom megteremtése és az energiahatékonysági, illetve termelékenységnövelő beruházások helyett egy ország felemelkedését sokkal inkább a túlárazott és állami presztízsépítkezésektől, a közműinfrastruktúra tudatos lerohasztásától és az államon élősködő járadékvadász „nemzeti tőkésosztály” kialakításától, és a hazai fizetőeszköz tudatos devalvációjától érdemes várni? Ja, és majd elfelejtettem, ott is olyan volta a vitakultúra, hogy ha az előadó valamilyen felvetéssel nem értett egyet, akkor elintézte annyival, hogy aki ilyet állít, az Brüsszel/Gyurcsány/Soros/balliberális gyíkemberek kottájából játszik? Vagy Matolcsy unortodoxiája volt rád oly nagy hatással, hogy inkább mindent megtagadtál, amire Löwenben tanítottak?
Peterbond 2022. 08. 10. 10:43
Előzmény: #79308  Peterbond
#79309
A bőven kaptál az érdemi cáfolatokra vonatkozott természetesen nem a sszemélyeskedésre bár tény azt is kaptál de legalább annyit kiosztottál.
Peterbond 2022. 08. 10. 10:42
Előzmény: #79306  Sehmet
#79308
"Remélem, hogy kapok sok-sok személyeskedő hozzászólást, ami eddig is azt bizonyította, hogy - néhány kivételtől eltekintve - érdemi cáfolatnak még a próbálkozása sem igazán volt azokra vonatkozóan, amiket beírtam, legfeljebb szivárványos vagdalkozások"
.
Bőven kaptál, de azokra direkt sose reagálsz megkerülöd. Fölényeskedve tele aroganciával beszélsz itt le hozzánk. Végig szivárványosozol lipsizel de te várod a személyeskedést mintha te valami szentként jönnél ide le okítani az egyszerű plebszt akik láthatóan csakis náladnál alulképzettebbek lehetnek rossz állással és csak ezért írogatnak egy ilyen fórumra.
.
Majd állítólagos makroközgazdászként le írsz olyanokat hogy nincs is gázáremelés, a Katánál csak kiskapukat zártak be és hasonló poliikai lózungokat és az ember vegye úgy hogy te "reálisan" nézed a jelen eseményeket csak a számok tükrében. mindezt jó sok politikai 
.
Hát köszönjük szépen mi plebsz. További szép nyugdíjas éveket.
Sehmet
Sehmet 2022. 08. 10. 10:23
Előzmény: #79306  Sehmet
#79307
 .... kijavítva egy elütést: ... bőven .... :)
Sehmet
Sehmet 2022. 08. 10. 10:22
Előzmény: #79301  badsector1
#79306
Nyugdíjas vagyok, ráérek. Egy héten kettő alkalommal megyek dolgozni, egy-egy fél-napot. Amint írtam, 2012-ben eltörölték a nyugdíjnál a járulékplafont, így van annyi nyugdíjam, hogy meg tudok belőle élni. És Ti hogy vagytok ezzel az írogatással? Ennyi szabadidőtök van, és mellette sírtok, hogy milyen rossz itt, például a fiataloknak? Van munkahely bővel, de csak a kreatív, képzett és több idegen nyelvet beszélőknek. A versenyszféra pedig különösen jól megfizeti az ilyen szakembereket. De ahhoz oda kell tennie magát valakinek, nem ilyen oldalakon frusztráltan nyafogni. :)
Egyébként 2011 után azért mentek ki többen - de a 6,3 %-kal a posztkommunista országokból tőlünk a legkevesebben - nyugatra, mert az EU-s csatlakozás után volt 7 évük a régebbi EU-s tagoknak megnyitni a munkaerő-piacukat. De voltak, akik már korábban megnyitották.
Ja, és akkor így, zusammen, az Origóra azért hivatkoztam, hogy az is megértse, amit írok, aki egyébként nem értené, és 2014 előtt az Origo lipsi volt.
Remélem, hogy kapok sok-sok személyeskedő hozzászólást, ami eddig is azt bizonyította, hogy - néhány kivételtől eltekintve - érdemi cáfolatnak még a próbálkozása sem igazán volt azokra vonatkozóan, amiket beírtam, legfeljebb szivárványos vagdalkozások. Pedig én - az utolsó, helyesírást kifogásoló hozzászólásomtól eltekintve - megpróbáltam disztingvált stílusban, más hozzászólásához adequate módon reagálva - hozzászólni, mert ahogy Buffon (nem az olasz kapus :)) mondta, "Le style c'est l'homme".
További, kellemes, szép napot és vitaképes megnyilvánulásokat! :)
eredmeny 2022. 08. 10. 10:13
Előzmény: #79298  geza77
#79305
Persze -- ez is sok penz-- de ami rossz, kifejezetten rossz, hogy nem ez az egyetlen és a legnagyobb tétel.
Sajnos sok- sok ember a közpénzt is és az azzal való link,felelőtlen gazdálkodást nem tekinti bűnnek.
Én meg azt tanultam hogy a máséra, jobban kell vigyázni, persze akkor sem volt ez maradéktalanul betartva, sőt...
Az alapítványoknak juttatott pénzek is kikerültek gyakorlatilag a közpénzek köréből,..., ilyen " kreatív jogalkotási bravúrokkal" pedig az emberek nem tudnak mit kezdeni
badsector1
badsector1 2022. 08. 10. 10:13
Előzmény: #79302  badsector1
#79304
"400 milliárd forintból fejlesztené és inflációkövetővé tenné a tanárok bérét a kormány, ha megkapja az uniós forrásokat - írja uniós dokumentumok alapján a Népszava"
   
de csak azért emelgetné a kormány egy picit a tanarak bérét, hogy megkapja az ellopható eu-s pénzeket.
reménytelen ez az orbán, a futbalokos fideszes is a gyerekeink képzetlenségében látja a jövőt?
badsector1
badsector1 2022. 08. 10. 10:06
Előzmény: #79300  Sehmet
#79303
látod ezért nem kell másokat csesztetni azért, ha lemarad egy d vagy egy t.
remélem a saját hibádból tanulsz, te phd-s diplóóóómás kisdoktor :))
badsector1
badsector1 2022. 08. 10. 10:01
Előzmény: #79299  Sehmet
#79301
tegnap annyiszor pofára estél, ilyenkor szoktál pihizni.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek